Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Šta Vip radi sa "ekomotivisanim" predatim statim telefonima? Zaista postoji centar za reciklazu mikroelektricne opreme? U SRB? Ili salju negde? Ili zavrsi u običnom smeću? ;)
 
Hvala na savetu :D


Konkretno ovo sto sam pisao na prethodnim stranicama ali nije na odmet da se ponovi da ljudi znaju kad se nadju u slicnoj situaciji.
...i evo par dana posle promocija je stvarno odobrena. A vodio sam i malu anti kampanju protiv njih na njihovim FB stranicama i Twitteru, da bi me u pocetku ignorisali i brisali mi postove ali su danas cak i na FB pitali da im posaljem broj da vide sta mogu da urade ali posto mi je vec stiglo obavestenje da je odobreno nije bilo potrebe da im saljem podatke.

Hm...ja kad sam pitao za duplu ekomotivaciju,uz produzetak ugovora,dobio sam odgovor da tako nesto nije moguce i da vazi samo iskljucivo za nove korisnike...zvao sam i korisnicki servis,isti samo odgovor dobio...
Sad ti moli Boga da ovi koji odobravaju produzetak ugovora nisu nesto zabrljali,jer ce ti sve nabiti na nos. :D
 
Uskoro mi istice ugovor u Vip-u, koristio sam onaj paket 325min 325sms 325Mb cija je cena 1200din. Koji je operater sada najpovoljniji sada? ko nudi najvise za nekih 1000-1500din?
 
Uskoro mi istice ugovor u Vip-u, koristio sam onaj paket 325min 325sms 325Mb cija je cena 1200din. Koji je operater sada najpovoljniji sada? ko nudi najvise za nekih 1000-1500din?

Minute, SMS, MB, net bez probijanja racuna?
Minute - VIP Smart
Minute/SMS - MTS Mix/MixNet sa 50% popusta
Minute/SMS/MB - MTS MixNet sa 50% popusta
net bez probijanja racuna - VIP Smart uz net dodatke, ili ako zelis da placas vise zbog SMS-ova, Telenor PiS.

Ovo je trenutno u ponudi u tvom rangu:
MixNetL - 600min/1500SMS/1.5GB - 990RSD uz 50% popusta (inace 1980RSD)
MixNetXL - 1000min/3000SMS/3GB - 1590RSD uz 50% popusta
VIP Standard 350 sa Duplo Sadrzaja (promocija VIP-a): 1390. VIP Standard 700 uz 25% popusta (tzv. SIM promocija) ispada skuplji a daje isto: 1490RSD
Smart400 sa Duplo Sadrzaja + 1GB net dodatak ili bez: 990RSD ili 1500RSD (bez i sa 1GB).
Smart700 sa Duplo sadrzaja: 1390RSD (1400 smartova)

A u drugom uglu, imamo izazivaca, poznatog sampiona: Telenor Prenesi i Surfuj 500 koji je jedini ispod 1800RSD kod Telenora, a sta ce i vise:
150 minuta, 500 SMS i 500MB, bez probijanja racuna.


Ocigledno je PiS500 pobednik! :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Uskoro mi istice ugovor u Vip-u, koristio sam onaj paket 325min 325sms 325Mb cija je cena 1200din. Koji je operater sada najpovoljniji sada? ko nudi najvise za nekih 1000-1500din?

Mts mixnet XL 1590 dinara naravno to je sa popustom od 50%

1k minuta, 3k poruka, 3gb.
 
Poslednja izmena od urednika:
Oko tih paketa može da se napravi „mali milion“ kombinacija :)
Sve zavisi da li se uzima telefon ili ne. Naravno, i koji telefon.
Za skupe telefone tipa Xperia Z ili HTC One tih 50% popusta kod mts-a ne znam baš koliko znači, osim za ljude koji mogu da iskeširaju 400-450eur. Ispadne naravno to na kraju jeftinije, ali treba dati te pare odmah...
Sa druge strane, mts prodaje model Xperia Z po "vrlo popularnoj" ceni od 54.000din za paket MixNet L i pretplatu 2100din/mes.
 
Mnogo je to skup kredit na godinu dana :)

A gledam i VIP ponudu S3 trenutno. Proslog leta, 2000RSD paket (1650 posle rodjendanskog popusta), 33.000 S3. Evro skoro 120 bio :D
Sada 2000RSD paket, nema rodjendanskog, min 1800 preko ekomotivacije, i telefon skoro 40.000 :) Evro 114 ;)
 
Ostaje samo da se prate akcije i popusti i onda uzme nešto... Pa čak i da se sačeka par meseci po isteku ugovora ako tada nema nekih akcija. Verujem da se isplati na kraju.

dodatak:
@alfa: A pritom pričamo o telefonu koji je prošlog leta bio top ponuda, a sada ne znam ni da li se još proizvodi :) tuga....
 
