Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol X

Da li ces ti na 5" primetiti razliku 720p i 1080p? Ako to mozes, onda si supermen sa mikroskopskim vidom post ja na 32" ne vidim razliku ako ne nabijem nos uz ekran.
Samim tim zbog manje rezolucije manje ce se telefon " muciti" da prikaze sliku sto pozitivno utice na bateriju, pa jos je i ima jacu. Dual SIM i on screen tasteri su vec subjektivna stvar. :)

Svi koji su imali kontakt sa Full HD telefonima kazu da se primeti razlika izmedju 720 i 1080p ekrana...
 
Svi koji su imali kontakt sa Full HD telefonima kazu da se primeti razlika izmedju 720 i 1080p ekrana...

Ali koje velicine ekrana? Imao sam do skoro FullHD TV od 24" - tu je nemoguce bilo uociti razliku uopste, a sad imam FullHD od 32", ali posto ne gledam TV sa pola metra razdaljine razlike nema. Na 5" nikako ne vidim smisao FullHD rezolucije, ali dobro... vecinom postoji onaj trip da ako nesto poseduje vece brojke mora da je bolje.
 
Ако их већ праве са већом резолуцијом екрана, што да не. Не тврдим да имам супер око које ће то да види, али сама чињеница да је број пиксела по инчу већи говори да је екран квалитетнији. Приказ слова је бољи при већој резолуцији, нема оштрих ивица и ефекта тестере на облим објектима. Не знам како други, али ја увек кад изађе неки нов телефон, прво гледам резолуцију екрана и његову величину, па тек онда остало.

Поздрав.
 
Ali koje velicine ekrana? Imao sam do skoro FullHD TV od 24" - tu je nemoguce bilo uociti razliku uopste, a sad imam FullHD od 32", ali posto ne gledam TV sa pola metra razdaljine razlike nema. Na 5" nikako ne vidim smisao FullHD rezolucije, ali dobro... vecinom postoji onaj trip da ako nesto poseduje vece brojke mora da je bolje.

Ja vidim jasnu razliku izmedju 1080 i 720p filmova na mom tv-u dijagonale 32" sa 3-4m daljine, iako su me pre nekih 3-4 godina kada sam kupovao tv ljudi ubedjivali da je nemoguce primetiti razliku. Za telefone ne mogu da tvrdim, posto jos nisam video full hd telefon, kad budem video prenecu svoje utiske o tome
 
Ja uzimam bilo koji od ova dva modela koji bude bio dual sim. Taman da 997D zamenim.
 
While we were getting to know the Idol X, one thing stuck out - the gorgeous display. The screen is better than the one on the Xperia Z, and is certainly on par with what HTC offers with their wonderful Super LCD 3.

Things look really sharp on it. Contrast is top notch and so are viewing angles. The black crystal coating on top of the screen makes it look really black when the phone is locked or off (much like the screen on the iPhone 5).


gsmarena.com


Sta reci? Koju posluku porati? Kome?
 
@slavissa, pa dobro... neki ljudi vole da placaju za vece brojeve na papiru sa specifikacijama i to je njihov izbor. Ali koliko znam golo ljudsko oko ne moze da vidi razliku preko 300ppi, tako da onih 441ppi je van pameti...

@STriderKOCOBO, eto, ti si prva osoba od koje cujem da moze da primeti razliku na TV-u te velicine. :)
 
"Ja vidim jasnu razliku izmedju 1080 i 720p filmova na mom tv-u dijagonale 32" sa 3-4m daljine" Kaze vidi razliku ali zbog kvaliteta ripa filma a ne rezolucije ekrana, tu gresi...
Tu nema razlike izmedju panela 1080 i 720 i ne moze videti razliku izmedju istog kvaliteta ripa na jednom ili drugom panelu, narocito sa te daljine...

E opet, kod mobilnih telefona, ekran je dosta blizi ocima ali razlika je gotovo neuocljiva u gledanju filmova, slika, meniju itd, razlika se moze videti prilikom zumiranja teksta, sto se cesto radi prilikom pretrage interneta ili citanja knjiga na mobilnom ili tabletu naprimer, zbog toga je potreban Full HD ekran, medjutim proizvodjacima je vaznija igra brojki nego objasnjavanje zasto je nesto potrebno, u tome bi se izgubili i mozda bi neki potencijalni kupac odlucio da mu Full HD ne treba, ovako, brojka je brojka, sto veca to bolja...
 
