Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol X

bez ugovora?
 
pa klikni na link, vidiš da je cena na amazonu

i ne koštaJU nego samo idol ultra, za scribe HD se ne zna cena još.
ali to (idol ultra) opet nije telefon iz ove teme nego onaj ranije najavljeni, dualcore od 6.5mm debljine
 
pa klikni na link, vidiš da je cena na amazonu

i ne koštaJU nego samo idol ultra, za scribe HD se ne zna cena još.
ali to (idol ultra) opet nije telefon iz ove teme nego onaj ranije najavljeni, dualcore od 6.5mm debljine
Imas na prvom linku ,Scribe HD kazu bice isto 299 evra.Znam da nije Idol X,postavio sam to da se vidi da nema sanse da IDOL X kosta 699 evra,max po mojoj proceni od 399 evra do 499 evra.
 
izvinjavam se ne videh za scribe HD :)

pa jel će on biti dual ili quad? u tekstu piše dual a na gsmareni quad. ako je dual to opet nema puno veze sa idol X, ali i ja sam mu tako predviđao cenu, između 400 i 500 eur.
 
Шта узети, Idol Ultra 4.7" SuperAmoled или Scribe HD 5" IPS TFT исте HD резолуције 720x1280 и исте цене. Биће ово код нас испод 300евра за пола године. Ипак, Mediatek CPU је друга лига. И, биће двојезгарни, не квад.
 
Idol Ultra deluje kao super kupovina. Za 299€ se dobije fin uređaj. Nadam se da će se skoro pojaviti u ponudi kod nekog od naših provajdera.
 
Mislim da ce Scribe HD biti quad,evo sad gledam na svim sajtovima ga najavljuju kao Quad,ali videcemo krece u prodaju za nedelju dve u Nemackoj pa cemo tada znati sve.
 
Шта узети, Idol Ultra 4.7" SuperAmoled или Scribe HD 5" IPS TFT исте HD резолуције 720x1280 и исте цене. Биће ово код нас испод 300евра за пола године. Ипак, Mediatek CPU је друга лига. И, биће двојезгарни, не квад.
pa odlučiš jel ti bitniji elegantniji uređaj sa slabijom baterijom ili cigla sa jakom.
a kako ti to vidiš koji cpu je koja liga?
 
Па не видим ја да је Медиатек другоразредни (јефтинији) чип, то је општеприхваћен став на свим сајтовима који се баве мобилним телефонима (Phonearena, Theverge, Gsmarena и гомила осталих, да не набрајам). Не кажем да је Медиатек лош чип, само кажем да не може да се мери са Snapdragonom, Tegrom Exynosom и осталим из "прве" лиге по кључним карактеристикама. Није џабе јефтинији. Иако је такав какав јесте, омогућава да се направи јефтинији телефон. И ја меркам овог идола, добро би ми легао. Мени су добри и врше ми посао телефони са Quadrantom од око 4000. Зашто да дајем дупло више пара за екстра брзе телефоне, кад ми и овакав врши посао. Видео сам и ја да су у најави и четворојезгарни процесори, вероватно на телефонима са две SIM картице.
 
Јао какве везе сад има quadrant?

Nexus има испод 3000 поена, али нема никакав лаг, док остале аждаје са много више поена лагују само тако:D
 
mnogo se ljudi zanose nekim tako glupostima... čitao na sajtu, video u benchmarku...
uzmeš brate telefon i vidiš da radi najnormalnije sve što mu zadaš. ekran, baterija, kućište, to što možeš da vidiš i opipaš pravi razliku u upotrebi, ne te papirne geek-specifikacije...
 
Апсолутно треба да се узме у руке и испроба пре куповине, то је једини исправан начин. Само треба да нам буде при руци да би то урадили. Све ово горе је разглабање и нагађање док не стигне до руку. :)
 
ako mene pitate, tegra je ispod mediateka.
 
A Idol X si testirao ili onako pricas napamet?

4X se bas proslavio...

