Šta je novo?

Alcatel OT 995 (ICS za 200e)

Imao sam ceo 1 dan. Rado dosta brzo. Ekran je solidan. Sve u svemu nije los telefon. I prodao sam za 170 evra posle par sati.
Tako da te vase izjave da ne vredi vise od 150 ne piju vodu.
 
Cinjenica je da trenutno vredi na trzistu 170€ nov sa mts mreze, i da moze vrlo brzo da se proda za te novce. Ja sam moj prodao za tri sekunde od postavljanja oglasa za taj iznos i nema sta tu sa se prica.
 
@Corvus pa daj linkove za te dvojezgrene masine za 220-230e kao i za Galaxy S + malo preko 150e?? Molim te samo postavi link?
+1

Polovni Galaxy S modeli se prodaju za 200e, tako da ne znam o čemu ljudi pričaju, nov se ne može naći ispod 250-260e.
Ovaj OT-995 ima realnu cenu (oko 200e) i šta više sa tom cenom je i više nego konkurentan.


Elem,
uskoro treba da se pojavi novi model, OT-997.
Isto 4.3", ista rezolucija, Dual-Core na 1GHz, 1GB rama, 8MP kamera, jača baterija, odlična izrada, ICS po difoltu, cena bi trebala da bude oko 260e.

http://www.test-mobile.fr/actualites/mwc-2012-alcatel-one-touch-997-specifications-et-photos-030150/
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/3475/Alcatel/OT-997
 
Poslednja izmena:
Da li bi znao neko da mi kaze kakav je prikaz ekrana i izrada celokupnom telefona u odnosu na g300
 
Dosta je bilo nepoterbnih objasnjavanja. Nastavak u ovom smeru ce poceti da se kaznjava. Tema je o telefonu i ko ima sta pametno da kaze o njemu neka pise.
 
Juce sam stigao malo da ga cackam:).
Ekran veoma dobar vidljiv i pod jakim suncem.
Veoma je brz, sve lepo klizi, radi.
Kameru jos nisam probao to mi i nije prioritet kod telefona.
Vidim da ima vec root za njega i svasta nesto ali necu ga odmah raditi.
Napunio sam ga sa dosta aplikacija i i sve radi sasvim lepo.
Ima neke svoje widgete koji su sasvim OK, kalendar, muzika, social....meni deluje sasvim OK.
 
Uzeo ga kolega i moram da priznam da sam prijatno iznenadjen. Malo ima glitcheva, ali bas bas malo. Za ove pare za koje je dobio aparat [1 dinar] ovo je bestbuy!
 
Dramaticno bolji telefon od G300. Ne samo u brzini & karakteristikama (jesus marija, ima i HDMI port!), vec i u izgledu & kvalitetu izrade. Uzivo ostavlja mnogo bolji vizuelni utisak nego na fotkama, cak su ga ovi u MTS-u strpali u vitrinu pored HTC S/X - uopste ne izgleda kao da je tamo zalutao. Skepticima sugerisem da ga malo propuste kroz ruke, valjda ce predrasude popustiti. Naravno, koga je sramota da ima Alcatel telefon, njemu nema pomoci :)
 
Stojim iza izjave, na osnovu licnog iskustva - bukvalno nisu ista klasa. Do sada sam mislio da je G300 fenomenalna ponuda, ali ovaj Alcatel je pomerio lestvicu za tri stepenika.
 
Kakav je zvuk tokom razgovora, negde sam procitao da je slabiji.
 
video sam na xda da postoji root i r.img.... da li je neko probao?
Inace za sada samo pohvale za ovaj tel. mada posle hero-a ovo je pc :)
 
Ja sam odmah flešovao CWR i rutovao fon sa SuperOneClick-om.Očekujem samo ISC apdejt u smptebru.Kada izađe u Holandiji taj ce važiti i za ove što su kod nas u prodaji.:d
 
odradih i ja root i flash CWR :)
ali sam pre toga procitao temu od 94.strana na xda :d
 
konkretno sta se dobija rootovanjem i flashom cwr? bolje performanse fona,gubitak garancije...nesto trece...Hvala unapred!
 
ClockWork Mod Recovery ti je neophodana stavka(slično kao i BIOS za komp).Root ti daje dozvolu da menjaš tvoj telefon prema tvojim potrebama (isto kao što si ti Administrator na svom kompu).Kako se lako rutuje,tako se lako(za 2 minuta) vraća u fabričko stanje,tako da to sa gubitkom garancije ne pije baš vodu.
 
ClockWork Mod Recovery ti je neophodana stavka(slično kao i BIOS za komp).Root ti daje dozvolu da menjaš tvoj telefon prema tvojim potrebama (isto kao što si ti Administrator na svom kompu).Kako se lako rutuje,tako se lako(za 2 minuta) vraća u fabričko stanje,tako da to sa gubitkom garancije ne pije baš vodu.

sve to sto si naveo i da dodam ono najvaznije - mozes uraditi backup celog fona (za ne daj Boze :)) pomocu recovery-a...
 
pređoh na ovaj fon baš sa huaweija, doduše ideosa x5 (u8800). huawei me je služio više nego dobro godinu dana a početni utisci za ovih par dana sa alcatelom su odlični osim ponovnog privikavanja na gingerbread i relativno slabe baterije ali na takav battery life sam i navikao manje-više.
 
Nisam nikad radio rot na telefonima dugo sam imao iphon i nemam bas iskustva sa androitelefonima, ako neko moze da mi napose uputstvo kako da uradim root i sve ostalod
 
Primetio sam da mi je stalno aktivno brdo aplikacija i da mi ram memorija bude slobodna jedva 20mb sto mi se cini da mi dosta usporava telefon.
Da li ima neki program koji to regulise da ne moram jednu pojednu da zaustavljam.
 
hm, i ja sam se tripovao oko toga, ali kažu ljudi da android sam upravlja resursima i gasi / pali aplikacije da oslobodi / zauzme ram... aj da im verujemo :)
 
Imate Easy Task Killer app koja takodje upravlja i gasi aplikacije.
 
Nema potrebe ni za kakvim Task Killer-ima. Nikad ih nisam koristio, niti imao potrebe za njima.
 
Ali imam utisak da mi telefon radi dosta sporije ako ih neugasim rucno.Zar nije nenormalno da mi padne ispod 20Mb cak mi se desavalo da bude ceo dan na 9Mb
 
Nazad
Vrh Dno