Šta je novo?

Tesla SMARTPHONE 6.1 (Ulefone Paris 4G//ako ne gresim)

mom drugu na galaxy s4 vise uopste ne rade zvucnik i mikrofon prilikom poziva, a rade preko skype, viber, whatsapp....mislio sam da niko nema slican problem, ali evo vidim da i ovde postoji razlika u kvalitetu rada
 
Pa skoro i da je tako...
Preko Viber-a i Whatsapp-a se lepo čuje... Ove je više software-ska greška... Bar se nadam...

Probaj da odes u Settings, Sound & notification, Sound enhancement, BesLoudness i da je iskljucis. Moze to da ti pomogne.
 
Probaj da odes u Settings, Sound & notification, Sound enhancement, BesLoudness i da je iskljucis. Moze to da ti pomogne.
Ma probao sam to sve, nešto sam malo poboljšao zvuk sa *#6666*# Engenieer mode ali i dalje mi se ne svidja...
Mislim da ću vratiti telefon...

Sent from my m1 note using Tapatalk
 
Pošto je telefon stigao u 27.05 iskoristio sam mogućnost vraćanja uredjaja u roku od 14 dana bez penala. Na svu sreću oslobodio sam se Tesle...
Kada se saberu utisci, telefon je ok ako ga koristite kao fiksni.
Ne preporučujem kupovinu.
 
Uzeo sam skoro ovaj telefon, prezadovoljan sam radom, radi ekstra brzo, bez ikakvih bagova, pre njega sam imao Nexus 5, sto se tice stabilnosti i brzine tu su negde. Jedina zamerka sporo punjenjs baterije i sa jacim kucistem, kao i brzim praznjenjem iste, i kvalitet kamere, jeste jeftin uredjaj, ali kamera je kvaliteta kao kod Samsungovih modela nizeg ranga, to su te 2 zamerke, sve ostalo cista 10.

Interesuje me da li bi na Tesli 6.1 radio flipcover sa Ulefone Parisa, koji je prakticno isti telefon, ali mozda Ulefone Paris ima softverski podrzan Satic kojo je pojavljuje kada se zatvore flipcover, ili bi to radilo i sa Teslom?
Ovog Covera nema u Srbiji pa bih morao da ga porucujem preko Aliexpressa, ali da ne bude badava cekanje i bacanje para, hteo bih nekako da proverim pre porucivanja.
 
Dugmici su katastrofa, probao malo telefon i ja ono ne bi mogao da koristim. Telefon je solidan, najbolja stvar je kvalitet izrade, sve ostalo je onako.


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pozdrav svima,

Mojoj lepsoj polovini je sinoc telefon pao direktno na plocice i ekran je prestao da radi. Kako sam procitao negde da su liku u servisu trazili 9600 dinara za zamenu istog, a to se ne isplati placati sad razmisljam sta je najbolje da uradim.

Prvo me interesuje kako bih mogao da znam da li je samo ekran crkao ili je jos nesto problem? Kad se ubaci baterija i "upali", dobije neko pozadinsko svetlo tamno plave/crne boje i cuje se zvuk kad nekako nabodem dialer i par brojeva. Po tome bih rekao da je problem "samo" ekran, ali nisam siguran. I da li je mozda moguce da se samo nesto otkacilo, jer nema vidljivih ostecenja na telefonu?

Video sam na aliekspresu da ima ekran za ulefone paris za 35 evra, to mi deluje kao ok opcija, pretpostavljam da bih mogao sam da ga zamenim uz malo muke i pokoji youtube tutorijal.

Ako neko ima slicna iskustva, bio bih zahvalan na savetu :)
 
Ne mogu da pronadjem nacin kako da deo aplikacije predje na sd_card. Nemoguce da nema tu opciju, kao kod svakog android telefona, bar deo aplikacije da se prebaci.
 
Pozdrav svima,

Mojoj lepsoj polovini je sinoc telefon pao direktno na plocice i ekran je prestao da radi. Kako sam procitao negde da su liku u servisu trazili 9600 dinara za zamenu istog, a to se ne isplati placati sad razmisljam sta je najbolje da uradim.

Prvo me interesuje kako bih mogao da znam da li je samo ekran crkao ili je jos nesto problem? Kad se ubaci baterija i "upali", dobije neko pozadinsko svetlo tamno plave/crne boje i cuje se zvuk kad nekako nabodem dialer i par brojeva. Po tome bih rekao da je problem "samo" ekran, ali nisam siguran. I da li je mozda moguce da se samo nesto otkacilo, jer nema vidljivih ostecenja na telefonu?

Video sam na aliekspresu da ima ekran za ulefone paris za 35 evra, to mi deluje kao ok opcija, pretpostavljam da bih mogao sam da ga zamenim uz malo muke i pokoji youtube tutorijal.

Ako neko ima slicna iskustva, bio bih zahvalan na savetu :)
sve si sam sebi odgovorio... eventualno probaj da je pozoveš i proveriš da li poziv radi, trebao bi da radi...
imaj u vidu da ce vam taj ekran stici za 2-3 iz Kine...
 
Riknula mi je baterija na fonu , da li ima negde kod nas ili narucivati sa Alija za ulephone Pariz.. ne ceka mi se mesec dana..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
siguran sam da ima u Comtrade servisu.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 
Riknula mi je baterija na fonu , da li ima negde kod nas ili narucivati sa Alija za ulephone Pariz.. ne ceka mi se mesec dana..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Ja sam zamenio sinu u garantnom roku. Bez problema su uvazili garanciju i ako je ekran na telefonu razbijen. Nisu trazili ni racun ni garanciju, imaju valjda u sistemu, jedino sto se ceka pet sest dana. Inace je baterija u servisu 3000 din
 
Ja sam zamenio sinu u garantnom roku. Bez problema su uvazili garanciju i ako je ekran na telefonu razbijen. Nisu trazili ni racun ni garanciju, imaju valjda u sistemu, jedino sto se ceka pet sest dana. Inace je baterija u servisu 3000 din

Model verovatno nije dovoljno star da bi mogla da istekne garancija, a on je svakako preko za servis upisao serijski broj telefona.
 
LoL koja pljačka
Ako mislis na cenu baterije potpuno se slazem. Hteo sam da porucim sa Alija, ali nece da salju za Srbiju obicnom postom, samo DHL-om. Ne znam u cemu je fora i drugaru nije stigla baterija za tablet.


Poslato sa Tesla smartphone 6.1
 
Hvala, ja sam gledao sa onim eksternim punjacima i izgleda da ta fitma salje samo dhl-om.

Poslato sa Tesla smartphone 6.1
 
Jel iko od vas uspeo da dobije, nađe, sačuva,(išta?) od original firmware za Tesla Smartphone 6.1 DS?
 
Ja sam sačuvao poslednji update na 6.0. Može da se instalira kroz wireless update uz izbor sa sdcard ili pomoću sp flash tool. Jedina anomalija koju sam primetio kad sam se vraćao sa nekog ulefone roma je ta da mi se zadržala ona prva boot animacija od ulefone pa tek onda kreće teslina. Dovoljno je dobar i samo zbog toga što definitivno bolje koristi bateriju. Pošto imam još jedan isti uređaj koji nikad nije rutovan, sa njega sam izvukao dump fajl ali mi ne polazi za rukom da ga splitujem. Ako uspem javiću a to će značiti da imamo i full rom, sa celim boot logoom. I da i meni su bez ikakvih problema džabe zamenili bateriju za jedan fon u 11-tom mesecu garancije.
 
Ima li neko neke informacije o Tesla Smartphone 6.3?
 
Nazad
Vrh Dno