Šta je novo?

Windows (phone) 10

A ne, to je univerzalno. Svi ćemo uživati u univerzalnosti, zar nije tako?
Care prati malo o cemu se pise, samo skaces kao kengur.
Govorim o Android telefonima na koji bi seo MSov sistem.

Nemam ja nista protiv toga da MS izbaci hardware pa da na svakom bude Win i da to sve lepo radi..
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe da me upućuješ. Ti zapravo, skačeš sa jednog sistema na drugi.

Bolje razmišljaj o tome, kako je potpuno nebitno šta imaš u ruci, ovaj ili onaj, jer će sve biti univerzalno.

U čemu je sad problem?
 
Poslednja izmena:
Cek ti si ubedjen da ce i na Apple-u biti MSov sistem - sam si napisao da je nebitno sta imas u ruci ;) neozbiljan si.
 
Cek ti si ubedjen da ce i na Apple-u biti MSov sistem - sam si napisao da je nebitno sta imas u ruci ;) neozbiljan si.

Ne, samo sam ukazivao na drugačiji način, da već na tvom primeru (ne mora konkretno ovaj, već onaj pre) si makar uvideo, zbog čega ovo raspredanje o nekakvoj univerzalnosti, šuplja priča u i okviru "ekosistema" i osuđeno je na propast.
 
Poslednja izmena:
Ne, samo sam ukazivao na drugačiji način, da već na tvom primeru (ne mora konkretno ovaj, već onaj pre) si makar uvideo, zbog čega ovo raspredanje o nekakvoj univerzalnosti, šuplja priča u i okviru "ekosistema" i osuđeno je na propast.
Slusam trance, pa mi su mi stvari malo jasnije,posto nemam para za lsd.
 
Koje su onda to sluske s kojima je dovoljno 10 u GSP-u nasem? :)



Btw jeste primetili iritantni bug (ili je to as designed), ne znam kako je na drugim OS-evima, recimo slusam muziku, udjem u Twitter ili neku drugu aplikaciju koja pusta klipove, i prekine mi muziku skroz, iako nisam pustio zvuk ni na jednom klipu (default je mute na twitteru).


Ili recimo u 9gag-u, a ja taj bag koristim da bih sklonio pesmu odozgo - ono što vidim kad pojačavam ton na telefonu. :) To je još od .29 što ja znam, nije bag u pitanju.
 
WXF0Osr.jpg


Jos da pocne da pokazuje informacije i screenshots od aplikacija,history do juce nisam imao :D

Sent from mTalk
 
M talk mi ne prikazuje neke postove ili prikaze na sl strani.Jel se vama to desaca?

Sent from mTalk
 
Pa na Xiaomi Mi 4 LTE paše W10M.
Sam windows ROM objavio Microsoft zvanično.
Meni treba da stign, u toku sledeće nedelje, dotični fon pa ću se malo poigrati sa ROMovima.
Javić ishode.
 
Šta će se desiti sa nama starim korisnicima kada ugase Lumije i izbace Surface?
Prestaje podrška i pisanje/apdejt aplikacija, šta još?
 
Al ti je odgovor :d .

Šta će se desiti kad ugase brend Lumija sa nama koji koristimo te uređaje?
Hoće li izbaciti stabilan i zvaničan update na 10ku pre nego ugase?

hvala ilindan.
 
Poslednja izmena:
Šta će se desiti sa nama starim korisnicima kada ugase Lumije i izbace Surface?
Prestaje podrška i pisanje/apdejt aplikacija, šta još?

Aplikacije se ne pišu za Lumia telefone već za Windows 10 kao univerzalne aplikacije. A pod Windows 10 spadaju i full verzija za desktop i Windows 10 Mobile. Dok god tvoj uređaj podržava Windows 10 podržavaće i sve aplikacije. I da izbace Surface telefon on će raditi pod Windows 10 (Mobile). Samim tim, svaka aplikacija pisana za Surface će raditi i na tvom telefonu ako dotični ima dovoljnu hardversku snagu. Isto važi i za telefone bilo kog drugog proizvođača. Dok rade pod Windows 10 radiće i sve aplikacije univerzalne aplikacije pisane za Windows 10 (Mobile).

Recimo, ako odluče da kreiraju Adobe Photoshop kao univerzalnu aplikaciju Surface telefon će verovatno moći da je pokrene ali takva aplikacije neće raditi na Lumiji 550 ili 640 zbog manjka RAM memorije i slabog procesora. Normalno, neće svi praviti tako velike aplikacije. Viber nikada neće biti tako zahtevan. Ili mTalk, OneNote, Twitter, Photoshader, Facebook itd.
 
Al ti je odgovor :d .

Šta će se desiti kad ugase brend Lumija sa nama koji koristimo te uređaje?
Hoće li izbaciti stabilan i zvaničan update na 10ku pre nego ugase?

hvala ilindan.
Nema šta da se desi, ako je telefon kompatibilan možeš i sam 10ku da staviš.
 
Sve ja to znam, ali neću bagovitu 10ku, hoću da stavim da radi lepo kao 8.1,
pa sam zbog toga pitao da li će biti zvanični update na 10ku?
 
Win 10, verzija 318 radi sasvim dobro na L640ds, nisam još naišao na neki problem niti sam imao potrebe da resetujem telefon. Pored svih ostalih prednosti u odnosu na Win 8.1 meni je najbolja svajp tastatura koja radi veoma fino.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
@Cvoruga
318 je totalno stabilna, dva zadnja bilda su zvanični, čitao si valjda temu unazad, o Update Advisor aplikaciji...
 
Baš me čudi zašto Upgrade Advisor nudi .107 a ne, npr., .318 bild?!

P.S. Još 1na opaska:
- Po prvi put, od kada sam na w10m nestale mi notifikacije. Msm, sve uredno podešeno ali ni glasa :d
Odradio sam reboot telefona i sve proradilo kako treba...

P.P.S. postoji li REBOOT opcija nekako umesto PowerOff-a???
 
Poslednja izmena:
@neogeo držiš (malo duže) pritisnuto power i volume down u isto vreme, to je reset

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Ma ne želim reset već Reboot/Restart...
 
Ako mu soft reset poremeti npr sat onda nije to restart ;-)
 
Ne znam.
Soft reset i restart/reboot po meni nije isto.
Ako mi parametre aplikacija ili bilo koje druge parametre vrati na difolt na....li ste :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno