Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

^ pa jeste bolji Sony SP (brzi cpu/gpu, primetno jaca baterija..) ali jednostavno ovde na forumu neko napisa da je probao XT i SP i da SP ima losiji ekran + potencijalne probleme sa odzivom ekrana.. imas u SP temi o tome. Ja cu uporediti sledece nedelje ako imaju SP uopste u Va..

A ako tebi sve radi ok - onda do jaja, za te pare to je odlican i brz fon :)
 
Sad sam video temu. pwner smorio temu za sve pare a sve zbog toga jer mu se vise dopada Xperia T. Videcu iskustva nasih ljudi u narednih mesec dana, valjda ce ga kupuju fon ipak je samo 15k u promociji.
 
Ja sam samo napisao ono što sam video kada sam uporedio telefone, tebi ako se dopada telefon slobodno ga uzmi.
 
Zar kamera nije fizicki ista u svim Sony telefonima, minus MPixels? Mislim, senzor je isti njihov, nikakva stvarna razlika - sve sto bolje radi slike bi trebalo da je do softvera?
 
Pa bas tako ali ima razlike u softveru.. cak se pominje da XS pravi malo bolje fotografije od XT a opet su na XSP neocekivano syebali softver tako da su fotografije koje ta kamera pravi losije od svih skupljih NXT telefona.. jasno se vidi na gsm areni, takodje je i video losiji.

Nego, pisao sam o LG l5 II, kako u standard 350 npr kosta oko 4900 din ali sam zaboravio na ekomot., znaci L5 II ipak u tom paketu moze da se dobije za dinar, jeste da je single core ali deluje sasvim ok za jedan poklon :) Stari L5 je, iako hardverski slab i sa krs ekranom, prilicno kvalitetno izradjen i otporan telefon i ipak lepo obavlja neke osnovne android funkcije.
 
Poslednja izmena:
Pa bas tako ali ima razlike u softveru.. cak se pominje da XS pravi malo bolje fotografije od XT a opet su na XSP neocekivano syebali softver tako da su fotografije koje ta kamera pravi losije od svih skupljih NXT telefona.. jasno se vidi na gsm areni, takodje je i video losiji.

Nego, pisao sam o LG l5 II, kako u standard 350 npr kosta oko 4900 din ali sam zaboravio na ekomot., znaci L5 II ipak u tom paketu moze da se dobije za dinar, jeste da je single core ali deluje sasvim ok za jedan poklon :) Stari L5 je, iako hardverski slab i sa krs ekranom, prilicno kvalitetno izradjen i otporan telefon i ipak lepo obavlja neke osnovne android funkcije.

u istom paketu za 7k je L7-II i 6030x... kome nije frka za tih 7k, vredi, oba telefona su na oglasima oko 180e, sto ce reci da se doplata isplati :)
 
Kakva su vaša iskustva sa Vip-om; u smislu da li dobijete odgovor od njih kad im uputite neko pitanje mail-om.
Ja se evo ovih dana jurim sa njima da mi odgovore na zahtev koji sam im uputio 19.11.2012. Kad im pošaljem mail sa pitanjem kada ću da dobijem bilo kakav odgovor na moj zahtev, nikada ne dobijem odgovor ni na taj mail. Kad pozovem korisnički, operater se kao šokira "kao to je nemoguće", pa onda ne može da nađe moj mail. Kada mu izdiktiram broj zahteva koji sam dobio u automatskom odgovoru kaže mi da će to tog momenta proslediti i da će me neko u najkraćem roku kontaktirati.
I tako par meseci u krug.... Više mi uopšte nije bitno da li će na moj zahtev odgovoriti pozitivno ili negativno, već samo da dobijem bilo kakav odgovor.
Takođe sam imao jednu reklamaciju koju sam im uputio na rad korisničkog servisa i još uvek čekam odgovor. To sam im poslao u Aprilu.
 
Evo moja iskustva:

1) Pismenu zalbu/molbu (mail mi nije dovoljno ozbiljan) i odgovorili su mi pismeno, preporuceno za 4 radna dana.
2) Na drugu reklamaciju su odgovorili za 13 radnih dana.
3) Na trecu reklamaciju preko 1234 su resili za 5 dana, nisu javili nista, samo su revidirali iznos dugovanja preko android aplikacije.

Mislim da ima veze sta je u pitanju, ako su u pitanju zustre kritike i prepucavanje mislim da ne odgovaraju.
 
Poslednja izmena:
To u Novembru sam im poslao formalni zahtev (sa kopijom LK) za otključavanje telefona. Posle sam saznao ovde na forumu da to ne šalju. Od njih nikada nisam dobio nikakav odgovor.
U Aprilu sam ih malo napljuvao, pa iskreno i ne očekujem odgovor za kritiku...
 
Zar ranije nije davao nakon isteka ugovora??
 
Sheeesh... nisam mislio da su bili tolike ****** ipak je to moj telefon posle ugovora.
 
Meni bi bilo logicno da se automatski otkljucava telefon posle isteka ugovora.
 
U hrvatskom vipu to rade odavno, prema tome bilo je pitanje kada ce ovi nasi da postanu korektni po tom pitanju. Da je drzava na visem nivou to bi odavno bilo.

@desp: ako je od 17.7. onda pokusaj ponovo i javi kako je proslo :)
 
Poslednja izmena:
U hrvatskom vipu to rade odavno, prema tome bilo je pitanje kada ce ovi nasi da postanu korektni po tom pitanju. Da je drzava na visem nivou to bi odavno bilo.

@desp: ako je od 17.7. onda pokusaj ponovo i javi kako je proslo :)
Poslao sam im danas, kada sam pročitao. Sutra ću i u nekoj poslovnici da im ostavim, odštampano. Videćemo.
 
Vidim na Vipovom FBu da ih dosta pljuju zbog ekomotivacije koja vazi samo za NOVE korisnike. Ne znam sta su mislili :)

edit: typo
 
Poslednja izmena:
Vidim da se vec polemise o novoj promociji koju reklamiraju, dupla ekomotivacija. Naime malopre sam bio do VIP centra u Sremskoj Mitrovici sa namerom da obnovim ugovor koji uskoro istice i da uzmem Alcatel 6030X uz ekomotivaciju i 5000 dinara popusta na dve godine na mesecnu pretplatu. Ali kad sam dosao tamo devojka mi je ljubazno rekla da ja kao stari korisnik ne mogu da dobijem i popust na telefon i popust na mesecnu pretplatu vec je ta opcija samo za nove korisnike. Na sta sam ja odgovorio da tako ne pise na sajtu, kao sto ni ne pise, a ona mi pocne pricati kako tih 5000 dinara nije nista, da je to samo 200 din umanjenje mesecnog racuna. Mozda to nije puno, ali na sajtu lepo pise nesto sto oni ne daju, a jos imaju i poster u radnji koji isto to kaze, i ja joj pokazem na poster i kazem nadjite mi gde to ovde pise. Ona se malo zbuni , te ne zna sta da odgovori i onda kaze "tako je promocija dizajnirana". E reko hvala dovidjenja. Kad sam dosao kuci nazvao sam korisnicki servis i izolozio ceo slucaj nekoj zeni, na sta mi je ona fino rekla sve isto sto su mi rekli i u VIP centru, da bih je ja posle toga pitao "izvinite , a kakve pogodnosti imamo mi stari korisnici s'obzirom da sam ja vas korisnik vec 6 godina?". Na sta ona kaze da imam pravo na ekomotivaciju ili popust na pretplatu, reko i sta jos? ..pa kao to je to..reko "to vam nije u redu jer novi korisnici dobijjaju isto to + 5000 dinara popusta, a na nas stare korisnike pljujete takvim promocijama." na sta ona naravno nije nista rekla.

Kazite mi da li postoji neki nacin da se borim i izvucem nesto vise od samo jedne promocije?
 
Nikako... Ili ćeš preći kod nekog drugog operatera (gde isto nećeš dobijati pogodnosti) ili ćeš ostati i biti zadovoljan sa ovim sto sad imaš...
 
Apsolutno nema nikakvog nacina da se suprostavimo djub***i, a siguran sam da nisam sam? Neka pretnja tuzbom za lazno reklamiranje ili nesto? ..smekam vec MixNet L u mt:s al tek oni sto nemaju nikakve telefone :/ ..ne znam samo da li daju 50% popusta na pretplatu ako se ne uzme telefon?
 
Mozes ti da ih tuzis verovatno, i verovatno da dobijes... ali je pitanje da li to vredi, a ne da li ce uspeti :(

MTS daje 50% popusta bez telefona svima ;)
 
Obezobrazilo se to sve, brza zarada im je jedini motiv, a vernost korisnika nista ne znaci.
Cekam da mi jedan ugovor istekne za 7 meseci, drugi i treci za 10 meseci pa cemo da vidimo. Vec mi jednom nisu izasli u susret i to kao korisniku 3 ugovora i mesecno >5000din.
Ko ce koga tu da juri - videcemo, ja sigurno necu nikoga, jer zna se: MNP je iz raja izasao. ;)
 
Poslednja izmena:
E pa naganjacu se sa njima do isteka ugovora, pa ako nesto izvucem - izvucem, ako ne prelazim u mt:s bez telefona i uzimam 50% popusta. Na taj nacin bi manje placao a imao vise svega, jedino jos ne znam jesu posteni jer su ovi u VIP bili (bar prema meni).

A tuzba i ako verujem da bih je dobio mislim da bi me ispala vise nego da kupim telefon u radnji.

EDIT : Ponovo sam zvao korisnicki servis i uz sve ono od proslog puta ovog puta sam rekao da to sto oni govore da je dupla ekomotivacija samo za nove korisnike nigde ne pise na sajtu i da je to lazno reklamiranje sto je kaznjivo zakonom i da bi za to mogli da dobiju tuzbu, na sta mi je sluzbenik sa druge strane odgovorio da je najvise sto on moze da uradi da posalje zahtev da mi se odobri dupla ekomotivacija, i da cu biti obavesten o ishodu zahteva putem sms poruke i poziva kada se zahtev obradi, pa kao ako ne bude mogla da ta promocija onda bar neke druge pogodnosti za mene starog korisnika (koje ovako ne bih dobio jer ne daju nista). Tako da sad cekam da vidim oce od toga sta biti, a predpostavljam da nece...
 
Poslednja izmena:
Kad vec tako gledas, proceni i VIP tarife sa 25% popusta. Nesto moze da ispadne bolje nego MTS-a, mada uglavnom ne, barem MixNetL kad smo poredili.

To da li ti daju neki popust kao starom korisniku ili ne, nemoj da gledas po srpskom inatu. Proceni gde ti bolje sa onime sto mozes da izvuces i tamo idi. Sa telefonom prosto ne mozes kod MTS-a bolje proci. Mozda ti je i bolja solucija da uzmes telefon kod VIP-a nego da ne uzmes kod MTS-a, sve zavisi sta ti tada treba.
 
Nazad
Vrh Dno