Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

To se desava, pisali su ljudi. To im je nekakva automatska zastita od prekomerne potrosnje. Konkretno, bas je bio problem sa youtube-om.
Moze da ti se ponovo desi.
 
Poslednja izmena:
Pisali su ljudi o automatskoj zaštiti od prekomerne potrošnje van sadržaja paketa (VAS SMS, roming, net van paketa, ino poziv...) ali ne sadržaja obuhvaćenih paketom.
 
Novi Sad radi. Barem na tri lokacije gde sam bio večeras.
 
L I N K
Govorna pošta

OBAVEŠTENJE: Od 30. jula 2013. godine počinje sa radom unapređena verzija Vip govorne pošte. Svim porukama, koje su Vam ostavljene pre 30. jula, možete pristupiti izborom opcije broj 5 u glavnom meniju Vip govorne pošte.

Vip sistem govorne pošte je Vaša lična automatska sekretarica koju možete odmah početi da koristite – ona je na raspolaganju svim Vip korisnicma.

Unapređenjem Vip govorne pošte, omogućili smo Vam da uslugu u potpunosti prilagodite Vašim potrebama.

Uslugu Vip govorne pošte možete koristiti:

kada je Vaš telefon isključen,
ukoliko razgovarate telefonom,
kada niste u mogućnosti da prihvatite poziv.

U bilo kom od navedenih slučajeva, uključiće se govorna pošta kako bi osoba koja Vas poziva mogla da ostavi poruku. Odmah po dobijanju govorne poruke, dobićete obaveštenje putem SMS-a i moći ćete da preslušate poruke kada Vam to odgovara.

Možete snimiti poruku koju će osoba koja Vas poziva čuti preko usluge govorne pošte. Ukoliko želite, možete snimiti pozdravne poruke koje će pozivaoci čuti u toku i van radnog vremena, ili izabrati neku od raznovrsnih predefinisanih pozdravnih poruka koje Vam nudimo. Molimo Vas da prilikom podešavanja usluge govorne pošte pratite uputstva za konfigurisanje.

Poruke sa govorne pošte možete preslušati na tri načina:

gotovo svi mobilni telefoni imaju poseban taster, npr. “1” za pozivanje usluge govorne pošte,
možete nazvati 7777 kako biste pristupili govornoj pošti,
možete pozvati govornu poštu sa bilo kog telefona, pozivanjem broja +381 6077, potom Vaš sedmocifreni broj, ili broja +381 6177, potom Vaš sedmocifreni broj.

Svi pozivi ka govornoj pošti (pozivanjem 7777) se ne naplaćuju.

Važno: Tarifiranje usluge govorne pošte u romingu

Preslušavanje govorne pošte u romingu naplatiće Vam se po važećoj ceni za odlazne pozive ka Srbiji.
Ukoliko ste u romingu i pozivalac Vam ostavlja poruku na govornoj pošti, naplatiće Vam se dolazni i odlazni poziv (dolazni ka zemlji gde se nalazite, odlazni poziv ka Srbiji), po važećoj ceni rominga za zemlju u kojoj se nalazite.
Ukoliko isključite telefon dok ste u romingu, a imate uključenu govornu poštu, naplatiće Vam se dolazni i odlazni poziv (dolazni ka zemlji gde se nalazite, odlazni poziv ka Srbiji), po važećoj ceni rominga za zemlju u kojoj se nalazite.

Da biste smanjili troškove rominga, možete isključiti govornu poštu dok ste van zemlje.

Ukoliko želite da isključite govornu poštu, pošaljite SMS poruku sa tekstom Ne na 7777. U tom slučaju pozivaoci, koji Vas budu zvali dok razgovarate telefonom, čuće signal za zauzetu liniju.

Ukoliko želite da ponovo aktivirate govornu poštu, pošaljite SMS poruku sa tekstom Da na 7777.
L I N K
 
Da li ja placam kada preslusavam govornu poruku i koliko se naplacuje ostavljanje govorne poste(npr. u slucaju kada meni neko ostavi)?
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo moram da te pitam, da li si procitao ono gore :). Sve pise, i kod nas i u roamingu.
 
Je l' je moguce preci sa jednog paketa na drugi, tj. sa Sigurice na Smart (u mom slucaju, sa Sigurice 1500 na Smart 400)
 
Placas i kad ti ostavljas poruku, tj. trose ti se minuti ako ih imas.
Video VIP da Telenoru prolazi otvorena kradja pa i ono otvoreno rekli za postu u romingu;)
Mize da se predje izmedju vecine oaketa ali znam da jedan smer od ili ka Sigurice nije bio moguc.
 
Placas i kad ti ostavljas poruku, tj. trose ti se minuti ako ih imas.
Video VIP da Telenoru prolazi otvorena kradja pa i ono otvoreno rekli za postu u romingu;)
Mize da se predje izmedju vecine oaketa ali znam da jedan smer od ili ka Sigurice nije bio moguc.
 
Hm, uzeo Alcatel Idol, uz umereno koriscenje, nije se cak ni zagrejao izbacio je poruku da se baterija pregrejala i da se mora telefon iskljuciti...
Da li je to uobicajeno za ovaj telefon?
 
Poslednja izmena:
^ U prvih 7 dana imas pravo na zamenu uređaja, ne servis.
 
^ e vidis to me podseti.. kada sam uzimao fon u va su mi rekli ''ako nesto nije u redu sa telefonom ili vam ne odgovara mozete da vratite u roku od 2 dana''.. Ja kroz smeh rekoh radnici da je ipak 7 dana a ona se zbuni i nestade u guzvi jer je nesto mnogo ljudi taj dan doslo da se zali na zaduzenja (android i paketi bez ili sa malo neta) :)
 
^ Nije jedini plus smarta. Pogledaj pitanje koje sam postavio par postova iznad.

Tu si u pravu, ali sem ako ti broj nije "zamena za fixni" u nekoj drugoj varijanti svako normalan salje SMS i trosi MB, a tu vec smart nije u nekoj prednosti. Ma koliko se cinilo da neces slati SMS jel mozes da pozoves i ispricas, nije uvek zgodno zvati, ljudi rade, na sastancima su, a poruka moze da se primi/odgovori. MB takodje, nemas svuda WiFi, ma koliko stedeo na njima, ipak se trose... i eto, retko kome je smart 700 = 700 minuta...
 
Moze na Smart da se doda net, tipa 1GB za 500rsd pa to moze da promeni stvari.
 
Za onoga ko arči minute i SMS i MB -- nije Smart. Na primer, ja saljem jako malo poruka, ~20 mesecno. Ali koristim Viber i Whatsapp. Da sam Vip korisnik, odlicno bi mi legao Smart paket sa internet dodatkom, koji su vrlo jeftini. 1GB mi ne treba, potrosim max 200 MB mesecno. ;)

Sem toga, kod Vipa je super sto se u istom mesecu moze uzeti vise istih i razlicitih dodataka, za razliku od Telenora i MTS-a. Sem toga, uz Smart paket moguce je uzeti dodatak za minute prema svim mrezama koji je povoljan, dodatne SMS ili MB -- vise puta, a to opet nema niko sem Vipa. Pomaze veoma u situacijama kada se nesto nepredvidjeno desi i paket isprazni na polovini meseca.

Drugar je imao tu situaciju sa Vip Smart paketom i pokazao sam mu kako da doda minute, SMS i MB-e, sve iz paketa je potrosio za 10 dana. A onda je potrosio i dodatke, pa smo aktivirali nove, vece. Vise puta.

Takvu fleksibilnost niko ne nudi, sem Vipa. Kod MTS-a svaki dodatak moze 1x mesecno a dodatak minuta je samo u MTS mrezi. Kod telenora, koliko znam, nema drugih dodataka sem za net.
 
To mi nije jasno kod MTSa, zasto ne dozvoljavaju isti dodatak vise puta, pa ebemu, valjda vam je cilj da nam uzmwte pare?!?

Kao kad bi neko oterao auto u peeionicu, i da mu ovi kazu, izvinite, juce smo vam prali auto, nema potrebe da ga perete ponovo ...
Ma doteraj ga tri puta dnevno, ako placas, bas me briga ......
 
Hoce da ti naplate cifru koja se naplacujee posle prekoracenja. U tom je fora, narocito ako zagusti i bas imas potrebu za pricom.
 
Tako je, bas ti je hitno na prepaidu i mnogo ce se oni namlatiti para od takvih :D
 
To mi nije jasno kod MTSa, zasto ne dozvoljavaju isti dodatak vise puta
Ranije je isti dodatak mogao max 3x mesecno, sad moze jednom. Sto mi zasmeta. Recimo, neplanirano mi zatreba vise neta. Onda jurim drugu karticu i sl. Bzvz.

I sto su dodatni minuti samo u MTS mrezi a ne prema svima. Vip je to daleko bolje odigrao i sa boljim cenama.

Iako je ovo Vip tema, komparacija nije loša. Naime, i Vip i Telenor posle potrošenih minuta (ili smartova) iz pretplate, nude jos 1000min razgovora u mrezi. MTS ne. Kod njih i za to treba da se kupi tarifni dodatak.
 
Poslednja izmena:
Cist marketing... kod ova dva ti ne zatreba kod MTS-a ti treba :D Znaju ovi sta "prodaju" ;)
 
Kod mene 50% mts, 40%, telenor u imeniku. Jel radi viber, Skype na 64k?
 
Imam 325 + 1gb nemam nikakvih problema. Potrosio sam ovaj mesec 1 gb
 
@Septimus: moj drug je na Smart paketu aktivirao vise dodataka, za nove smartove, minute, SMS i MB. Ja nisam imao uvid u to a on prilicno ne zna sta radi. Uglavnom, znam da su mu se na Smart paketu za razgovore trosili dodatni minuti, a za net dodatni MB-i, PARALELNO, u isto vreme, a smartovi mirovali tada.

Naravno, drugi deo tvog citata je tacan, ne mogu u isto vreme da se aktiviraju dva Net dodatka, vec jedan po jedan, bez ogranicenja.
 
Nazad
Vrh Dno