Šta je novo?

[A1] VoLTE

Zvanje korisničkog servisa je gubljenje vremena.
Oni nemaju mogućnost da uključe volte, već se automatski aktivira kad prepozna podržani uređaj.
Preganjao sam se dok nisam ubacio kartice u huawei p30, istog trenutka se uključio volte i vratio karticu u samsung.
 
Zvanje korisničkog servisa je gubljenje vremena.
Oni nemaju mogućnost da uključe volte, već se automatski aktivira kad prepozna podržani uređaj.
Preganjao sam se dok nisam ubacio kartice u huawei p30, istog trenutka se uključio volte i vratio karticu u samsung.
Još bolje ako su tako uprostili. Meni je stigao sms posle poziva da mi je usluga VoLTE aktivirana, zato sam predložio tu opciju.
 
Stiglo je i meni posle zvanja korisničkog servisa, na jedan pripejd broj koji je na esim kartici, međutim i dalje nije aktivirano, jer sistem ne prepoznaje S23.

Nekoliko drugih običnih sim kartica, samo prebačeno u Huawei P30, vraćeno u druge telefone i radi
 
Zvanje korisničkog servisa je gubljenje vremena.
Oni nemaju mogućnost da uključe volte, već se automatski aktivira kad prepozna podržani uređaj.
Preganjao sam se dok nisam ubacio kartice u huawei p30, istog trenutka se uključio volte i vratio karticu u samsung.
Nije tačno, ja sam njih zvao i tako su aktivirali.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Nije tačno, ja sam njih zvao i tako su aktivirali.
Kako možeš reći da nije tačno, kad se preganjam sa njima već danima da mi aktiviraju VoLTE na S23 e-sim pripejd kartici.

Ma svim fizičkim sim karticama je proradilo nakon ubacivanja u P30, jedino esim ne može, iako sam dobio tu čuvenu poruku

Dragi korisnice, omoguceno je koriscenje usluge VoLTE. Potrebno je da u podesavanjima telefona omogucite VoLTE uslugu i restartujete uredjaj nakon toga. Preporuka je i da aktivirate poziv na cekanju. Vas A1

Pošto tvrdiš da nije tačno, molim te mi objasni zašto i dalje ne radi i šta da radim, a navodno su aktivirali.
 
Kako možeš reći da nije tačno, kad se preganjam sa njima već danima da mi aktiviraju VoLTE na S23 e-sim pripejd kartici.

Ma svim fizičkim sim karticama je proradilo nakon ubacivanja u P30, jedino esim ne može, iako sam dobio tu čuvenu poruku

Dragi korisnice, omoguceno je koriscenje usluge VoLTE. Potrebno je da u podesavanjima telefona omogucite VoLTE uslugu i restartujete uredjaj nakon toga. Preporuka je i da aktivirate poziv na cekanju. Vas A1

Pošto tvrdiš da nije tačno, molim te mi objasni zašto i dalje ne radi i šta da radim, a navodno su aktivirali.
Pa lepo, mogu reći jer sam sebi tako aktivirao. A to što se ganjaš nije tvoj problem već problem što su zaposlili ljude koji ne znaju posao i kada ih pitaš ubiješ ih u pojam ne samo A1 već svi u kompletu od mobilnih do kablovskih operatera. I moj prijatelj isto kuburi kad im je rekao da mu aktiviraju pitali ga šta je to? Znači kad se zove kol centar bukvalno se mora imati sreća da dobijete na vezi osobu koja zna posao.
 
Presao sam u A1 posle nekoliko godina u mts-u. Kvalitet mreze je okej za sad, VoLTE radi normalno kao i kod mts-a. Jedino sto ne mogu da iskljucim VAS usluge preko aplikacije, pa moram sutra da prosetam do njih ili da ih okrenem.
 
Pa lepo, mogu reći jer sam sebi tako aktivirao. A to što se ganjaš nije tvoj problem već problem što su zaposlili ljude koji ne znaju posao i kada ih pitaš ubiješ ih u pojam ne samo A1 već svi u kompletu od mobilnih do kablovskih operatera. I moj prijatelj isto kuburi kad im je rekao da mu aktiviraju pitali ga šta je to? Znači kad se zove kol centar bukvalno se mora imati sreća da dobijete na vezi osobu koja zna posao.
Koji telefon koristiš i da li je postpejd ili pripejd usluga?
 
Presao sam u A1 posle nekoliko godina u mts-u. Kvalitet mreze je okej za sad, VoLTE radi normalno kao i kod mts-a. Jedino sto ne mogu da iskljucim VAS usluge preko aplikacije, pa moram sutra da prosetam do njih ili da ih okrenem.

U aplikaciji je u sekciji profil. Ako kod tebe ne radi probaj na Moj A1 web portalu. Možda se i dalje nije sve uklopilo zbog prenosa broja.
 

Prilozi

  • IMG_3958.png
    IMG_3958.png
    253 KB · Pregleda: 35
  • IMG_3959.png
    IMG_3959.png
    420.5 KB · Pregleda: 34
Nece, prosetacu sutra do njih.
Jel mogu da biram sta zelim da iskljucim od VAS usluga? Trebaju mi samo poruke od banke.
Jel ima potrebe za net protect?
 
Xiaomi 11T, postpejd, Neo Neo tarifa.
Postpejd nije sporan i tu radi već duže vreme. Novost je da je pre oko deset dana pušten VoLTE i na pripejdu, i tu je proces aktivacije još uvek vrlo nejasan.

Ja sam samo potvrdio i isprobao na nekoliko pripejd kartica ono što je @Miki919 još pre nekoliko dana podelio, a to je da mu se na pripejd kartici na telefonu Huawei P30 sama od sebe aktivirala VoLTE usluga.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Jel mogu da biram sta zelim da iskljucim od VAS usluga? Trebaju mi samo poruke od banke.
Jel ima potrebe za net protect?
Ne možeš. Promotivne i servisne poruke poput poruka od banke su zaseban kanal, stizaće će ti svakako. Nema potrebe za NetProtect. Meni su ga uvalili prvi obračunski period, ali ništa bitno nisam primetio. Možda nekom neveštom koga ne bi trebalo pustiti da izađe na internet i klikće svašta bi bilo od koristi.
 
Kako možeš reći da nije tačno, kad se preganjam sa njima već danima da mi aktiviraju VoLTE na S23 e-sim pripejd kartici.

Ma svim fizičkim sim karticama je proradilo nakon ubacivanja u P30, jedino esim ne može, iako sam dobio tu čuvenu poruku

Dragi korisnice, omoguceno je koriscenje usluge VoLTE. Potrebno je da u podesavanjima telefona omogucite VoLTE uslugu i restartujete uredjaj nakon toga. Preporuka je i da aktivirate poziv na cekanju. Vas A1

Pošto tvrdiš da nije tačno, molim te mi objasni zašto i dalje ne radi i šta da radim, a navodno su aktivirali.
Na esimu izgleda ima neki problem sa aktivacijom, tako je i meni bilo aktivirano kod njih u sistemu na eSIM-u i nije htelo nikako da proradi. I ja sam onda uzeo i zamenio za fizicku sim i proradio posle 2 sata od kako sam prebacio na fizicku karticu, tako da, savet je ako mozes uzmi fizicku karticu pa probaj, ne kosta te nista
 
Postpejd nije sporan i tu radi već duže vreme. Novost je da je pre oko deset dana pušten VoLTE i na pripejdu, i tu je proces aktivacije još uvek vrlo nejasan.

Ja sam samo potvrdio i isprobao na nekoliko pripejd kartica ono što je @Miki919 još pre nekoliko dana podelio, a to je da mu se na pripejd kartici na telefonu Huawei P30 sama od sebe aktivirala VoLTE usluga.
Radi Volte i na prepaid A1 na Mi Note 10 pro.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
U tekstu piše da Jetel već nudi volte na pripejdu. Da li je to tačno?

I za ljude koji imaju Samsung, da li viđate HD + dok pričate sa drugim volte korisnikom? Ja sam samo jednom video tu ikonicu tokom poziva i zvuk je bio fenomenalan, a sa svima koji imaju volte, tokom razgovora vidim samo HD i kvalitet zvuka nije nista bolji nego preko 3G.
 
U tekstu piše da Jetel već nudi volte na pripejdu. Da li je to tačno?

I za ljude koji imaju Samsung, da li viđate HD + dok pričate sa drugim volte korisnikom? Ja sam samo jednom video tu ikonicu tokom poziva i zvuk je bio fenomenalan, a sa svima koji imaju volte, tokom razgovora vidim samo HD i kvalitet zvuka nije nista bolji nego preko 3G.
Da, istina je. Od aprila-maja 2022. | Ja kad zovem nekoga ko ima aktiviran VoLTE, ne prikazuje se HD ikonica. Čak i kad me neko zove ko ima VoLTE aktiviran mi ne prikazuje HD ikonicu, nekim čudom. I kad pričam sa nekime ko ima aktiviran VoLTE, više mi zvuči ko 3G/H+ nego VoLTE, ni ne prikazuje se HD na pozivu, da li neko možda zna zašto?
 
Meni se samo na nekim lokacijama prikazuje HD ikona, a volte kazu ne moze da se aktivira na A1 za nord2t?!?
 
Ne prikazuje HD, ali ima VOLTE ikonica tokom poziva... I zvuk je svakako OK ( doduse kod nas ne znam da ima los zvuk ) cak i GSM kodek je skroz pristojan ( doduse sad ce verovatno i GSM i 3G pozivi biti pristojni ) Jer dosta postpaida i pola prepaid-a ce da koristi volte tako da 3G i 2G ostaju sto posto za ljude koji nemaju VOLTE...
 
Volte nije dostupanbu pripejd opciji upravo zvao call centar.
Brate zoves A1. Pola informacije od njih doslovno sam dobio pogresne. Sve tri puta proveravam.
Jos uvek mi E-racun stiže na kućnu adresu mesto na mail....
A inače na prepaidu radi automatski volte ako upalis na telefonu.
Na p30 i note 10 pro radi bez problema...
 
Poslednja izmena:
I za ljude koji imaju Samsung, da li viđate HD + dok pričate sa drugim volte korisnikom? Ja sam samo jednom video tu ikonicu tokom poziva i zvuk je bio fenomenalan, a sa svima koji imaju volte, tokom razgovora vidim samo HD i kvalitet zvuka nije nista bolji nego preko 3G.
HD+ se pojavljuje kad oba korisnika koriste A1 mrezu, oboje koriste VoLTE i oba telefona su neki od novijih mid-high range Samsung telefona. Na primer radi izmedju A54 i A72, a ne radi izmedju A54 i A13
 
Pozdrav. Zna neko kakva je situacija sa Xiaomi Mi Note 10 telefonima? Koristim pomenuti uređaj, koji po specifikacijama podržava VoLTE, ali mi ne radi iako sam ga uključio u podešavanjima. U call centru kažu da ne mogu aktivirati VoLTE za ovaj model. Postoji li neka caka da se aktivira na drugi način?
 
Постоји ли нека икона (индикатор) у статус бару горе на Ајфон телефонима кад је воЛТЕ активан или у току позива?
 
Nazad
Vrh Dno