Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Preko A1 aplikacije imam drugačije ponude od onih na sajtu. Pretpostavljam da i pripejd poskupljuje jer:
  • Više nema Mesečnog plana 400, sada je to dvonedeljni dodatak (uz 1GB više, ali...)
  • Mesečni plan 600 je sada Top plan, nudi sve isto za 100 dinara više
  • Mesečni plan 900 je sada Mega plan, koji košta 1000 dinara, i nudi 1 GB više za surf, 5 GB manje za instagram ali nudi i 5 GB za Tik Tok

Ko ne ugrabi neki popust od A1, mislim da je Mega Plan svakako odličan izbor, nudi dovoljno svega (za prosečnog korisnika), a trenutno u ponudi u A1 ništa primamljivo.
Nezvanicno je najavljeno poskupljenje prepaida u A1. Mts mislim da je zadrzao stare cene, a za Yetel ne znam.
 
Presao pre 10 dana u A1 iz Mts-a prvi plan besplatan posle mocan plan po 500 dinara ,a sad ima sa poskupljenjem ponuda 😅
 

Prilozi

  • Screenshot_20240401_070531_Moj A1.jpg
    Screenshot_20240401_070531_Moj A1.jpg
    54.4 KB · Pregleda: 223
Preko A1 aplikacije imam drugačije ponude od onih na sajtu. Pretpostavljam da i pripejd poskupljuje jer:
  • Više nema Mesečnog plana 400, sada je to dvonedeljni dodatak (uz 1GB više, ali...)
  • Mesečni plan 600 je sada Top plan, nudi sve isto za 100 dinara više
  • Mesečni plan 900 je sada Mega plan, koji košta 1000 dinara, i nudi 1 GB više za surf, 5 GB manje za instagram ali nudi i 5 GB za Tik Tok

Ko ne ugrabi neki popust od A1, mislim da je Mega Plan svakako odličan izbor, nudi dovoljno svega (za prosečnog korisnika), a trenutno u ponudi u A1 ništa primamljivo.
849 RSD je freepaid u Globaltelu neograniceni minuti i poruke https://www.globaltel.rs/freepaid
 
849 dinara je ako u kontinuitetu koristis paket 9 meseci.
 
Sad mi više ništa nije jasno! A1 me pušta a yettel tvrdi da nemogu!
 

Prilozi

  • Screenshot_20240401_124905_X.jpg
    Screenshot_20240401_124905_X.jpg
    71.1 KB · Pregleda: 151
  • Screenshot_20240401_124938_X.jpg
    Screenshot_20240401_124938_X.jpg
    85.2 KB · Pregleda: 176
Ljudi moze malo pojasnjenje sta je ovaj globaltel. Koja je pokrivenost tj. ciju mrezu koristi.
Istekao mi je ugovor u mts-u trenutno pametuju nude mi omoriku 12 za 1850din a pre 2 meseca na drugom broju isti paket mi dali za 1386din🤔. Kao i vecini ovde znam da nista ne znaci par stotina dinara ali nas tretiraju kao ovce to sto sam kod njih 15+godina im nista ne znaci.
Drugar pre par dana ista prica presao u Yettel total 10 za 1400din a meni se svidja ovaj VIP paket Neo24 Travel zbog roaming podataka mada ne znam nista o kvalitetu mreza valjda je to sve slicno. Po komentarima mala prednost za mts
 
@Milenijumkv nekada virtuelni operater pod podstanarstvom A1, a od zimus drugi Telekomov sa numeracijama 0677 i 0678, pored mts-a. Ponuda je u većini zadržana, ima par ukinutih kombinacija/paketa, ali promena se ponajviše odražava na roming, jer mts ima drugačije (gore) dilove u odnosu na A1/Vodafone grupaciju.
 
Ljudi moze malo pojasnjenje sta je ovaj globaltel. Koja je pokrivenost tj. ciju mrezu koristi.
Istekao mi je ugovor u mts-u trenutno pametuju nude mi omoriku 12 za 1850din a pre 2 meseca na drugom broju isti paket mi dali za 1386din🤔. Kao i vecini ovde znam da nista ne znaci par stotina dinara ali nas tretiraju kao ovce to sto sam kod njih 15+godina im nista ne znaci.
Drugar pre par dana ista prica presao u Yettel total 10 za 1400din a meni se svidja ovaj VIP paket Neo24 Travel zbog roaming podataka mada ne znam nista o kvalitetu mreza valjda je to sve slicno. Po komentarima mala prednost za mts
Ako zelis da ti broj normalno funkcionise predji u A1 ili Yettel. Globaltel je katastrofa.
 
Ja koristim global i a1, global mi bolje radi,negse gde sa a1 imam problem. Meni je ok.
 
Kad ce da poskupi Neo 24 da raskinem ugovor i otkupim mob za dz 😂
 
Pisah i pitah pre neki dan

Svratih sinoć do poslovnice da platim račun koji mi zadnji stigao po raskidu ugovora i reče mi devojka da je to finalni račun, to što oni nisu broj isključili 17. već 21. marta to je kaže do njih i da to neće naplaćivati.

Na moje pitanje da li ima da se plati neka rata za telefon kaže nema i da je to to i da sam sa današnjom uplatom izmirio sva dugovanja. Sad, meni je bila još jedna rata ostala za telefon po mojoj računici, platio sam 23 rate.

Da li nekome stigao uz račun i rate za telefon ili kao poseban račun i da li uopšte postoji neka informacija, osim one koje je svima stigla da ako imamo rate za uređaj da će biti naplaćene na finalnom računu.
 
@mikac969 bez previše razglabanja, samo odeš idućeg meseca u vreme kad ti obično stiže sms i pitaš da li imaš dugovanja. Poslednji račun je papirni i stiže poštom na kućnu adresu.
 
Ja raskinuo neo neo i podneo zahtev za prenos u Globaltel.
Zvali me iz A1 prodajnog tima i dali mi 500 rsd popusta, ali me generalno otkacili recima "telefon vidimo da je isplacen u kesu, nemate zaduzenja, mozete da predjete u drugu mrezu. Stici ce vam poslednji racun. ".
Ja pitao za veci popust, ali ne mogu da mi daju, tako da za sada to je to.
Cekam vec nedelju Globaltel kurira a do tada sam na A1.
 
Ja raskinuo neo neo i podneo zahtev za prenos u Globaltel.
Zvali me iz A1 prodajnog tima i dali mi 500 rsd popusta, ali me generalno otkacili recima "telefon vidimo da je isplacen u kesu, nemate zaduzenja, mozete da predjete u drugu mrezu. Stici ce vam poslednji racun. ".
Ja pitao za veci popust, ali ne mogu da mi daju, tako da za sada to je to.
Cekam vec nedelju Globaltel kurira a do tada sam na A1.
Nadam se da nisi primarni broj prebacio kod njih, jer neki se žale da još uvek ima problema u njihovoj mreži.
 
@mikac969 bez previše razglabanja, samo odeš idućeg meseca u vreme kad ti obično stiže sms i pitaš da li imaš dugovanja. Poslednji račun je papirni i stiže poštom na kućnu adresu.
Taj papirni sam i dobio juče, ova u poslovnici mi reče da je to finalni i da nemam više nikakva zaduženja u sistemu.
Ne bih ja ni pitao ali mi se desilo u MTS-u po raskidu ugovora i plaćanju zadnjeg računa ostala neka "razlika" od par dinara koja se posle par godina pretvorila u 3k dinara duga prema njima!
 

Prilozi

  • 20240401_172907.jpg
    20240401_172907.jpg
    284.1 KB · Pregleda: 92
Taj papirni sam i dobio juče, ova u poslovnici mi reče da je to finalni i da nemam više nikakva zaduženja u sistemu.
Ne bih ja ni pitao ali mi se desilo u MTS-u po raskidu ugovora i plaćanju zadnjeg računa ostala neka "razlika" od par dinara koja se posle par godina pretvorila u 3k dinara duga prema njima!
Mogu da kažu šta hoće posle par godina, računi zastarevaju za godinu dana.
 