Poslednja izmena:
Bas zato sam ga i uzeo za poredjenje ;)
 
Ja imam slučaj od pre 2 meseca gde sam zvao za druga i rekli su mi da pošaljem fiskalni račun i knjižicu. A imao sam slučaj i od pre par meseci isto tako. E sad problem je što će BG elektronik popraviti telefon, a Begram će ti otvoriti telefon i kapnuti par kapi na matičnu ploču i reći da je crko od oksidiranja... Poznat je Begram po tome...
 
Tako sam uzeo Vip u postpaid i pitao ih 5 puta da li ima roming i pet puta su mi potvrdili da ima svuda roming. I posle 4-5 meseci predjem granicu i nema nigde roming. I vratim se pa kod njih da reklamiram. I sluzbenica mi kaze da treba da prodje 4 meseca da bi se aktivirao roming. I kazem joj da je proslo vise od 4 meseca. I ne znam koga oni farbaju. Sem toga kad kupis njihov broj, po defoltu ti je ukljucena i sekretarica koju verovatno placas, pa ako ne znas koje su ti opcije sve ukljucili, obrao si bostan. Kvarno, nema sta, maheri su da te nasamare. Mogu samo da se tese da nisu jedini.

Kod nas apsolutno nema zdrave konkurencije, svi provajderi su u dogovoru.

p.s.
jos da dodam, kad sam im rekao da mi takav broj ne treba i da zelim da ga odjavim, oni su mi rekli da mora da se zavrsi ovaj mesec i da prodje jos jedan pun mesec da bih ga odjavio. Kako je bio tek pocetak meseca, znaci da su mi naplatili prakticno 2 meseca pretplate za kaznu sto odjavljujem broj !? Eto to vam je Vip, a mreza im je verovatno najgora od te tri postojece.
 
Poslednja izmena od urednika:
Otprilike si opisao trziste u Srbiji. Sa jednom malom zamerkom - cim odes dalje od Evrope, ako ne i u dobar deo Evrope, videces da je kod u stvari jako dobra situacija!
USA: Najmanji postpaid paket 30$, ne daje nista korisno.
Koreja, najrazvijenija telekomunikaciona infrastruktura na svetu, gde operateri samo ubiraju novac, nemaju ni polovinu troskova infrastrukture (kako mi kazu Korejanci, vlada je sve izgradila, barem za net, i daje BESPLATNO za koriscenje provajderima): najniza tarifa 30$, dobija se kao kod nas za 2.5EUR saobracaj, restricted VoIP do maximuma, dostupnost mobilnog neta je toliko ogranicena protokom da ne moze Youtube da se gleda bez 100$ mesecno na mobu...
UK: paketi od 15GBP su najjeftiniji sada, nude nista.

Bez price kako su kod nas nize plate, oprema kosta vise nase operatere (Vodafone kupi po 1.000.000 stanica za celu svoju mrezu, T-Mobile isto, AT&T takodje), energija kosta isto ako ne i vise (firme)....
Prepaid je zato tu, da ipak moze i onaj sa manjom platom da ima karticu da kad bas mora pozove.
A za ostale, cene jos uvek nisu nimalo uzas kao vani.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa kalendarski mesec dana (od prvog u mesecu) unapred je trebala da se najavi odjava broja, znaci pred prvi, a ja sam im otkazao pocetkom meseca), treba da se prijavis pre nego sto zapocne taj mesec. To je bilo pre par godina, sada ne znam kako je. Oni t6i to nikad ne kazu pri sklapanju ugovora, nego su negde, ko zna gde mozda to napisali. Tako i onaj broj (koji ti daju na 3 meseca gratis uz modem za net), ako ga ne odjavis, ide ti pretplata za njega, a to ti niko ne kaze kad ti ga da. Svi oni na svojim sajtovima imaju gomile pricica, kupi i uzivaj u razgovoru, moze da ti sluzi za ovo i za ono, za kontakte sa porodicom, prijateljima.... koje budalastine, Boze me sacuvaj, ko da neko danas ne zna za sta sluzi telefon. Ali zato kad dva sata visis na njihovom sajtu i citas sve i svasta, primetis da ni o jednoj tarifi nemas sve na jednoj stranici. Mene ne interesuju njihove pricice nego spisak, specifikacija sta nudi i po kojoj ceni, gde ima roming a gde nema. A telefon ne sluzi za uzivanje, kako oni to objasnjavaju praznim pricama. Ako cemo posteno, preko telefona se obavljaju mnogi poslovi i cesto doznaju najneprijatnije vesti.

O ceni njihovih usluga nebih mnogo diskutovao. Dovoljno je reci da je Karicu za desetak godina vrednost Mobtela narasla na 2 milijarde evra vrednosti. To dovoljno govori kolike oni imaju troskove, a kolike mi korisnici. U drugim drzavama je drugi sistem pljacke gradjana, pa recimo Nemac zaradi na preprodaju ruskog gasa vise od Rusa koji su mu ga prodali... ali u tim zemljama kad ostanes bez posla, imas i socijalu od koje mozes da prezivis. Zato ja te njihove cene nebih uporedjivao sa nasim. Ovde mi obiju auto, sudija mi se smeje sto trazim nadoknadu stete, a u normalnim zemljama je normalno da ti se isplati odsteta. I razlike su i u cenama, naravno.
 