Nije napamet, Idol nema SD slot, ima skoro 20% manju bateriju, duplo slabiji procesor, nema izmenjivu bateriju, brend je mnogo slabiji... A tek trebamo da vidimo kakvi su ekran i kamera, na onim alkatelima koje sam do sad video su bili krs
 

Sad vidim da sam napravio gresku na prethodnoj strani, mislio sam na Idol (bez ovog X) koji je Jaza postavio, njega sam poredio sa LG 4X, koji mu je konkurent po ceni

WrNj3oy.jpg
 
da, on je verovatno lošiji izbor od tog LGja (koji kida kakav je best-buy :))
treba 5 novih tema da se otvori za ovu najezdu alcatel modela :)
 
Alcatel One Touch Idol Ultra i Alcatel One Touch Scribe HD u Nemackoj kostaju 299 evra eto meni uskoro novog telefona......


http://www.technoviel.de/2013/03/alcatel-one-touch-kundigt-drei-neue-androiden-an/

http://www.technoviel.de/smartphones/

Тек сам сад укапирао да је ово тема о Alcatel Idol X. Не гледајући на наслов, укључио сам се у дискусију. За Alcatel One Touch Idol Ultra i Alcatel One Touch Scribe HD имаш другу отворену тему па тамо можеш да поставиш ове податке о цени.:)
 
Pa da otvaramo 17 tema za sve telefone koji stizu....
Evo nadjoh zvanicne podatke,sto je Alcatel Nemacka i na fejs stranici objavio.

Scribe HD je Quad core i kostace 299 evra,isto cipstet kao kod IDOL ULTRA X
Idol Utra je dual core i kostace 249 evra

Exstra cena, tako da mislim da IDOL ULTRA X nema sanse da kosta vise od 399 evra

http://www.android-user.de/News/Vier-neue-Alcatel-One-Touch-Smartphones-fuer-den-deutschen-Markt

To je vec bolje, naravno ako je vec tacna. Ako se pojave kod nekog operatera imace dobru prodaju, kao sto je sada slucaj sa 997
 
Primecujete li vi na ovim klipovima da telefon previse laguje s' obzirom na specifikacije? Koliko videh do sada Xperia Z daleko tecnije radi.
Plus, ako sam dobro shvatio, kada se iskljuce oni dugmici mora se jednom pritisnuti da se ukljuce pa jos jednom da bi odradili funkciju. Totalno *****no.
 
Dobro je da su konačno objavili normalne i koliko toliko prihvatljive cene. Ona cena o 700 evra je bila nečija fantazija :D
Ja bih najradije od svih novih Alcatela ciljao i ciljam Idol X (mada se još ni sa 997 nisam naigrao:d ) mada mi i Scribe HD odgovara :D
 
ja sam bacio okice na mnoge telefone, ali za sad mi se idol x najvise svidja :D
msm cekacu jos neko duze vreme ( do avgusta otp) da vidim koji cu fon uzeti, msm nadam se da ce se tad cene stabilizovati :D
 
Da li ces ti na 5" primetiti razliku 720p i 1080p? Ako to mozes, onda si supermen sa mikroskopskim vidom post ja na 32" ne vidim razliku ako ne nabijem nos uz ekran.
Samim tim zbog manje rezolucije manje ce se telefon " muciti" da prikaze sliku sto pozitivno utice na bateriju, pa jos je i ima jacu. Dual SIM i on screen tasteri su vec subjektivna stvar. :)

Evo ja naleteh na temu i umirao sam od smeha dok sam čitao vaše neznanje oko rezolucije.Suština je da nema tu neke velike razlike.
Osnovna razlika telefona sa 720p i 1080p na 5 incha nije velika,ali je slika telefona sa full HD ekranom koju on baca na veliki ekran TV-a preko HDMI kabla proporcionalna njegovoj rezoluciji displeja,dakle full HD:smash:
 
/\ sig worthy.
 
vredi za sve pare :Klanjanje konačno neko normalan
 
Nazad
Vrh Dno