Pisah i pitah pre neki dan

Svratih sinoć do poslovnice da platim račun koji mi zadnji stigao po raskidu ugovora i reče mi devojka da je to finalni račun, to što oni nisu broj isključili 17. već 21. marta to je kaže do njih i da to neće naplaćivati.

Na moje pitanje da li ima da se plati neka rata za telefon kaže nema i da je to to i da sam sa današnjom uplatom izmirio sva dugovanja. Sad, meni je bila još jedna rata ostala za telefon po mojoj računici, platio sam 23 rate.

Da li nekome stigao uz račun i rate za telefon ili kao poseban račun i da li uopšte postoji neka informacija, osim one koje je svima stigla da ako imamo rate za uređaj da će biti naplaćene na finalnom računu.
Meni je takodje bio presek 17.03.ali zbog "sistemske greske" bio jos 3 dana na postpaidu, takodje rekli da nece biti to naplaceno ali takodje zbog te greske sistem nije povukao rate za uredjaj tako da ocekujem poseban racun sa presekom stanja 17.04. sa ratama za uredjaj. Operateri redovno u sistemu vide preostale rate. Tako je meni receno.
 
Pozdrav narode,

Moze li neko da mi kaze da li kad je oslobodjen broj u A1, posle ovih poskupljenja ide obracun po potrosnji ili je paket po povecanoj ceni a ugovor moze da se raskine kad god a ne do isteka ug.obaveze?

Ja sam pisala zahtev za ocuha, pozvala se na njihovu lozinku, covek radi pa ne moze i ne zna da se bakce, oni naravno nista nisu hteli da ponude, stigao je sms da je broj oslobodjen. Ode on u poslovnicu, kazu nece za vas biti povecanje cena, naravno trazim pismenu potvrdu, ovi iz mejla se napravili ludi za A1 mocnu tarifu, pa jos napisase da je nova cena bez uredjanja 1704 din, a njemu stize racun na mejl evo drugu god 2294 din i saopstavaju da povecanje vazi za sve, kako su oni zvali, nisu ga dobili bla bla bla, jadni pokusali su. Kazu broj oslobodjen ug.obaveze, mogu da zovem da obnove ugovor.

Mene samo zanima ako neko moze da mi kaze kad je broj oslobodjen kako ce naplacivati jer jos na app stoje pogodnosti iz paketa i sve je to slikano da imam, vidi se i datum. I da li to znaci da mozemo da trazimo kad god da se prebaci u drugu mrezu posto ug istice 14.06. ili da cekamo neku ponudu do juna? Naravno o Neoneo nije ni bilo reci jer se ni ne trude da zadrze korisnike. Molim za pomoc i hvala unapred, raspisah se kao nenormalna.
 
Meni su naplatili po "ugovorenoj" mocnoj tarifi koju sam imao do momenta raskida onoliko dana koliko je trebalo da se broj prenese.
 
Preko Lidl Plus aplikacije, možete uzeti TV i Neo Neo paket, koštaće vas 4400 dinara naredne dve godine :)

Inace je Neo Neo 2750 bez uređaja, pa će vas TV koštati 1650 mesečno (iliti 39600 dinara, a u tehnomaniji je 35k trenutno).
Screenshot_2024-04-02-17-34-08-455_com.lidl.eci.lidlplus-edit.jpg
 
Juče mi istekao ugovor u A1. Danas u 11:45 u Yettelu podnio zahtjev za prenos broja. U 14:02 me zvali iz A1 i ponudili NeoNeo sa 50% popusta (1352 dinara).
Rekoh im, mogli ste to i u nekom od prethodna dva puta kada sam tražio NeoNeo sa popustom da odobrite. Ali eto, kad im je "stani - pani" može ipak.
 
Nazad
Vrh Dno