Šta je novo?

[A1] VoLTE

Nema posebnog indikatora, ali videćeš da je i dalje povezan na LTE u toku poziva, tj. da se ne prebacuje na 3G.
 
HD+ se pojavljuje kad oba korisnika koriste A1 mrezu, oboje koriste VoLTE i oba telefona su neki od novijih mid-high range Samsung telefona. Na primer radi izmedju A54 i A72, a ne radi izmedju A54 i A13
Da li ovo znači da samo A1 podržava EVS kodek za Volte, ako ne radi izmedju različitih mreža?
 
Da li ovo znači da samo A1 podržava EVS kodek za Volte, ako ne radi izmedju različitih mreža?
Da, na Wikipediji pise Samsung uses the term HD+ when doing a call using EVS. I pise da je interkonekcija izmedju razlicitih mreza problematicna za EVS
Inter-carrier interoperability is a problem, as calls are by default routed over narrowband connections which downgrades the voice to narrowband quality instead of EVS and HD Voice even if the individual phones and carrier networks all support EVS.
 
Poslednja izmena:
E pored svoh onih gluposti jedino se nadam da ce sa 5G da se reše ove nebuloze oko glasovnog pozivanja...
Prvo Volte kao premijum usluga za premijum pakete. Onda ispadne da ne radi za vecinu telefona. Pa nema prepaid do skora (premijum je to ipak)
Pa HD+ ne radi preko volte ako je različita mreža. Mislim aj sad stvarno ko ovde koga pravi ludim? Kao da slušam visoku politiku a ne o običnom glasovnom pozivu...
 
E pored svoh onih gluposti jedino se nadam da ce sa 5G da se reše ove nebuloze oko glasovnog pozivanja...
Prvo Volte kao premijum usluga za premijum pakete. Onda ispadne da ne radi za vecinu telefona. Pa nema prepaid do skora (premijum je to ipak)
Pa HD+ ne radi preko volte ako je različita mreža. Mislim aj sad stvarno ko ovde koga pravi ludim? Kao da slušam visoku politiku a ne o običnom glasovnom pozivu...
Ja ne znam za ostale, post pejd sam, stalno zovem drugara koji je na yettel-u i isto ima volte i uredno telefon kod mene pokazuje HD pozive. Pri tome uspostava veze brza, jasno i lepo se čuje.
 

Prilozi

  • AddText_09-15-08.32.57.jpg
    AddText_09-15-08.32.57.jpg
    57.4 KB · Pregleda: 50
Tzv HD pozivi su dostupni i na 2G mrezi, ako je dovoljno slobodan konkretan sektor u tom trenutku.

Ne postoji ni jedan razlog da AMR-WB kodek sa 12kbps ne radi na 2G mrezi.
 
Meni danas proradio volte na Poco F3. Neo3 postpaid. Ostaje na 4g prilikom poziva i pojavile se HD ikonice u dialeru.
 
Meni danas proradio volte na Poco F3. Neo3 postpaid. Ostaje na 4g prilikom poziva i pojavile se HD ikonice u dialeru.
I meni takođe, isti telefon Poco F3, NEO 23 Travel postpaid. :cool:
Znači, ipak pale i samo po modelima. Evo sestri na Poco X3 Pro još ništa (možda da svapujem kartice...? :unsure:).
 
@mdm svakako probaj da swapujes kartice. Proradice.
 
Xiaomi Redmi Note 9 Pro ne radi VoLTE usluga, imate neki predlog. Zvao sam korisnicki servis i aktivirali, ali i dalje mi ne radi.
 
