Šta je novo?

Windows (phone) 10

Nemam problem sa Edge da mi skače slika, da li možda prilikom pomerenja stranice slučajno zakačite ivicu ekrana pa izgleda kao da zaigra strana meni se nešto slično desilo pre neki dan.
 
Poslednja izmena:
Ne znam, nisam naisao na jos nekog da se zali, a sa Lumia 730, uglavnom su svi zadovoljni. Kao da se nakupi nekih gluposti, pa ga restart ocisti i onda radi odlicno. :D

Ne znam, mislim da nije do toga da zakacim ivicu ekrana. Prosto, udjem u Edge, otvorim stranicu, ucita je i odjednom pocne da treperi...
 
Mogao bi da snimim sledeći put kad mi to bude. :)
 
Meni se u poslednje vreme desava da ako odgovorim na poruku iz action centra da je ne posalje iako kliknem na send. To provalim tek posle ako udjem u poruke, a sam tile ne pokazuje da imam poruku koja nije ni otvorena...
 
wp_ss_20160523_0001.pngwp_ss_20160523_0004.pngwp_ss_20160523_0010.png

Evo kako kod mene izgleda kad se pogubi. Na Edge nisam uspeo da uhvatim screenshot kada pobrka sve, kao sto je na slici gde je lockscreen, ali otprilike tako izgleda. A kao sto se vidi i aplikacija Photos mi se poremetila i gubila.
 
Ovo sa lock screen mi se na Redstone i na .218 desavalo stalno, doduse sad nema, ali nekad cellular data nece da upali 3g/h+, poruke u action centre zabaguju... To zna da bude problem, mada soft reset resava sve, ali radije ne bih da resetujem na svakih 4-5 dana.
 
Ovo baš gadno izgleda .Ni ja nisam viđao ovako nešto.

Da li se ovo dešava nasumično ili ima neki okidač ? Edge vidim pravi problem. Možda se kod mene ne dešava zato što ne koristim mnogo edge . Ali bar jednom bih video ovo, nije da ga ne koristim, samo dosta manje od drugih aplikacija .
 
Poslednja izmena:
Pogledajte prilog 200879Pogledajte prilog 200880Pogledajte prilog 200881

Evo kako kod mene izgleda kad se pogubi. Na Edge nisam uspeo da uhvatim screenshot kada pobrka sve, kao sto je na slici gde je lockscreen, ali otprilike tako izgleda. A kao sto se vidi i aplikacija Photos mi se poremetila i gubila.

Meni se dešava nešto slično sa Windows Central app, prilikom izlaska iz izabrane vesti, tj. pritiskom na strelicu ( back key ), ekran jednostavno dobije vertikalne linije, kao da radi test ekrana, ne uvek ali se dešava. Screenshot ne mogu da uradim jer to traje kratko.

P.S.
Ne znam za vas, ali kako u poslednje vreme mediji sve više i više sahranjuju WM10 i pljuju po njemu, ja ga sve više i više gotivim. To izgleda kod mene poprima elemente mazohizma :)
 
Pa ja dosta koristim Edge. Nisam skontao sta moze biti okidac. Pokusao sam i da u Edgeu izbrisem istoriju, kesirane podatke itd. i nije se sredilo. Jedino restart uspeva da dovede telefon u normalu. A desava se kao po sablonu, svaki drugi dan. Ne sad bas u minut tacno, ali svaki drugi dan pobrljavi, restartujem i ok naredna dva dana. :) Hard reset sam radio posle updatea, nema svrhe vise verovatno. Nemam ni mnogo aplikacija, vesti, IM, drustvene mreze, i one osnovne. Igre ne igram, nemam ni instalirane. Tako da pojma nemam sta se desava.
 
Nije problem samo do Edge ovde je problem i u lock screenu i u galeriji očigledno da problem ima širi kontekst možda u optimizovaju za taj uređaj možda je problem rezolucija ekrana ili ko zna.. A o kojim telefonima je reč?
 
Poslednja izmena:
Pa da. Pisao sam da mi se desava i u Messaging-u, da je prazan prostor gde treba da bude konverzacija, u mailu isto se desava nekad. Kao da ceo sistem/telefon pobrljavi. Telefon je Lumia 730 DS.
 
Nije problem samo do Edge ovde je problem i u lock screenu i u galeriji očigledno da problem ima širi kontekst možda u optimizovaju za taj uređaj možda je problem rezolucija ekrana ili ko zna.. A o kojim telefonima je reč?


Taj problem se kod mene javlja u edge ,mtalk,lockscreen i u jednoj aplikaciji za pozadine zaboravio sam kako se zvala ,i samo restart resava stvar ,l640 lte.

Sent from mTalk
 
Ne, ja sam bio na insideru, pa se vratio na 8.1, bas zbog ovih problema.. I onda sam nedavno preko WDRT uradio cistu instalaciju 8.1 (iako sam koristio 8.1 u tom momentu, al reko to mu dodje kao hard reset), pa sam preko update advisora digao na .107 pa na .318 i uradio HR.
 
Poslednja izmena:
Ne, ja sam bio na insideru, pa se vratio na 8.1, bas zbog ovih problema.. I onda sam nedavno preko WDRT uradio cistu instalaciju 8.1 (iako sam koristio 8.1 u tom momentu, al reko to mu dodje kao hard reset), pa sam preko update advisora digao na .107 pa na .318 i uradio HR.

Ja sam uradio HR nakon dizanja 10 tj. na 107 buildu i tek onda sam uradio apdejt na noviju verziju nisam vraćao nikakakve ranije bekape, da li si ti možda vraćao neki bekap?
 
