Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Vidim prebacili me na novi paket. Imao 250/70 brzinu, a sada 400/200. Nisam se žalio jer imam 24x50%, pa mislim da je to korektna cena
 
Meni se jos nije desila migracija box paketa i dalje imam omorika3 ilu sam pogresno razumeo. Da samo povecavaju cene i ukidaju hbo u nizim boxovima.
 
Samo podneses zahtev. Opremu vraćaš kad ti yetell instalira svoju, ako se odlučiš da predjes
Meni sad 26 marta ističe UO. Znači 27 odem i tražim idp broj i mogu da očekujem poziv i ponudu da mi ostane isti paket Box 3 400/200 net, 2 box-a bez naknade za 24 po 50%?
Kakva je situacija kada istekne ugovor, nastavi da se koristi po punoj ceni dok se ne reši dal se produžava ili prelazi u Yettel? Nema ono 30 dana najave za raskid i ako je UO istekla, kao sto je bilo kod SBB kada se prelazilo u MTS?
 
Mene su zvali odmah sutradan, možda ću platiti tih dan-dva po punoj ceni.
 
Prema članu 131 zakona o elektronskim komunikacijama, rok za raskid bez obaveze plaćanja penala je 30 dana od dana prijema obaveštenja, što je 31. januar. Ne znam kako se računa, ali možda bi mogao i danas da bude taj trideseti dan pa možda može i danas da se podnese zahtev..
Gde je bilo obaveštenje da poskupljuju usluge? Sreća, sad 26 marta mi ističe UO, pa neću fasovati, ali u Yettel za mobilne usluge sam u zadnji momenat uspeo da raskinem UO bez penala, trazim prelaz u drugu mrežu, i sutradan dobio poziv i ponudu za ostanak 24m 50% cene, sto sam prihvatio, jer cu sad manje plaćati nego što sam plaćao do sad.
 
Na njihovom sajtu i ovde u temi već 17 strana 😃

Ako "aktuelna komercijalna ponuda važi za sve mts korisnike" znači - "nove cene će važiti i za korisnike pod ugovornom obavezom", odo' da se obesim na tavan međ' šunke.

To ni na jednom normalnom sudu ne bi prošlo, pa čak je upitno i na ovim našim.
Verujem da je zato Telekom i "izlazio u susret" svima koji su prigovorili.

Zabavno je da nije bilo nikakve organizovane akcije, koja bi ljude obavestila o njihovim pravima, a čak su i mediji tipa Nova.rs o ovome počeli da pišu posle 1. Marta, i naglašavali da je "istekao rok za žalbu". Iako nije!

Rok za raskid ugovora u ovakvim situacija a ističe mesec dana od nedvosmisleno i direktnog obaveštenja korisniku. Obaveštenje na web sajtu nije direktno obaveštenje. O nedvosmislenosti da ne pričamo.
 
Radi se o tome da je svako slobodan da ode, samo nema kud. Jedino što se može je da se izboksuje ostanak na staroj ceni, e sad, nekima / većini prođe, a nekima ne.
 
Ciganija, i oni i narod koji olako prelazi preko toga.
Cuj na sajtu okacili, kakav bre sajt bagro drzavna, sms, mejl, pismo, obavestenje korisniku.
 
Hoće li do kraja povećati brzine ovima kojima su "učinili" da ostanu pod starim uslovima do kraja UO?
 
Hoce svima biti povecane tj uradjena migracija. Od malopre mi stoji omorika12 i nesto manje od 17gb na stanju a potrosio sam 3g pre 5 dana jos. :)
Mora da je bilo 18gb , a omorika 12 ima valjda 12gb u tarifi?
 
Ok, hvala. Da prenesem sestri onda da očekuje da net poleti... 😁
 
Ciganija, i oni i narod koji olako prelazi preko toga.
Cuj na sajtu okacili, kakav bre sajt bagro drzavna, sms, mejl, pismo, obavestenje korisniku.

Bio je Sms. Meni je 4. Februara stigao Sms sa uobičajeno informacije o zaduženju i linkom na online plaćanje i sledećom rečenicom iza linka: "Od 1. marta 2024. vazice paketi iz aktuelne komercijalne ponude. Dodatne informacije mozete pronaci na sajtu mts.rs."

Naravno, na sajtu je bilo identično obaveštenje, uključujući i deo: "Dodatne informacije mozete pronaci na sajtu mts.rs.".

Opet, ako je ovo nedvosmisleno obaveštenje, onda...
Radi se o tome da je svako slobodan da ode, samo nema kud. Jedino što se može je da se izboksuje ostanak na staroj ceni, e sad, nekima / većini prođe, a nekima ne.

A zašto smo inače potpisivali ugovor na 24 meseca? Valjda je ideja da se ugovor ispoštuje? Ili su ljudi toliko sluđeni da samo pitaju šta još treba da se plati?
 
Meni nije stiglo ništa, saznajem preko medija.
Imam potpisan ugovor na 24 meseca i cilj mi je da plaćam onako kako sam dogovorio, to je poenta ugovora. Da sam hteo da menjam stvari posle nekoliko meseci, bio bih bez ugovora i plaćao skuplje "slobodu"
Bezobrazno je što ovakve stvari počinju da se podrazumevaju, ofrlje, pogotovo za neke kompanije koje treba da budu najozbiljnije u državi.
 
Imam fiksni koji se vodi na pokojnog dedu i zvali su da uvedemo internet i televiziju po ceni fiksnog. Da li pre toga moramo da prevedemo fiksni na mene?
 
Meni sutra (11.03.) istice ugovor u mts-u, box 4 je u pitanju, placao 12meseci po dinar, 12 meseci 4000 i to mi je bila skroz korektna prica. Gledao sam yettelove ponude i obrni okreni deluje mi da bih ostao pri mtsu ukoliko dobijem dobre tj slicne uslove kao i do sad. Koji je najbolji nacin za to? Cekam da mi istekne ugovor pa onda odem u poslovnicu i trazim idp broj pa se onda nadam da ce me kontaktirati sa dobrom ponudom ili? Zahvaljujem se na odgovorima.
 
Upravo tako kako si napisao, onda čekaj poziv za 2-3 dana. 😉
 
Meni sutra (11.03.) istice ugovor u mts-u, box 4 je u pitanju, placao 12meseci po dinar, 12 meseci 4000 i to mi je bila skroz korektna prica. Gledao sam yettelove ponude i obrni okreni deluje mi da bih ostao pri mtsu ukoliko dobijem dobre tj slicne uslove kao i do sad. Koji je najbolji nacin za to? Cekam da mi istekne ugovor pa onda odem u poslovnicu i trazim idp broj pa se onda nadam da ce me kontaktirati sa dobrom ponudom ili? Zahvaljujem se na odgovorima.
Meni je prosla ta varijatna. Druga opcija je bila da zaista predjem u yettel, 1din 12 meseci i 18meseci po 3000. I to je ok ponuda, ali sam cuo da ima raznih problema sa yettelom
 
Da li je ko dobio raskid nakon sto su dali opciju da ostane ista cena paketa i isti uslovi?
 
Imam fiksni koji se vodi na pokojnog dedu i zvali su da uvedemo internet i televiziju po ceni fiksnog. Da li pre toga moramo da prevedemo fiksni na mene?
Poznanik je imao sličan problem. Nije više važilo to "internet i tv po ceni fiksnog" kada je prebacio telefon na sebe (sa ćaleta, ne pokojnog). Svakako moraš da prebaciš na sebe ili osobu koja je naslednik dede jer se potpisuje ugovor i slično...
 
Aj sto su me prebacili na novi paket, vec u aplikaciji vidim da su mi ugovor produzili sami do 11.03.2026.
 
Da li je ko dobio raskid nakon sto su dali opciju da ostane ista cena paketa i isti uslovi?
Pa na osnovu cega da raskines ako su uslovi isti kao u ugovoru?
Ja sam se zalio posle prvog marta sa jednim citatom iz zakona i nakon glupave operaterke koja mi kaze da sam obavesten preko sajta. Koliko im obavestenje preko sajta pije vodu dobio sam iste uslove jer su svakako nudili nista meni bitno za box4 beli...
 
Nazad
Vrh Dno