Bojim se da ne nastane sr**je sa Viberom i dr. i sl. kad vide promenu broja čak i za tako kratko..? Iskustva??
Nikad to nisam radio paaaaa... :unsure:
Neće. Samo ce te pitati da li zelis da nastavis stari broj da koristis i to je sve
... Bukvalno nikakav problem. Cak i da se izlogujes iz vibera ulogujes se sa starim brojem i to je to... Ako se bas plasis imaš backup... Ali to uglavnom za starije ljude stavljam posto kad su im slabe baterije često resetuju Huawei na početna podešavanja... Pa da imaju istoriju kad se ponovo ulogujem... Ali to je druga priča. Poenta da cak ni sa non stop hard reset da radis greskom... Nije frka za viber...
 
Ja sam uspeo da ukljucim VoLTE na Pixel 6a, ali isto ne radi (nema ni ikonice). Je l' moram da zovem A1 da mi aktiviraju? Mislio sam da to ide automatski.
 
Da li je moguće da ne radi i dalje handover sa 3G na VOLTE... Znaci spadas sa VOLTE na 3G pa na 2G i onda ostajes na 2G kao očigledno na najboljoj mreži za razgovor jer nikad ne ide na gore cak ni sa 3G...
 
Ja nisam primetio to kod mene.
 
Probaj. Obrati pažnju kad spadnes sa VOLTE na 3G u toku razgovora iako postoji 4G neće se vratiti... Mislim verovatno je do VOLTE tehnologije. Ali mi je apsurdno da je Viber kvalitetniji za razgovor od obicnog poziva... Na viberu radi handover sa 3G na 4G oduvek (znam da nije isto...) Ali je činjenica...
 
Verujem da postoji određena standardizacija koja ovo rešava ali da je naši pojedini provajderi nisu do kraja implementirali!?
 
HD+ indikator mislim da se pojavljuje samo na Samsungu. Ispravite me ako gresim.
Danas je supruga sa samsunga pricala sa osobom koja ima huawei i imala je ikonicu HD+. Oba broja su u yettelu. Znaci ne moraju oba telefona da budu samsung, ali moraju da budu u istoj mrezi odprilike.
 
Danas je supruga sa samsunga pricala sa osobom koja ima huawei i imala je ikonicu HD+. Oba broja su u yettelu. Znaci ne moraju oba telefona da budu samsung, ali moraju da budu u istoj mrezi odprilike.
Ali na huaweiu ne pise HD+ vec neka njihova oznaka. Samo samsung koristi oznaku HD+
 
Jel stvarno dropuje VOLTE na 3G za USSD kodove 🤣...
Valjda ce u Budućnosti uspeti da naprave na 5G da radi ko 3G
 
Neće. Samo ce te pitati da li zelis da nastavis stari broj da koristis i to je sve
... Bukvalno nikakav problem. Cak i da se izlogujes iz vibera ulogujes se sa starim brojem i to je to... Ako se bas plasis imaš backup... Ali to uglavnom za starije ljude stavljam posto kad su im slabe baterije često resetuju Huawei na početna podešavanja... Pa da imaju istoriju kad se ponovo ulogujem... Ali to je druga priča. Poenta da cak ni sa non stop hard reset da radis greskom... Nije frka za viber...
Nije radilo...
Ni u kom slotu, ni kao druga ni kao sama.
 
Ne moraju oba telefona da budu samsung, ali moraju da budu u istoj mrezi odprilike.
Nije istina. Meni je na A1 uključen VoLTE i sa Yettel korisnicima za koje znam da im je aktivan i da podržava ide VoIP kvalitet zvuka. Konkretno, Samsung u razgovoru sa mnom na Xiaomi RN 11 ima HD+.
 
Nije radilo...
Ni u kom slotu, ni kao druga ni kao sama.
E nemam pojma. Meni nikad nije pravio sam viber problem. Samo pita ako detektuje novi broj, ne bitno o tehnologiji. GSM, 3g, Volte ili dual sim ili e-sim. Da li nastavljam ili se prebacujem na novi. Ne znam tačno kako pita ali jednostavno je. Samo procitas lepo sta te pita. Ne bitno koja je sim kartica ili koiko zamenis ili Koliko dugo drzis u telefonu.
 
Nazad
Vrh Dno