Poslednja izmena:
Ne znam jel mozda do toga, jer sam ja HR radio tek posle .318. A bekap nisam vracao, samo poruke je preuzeo, ostalo sam sve rucno instalirao i podesavao.
 
Ne znam jel mozda do toga, jer sam ja HR radio tek posle .318. A bekap nisam vracao, samo poruke je preuzeo, ostalo sam sve rucno instalirao i podesavao.

Nisam pametan da li to može biti razlog, a da li si možda skoro instalirao neku aplikaciju pa da ti pravi problem, sve mi se čini da tu nešto nije "leglo" kako treba u krajnjem slučaju ne košta te ništa da ponovo uradiš HR pa probaš da li će se ponovo javiti problem jer drugo šta mi ne pada na pamet.
 
Poslednja izmena:
P.S.

Ne znam za vas, ali kako u poslednje vreme mediji sve više i više sahranjuju WM10 i pljuju po njemu, ja ga sve više i više gotivim. To izgleda kod mene poprima elemente mazohizma :)

Hehe, ista priča, što ga oni više pljuju, ja ću ga teže ostaviti.:D Ko kad sam bio klinac pa mi govorili da se ošišam, a ja puštao kosu. Kad su prestali da mi dosađuju sam sam se podigao ošišao.:D

Mada vezano za ovaj sistem, on jeste dobar, super je ideja, a računamo da će ove stvari dovesti u red.

Vezano za ovih nekoliko slika, meni se ranije to dešavalo ma onim buildovima .29 i slično - još u decembru, a sad mi se to ne dešava u poslednje vreme. Nije bio nikakav poseban okidač, jednostavno počne da brlja posle nekoliko dana. I sećam se da mi se to dešavalo u OneNote-u, a onda počne i na početnom ekranu i zaključanom ekranu - ako sad ne varam, bilo mi je tako i na glance-u.

Rekao bih da ovo nema veze sa Edge-om, ali jeste svojstveno izgleda aplikacijama pisanim za desetku.

A ima i to drugo kad slika krene da skače il tako nešto - u Edge-u, ali baš ću proveriti sledeći put, i probaću da napravim screenshot ili da i snimim drugim telefonom. Možda je i to sličan problem - rešava se na kratko otvaranjem tastature. Dešava mi se i u mtalk-u koji više ne koristim, a nedavno mi se desilo i u novoj aplikaciji za Windows Novosti - što je još u vezi. Sve ove imaju jedno zajednički: Pisane za Windows 10 i prikazuju sadržaj sa interneta (verovatno se oslanjaju na nešto zahvaljujući čemu radi i Edge, ili su baš "Edge-bazirani". Ko bi ga znao.:)
 
Kod mene skace u Outlook-u dok citam mailove i to posle dodavanja drugog naloga.
 
Nisam pametan da li to može biti razlog, a da li si možda skoro instalirao neku aplikaciju pa da ti pravi problem, sve mi se čini da tu nešto nije "leglo" kako treba u krajnjem slučaju ne košta te ništa da ponovo uradiš HR pa probaš da li će se ponovo javiti problem jer drugo šta mi ne pada na pamet.

Nisam instalirao nista, to su neke standardne aplikacije koje koristim i na 8.1, nista vise.. E sad, mozda i od tih aplikacija neka zeza, ne znam.. U svakom slucaju, mozda cu i uraditi HR, pa videti kako se ponasa. Ali tacno kao da nesto nije leglo kako treba.
 
Ma ja nisam uopšte radio hard reset pa nemam problema ,niti restartujem telefon na par dana. Verovatno to neće rešiti problem ako se toliko često dešava.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Da, i ja sam više puta radio hard reset iz raznih razloga, na osnovu tog iskustva bih rekao da nema nikakvih naznaka da bi hard reset makar slučajno mogao da reši ovaj problem. Četiri dana odmah nakon hard reseta, kao i nakon običnog restartovanja, problem se ponavlja. Za sad živim s tim, i bez obzira i na to ne vraćam se na 8.1, a računam da će rešiti problem.
 
Jedno blago offtopic pitanje, na koliko drzite volume za bubice? Gledam jesam ja lud pa drzim na 25, 26 (dobio sam komentar da je preglasno), meni ispod 25 bude tiho u prevozu. Zavisi i od bubica ali na tri razlicite i dalje drzim tako.
 
Ja imam neke Hama bubice, one silikonske, i drzim na 27-28. Pre sam imao neke kvalitetnije, i tu sam 24-25 drzao.
 
Jedno blago offtopic pitanje, na koliko drzite volume za bubice? Gledam jesam ja lud pa drzim na 25, 26 (dobio sam komentar da je preglasno), meni ispod 25 bude tiho u prevozu. Zavisi i od bubica ali na tri razlicite i dalje drzim tako.

lumia 640, windows 10, xiaomi piston hybrid, muzika koju slusam prethodno propustena kroz mp3 gain - target "normal" volume 96 db
 
Kod kuce ili na poslu kad slusam muziku bude mi na manje od 10, a kad sam u busu onda je isto tako kao tebi. Bas zato sam i prestao da slusam u busu muziku - sek ako bi imao slusalice bas, a ne bubice. Mislim, sad kad u tisini stavim bubice na 25 vidim koliko to razbija, a u autobusu to ne primecujemo.
 
Max 28 u saobraćaju, kući 10 - 15 u zavisnosti od pesme. Ono što ti izbaci upozorenje kad pređeš 15 je da skinu odgovornost sa sebe ako ogluviš da ne možeš da ih tužiš. :d
Sent from Microsoft Lumia 640 LTE via tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno