Šta je novo?

Windows (phone) 10

Ja vise ne mogu da zamislim telefon bez te opcije,sto je jos ludje,koji god telefon uzmem u ruke,pokusavam da ga ukljucim tako sto dva puta kucnem na ekran,uslo mi u krv nacisto ;)

Pretpostavljam kao sto i mi svi sad vec "grebemo" i po ekranu "glupog" telefona. Super je to opcija, samo sto sam je ja u startu onemogucio da bi mi kao duze trajala baterija, mada ne verujem da time nesto mnogo ustedim. E, da, i letos mi se telefon par puta otkljucao u sorcu, pa sam sumnjao da je zbog double tap-a, mada mislim da ipak ni tad nije on bio problematican, a deluje i meni da je zgodan za upotrebu - na isti nacin kao i glance, kad se upali kad izvadim samo telefon iz dzepa, ili predjem rukom preko telefona umesto da ga uzimam u ruku i klikcem.
 
Pretpostavljam kao sto i mi svi sad vec "grebemo" i po ekranu "glupog" telefona. Super je to opcija, samo sto sam je ja u startu onemogucio da bi mi kao duze trajala baterija, mada ne verujem da time nesto mnogo ustedim. E, da, i letos mi se telefon par puta otkljucao u sorcu, pa sam sumnjao da je zbog double tap-a, mada mislim da ipak ni tad nije on bio problematican, a deluje i meni da je zgodan za upotrebu - na isti nacin kao i glance, kad se upali kad izvadim samo telefon iz dzepa, ili predjem rukom preko telefona umesto da ga uzimam u ruku i klikcem.

Meni se desilo da kuckam po ekranu na koleginom Lenovu jos mu ja kažem ne radi ti nešto kako treba on me gleda onako u belo šta ne radi ja krenuo da ga ubedjujem kako da to treba da radi i kako da podesi tek u nekom momentu skontam da to imaju samo wp :d
 
a krenuo da ga ubedjujem kako da to treba da radi i kako da podesi tek u nekom momentu skontam da to imaju samo wp

^ Znaci po tvojoj prici samo win telefoni imaju (ili ce imati) tu opciju? :)

Daleko od toga. Neki telefoni su vec poceli da dobijaju i dt2sleep opciju, obe su korisne ali realno to je i stvar navike.
Ja npr dt2w koristim relativno retko, vise volim premium osecaj pri dodiru power/lock dugmeta :) A i polozaj istog mi je idealan.
 
Poslednja izmena:
^ Znaci po tvojoj prici samo win telefoni imaju (ili ce imati) tu opciju? :)

Daleko od toga. Neki telefoni su vec poceli da dobijaju i dt2sleep opciju, obe su korisne ali realno to je i stvar navike.
Ja npr dt2w koristim relativno retko, vise volim premium osecaj pri dodiru power/lock dugmeta :) A i polozaj istog mi je idealan.

Samo sam hteo reci da je dtw Super fora i kada se naviknes prosto fali ako nemas tu mogucnost. Svi ce dobiti verovatno mislim da to nije neki narociti problem napraviti tj primeniti i na ostale telefone.
 
Samo sam hteo reci da je dtw Super fora i kada se naviknes prosto fali ako nemas tu mogucnost.

a krenuo da ga ubedjujem kako da to treba da radi i kako da podesi tek u nekom momentu skontam da to imaju samo wp

Jasno je sta si hteo da kazes ali nema veze :) Ako nista drugo sad znas da Lumie nisu jedine sa tom opcijom a i da neki telefoni imaju i dt2w a i dt2 sleep.
 
Poslednja izmena:
Divota, napisah nesto preko mtalka i odoh do terase, kad sam se vratio - vratio se na pocetni ekran. To mi toliko ide na onu stvar u poslednje vreme, sve zivo mi reloaduje cim se zakljuca i ponovo otkljuca telefon.

