Šta je novo?

Diskusija o cenama kripto valuta (2024)

Centralni bnakari su vec spustili inflaciju ispod 2% sto im je cilj a to znaci da ce u narednim mjesecima poceti sa smanjenjm kamatnih stopa. Printer is coming

Kada centralne banke krenu da obaraju kamatne stope, već je prekasno i market će da se slomi. Ista priča se ponavlja iznova i iznova, a NPC-jevi se svaki put isto navuku. Ja sam ovaj put bio ekstremno obazriv da me ni slučajno ne zakači kao 2020, mislio nije moguće da će po skoz istom šablonu da se odigra, sigurno će biti neka caka. Jedina nova caka ovaj put je bila lažni vrh s kraja 2021. kad je ekstremno brzo štampanje prestalo, ostalo je sve isto, jer NPC nikad ništa ne nauči, svi grabe i grabe, a onda otvorenih usta gledaju kad sve pukne.

Capture.JPG

I onda im krive centralne banke, kriv im ovaj i onaj, samo oni nisu ništa krivi. Što reče Rambo Amadeus: "Pa ne možeš ti biti glup i buniti se što si glup". Jesu li centralne banke lepo rekle povećavamo kamatne stope da bi ohladili ekonomiju i podigli vrednost novca? Šta tu ima nejasno? Al ti ne možeš ljudima da objasniš da je reka promenila tok, oni očekuju da čamac nastavi da plovi u istom smeru kao i pre.
 
Ja ću biti strpljiv još jedno 3 nedelje. Kladim se na korekciju. Nije finansijski savet, ali mislim da treba da imamo malo dublje lokalno dno, pre nego krenemo u raketu.
 
Ja ne znam kako ljudi još ne kapiraju da je štampanje para prestalo, tržište i dalje gura samo na novcu koji je naštampan 2020. i 21. Ljudi su ostali zaglavljeni u "oni će da štampaju i ovo će da raste" mentalitetu. dok mi zapravo idemo u kom-opanci-kom-obojci resplet.

Pogledajte prilog 426187
Ovo može kratkoročno da bude istina, ali trajektorija je jasna. Deficit nastavlja da raste sve brže i jedini izlaz će biti inflacija
1706618990313.png
 
Bar jos jedan trzaj, makar na 45k neka bude do februara, da se oslobodim nekih sell ordera.

Ovo ce verovatno biti taj poslednji januarski trzaj. LINK usao na 15.7. Sledeci na 16.7.

Sad mi jedino smisla ima da ostanemo neko duze vreme u rangeu 42-46k. U slucaju nekog blica na 40k, verujem da ce biti popunjeni buy orderi. Isto tako i sell orderi iznas 46k.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240130-172641_Binance.jpg
    Screenshot_20240130-172641_Binance.jpg
    77.6 KB · Pregleda: 40
Ovo može kratkoročno da bude istina, ali trajektorija je jasna. Deficit nastavlja da raste sve brže i jedini izlaz će biti inflacija.

Ja sam te jedno milion puta upozorio da ne pokušavaš da predviđaš budućnost i ti i dalje guraš po svom. Ko je mogao da predvidi da će na slom iz 2020. odgovoriti novcem iz helikoptera? Neki tvrde da jesu, lažu. Sve je to naknadna pamet.

Ne možeš da unapred znaš kako će glavonje reagovati na novi slom. Štampanje novca nije jedino što mogu, više mogućih trikova je u opticaju.

 
Ja sam te jedno milion puta upozorio da ne pokušavaš da predviđaš budućnost i ti i dalje guraš po svom. Ko je mogao da predvidi da će na slom iz 2020. odgovoriti novcem iz helikoptera? Neki tvrde da jesu, lažu. Sve je to naknadna pamet.

Ne možeš da unapred znaš kako će glavonje reagovati na novi slom. Štampanje novca nije jedino što mogu, više mogućih trikova je u opticaju.


Pa praktično u 100% slučajeva do sada su štampali pare. Ne vidim zašto ne bi i sada.
Čik mi nađi političara koji će da dozvoli da Amerika bankrotira dok je on na vlasti.
 
Pa praktično u 100% slučajeva do sada su štampali pare. Ne vidim zašto ne bi i sada.
Čik mi nađi političara koji će da dozvoli da Amerika bankrotira dok je on na vlasti.

Amerika je do sad više puta bankrotirala po svemu, sem po imenu. Nazovu oni to drugačije, ali kad je Ruzvelt oborio dolar sa 20 za uncu zlata na 35, šta je to realno nego bankrot?