Poslednja izmena od urednika:
Zato volim MTS, danas odes uzmes, za tri dana odes, raskines,niko te ne pita nista.....
 
Zanimljivo, sad sam malo gledao sta nude VIP MK i VIP HR i potpuno su drugi paketi, sto se tice telefona, u MK je slican ponuda dok je u HR dosta drugacija (Iphone, S IV isl.)

http://www.vip.mk/postpejd/tarifi-i-tarifni-opcii/tarifni-modeli

http://webshop.vip.hr/private/mobilni-telefoni

U MK mi deluje da je bolja situacija nego kod nas za pretplatu dok su telefoni skuplji, dok je u HR obrnuto...

Inace ono sto mi se svidja u MK je 100% transparentno, evo prvi put gledam i sve mi je jasno, nema popusta i gluposti, nego lepo tabela, sa telefonom pretplata i bez odvojeno, a telefoni lepo dati u jednoj jedinoj tabeli, znaci 20x jasnije nego nas VIP: http://www.vip.mk/vip-postpejd-ponuda
 
Poslednja izmena od urednika:
Nas VIP mi se cini korektniji po pitanju izbora:
- Jedna cena bez ugovora postpaid
- Druga cena sa ugovorom bez telefona
- "Treba" cena sa ugovorom uz telefon
Da su druga i prva iste, niko ne bi imao zelju da potpise ugovor. Da su druga i "treca" ista, svako sa vecim paketom bi uzeo telefon po OK ceni i prodao ga, ili bi cene bile mnogo vece.

Isto je i kod MTS-a, samo sto je jedna jedina promocija (50%), dok ih kod VIP-a imaju 3 razlicite, ali se na slicno svedu.
 
Pa isto je i kod ovih, imas cenu sa i bez telefona (za pretplatu)... ali te ne teraju da racunas.
 
Cini mi se da je kod VIP MK ista cena sa i bez ugovora, tj. nema popusta ako se potpise ugovor? Na to sam ciljao.
 
Cini mi se da je kod VIP MK ista cena sa i bez ugovora, tj. nema popusta ako se potpise ugovor? Na to sam ciljao.

Pa ima 2 cene, sa i bez telefona: Месечна претплата (ден.) за тарифните модели со можност за избор на телефон to je poslednji red u onoj tabeli.

Inace cene su OK, posebno u odnosu na domacu ponudu, napr. neogranicen SMS u vecim paketima (a ne glupost minut=sms kod nas na Smart-u).
 
Kod nas ima TRI "cene". Razlikuje se cena bez ugovorne obaveze i sa ugovornom obavezom (bez telefona) i sa ugovornom obavezom i telefonom.
 
Mene jedino nervira sto se korisnici koji placaju redovno 10e ili vise cesto naprave blesavima tako sto neka prepaid opcija donese 3000 SMS-ova, za par 100 din, a za 1200 RSD imas jedva 700 (smart 700)... i to da ne potrosis ni jedan minut... zato lepo kod MK, nema brojanja SMS-ova (sto je i logicno, sta ima da broji 200 bajtova prenetih).
 
Meni je malo cudno da smart 700 i standard 350 kostaju isto. Ispada da standard ima 1050 smartova. Ili je to zbog toga jer smart kad se potrosi imas free net?
Uzecu jedan od ova dva paketa danas, uz duplu eko motivaciju sa Alacatel Idol-om.
 
Uzeo sam standard 350, jer sve trosim podjednako. Idem da testiram Alcatel, do sada sam imao Huawei g300.
 
Alcatel je odlican i best buy u toj tarifi. A smart 700 je cista navlakusa, isplati se samo ako puno pricas, posto sms i mb vuku isto. Zapravo jedini + smarta je to sto ima "neogranicen" net kad ti spuca sve smartove.
 
^ Nije jedini plus smarta. Pogledaj pitanje koje sam postavio par postova iznad.
 
Evo jedno iskustvo od sinoc... Visio sam malo na youtube i u 23h mi stize poruka od vip-a da mi je onemogucen gprs saobracaj zbog prekomerne potrosnje, odma proverim stanje preko poruke i pise mi da sam potrosio 180mb (imam 350mb iz paketa + 1gb dodatak), proverim u fonu pise isto. Posle desetak min zovem KS i operater mi kaze da sam prekoracio potrosnju, bla bla bla i da ce za 3 sata imati tacnu inf koliko i ako je to manje od moje uobicajne potrosnje ukljucice mi net, a ako nije poslace mi poruku da platim avans... u 3 jutros proveravam stanje i dalje stoji da sam potrosio 180mb, ponovo zovem KS i ponovo mi pricaju istu pricu kako nemaju pravo stanje jos uvek iako se meni promenilo stanje (uracunali 10 din za poziv) ali da mi je ukljucen net... I sada ne razumem u cemu je uopste bio problem? Jel se desavalo to jos nekom do sad i sta bi bilo da nekome hitno treba net, a oni ga iskljucuju posle 180mb iako ima preko gb protoka u paketu?
 
Nazad
Vrh Dno