Šta je novo?

Diskusija o cenama kripto valuta (2024)

Da ponovim istu stvar sa ARK-om kao juce pred spavanje pa da vidimo.

Kupio sam na 0.81, prodao na 0.92, sutra ujutro ce biti znaci 1.60 😀

Taman ujutro kada ustanem da pogledam flashscore da vidim rezultat sa AO, pa zatim Binance. Da nesto prodje od toga odlicno.

P.S.
Vec je ***** na 0.94...
 

Prilozi

  • Screenshot_20240126-012041.png
    Screenshot_20240126-012041.png
    122.4 KB · Pregleda: 79
Evo, da ponovim, pošto BTC ide do 35K sigurno, a za niže fifti-fifti su šanse... Moj savet je da BTC prebacite u stabilnu valutu. :)
Jedino sigurno sa kriptom je to da nista nije sigurno. Vec smo pisali o tome. Davati ovakve savjete i tvrdnje je u krajnju ruku neozbiljno jer ce doci na forum neko ko se ne razumije u kripto i kad procita tvoj post pomislice da nesto sigurno znas i moze da izgubi novac zbog tebe. Dakle oprezno sa izjavama ipak ima ljudi koji ne razmisljaju nego slusaju “strucnjake” pa im poslije kripto kriv za gubitke.
 
Znas kako... 99% ljudi ce to uzeti sa dozom rezerve, ipak je to samo necije misljenje. Nebitno je da li ce to uraditi ili ne, odluka je samo na njima. Onih preostalih 1% su oni kojima su oni koji nece preuzeti odgovornost za svoje postupke i uvek ce traziti krivca u druguma. Takvima nema pomoci.

Sve sto treba je razmisljati svojom glavom.
 
Mogao bi biti dobar vikend za altove. Mnogo ljudi posmatra sa strane i ceka nize cene, cim btc cimne na gore krece fomo i onda se ulece u altove koji su pali.
 
Tesko Saj da je bas toliki procenat. Ne mozes da vjerujes koliko ljudi ne razmislja svojom glavom dok se ne oprzi a neki ni nakon toga.

Zato oprezno sa iznosenjem “sigurnih” procjena.
 
Tesko Saj da je bas toliki procenat. Ne mozes da vjerujes koliko ljudi ne razmislja svojom glavom dok se ne oprzi a neki ni nakon toga.

Zato oprezno sa iznosenjem “sigurnih” procjena.
Za takve uvek imaju tips/dojave grupe na Instagramu i "Signal" kripto grupe na Telegramu.Postoji prirodna selekcija ne brini.Tesko da sede ovde i citaju forume 😁

Na konto price : Valjda ce altovi gore 💪
 
Tesko Saj da je bas toliki procenat. Ne mozes da vjerujes koliko ljudi ne razmislja svojom glavom dok se ne oprzi a neki ni nakon toga.

Zato oprezno sa iznosenjem “sigurnih” procjena.
Lupio sam procenat, on je najmanje bitan.

Sto se cene tice mislim da smo najgore prosli. Onih 25K sto su neki cekali stvarno nisam mogao ni da komentarisem. I 35 je diskutabilno iako nismo daleko. Altovi se lepo oporavljaju posle pada.
 
Te grupe su pune analiza i targeta kada krene bull. Kada krene bear nema nikog mesecima post da ostavi. A i analize nisu baš sjajne. Novčić skoči x4, a oni izlazili na 10% 25% i 50%, pa kao razbili se u proceni.
 
Pa ni forum nam nije baš aktivan u kriznom periodu, ruka drhti, a nema se šta pametno reći..Al kad zazeleni ☘️, sve pršti od analiza 😄.
 
Samo da se pohvalim jednom mojom prognozom:


This did not age well!!
Samo jos jedan dokaz da ni najpametniji medju nama nisu uvek u pravu! kekekek

Salu nastranu, ja sam i dalje optimistican po pitanju H2 2024, tako da cu iskoristiti narednih 2 meseca za long pozicioniranje vecinom u ETH i cekamo rasplet...
 
Nego Google (Ads) pocinje sa reklamiranjem, tj krenuce da "emituje" BTC ETF-a reklame tacnije 29januara.Tj u ponedeljak.Kakva su misljenja? Dal ce biti pumpe neke :unsure:
 
Jebeni DCR. Imao sam order da kupim 1000 komada po 13.46$ i on dodje do 13.72$ i posle je haverovao tu oko 14.1$ i nisam hteo da ga kupim. Imao sam i drugi order od 1000 komada koje sam kupio ranije na 15.45$ i postavio sell order na 23.50 i on dodje do 23$ i na kraju ga prodam na 19.89$. Smor za medalju. Bar neki od tih ordera da je prosao. Ovako 4.5k a moglo je biti laganih 15k+. Jos ako opet skoci u pm.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240127-155633.png
    Screenshot_20240127-155633.png
    120.6 KB · Pregleda: 49
To mu dodje nesto kao "Vazno je ucestvovati, nije vazno pobediti". Nikad gori moto. Ne slazem se sa tim i to me ne zadovoljava. Samo pobeda treba da nas interesuje i polufinale AO nije uspeh, nego fail.

Ali u prethodnom postu sam kukao o tome kako je malo falilo da mi prodju postavljeni orderi. Da sam pratio live i istrejdovao nista ne bih rekao a ovako krastavac.
 
Nemam nista spec na radaru. Uglavnom trejdujem sa STRAX-om ( najvise ) i ubacio sam od skoro i DCR/ARK jer se kod njih ponavlja sablon veceg pump-a i posle nekog vremena dump-a i vracanja na prethodne nivoe. U slucaju DCR-a je to brze i zato gledam da postavim ordere jer ga je tesko uhvatiti live dok kod ARK-a to bude sporije. Uglavnom kada im volume bas opadne i mislis da coin umire ( u slucaju DCR-a pricamo o 200-300k dnevnom volume-u ) oni ga napumpaju i volume ode na 50-60M. BTC ne volim da trejdujem zbog FOMO-a koji je uvek tu. STRAX najduze pratim i najvise volim sa njim da trejdujem. Mislim da treba pratiti odredjeni coin duze vremena, da se vidi kako se ponasa i to olaksava trejd. ARK je dosta nepredvidiv sa pumpovima pa moze otici i 300% a i 20-30% pa tu postoji veca sansa za zajeb ali i vecu zaradu.
 
Mozda od drveta ne vidim sumu, ali ne vidim kojom magijom ce u narednih godinu dana da se privuce retail u toj meri da cemo imati neki ludi bull.

Na osnovu cega mislite da ce retail masovno da kupuje?

Sta ce biti to sto ce nekog tamo ko je jedva pregrmeo ovu krizu poslednje 2 godine, da se uopste interesuje kako da kupi BTC?
 
Mozda od drveta ne vidim sumu, ali ne vidim kojom magijom ce u narednih godinu dana da se privuce retail u toj meri da cemo imati neki ludi bull.

Na osnovu cega mislite da ce retail masovno da kupuje?

Sta ce biti to sto ce nekog tamo ko je jedva pregrmeo ovu krizu poslednje 2 godine, da se uopste interesuje kako da kupi BTC?
Pokusacu ja da ti objasnim
Postoji ponuda i potrazanja
Na strani ponude su uglavnom rudari koji prodaju izrudareni BTC kako bi platili svoje operativne troskove,struju,radnike poreze itd
Na strani potraznje su milioni hodlera i humble stackeera ovo je jedan siroki spektar ljudi ,uglavnom jako intelegenti ljudi, svi oni razumiju sta je novac,sta je fiat i sta su problemi fiat novca itd
Mnogi su tu iz politickih i ideoloskih razloga borci protiv establismenta i banaka,razni libertijanci ,anarho kapitalisti oni svi razumiju da je bitcoin savrsena monetrana platna mreza i savrsen novac ili su samo svesni da je bitcoin revolucija novca i na pocetku s krivulje usvajanja i zele da dobro zarade pa zbog toga akumuliraju i stede bitcoin itd itd


Na 840 000 bloku se desava prepolovljenje .To znaci da se nagrada po bloku prepolovi i da rudari sada dobijaju upola manje bitcoina
Posto rudari sada imaju upola manje bitcoina pritisak na prodaju ce biti dosta manji
Ako potraznja ostane ista a ponuda je upola manja ,cena ide ka gore
Kad cena krene da raste .mediji pisu o rastu cene
Milioni ljudi privuceni natpisima u medijima i rastu cene a zeljni brze zarade svi kockari ispekulanti koji nista ne razumiju niti ih ista zanima samo zele brzo vise fiat novca ce ponovo doci
Mnogi od njih nece da kupuju bitcoin jer je vec ”preskup” vec da traze sledeci bitcoin i ganjaju razlicite shitcoine pa ce i shitcoini da skacu
I imamo bull run .Ovo se vec desilo 3 puta ,3 halvinga .kad dodjemo do vrha mozda 90 k ili 100 k ili vise onda ce cena da se srusi zbog ogromnog pritiska na prodaju
Tek jedan manji procenat od ovih novih ce da se zanima i istrazi sta je zapravo bitcoin i zasto mu cena raste i postace novi hodleri i humble stackeri tako da strana potraznje je u konstantnom rastu do sledeceg prepolovljenja 2028
 
Jasne su mi navedene tehnikalije vezane za halving.
Moje pitanje se odnosilo na to sta ce "trigerovati" retail obzirom da jos uvek nismo izasli iz krize, da otkazi padaju na dnevnom i nedeljnom nivou, da je zivot postao jako skup i da isti taj retail sve manje novca moze da odvoji za egzibicije poput BTC-a, a da ne pricam o nft majmunima i slicnim glupostima iz proslog bulla.

U sustini, prethodne 2 godine, kroz bear se vrte isti ljudi koji kupuju/prodaju i to na osnovu toga da li ce kamate u americi biti podignute 0.25 ili 0.5, da li ce CZ tvitovati broj "4" ili ne, itd.
Nije bilo novog mesa.

Ne vidim na osnovu cega toliko optimisticna predvidjanja da ce BTC na 100k, kada je danas novac mnogo skuplji nego sto je to bio pre 2 godine.

Da se razumemo, posle traumaticne 2 godine u bearu, bio bih zadovoljan da altovi dodju i na polovinu prethodnog ATH-a. Sve preko toga bi bilo iznad mojih ocekivanja.
 
Pa neki nece doci ni blizu ath. Za altove uvek bude neka tema, nft, eth killer itd. Mozda bude AI tema, mozda smuckaju nesto sa brc-20...
 
Pa neki nece doci ni blizu ath. Za altove uvek bude neka tema, nft, eth killer itd. Mozda bude AI tema, mozda smuckaju nesto sa brc-20...
Tacno tako.. ja quote-ova njegov post i krenuo sam isto da mu pisem.Cak i Solana koja je najvece NFT utociste u proslom bull-u, ima gomilu AI projekta, i brc-20 isto moze da dodje do izrazaja.
 
Kako sta, kao i uvek, stampanje para.

Ja ne znam kako ljudi još ne kapiraju da je štampanje para prestalo, tržište i dalje gura samo na novcu koji je naštampan 2020. i 21. Ljudi su ostali zaglavljeni u "oni će da štampaju i ovo će da raste" mentalitetu. dok mi zapravo idemo u kom-opanci-kom-obojci resplet.

Screenshot from 2024-01-28 23-53-11.png
 
Jasne su mi navedene tehnikalije vezane za halving.
Moje pitanje se odnosilo na to sta ce "trigerovati" retail obzirom da jos uvek nismo izasli iz krize, da otkazi padaju na dnevnom i nedeljnom nivou, da je zivot postao jako skup i da isti taj retail sve manje novca moze da odvoji za egzibicije poput BTC-a, a da ne pricam o nft majmunima i slicnim glupostima iz proslog bulla.

U sustini, prethodne 2 godine, kroz bear se vrte isti ljudi koji kupuju/prodaju i to na osnovu toga da li ce kamate u americi biti podignute 0.25 ili 0.5, da li ce CZ tvitovati broj "4" ili ne, itd.
Nije bilo novog mesa.

Ne vidim na osnovu cega toliko optimisticna predvidjanja da ce BTC na 100k, kada je danas novac mnogo skuplji nego sto je to bio pre 2 godine.

Da se razumemo, posle traumaticne 2 godine u bearu, bio bih zadovoljan da altovi dodju i na polovinu prethodnog ATH-a. Sve preko toga bi bilo iznad mojih ocekivanja.

Centralni bnakari su vec spustili inflaciju ispod 2% sto im je cilj a to znaci da ce u narednim mjesecima poceti sa smanjenjm kamatnih stopa. Printer is coming
Ovde imas dobar podcast i diskusiju bas o tim stvarima kao i o projekciji cene btc krakrorocno i dugorocno,o demonetizaciji zlata i nekretnina u korist btc itd itd
Jako je zanimljivo pogledati od 50 minuta
 
Slazem se, spustace se kamate ali ni to ne vidim kao neki faktor jer verujem da ce u 3 od 4 kvartala da spuste po 0.25 i to je to za ovu godinu.

Sto se tice stampanja para, ni u to ne verujem jer nema mi smisla da sa jedne strane stidljivo spustaju kamate po 0.25 naredna 3 ili 4 kvartala a sa druge strane da stampaju neku veliku lovu.

Ajde, da ne bude da sirim pesimizam. Pitam sve to jer dosta vas je proslo nekoliko ciklusa pa bolje znate da osetite i procenite situaciju. Pocetak je godine, treba napraviti strategiju.

Svakako kupujem i dalje a planiram da prodajem, konkretno DOT i LINK, postepeno do polovine prethodnog ATH. Sa tim bih bio zadovoljan.
 
Nazad
Vrh Dno