Šta je novo?

[A1] VoLTE

Ja sam im tako rekao dok sam pricao sa njima preko Xiaomi telefona.. nista me nisu pitali, i sve je radilo kako treba :D
 
malopre sam im kucko preko onog asistenta ane imam Poco F2 Pro koji naravno podrzava VoLTE i kaze operater taj neki sto se javio nazalost vas model nemamo na listi podrzanih od strane proizvodjaca i to je to i ako uredjaj podrzava to i ima ukljuceno. probao sam da prebacim u drugi telefon od sestre u samsung neki koji 100% podrzava to ima aktivno na jedno 15 min ali se nista nije desilo. Sta vi kazete dal da ih cimam dalje na call centar ili u poslovnici ?
Čim ubacis u podržani telefon momentalno dobiješ volte. Upali dok je kartica u njemu. Ako vratiš u svoj i ne radi i dalje. Onda nije podržan. Ali u podržanom mora ama ha instant da radi...
 
evo ne znam tad kad sam ubacio u drugi telefon nista se nije desilo za tih 15 min. sestra isto ima broj u A1 al na postpaid sa tim telefonom i radi taj VoLTE. jedino da ih zovnem i kazem da imam neki poco ili xiaomi tamo sa liste podrzanih nemam drugu ideju.
 
I ja sam napisao da taj metod NE radi...
 
malopre sam im kucko preko onog asistenta ane imam Poco F2 Pro koji naravno podrzava VoLTE i kaze operater taj neki sto se javio nazalost vas model nemamo na listi podrzanih od strane proizvodjaca i to je to i ako uredjaj podrzava to i ima ukljuceno. probao sam da prebacim u drugi telefon od sestre u samsung neki koji 100% podrzava to ima aktivno na jedno 15 min ali se nista nije desilo. Sta vi kazete dal da ih cimam dalje na call centar ili u poslovnici ?
Na Poco F2 Pro se začudo ne vidi VoLTE, niti postoji u podešavanjima opcija da se uključi, a radi kod za VoLTE lookup ★#★#86583#★#★. Kako, šta, zašto, pojma nemam, a apdejtovan na Android 12. Na Mi 9 SE i RN 11 postoji ikonica uz prateća podešavanja. Napominjem da samo jednu sim karticu ostavljam, pošto važi pravilo ili ili; single sim je 5G ili dual sim oba 4G.
 
Poslednja izmena:
evo ne znam tad kad sam ubacio u drugi telefon nista se nije desilo za tih 15 min. sestra isto ima broj u A1 al na postpaid sa tim telefonom i radi taj VoLTE. jedino da ih zovnem i kazem da imam neki poco ili xiaomi tamo sa liste podrzanih nemam drugu ideju.
Zovi sa sestrinog. Kad budes video da radi na njenom. Ako vratis u svoj a ne radi a vamo kod sestre radi. Tek tad je do telefona
 
Kod mene sigurno ima msm uključeno je sa moje strane.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240208-110358_Settings.png
    Screenshot_20240208-110358_Settings.png
    100.6 KB · Pregleda: 130
da to znam to i kazem kod mene je ukljuceno ali nije sa njihove strane
 
Mislim da je za volte regionalna podešavanja kriv i sam Google tako sam bar našao informacije kada sam tražio za moj telefon koji je kupljen od operatera koji ima volte podržano a nema je nigde u opcijama da se uključi.

Volte je praktično diseblovan u samom androidu.

Dobio sam volte kada sam i instalirao shizuku app i pixel ims

Instalirate i samo pratite uputstva prilično je prosto
 
Taman htedoh da skinem app i upravo mi se pojavio VoLTE. Ubeđivali su me da je aktiviran, menjao sam sim karticu pre nekih desetak dana i ništa, da bi sada volšebno stigao.
 
Juce sam ubacivo sestrinu karticu u moj telefon na tom broju ima aktivan taj VoLTE kartica je stara sa VIP brendingom kao i moja i nema ikonice za VoLTE kad ubacim kod mene (poco F2 pro) i ako je ta opcija aktivna u OS-u. sestra ima samsung A52s kod A1 na postpaid i tu radi oke to sve. Inace koristim custom rom (paranoid android ) jer poco F2 pro jos od prosle godine ne dobija nikakva azuriranja.
Takodje posedujem 2 sim kartice u sim2 slotu mi je T-mobile CZ kartica i to koristim kad idem van srbije jer nema roming ima oke paketa sto se tice neta + ima 5G. primetio sam da na toj t-mobile kartici kad je ukljucen mobile data ima opcija "data during calls" dok to nemam na A1 (vip) kartici. da li zna neko cemu sluzi ta opcija ?
Jos jedna stvar kod stare vip kartice sto moze da iritira je sto se ako se prebaci u drugi telefon ili ako resetujete android custom rom ili oficijalno ono fabricka podesavanja telefon automatski povlaci profil za podesavanja internet i MMS sa sim kartice a ta podesavanja vise ne vaze jer sa promenom brenda promenili su i podesavanja za pristup netu onda mora se rucno dodaju profili, resenje je vrv da se zameni kartica pod A1 brendingom.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240216-112420_Settings.png
    Screenshot_20240216-112420_Settings.png
    111.9 KB · Pregleda: 50
Za A1 ako se ne pojavi VOLTE u prvih 6 sekundi nakon startovanja telefona i pojavljivanja ikonice H+ a da druga sim kartica iz A1 ima VOLTE na tom telefonu mozete odmah da pretpostavite da nije aktiviran na SIM kartici ili sa losim podesavanjima da je aktiviran.
Tako da svi koji cekaju 15-20 minuta nema smisla ( dovoljno je 6 sekundi da se utvrdi )
 
Uzeo s24 ultra preko a1, nemam ikonicu za volte, operater mi kaže da je sa njihove strane upaljeno a sa moje nije, međutim kod mene u opcijama je upaljena opcija, i tako u krug
 
Prosto rečeno lažu i prave korisnike ludim, moraš se preganjati sa njima za volte, a to nekada ume da potraje i preko mesec dana
 
Prosto rečeno lažu i prave korisnike ludim, moraš se preganjati sa njima za volte, a to nekada ume da potraje i preko mesec dana
Istina. Evo i ja se mlatim... Četvrti put ih kontaktirao. I rekao radi sa drugom sim karticom. Sa ovom ne radi ni u jednom od dva uređaja a sa drugom radi na oba...
Bukvalno je do njih sto odsto...
 
Jel može neko da potvrdi za VOLTE tokom poziva, jel samo 4G internet dostupan ili ima 4G+.
Koliko vidim ili je 1800 ili 800 samo ne koristi agregacije?
Nije bitno samo kao opažanje više.
 
Jel može neko da potvrdi za VOLTE tokom poziva, jel samo 4G internet dostupan ili ima 4G+.
Koliko vidim ili je 1800 ili 800 samo ne koristi agregacije?
Nije bitno samo kao opažanje više.
Može i 4G+ (Moze samo jedna bazna stanica u zavisnosti gde se nalazis i od bazne stanice može biti običan 4G ili 4G+), frekvencije koje koriste su 800,1800,2100
 

Prilozi

  • Screenshot_20240305_123134.jpg
    Screenshot_20240305_123134.jpg
    39.5 KB · Pregleda: 46
Može i 4G+ (Moze samo jedna bazna stanica u zavisnosti gde se nalazis i od bazne stanice može biti običan 4G ili 4G+), frekvencije koje koriste su 800,1800,2100
Da ali kad nema poziva bude 4CA
800 + 1800 + 1800 + 2100
A kad je aktivan poziv kao na screen shotu kod tebe bude samo jedna frekvencija. Ja sam za sad primetio 1800 ili 800 mada očigledno moze i 2100.
 
Da ali kad nema poziva bude 4CA
800 + 1800 + 1800 + 2100
A kad je aktivan poziv kao na screen shotu kod tebe bude samo jedna frekvencija. Ja sam za sad primetio 1800 ili 800 mada očigledno moze i 2100.
Svakako vremenom će ojačati bazne stanice i brzina biti veća, a i nadam se da će 5G mreža biti puštena do kraja godina.
 
Kada je VoLTE poziv aktivan, telefon i mreža isključuju carrier agregation.
 
Evo poslao sam im zahtev sad kako ide dalje koliko se čeka ?
 

Prilozi

  • Screenshot_20240305-171914~2.jpg
    Screenshot_20240305-171914~2.jpg
    71.3 KB · Pregleda: 66
Ja sam cekao 7 dana i aktivirali su
 
A ako neko nema VoLTE, da li onda svi pozivi bez izuzetaka padaju na 3g/2g? Da li uopšte po specifikaciji postoji 4g telefoniranje, kao kvalitetnije u odnosu na 3g, mimo VoLTE usluge?
 
Kao što za LTE postoji VoLTE, tako za 5G je VoNR (koji mi se, primera radi, na Poco F2 pojavljuje kao jedina opcija i pozivi padaju na teret 3G). Stoga, ne postoji neki utemeljeniji način rada HD Voice kao osnovnog modaliteta na 3G i Edge vezama u okviru 4G i 5G.
 
Evo poslao sam im zahtev sad kako ide dalje koliko se čeka ?
Ako ne dodje za par dana. Pisi ili ih zovi da proveris status. Ako kažu da su upalili ili da nisu traži da upale. Ako su upalili a nema dalje. Traži da reklamiraju. I upalice ti eventualno. Najbolje iz prve. Ali ne odustaj. Ako znas da radi volte na uređaju. Najbolje da ubacis sim na kome znas da radi volte. Ako radi u tom telefonu. Do njih je sigurno.
Ovo moze biti recept kako do volte.
 
Kao što za LTE postoji VoLTE, tako za 5G je VoNR (koji mi se, primera radi, na Poco F2 pojavljuje kao jedina opcija i pozivi padaju na teret 3G). Stoga, ne postoji neki utemeljeniji način rada HD Voice kao osnovnog modaliteta na 3G i Edge vezama u okviru 4G i 5G.
Ako sam razumeo, ne postoji 4g pandan 3g govornoj komunikaciji a u tom slučaju, na čemu će biti bazirana, jednom kad 3g potpuno izađe iz upotrebe? Vidimo da se u VoLTE ne može pouzdati jer nekome radi ootb a nekome ne iako valjda nema različitih implementacija (koliko mi je poznato).
 
Ako sam razumeo, ne postoji 4g pandan 3g govornoj komunikaciji a u tom slučaju, na čemu će biti bazirana, jednom kad 3g potpuno izađe iz upotrebe? Vidimo da se u VoLTE ne može pouzdati jer nekome radi ootb a nekome ne iako valjda nema različitih implementacija (koliko mi je poznato).
Kao što napisah, HD voice će ići prego Edge (2.5G) ako budu rešili da ukinu 3G. Međutim, ono što je kod nas izvesno jeste da ni 5G neće još dugo, a spektar 3G mreže je samo proređen u korist 4G i tako će biti još dugo. Za 4G je VoLTE i 5G VoNR, a meni lično je nepojmljivo što u tom slučaju napredniji metod govorne komunikacije isključuje drugi.
 
Kucanjem ovog koda u dialer imate malo detaljnije informacije o mreži na koju ste povezani ##4636##. Super što ne mora da se skida ništa android ima već u sebi te neke opcije. Što se tiče 3th party netmonster je dobar.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240306-105933.png
    Screenshot_20240306-105933.png
    128.6 KB · Pregleda: 44
Nazad
Vrh Dno