Nemoj da teraš kontru bezveze. Ako saobraćajni znak kaže niz krivina od kojih je prva na levo, pa valjda se prvo spremaš za krivinu na levo, ne za desnu krivinu posle nje. Deflatorni udar je prvo što stiže i to je sad već jasno ko dan, spremaj se za to. Ako oni stvarno reaguju proizvodnjom inflacije i misliš da će te kripto spasiti, kupuj tada.
 
Amerika je do sad više puta bankrotirala po svemu, sem po imenu. Nazovu oni to drugačije, ali kad je Ruzvelt oborio dolar sa 20 za uncu zlata na 35, šta je to realno nego bankrot?
Pa šta je to drugo nego inflacija? Razlika je samo u tome što su u momentu uradili devalvaciju, tj. priznali koja je prava vrednost dolara.
Ali to ne pomaže u ovom slučaju ako se u isto vreme ne smanji zvanično i deficit.
 
Ja ne znam kako ljudi još ne kapiraju da je štampanje para prestalo, tržište i dalje gura samo na novcu koji je naštampan 2020. i 21. Ljudi su ostali zaglavljeni u "oni će da štampaju i ovo će da raste" mentalitetu. dok mi zapravo idemo u kom-opanci-kom-obojci resplet.

Pogledajte prilog 426187

Ti stvarno mislis da ce ovi tvoji da dozvole u izbornoj godini da imaju bilo kakav ekonomski potres?
Radice i stamparija i sve sta bude trebalo.
 
Ti stvarno mislis da ce ovi tvoji da dozvole u izbornoj godini da imaju bilo kakav ekonomski potres?
Radice i stamparija i sve sta bude trebalo.

Ne bi to poziciji ništa pomoglo, ako sad proradi štamparija, proradiće odmah i inflacija, nije stigla da se ohladi. Morali su prošle godine da zatežu kamatne stope i kad je berza padala, dovođenje inflacije u red im je očito prioritet, ne kažu džabe za inflaciju da je ubica imperija.
 
Da li mislite da BTC treba sad prodavati ili čekati još neko određeno ili neodređeno vreme?
 
RAKA :"Paz vako, mos ovamo a mos i onamo"... Aaaaa al samu reko mamu mu... 😂
 
Ne bi to poziciji ništa pomoglo, ako sad proradi štamparija, proradiće odmah i inflacija, nije stigla da se ohladi. Morali su prošle godine da zatežu kamatne stope i kad je berza padala, dovođenje inflacije u red im je očito prioritet, ne kažu džabe za inflaciju da je ubica imperija.

Znas i sam da nece odmah da proradi inflacija vec stize sa zakasnjenjem.
Treba samo da drzi vodu dok ne natovare dovoljno glasova, da se glavni osiguraju da mogu i dalje da rade sta rade vec decenijama, pa ce posle izborne godine 2024 da se bave problemima.
 
Znas i sam da nece odmah da proradi inflacija vec stize sa zakasnjenjem.
Treba samo da drzi vodu dok ne natovare dovoljno glasova, da se glavni osiguraju da mogu i dalje da rade sta rade vec decenijama, pa ce posle izborne godine 2024 da se bave problemima.

Ako si ti spreman da se kladiš na to, ok onda. Tačno je da inflacija kasni za štamparijom, tačno je i da je izborna godina, što je standardno miran period. Ja samo znam da su zadnji soft landing uspešno izveli još u prošlom veku, kad ekonomiji nije suštinski ništa falilo. Od tada, kad god pokušaju da posle zatezanja popuštaju, sve se sruši. Bilo kako bilo, koji god izlapetis bude izabran, imaće puno vatri da gasi.
 
Ti Morbiuse istu priču pričaš već godinu dana (ako ne i ceo svoj život). Samo u tih godinu dana smo od dna došli do ATH-a američke berze. BTC ne zaostaje puno.

Kako se ne umoriš? Kako ne kapiraš da ne da nisi u pravu nego da imaš potpuno pogrešna uverenja i razmišljanja?
 
Poslednja izmena:
Ti Morbiuse istu priču pričaš već godinu dana (ako ne i ceo svoj život). Samo u tih godinu dana smo od dna došli do ATH-a američke berze. BTC ne zaostaje puno.

Kako se ne umoriš? Kako ne kapiraš da ne da nisi u pravu nego da imaš potpuno pogrešna uverenja i razmišljanja?