Sent from mTalk
 
^ tako meni počne i onda ide ono da ga moram restartovati jednom dnevno da bi radio u granicama normale jer ne mogu posle nekog vremena ni jednu app da pokrenem. K'o da se napuni vremenom nekim glupostima i zaguši se.
Meni opet radi normalno od ove reinstalacije sistema od nule, ali opet očekujem isto što i ranije.
Izgleda da boluje od androitisa. :d
Sent from Microsoft Lumia 640 LTE via tapatalk
 
^ Znaci po tvojoj prici samo win telefoni imaju (ili ce imati) tu opciju? :)

Daleko od toga. Neki telefoni su vec poceli da dobijaju i dt2sleep opciju, obe su korisne ali realno to je i stvar navike.
Ja npr dt2w koristim relativno retko, vise volim premium osecaj pri dodiru power/lock dugmeta :) A i polozaj istog mi je idealan.
Ja sam se prvi put sa tom opcijom sreo na win telefonima i toliko mi se svidela da vise ne mogu bez nje,zato mislim da bi im bila greska de je neki modeli poput lumie 950 nemaju jer planiram da je kupim a to bi me recimo odbilo od kupovine .
 
Dttw na 625 je radio kako kad, nekad iz prve nekad iz kad on 'oće,
dok na 830 radi u 99% slučajeva iz prve.
Dtts nema, ali ja koristim Touch and Lock, praktično otts :D .
 
Microsoft tvrdi da ostaje potpuno posvećen održavanju Windows 10 Mobile platforme
Microsoft je prodao svoje poslovanje sa telefonima Foxconn-u, a cilj je da se kompaniji omogući da nastavi investicije u svetu smartfona, gde su Lumia i Windows 10 Mobile uređaji do sada bili na vrhu prioriteta.

Međutim, uz prodaju svog mobilnog odeljenja Foxconn-u, Microsoft bi mogao i da signalizira potpuno reorganizovane mobilne ciljeve, one u kojima za Lumia telefone nema mesta. Nakon izveštaja koji su govorili da kompanija možda više nije zainteresovana za mobilno poslovanje, kompanija se ponovo oglasila i poručila da će još mnogo godina investirati u platformu, iako je samo saopštenje ostavilo dosta prostora za spekulacije.

"Microsoft će nastaviti da razvija Windows 10 Mobile i pruža podršku Lumia telefonima kao što su Lumia 650, Lumia 950 i Lumia 950 XL, kao i telefonima OEM partnera kao što su Acer, Alcatel, HP, Trinity i VAIO". Mnogi su ovo videli kao znak da Microsoft više ne namerava da objavljuje Lumia telefone.

Microsoft-ov portparol je u izjavi za WSJ ponovio da je kompanija posvećena Windows Phone tržištu, iako ne mora nužno da bude njegov aktivni deo. On je dodao da će Microsoft nastaviti da razvija Windows 10 za telefon i dalje. Ovaj plan bi mogao da poremeti samo Surface Phone, dugoočekivani premium uređaj koji razvija isti tim koji je kreirao i Surface tablet. Međutim, ovaj telefon se očekuje tek na proleće sledeće godine, a to je prilično dug period u IT industriji.
http://www.benchmark.rs/vesti/micro..._odrzavanju_windows_10_mobile_platforme-65015
 
Pa posto si se ispalio svakako je pametno da se zaustavis :)
 
@Enemoon
Ne prodaju oni sve svoje za mobilne telefone, samo deo za "glupe" telefone, i zaista ne vidim ni zašto bi takvi telefoni interesovali Microsoft. :) Za njih sistem s30 ne znači ništa.
 
zna li neko oce li biti updejta sa 8.1 na win10m al bez insajdera ili update advisora?
 
Update advisor je zvanični update scenario. Neki svetski provideri su pustili i sami update ali naši skoro pa sigurno neće

Sent from mTalk
 
Da, update advisor je način da se zaobiđu operateri koji koče. Microsoft je uradio neke mnogo bitne stvari, bez obzira na probleme koje još ima mobilna verzija. Imaju univerzalani sistem s istom osnovom za sve platforme, univerzalni update slobodan od operatera. To su odlične osnove, isto jezgro za sve platforme su prvi i napravili, Google i Apple će pratiti neminovno.
Ali Windows je prvi da to kompletno uradi.
 
