Šta je novo?

Windows (phone) 10

Probaj stabilni Win 10, ako ne radi dobro vrati se na 8.1 do daljeg. Nekima radi solidno, nekima pravi problem, tako da nema univerzalnog odgovora.
 
Oooo, da sam znao da će ovoliko da traje ne bih počinjao malopre...

Sada trenutno podižem 10-ku sa 8.1.

Dark je u pravu. Koristio sam 8.1 i nisam imao primedbi, testirao sam malo Redstone, sticajem okolnosti i nije Insider za mene, pa aj da probam i 10-ku pa ću onda znati šta mi paše.

Da sam ostao na 8.1 verovatno bi me kopkalo kako bi 10-ka radila :)
 
Moj telefon je L640 XL DS:

Panasonic RP-HJE120-K (generalno su tihe i soldino prigusuju buku okruzenja)
Sam koristio neko vreme i u kancelariji drzim sam zvuk na 6÷8 u prevozu zavisi od okoline ako ima dosadnjakovica koji zovu rodbinu sa Romanije mora na 20, inace je na 12÷14...

Urebits (prva serija, dobijena uz HTC Sensation XE)
Dobro prigusuju buku okruzenja (mogu se koristiti i kao tamponi za usi), kristalno cist zvuk uz sjajnu dinamiku... nije najbolje sto se da naci ALI za mene dovoljno...
U kancelariji zvuk je na 4÷6 cisto da cujem ostale, u prevozu retko preko 10 sem u slucaju da se u neposrednoj blizini nalazi neka zivina koja usplahireno telefonira ili ovi ciji je zavicaj na Romaniji (AKA Dragan Torbica)...
Ako je zvuk na 20 ili vise bez obzira sto je dobar i cist zvuk pocinje da smeta i pomalo naginje ka bolu...

I moram da napomenem da na levom uhu imam tinitus tj. konstantno zujanje koje je tu i tamo nekad slabije nekad glasnije ali bitno da je uvek tu...

Nisu mi bas najjasnije te brojke 4 podeljeno sa 6? :) Mislim bas na Windows telefone i njihovu skalu do 30, zato pitam u ovoj temi, nemoguce da mislis na 10 od 30, za prevoz?
Uglavnom hvala na odgovorima, zabrinuo sam se da sam mozda jedini koji drzi na oko 25. Mada sa ovim Skullcandy mogu i slabije od toga jer su bas glasne. 23, 24 u prevozu ok.
 
Poslednja izmena:
Koristim ver. 318, upravo sam skinuo gomilu update-a, među njima su Windows Camera i Maps. I probao Maps, izgleda da glasovno navođenje uopšte ne radi, region mi je US, language je engleski. Možda ćuti jer sam bio statički, čitao sam da se glas poklapa sa jezikom sistema... Dakle trebalo bi engleski da progovori.
Kameru nisam testirao, nad se da je bolje. Baterijom nisam oduševljen, dva dana na štand by i pada na 50%.
To možda nije loše ali trebalo bi bolje a HR mi se ne radi...
 
Dobar ti taj štand by. :D

Meni .318 radi lepo, par sitnih bagova, ništa preterano.
 
@ Marko Lumia - Pisao sam i ja ranije o tome, nema pravila kada će se pojaviti to obaveštenje o sporijem punjenju. Kada otvoriš notifikaciju i link u okviru nje, otvoriće se MS stranica gde ti se kaže kako bi trebalo da kupiš USB c-type punjač ( što je van svake pameti, moj telefon ne podržava USB c-type ). Restart ponekada reši taj problem prilikom stavljanja telefona na punjač. Npr. sinoć stavim telefon na punjač i dobijem to obaveštenje i onda sam samo izvadio i vratio micro USB i tom prilikom obaveštenje nisam dobio. Stvarno nema pravila oko toga.
 
Neko je pitao za app za Vreme-i meni skoro stalno pokazuje farenhajte na plocici a kad udjem u app normlano celzijuse :) L730, .318.

Sent from mTalk
 
Kod mene se to obaveštenje za sporo punjenje baterije javlja posle korišćenja eksterne baterije.
 
kod mene se javlja kad koristim eksternu bateriju ili punjac u autu. oba imaju izlaz od 2A. bezicni i onaj obican punjac pune normalno.. lumia 830

Poslato sa Note 3
 
Ne brinite, Kumar se malo zeznuo kad dodavao brojke u novom buildu, lazna uzbuna sa punjacem.

Sent from mTalk
 
Upravo tako !!!