Ja sam ti ponovio x puta da niko živi, ni oni mnogo bolji u ovome od mene, ne može da zna kad će tačno da krene slom. Isto sam kačio ovaj čart gomilu puta, put obrnutog prinosa US10Y i US02Y obveznice, što je najpouzdaniji indikator sloma. Nakelemio sam tu šta se dešavalo u poslednje tri krize od momenta inverzije dok sve nije otišlo u 3PM. Kad se to desilo prošli put (narandžasto), krajem 2019, ja sam mislio imamo još gomilu vremena, al kao što vidiš, nismo imali. Bilo me posle toga strah da opet ne bude neki nagli pičvajz kao onda, međutim ovaj put smo imali uobičajeno više vremena. Međutim, opet kao što vidiš, i to "više vremena" je na putu da istekne.

Screenshot from 2024-02-01 21-54-23.png
 
Sve je to lepo i krasno, ali niko ti ne moze garantovatni da ces moci da kupis BTC po manjoj ceni nego sto je sada.

Kao sto ti niko ne moze garantovati da ces ikada moci da BTC prodas po vecoj ceni nego sto je danas. Sve je to neko vaganje ova dva rizika.

Sada smo na dva meseca pre polovljenja. Evo dole prelepljena situacija od prethodna tri ciklusa i prekopirani bar paterni 2 meseca pred polovljenje za 2012, 2016 i 2020 godinu. Sedeti u dolarima sada znaci nadati se da cete da uplovite neki dip u narednih 5-6 meseci ako ga bude.

1706880694245.png
 
Evo, ja sam stavio precizno šta se dešavalo sa cenama nakon dva meseca ispred dva prethodna polovljenja, tačnije nakalemio sam tadašnji bar pattern na sadašnji trenutak. Nemoj da vas zbuni što je pattern iz 2016. ovako ravan, to je zato što su cene tada bile vrlo niske u odnosu na sadašnje, a ovo je linearni čart. Bitno je samo da se vidi krivina gde cena kreće da raste.

Screenshot from 2024-02-03 16-09-59.png

Dakle, ako bi se ponovila situacija kao sa polovljenjem iz 2020, cena bitkoina bi trebalo da krene u parabolu tamo negde u oktobru. Ako bi se ponovila situacija sa polovljenjem iz 2016, parabola bi trebalo da počne negde u januaru. Ovde smatram da treba da vam kažem da bi po dosadašnjoj istoriji najduže kašnjenje sloma tržišta za yield curve inverzijom bilo u septembru. Sad, to je sve samo istorija i što je statistika protiv vas, ne mora da znači da se ovaj put neće drugačije odigrati. Ja volim da igram na sigurno, neko voli da rizikuje.
 
"Genesis has filed for permission to sell their gBTC shares worth nearly $1.4B as well as around $200M of shares in Grayscale's ETH and ETC trusts"

Rasprodaja jos nije zavrsena.
 

@dzigi12

Da li si ispratio sinočnji pump (sa 15 na 18) DCR-a, i da li misliš da ide repriza danas?
Jesam ali nisam nista radio jer je to manji DCR pump. Kod njega jurim oko 30-40% odnosno cene iznad 22+. Uzeo sam 2000 komada na 16.44 ako se dobro secam i to necu prodavati ako ne odemo iznad 22. Order sam postavio na 22.3 mada on lako moze dobaciti i do 26-27 ali je rizik veci naravno. Zadovoljan sam i sa 10-12k na tu kolicinu ako prodje.

DCR uglavnom nema reprize do istog nivoa ili vise ali moze da ima follow up pump do nekih 17 ( ako gledamo sadasnji pump do 18.xx ) pa da lagano klizi na dole i tako u krug. Samo ga treba uhvatiti. Zato i postavljam order za njega kada udjem po dobroj ceni. Samo je pitanje koliko rizikujem i da li sam greedy.
 
ozbiljno razmisljam da prebacim racunare na dcr , ali nisam nasao nijedan koristan profit kalkulator za njega. Pesimista u meni govori da bi ove godine trebao dostici bar 40S za novcic ove godine al i da sa tom cenom je ono "neisplatljiv".
 
Ne znam koje karte imas, ali kopaj ono sto je najisplativije, pa kupuj DCR imat ces vise nego da ga direkt kopas.
 
I Black Rock je rešio da 300 hiljada BTC Holduje.. Znači nisu na menjačnici,,, e sad je pitanje kad će da reše 'da im je dosta'. Po mom mišljenju, veliki igrači su povukli novac sa menjačnica....

A bez njih ne možeš da predvidiš grafikon. Pored toga, mnogi menjaju svoje pozicije i ordere... zato se BTC ovako ponaša, a najavili su neki ljudi da će ove godine BTC najviše da ide u stranu...
 
Drugim rečima BTC je postao super dosadan, već jako dugo smo u kanalu 43 +/- 1k.
Svi čekaju da opali (jedni na gore, drugi na dole), a on se pravi lud :)
 
Nazad
Vrh Dno