Bio sam slobodan da malo preradim stihove :D

The Lord of the Windows

3.1 Windows for the try,
7 Windows for the corporation-lords in their halls of steel,
Nine ... sorry: 10, yes - Windows 10 for Mortal Men doomed to die.
One for the Dark NSA on his dark throne
In the Land of Fort Meade (Maryland), where the Shadows lie.
One Windows 10 to rule them all, One Windows 10 to find them,
One Windows 10 to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Fort Meade (Maryland), where the Shadows lie.
 
Poslednja izmena:
Ovo sa aplikacijama sto se reloaduju posle zakljucavanja do otkljucavanja telefona... Izgleda da nije do OS-a, nego do samih aplikacija. Neki memory leak ili su previse teska sranja. Sofa score mi ceo dan bila otvorena u pozadini sa par izlistanih liga, nijednom se nije vracala na pocetni ekran.

Sent from mTalk
 
Dobro to je poznato,to Silverlight aplikacije prave problem,probaj sa tapatalk ☺
 
Meni fejs ne moze da bude ni sekundu u pozadini ,a plus sto malo malo pukne .

Sent from mTalk
 
Fb sam izbrisao kada sam video koliko mi troši megabajte a uopšte ga ne koristim. Kad mi baš zatreba odem preko Edge.

Valjda srede web notifikacije do jula tako da će mi sam edge završiti posao oko fb-a.
 
Bio sam slobodan da malo preradim stihove :D

The Lord of the Windows

3.1 Windows for the try,
7 Windows for the corporation-lords in their halls of steel,
Nine ... sorry: 10, yes - Windows 10 for Mortal Men doomed to die.
One for the Dark NSA on his dark throne
In the Land of Fort Meade (Maryland), where the Shadows lie.
One Windows 10 to rule them all, One Windows 10 to find them,
One Windows 10 to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Fort Meade (Maryland), where the Shadows lie.


Hahaha bravo :D

Sent from mTalk
 
Hvala :D
 
Bio sam slobodan da malo preradim stihove :D

The Lord of the Windows

3.1 Windows for the try,
7 Windows for the corporation-lords in their halls of steel,
Nine ... sorry: 10, yes - Windows 10 for Mortal Men doomed to die.
One for the Dark NSA on his dark throne
In the Land of Fort Meade (Maryland), where the Shadows lie.
One Windows 10 to rule them all, One Windows 10 to find them,
One Windows 10 to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Fort Meade (Maryland), where the Shadows lie.
Blind Guardian - The Lord Of The Rings :D Strava. :D
Mada sam prilično siguran da su mogli da nam vršljaju po sistemu kako su hteli i ranije, ali zanimljiva obrada. :)
 
Sad mi je u Edge-u počeo da se drma onako, restartujem ga, ali sad opet kad u Edge-u otvorim neku stanici počne da skače slika. Ranije se smirivao nakon restarta na narednih 4 dana... Sad mi restart nije pomogao.
 
Ja sam se vratio na 10ku, i taj problem sa Edge mi isto kao i pre, svaki drugi dan.. Ali uvek restart ispravi. Ne znam da li je to mozda do firmware-a, mozda ako bude, to se sredi. Ne znam, mada, nisam cuo za takav problem da je prijavljen jos negde. Pomislim, da nije nesto hardverski.
 
Deinstalirao sam jednu aplikaciju koju sam nedavno instalirao, pa sam opet restartovao telefon, sad mu se izgleda to be dešava kao malopre odmah posle restarta.



A sigurno nije hardverski problem, više ljudi je potvrđivalo da im se to dešava, i to se dešava baš u Edgu i aplikacijama pravljenim za Windows 10 Mobile - kao mtalk na primer. Aplikacije koje su pravljenje za Windows Phone 8.1 kao tapatalk ili Opera Mini nemaju taj problem. Očigledno je neki problem sa sistemom. Ne znam da li se to dešava ljudima na Redstone.
 
Nazad
Vrh Dno