Koje su onda to sluske s kojima je dovoljno 10 u GSP-u nasem? :)

Btw jeste primetili iritantni bug (ili je to as designed), ne znam kako je na drugim OS-evima, recimo slusam muziku, udjem u Twitter ili neku drugu aplikaciju koja pusta klipove, i prekine mi muziku skroz, iako nisam pustio zvuk ni na jednom klipu (default je mute na twitteru).
 
Jel dobio neko novi store na 318 verziji ,sad gledam na neowin on na redstone ima i istoriju kad je koja aplikacija apdejtovana i plus mu stizu notifikacije kad se neka aplikacija instalira .Ja imam izgleda samo izgled od nove store aplikacije.

Sent from mTalk
 
Ljudi jel Lumije bar ove nove 550, 650, 950 podrzavaju quick charge? Moze to putem neke app da se isprati ?

Realno baterija na 650 i 550 bi trebala biti puna za sat vremena.
 
Nemam pojma da li ima app. Ali 550 podržava QC. Piše za svaku u specifikacijama da li podržava.
Mislim da sve navedene imaju.
 
New Microsoft email reveals shifting mobile strategy, claims Windows Phone investment 'not at risk'


No reason is given for the change, but it is very likely to do with the Microsoft's focus: high-end and premium devices that are aspirational. Microsoft will no longer make budget Lumia phones. However, that is not equivalent to no budget Windows 10 Mobile devices. Microsoft wants – and expects –OEM partners to pick up their slack for those markets with their own hardware. Microsoft will then support those companies by working closely with them.
 
Poslednja izmena:
Ako Quick Charge imaju stariji modeli (640,640Xl...) ne vidim razlog zašto nove ne bi trebale da ga imaju. Svakako ako ne piše u specifikacijama telefona, pogledaj na sajtu Qualcomm-a da li procesor podržava QC.
 
Haahh, i sta ako i ovo ne uspe?
Mogu tako da vozaju korisnike a korisnici imaju mozga hvala Bogu.
A ko da preuzme low end da radi, mozda LG,Samsung? Ko, ko je lud da baci liniju proizvoda radi experimenta...
Sledece godine MS pada na 1% evo gde sam..
Stize ih kletva kreativnih Nokia inzinjera [emoji1]
 
Poslednja izmena:
Ništa. Svakako nije funkcionisalo do sada. Surface je sam bio u problemima prvo, pa sada stalno raste. Marža je veća za high-end telefone. Ovo lagano može da uspe. Naročito ako gađaju enterprise, gde Android uglavnom ne vole zbog jadne podrške, a Apple nije nešto zainteresovan za taj segment. Ovako Microsoft ima sveukupno rešenje i isto korisničko iskustvo, sa standardno odličnom podrškom koju Windows inače ima.
 
Haahh, i sta ako i ovo ne uspe?
Mogu tako da vozaju korisnike a korisnici imaju mozga hvala Bogu.
A ko da preuzme low end da radi, mozda LG,Samsung? Ko, ko je lud da baci liniju proizvoda radi experimenta...
Sledece godine MS pada na 1% evo gde sam..
Stize ih kletva kreativnih Nokia inzinjera [emoji1]

Vidiš da ih to uopšte ne sekira . Koliko prodaju surface uređaja ? Milion za 3 meseca ali se razvale od keša .

Prosto vide da su zakasnili, neće dzabe da gube novac . Šta imaju od toga da prave jeftine uređaje, još ove godine će biti neki minimalni rast prodaje telefona u svetu i od sledeće kreće pad. Većina Android proizvođača ima sve manje prodaje i gubitak.

Ovako će pokriti sve segmente, imaju softver na svim platformama, imaju windows 10 na raznim uređajima i to im je dovoljno . Jednostavno Ms nije firma koja je pretežno okrenuta consumer tržištu i to je jedina istina .

Sad što mi nemamo više neke normalne opcije za kupovinu novih win uređaja , bole ih brige :D Gledam da kupim još jednu lumiu 640 za rezervu, da imam ako ova rikne :d

Meni se ovo ne sviđa ali ovo im je logičan potez . Rekoh na drugoj temi, oni su softverska i u zadnje vreme cloud first firma.
 
Poslednja izmena:
I sigurno će biti mogućnost da se stavi Windows 10 na telefone kao alternativa Android-u. Kao što neki već nude.
 
To je meni licno odvratno i nepodnosljivo , izbacio si telefon sa tim i tim sistemom i tacka. nije to desktop pa da menjas kako ti odgovara.
 
A ne, to je univerzalno. Svi ćemo uživati u univerzalnosti, zar nije tako?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno