Šta je novo?

Alcatel OT 995 (ICS za 200e)

Nisam nikad radio rot na telefonima dugo sam imao iphon i nemam bas iskustva sa androitelefonima, ako neko moze da mi napose uputstvo kako da uradim root i sve ostalod

Poveži telefon sa Usb kablom(ne diraj ništa na telefonu) na računar
otvori SuperOneClick.exe(koji si predhodno skinuo na komp)
postavi "exploit" da bude na "alcapwn"
klikni na dugme Root
sačekaj da program završi instalaciju
resetuj telefon i to je to
Za vraćanje na staro sve ovo isto,samo umesto na Root,klik mišem na Unroot
Program "SuperOneClick" i "CWR" mogu da ti pošaljem PP :eyebrows:
 
Najbolje je da instaliraš JuiceDefender,a on plus štedi i bateriju. ;)
 
najbolje jeste ali nisam nikad cackao android i boljim se da neso ne sj.....
Ali ako imas neko uputstvo stavku po stavku mogu da probam :)
 
Poveži telefon sa Usb kablom(ne diraj ništa na telefonu) na računar
otvori SuperOneClick.exe(koji si predhodno skinuo na komp)
postavi "exploit" da bude na "alcapwn"
klikni na dugme Root
sačekaj da program završi instalaciju
resetuj telefon i to je to
Za vraćanje na staro sve ovo isto,samo umesto na Root,klik mišem na Unroot
Program "SuperOneClick" i "CWR" mogu da ti pošaljem PP :eyebrows:

MOze na PP
 
Ali imam utisak da mi telefon radi dosta sporije ako ih neugasim rucno.Zar nije nenormalno da mi padne ispod 20Mb cak mi se desavalo da bude ceo dan na 9Mb

Po meni je nenormalno, ja u mom telefonu imam isto 512 ram, i nikad nisam zapazio da mi free ram pada ispod 85-90, i to imam ICS koji vuče više rama u odnosu na GB...
 
Imate Easy Task Killer app koja takodje upravlja i gasi aplikacije.
I usput troši više baterije.
Ali imam utisak da mi telefon radi dosta sporije ako ih neugasim rucno.Zar nije nenormalno da mi padne ispod 20Mb cak mi se desavalo da bude ceo dan na 9Mb
Nije normalno, to je do neoptimizovanosti ROM-a.
Sedi jedan :wall:
Nauci prvo nesto, a i kulturu, pa se onda javi.
 
I usput troši više baterije.

Nije normalno, to je do neoptimizovanosti ROM-a.

Nauci prvo nesto, a i kulturu, pa se onda javi.

Znanje i kultura su apstraktni pojmovi(kao i tvoj nick).A ovaj ROM na OT-995 je vrlo dobro "otimizovan" :smash:
 
Znanje i kultura su apstraktni pojmovi(kao i tvoj nick).A ovaj ROM na OT-995 je vrlo dobro "otimizovan" :smash:

Pre bih rekao da su znanje i kultura relativni pojmovi, isto kao što se tebi čini da ti je telefon usporen sa puno pokrenutih aplikacija, a neko drugi nema taj "osećaj". Dakle, i to je relativno ;)
 
Poslednja izmena:
Upravo sam uradi rot uspesno:)
Da li preporucujete neki rom da ubacim ili da se igram sa ovim sto je na njemu i dodam neku luncher.
Preporuke za aplikacije
 
Upravo sam uradi rot uspesno:)
Da li preporucujete neki rom da ubacim ili da se igram sa ovim sto je na njemu i dodam neku luncher.
Preporuke za aplikacije

Nemoj žuriti sa custom (kuvanim) romovima. Koristi ga neko vreme sa tim stock-fabričkom romom. A što se tiče aplikacija, imaš temu: "Must have Android aplikacije", pa pogledaj tamo šta se sve preporučuje?
 
