Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol X

Poz All, drugar mi ima Alcatel Idol X i slucajno je obrisao ikonicu Dialer i sada ne moze da je vrati, instalirali smo dosta tih aplikacija ali ni jedna mu nije tako pregledna i laka za upotrebu kao originalna, e sada pitanje, postoji li nacin da se vrati originalna aplikacija za pozivanje, samo da napomenem da nema backup nikakav.
 
Kako ste obrisali? Ima root sigurno, mada bez nje ja msm da ne može ni da radi fon(ne sme ni da se freez-uje valjda).

Sent from my Nokia 3310
 
Pa nemam predstave kaako je uspeo da je delete, samo nema nigde vise te precice tj ikonice telefona za pozivanje
 
Posle dve godine više neće da se upali. Puni se ali neće da startuje.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Je l menjao neko touch skoro? Ispao mi je danas i samo mu je naprslo staklo i touch koji vise ne radi pa gledam koliko moram da platim to zadovoljstvo :(
 
Je l menjao neko touch skoro? Ispao mi je danas i samo mu je naprslo staklo i touch koji vise ne radi pa gledam koliko moram da platim to zadovoljstvo :(

imas u kamenickoj ulici, ispod zelenjaka, doktor mobile, 55-60 jura me je izaslo sa okvirom i skrinom za idol x 6040, mozda cena nije najniza, ali meni su zamenili za manje od 24h, profi ekipa skroz


nego, posto se nisam interesovao preterano, kako se radi apgrejd sa 4.2.2 na neki 4.4+ na idol X 6040. ili ako imate neki link gde bih mogao da pogledam step,by step, posto zaista nikada nisam ovo radio.

Skinuo sam mobile upgrade aplikaciju sa Alkatelovog sajta, ali ****** ne radi, niti postoji za ovaj model.
 
Ne postoji 4.4 i vise za nas model, jedina druga opcija je da forsiras 4.4 od ekvivalentnog Kineskog modela. Kaceno je u ovoj temi ranije kako i gde se skida, samo sto nije preporucljivo posto je bilo bugova.
 
Je l menjao neko touch skoro? Ispao mi je danas i samo mu je naprslo staklo i touch koji vise ne radi pa gledam koliko moram da platim to zadovoljstvo :(

Samo touch ne mozes zamenit, jer je tako spojen sa ekranom da ga je jako tesko razdvojit da sen e polomi ekran, ja sam preko neta porucio touc+displey za 25 eur i sam zamenio i pesma. Kod nas traze za komplet od 60-70 eur.
 
Koliko se ja sećam, 4,4 je bio za tcl model, radio je i na idolu ali nije oficijelni telenor

Sent from my HTC One M8 using Tapatalk
 
Ma 4.4.2 update mi ponudio telefon, preko opcije, 490mb cini mi se..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Pojavila mi se zelena slika kad ukljucim kameru. Onda me samo izbaci iz kamere sa porukom "Veza sa kamerom nije uspostavljena". Sta to moze da bude? Garancija istekla, star je tri godine.
 
Ljudi wifi i bluetooth prestali da rade odjednom. Jel imao neko slicnih problema?
Posle dve godine i četiri meseca završio alcatel ot idol x završio sportsku karijeru. Crkla ploča i procesor. Za Bluetooth je konstantan problem bilo konektovanje sve vreme.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Poceo sam da flesujem preko SP flash tool-a. Ubacim fajl u scatter, ubacim ricovery fajl koji je skinut (ne iz fimrware-a), ubacim custompack.img iz foldera kitkat fimwarea. Kad prikopcam fon na komp pise unrecognized ROM. Sta cini, nastaviti ili odustati?
 
Ćao svima,

vidim da tema lagano umire ali se i dalje nadam da neki entuzijasta i dalje prati :).

Ovako, flešovao sam tel i instalirao Kit Kat i sve je radilo sjajno bajno do danas. Pošto sam nabavio novi tel, rešio sam da Alcatel poklonim majci... Po starom dobrom običaju uradio sam facotory data reset previdevši da sam instalirao custom rom.

Očekivao sam osvežen Kit Kat bez podataka, ali sam na kraju dobio .... ciglu? Ili možda ne? Suština je da sam imao Philz touch recovery... Primetio sam od prvog dana da u recovery menu ne mogu da uđem kao i ranije (volume up + power dugme) ali mi nije smetalo jer ga nisam koristio često. Sada vidim da je za Philz recovery prečica: volume up+power+ home dugme a ovaj model telefona nema home dugme i ne mogu da uđem u recovery menu.

Da li je još neko imao ovakvo iskustvo i da li je uspeo da ga reši?

Unapred hvala svima koji se jave za pomoć...
 
Nazad
Vrh Dno