Ja uzimam bilo koji od ova dva modela koji bude bio dual sim. Taman da 997D zamenim.

Oba modela će imati DUAL SIM modele,stim da će se IDIL X razlikovati od sigle sim modela po tome sto neće imati mesto za SD karticu i imace 16GB interne memorije.

IDOL X ce imati bolji ekran tj rezoiluciju i vise ram memorije 2 GB
Scribe HD ce imati bolju bateriju i SD kartica do 32 GB

Čipset će biti isti MediaTek 6589
 
Ако их већ праве са већом резолуцијом екрана, што да не. Не тврдим да имам супер око које ће то да види, али сама чињеница да је број пиксела по инчу већи говори да је екран квалитетнији. Приказ слова је бољи при већој резолуцији, нема оштрих ивица и ефекта тестере на облим објектима. Не знам како други, али ја увек кад изађе неки нов телефон, прво гледам резолуцију екрана и његову величину, па тек онда остало.

Поздрав.


Takođe i ja gledam rezoluciju ekrana pre ostalog :D
 
@slavissa, pa dobro... neki ljudi vole da placaju za vece brojeve na papiru sa specifikacijama i to je njihov izbor. Ali koliko znam golo ljudsko oko ne moze da vidi razliku preko 300ppi, tako da onih 441ppi je van pameti...

Ne znam dali je ovo tačno ali zvuči mi kao kad je neki lik u podforumu video igre tvrdio da ljudsko oko nemoze da primeti razliku između 40 i 60 fps i da je 40 sasvim dovoljno za gaming :wall:
 
"It has been observed that the unaided human eye can generally not differentiate detail beyond 300 PPI; however, this figure depends both on the distance between viewer and image, and the viewer’s visual acuity."
Znaci mozda neko i primeti. :D
 
I Kinezi se naucili da precenjuju svoje proizvode. Ovo me podseca na pricu sa Huawei-jem koji je toliko pompezno najvaljivao svoj flagship Ascend P1 prosle godine, a onda kad se pojavio na trzistu kostao je kao S2.
Ako je ovo tacno, ne znam ko ce kupiti ovaj Alcatel pored Samsunga SIV, HTC One-a ili Xperia Z.
 
ja sam očekivao između 4 i 5 glava, ovi ga usraše :)
 
Ja sam vam o tome pricao jos na pocetku posta ako ste mislili da ce vam ovo biti zamena za postojeci 997 model VARTE SE mislim da toga nece biti tj mozda bidne ali ne vise kod alkatela.
 
Meh... ja sam se i onako sad primio na OT Snap jer ima savrsene dimenzije za mene. Ovo sve sa 5" mi je preveliko. :)
 
Meni su sve cene na tom sajtu cudne (bar za ove telefone iz clanka sa GSM Arene). Nokia 720 400e, ZTE Mozilla telefon sa hardverom od tetrisa 150e, LG L7 II 280e sve mi nekako deluje previse. Ispade xperia Z jos i jeftina :d
 
to to, htc i sony postaju alternativni proizvođači, ko ima keša uzima alcatel i ZTE :d
 
drogiraju se ako misle da ce prodati vise od 2 (komada) po toj ceni.
 
Ovo mora biti neka greška, cena je više nego apsurdna jer za taj novac može da se kupi HTC One ili Xperia Z, mislim da će cena već za par dana spasti za 30-35%.
 
Ovo neće biti nimalo jeftin telefon to je sve što mogu reći. I biće u skupljoj klasi poput ostalih iz klase samsunga, htc, lg pa ko voli nek izvoli. A sigurno će biti neki jeftiniji ali ovaj model je namenjen da se meri sa skupim modelima gore navedenih firmi. Poput ascenda p1 koji uopšte nije jeftin ali je sasvim korektan aparat.
 
ako bude po ovoj ceni, flopovaće kao i dotični ascend p1.
 
Ne verujem da će im cena biti u rangu HTC, Samsunga i Sonija, ali i da bude, ako mu kvalitet bude bio kao kod ovih a bude imao dual sim mogućnost, uzimam obavezno jedan od ova dva modela. Zadovoljan sam sa 997D (osim go**ive kamere). Naravno, kamera mi je primarna, ako bude kao u 997D zaobilazim u širokom luku.
 
Nazad
Vrh Dno