Nemoj žuriti sa custom (kuvanim) romovima. Koristi ga neko vreme sa tim stock-fabričkom romom. A što se tiče aplikacija, imaš temu: "Must have Android aplikacije", pa pogledaj tamo šta se sve preporučuje?

nema još čitavog custom roma.
 
Zna li neko ima li neka zaštita ovog tipa (super slim hardcase) za Alcatel 995 i koja folija najviše odgovara?
zaštita.jpg
 
I ja sam u potrazi za istom, nisam nigde uspeo da nadjem ni foliju ni case.
Svi mi nude univerzlne torbice.Ako neko sazna nek javi
 
Nazalost jos nema case ili folija za ovaj model, posto je nov i na malom broju trzista, moze se naci nesto na ebayu ali su cene jos uvek prejake. Foliju kupit neku vecu pa seckati..
 
danas sam video takac na kupujemprodajem ili tako nesto ali je kostao 1350 dinara sto je mnogo :(
 
mene je ovaj izašao oko 700 što je sasvm prihvatljivo.
 
Verovatno su vec narucili nasi preprodavci i prodavci gomilu ovih casova, opasce cena vrlo brzo. I 700 i 1000 je puno, sa obzirom da se za neke druge modele moze naci i po 300. A ne smem ni da spominjem cene na ebay ako se iskopaju pravi artikli.
Nego jeli moze neko da prokomentarise ponasanje kamere, kakve fotke radi, koje jacine je zvono jeli tih glasan, i vidim da ima razlike u crnom i belom modelu,jeli ista prica kao kod P1 Huawei, daje crni nazad kao gumiran dok beli izgleda kao lakiran??
 
Kamera je... čudna. Video je ok, svideo mi se. Nije SONY ali je dobar. Slike su mutne u porešenju sa danas poznatim kamerama. LG Optimus Black pravi bolje fotografije i tu nema beganja.
Sagovornik u razgovoru zvuči nekako muljavo, ko kroz maramicu. Sa druge strane mikrofon prenosi odlično.
Zvoni glasno koliko i HTC Wildfire i možda za dlaku slabije od Nokije 5800XM.
Za razlike ne znam.

Da dodam još jednu stavku. Kada pritisnem HOME dok u MX Playeru gledam video snimak, video ostane na ekranu ali se ispod njega iscrta osnovni ekran i telefon zamrzne. Jedini bag na koji sam do sada naleteo. Ne dešava se na Vodafone Smart Tab 10.1.
 
Poslednja izmena:
Kod mene slike izleaju sasvim zadovoljavajuce.Video nisam probao.Nemam problme sa sagovornikom nikose nije zalio ia sve cujem.Mislimda ceovaj telefon da se pokaze kada izdje zvanicno ics a njega
 
Verovatno su vec narucili nasi preprodavci i prodavci gomilu ovih casova, opasce cena vrlo brzo. I 700 i 1000 je puno, sa obzirom da se za neke druge modele moze naci i po 300. A ne smem ni da spominjem cene na ebay ako se iskopaju pravi artikli.
700 je ebay cena, najniža.
 
Bez preteranog koriscenja neta, koliko dana mu baterija izdrzi?
 
Up to 2 days,što je po meni za 4.3 ekran i Snapdragon na 1.4 sasvim zadovoljavajuće. :d
 
Hvala na brzom odgovoru.
Verovatno cu uzeti ovaj telefon tokom dana, ako imam mogucnost za jedan dinar uz Mix Net M kao dugogodisnji korisnik. :)
 
Ja sam korisnik Mix Net M paketa i prosek mi je mesecno 1400dinara, njihov sam korisnik negde od 2005 i dali su mi ga za dinar:)
Kazi da za dugogodisnje korisnike si cuo da daju popust
 
Poslednja izmena:
Vidm da je neko spominjao da ima da se kupi futrola za ovaj tel (ili silikonska obloga, sta god), pa ako moze link ili PP, kako bih mogao da je kupim.

Pozdrav i hvala
 
Nazad
Vrh Dno