Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam u subotu placao nekoliko stvari na aliexpress. Jedna od stvari kosta 170 usd, skinuli mi 134.02eur. Koliko sam na brzinu izracunao, to je tacno 1% vise u odnosu na razmenu srednji/srednji kurs (ako ne gresim, odnos u petak je bio 1.27 usd za 1eur). Provericu lepo opet kad budem kuci.
U svakom slucaju opet je manje nego da sam prebacio u eur valutu na eliexpress. Njihova cena je bila 136eur za taj artikal.
 
Poslednja izmena:
Moja greska u racunanju, razlika je 0.17eur, odnosno 0.12%
 
Pa da, ali kad? Na kraju meseca, ili nakon izdavanja, aktivacije?
Posto mi je stigla vec kartica, i aktivirao je, a na racunu imam preko 500 din, uplatio sam bas zbog kartice i nisu skinuli. Mislim, nije da se bunim :)
Samo proveravam..


Pisano je već. 31.10 će zadužiti 500din za karticu.
 
Ja sam se prijavila za Starter paket, sad čekam kraj meseca da vidim da li će funkcionisati ovo njihovo ''200 din manje kartica''.

Nego, imam dileme, raspitivala sam se kod prijateljice u vezi plaćanja i primanja novca iz inostranstva, tačnije, želela bih da prodajem na Etsy-ju. Kaže mi da bi mi bilo sigurnije da pored ove kartice otvorim i internet karticu. Jer na internet kartici ne mogu da uđem u minus a na ovoj mogu. Objašnjavala sam joj da je ovo debitna kartica isto kao i internet kartica kod Intese, i da imam podešavanje za isključivanje korišćenja kartice, ali mi i dalje preporučuje da uzmem internet karticu. Ja ne bih za sada ništa kupovala, trebala bi mi za prijem novca iz inostranstva, a pošto Paypal još ne funkcioniše kod nas što se tiče primanja novca, ne znam šta da radim, da li da zaista otvaram internet karticu ili mogu isto da uradim i sa ovom? Jeste da je ovo delimično za drugu temu, ali je u pitanju Telenor račun i kartica, ako treba samo recite da otvorim novu temu.
 
Koliko znam, od pre par dana funkcioniše prijem novca preko PayPal?
Ja ne vidim razlog zašto bi trebala internet kartica. Pretpostavljam da misli na nesto npr. kao visa virtuon u raiff.banci; te kartice ni kada nisam voleo, mislim da je ova varijanta sa TB mnogo jednostavnija.
I da, ne vidim nacin da se uđe u minus, nema nikakvog kreditiranja ovde.
 
Poslednja izmena:
Hm, procitao sam dosta stranica ovde nisam sve i telenorbanka sajt ali i dalje ne razumem sta ova banka funkcionalno nudi sto ne nudi neka druga veca banka? A manjka ima dosta. Ok ima fensi UI za web i mobilnu aplikaciju, super, ali kada su finansije u pitanju nije najbitniji UI.
Recimo ja koristim komercijalnu banku.
-poslovnica i bankomata ima gde oces i nikada nisam ceokao u redu duze od 5-10min a cesto odmah mogu da radim sta mi treba + imaju vip poslovnicu
-sto si tice "prve mobilne banke" kako kaze Telenor, komercijalna ima mobilnu aplikaciju, i web aplikaciju koja radi u svim browserima, nije neko smece koje zahteva IE. i ogroman broj stvari mogu da zavrsim online. netbanking mi je besplatan, sms obavestavanja besplatna, odrzavanje racuna besplatno. manje vise koliko sam video Telenor demo aplikaciju sve to moze i Komercijalna web app, i vise jer je vezano za usluge koje TB nema. i nema nikakvih cd-a i gluposti kao inteza.
-placanje racuna na KLIK kako kaze TB imam i ovde, trajne naloge podesene i samo mi stigne sms da je racun placen, nemoram cak ni da klik-nem.
-od kartica imam visa gold (vezana i za devizni i dinarski racun, recimo u eu ako dignem pare sa bankomata skinuce evre sa deviznog bez konverzije, charge je kartica, ono sto kupim danas naplati se za mesec dana, ima putno osiguranje, i jos neke pogodnosti), obicnu debitnu (imaju i sa NFC nisam uzeo tu), i internet karticu (vezana za poseban racun pa online prebacim kes na nju kad mi treba za par min). imaju jos gomilu kartica u ponudi. imaju cak i telenor platimo (povezes telenor sim na racun u banci)
-imam stambeni kredit kod njih, koliko vidim TB to nece imati uopste
-imaju tonu drugih usluga koje TB nema, stednje, kredite, usluge za poslovne korisnike (firme)...
ovo mi je onako s vrha glave. sve u svemu nisam skapirao sta telenor ima sto nema druga banka u nekom obliku pa da opravda da nekom treba racun i tamo. vidim spominje se ok kurs, i komercijalna banka od pre 10tak dana daje dosta bolji kurs za evre, pogotovo preko 500e.
da ne misli neko da je hejt post, cisto me interesuje jer uvek gledam da radim nesto bolje ili povoljnije ako je moguce.
 
Uplata i isplata i dinara i EUR na bankomatu. Uopšte nemam potrebe za poslovnicom, šalterom.
Karticu aktiviraš ili deaktiviraš po potrebi, menjaš PIN kad i ako želiš.
Naravno, plata mi je u drugoj banci, u njoj imam kreditne kartice i sve druge stvari.
Ono što smo ovde utvrdili je da TB nema nikakvih skrivenih troškova pri plaćanju u ne-eur valutama. Po tome nije izuzetak, ali je to meni izuzetno važno.
 
Imam i ja u Komercijalnoj racun; odrzavanje mi naplaćuju ~200 din; u poslovnicama je skoro uvek haos (barem u Mirijevu i Zemunu). Dosta poslovnica radi samo do 17h. Kurs nisam gledao skoro, ali ranije je bio katastrofa (podignem dinare, odem u menjačnicu, pa se vratim da uplatim eure na račun i pri tome izgubim sat vremena i gomilu zivaca cekanjem u redu). Visa electron karticu koju imam je neupotrebljiva za online placanja jer sadrzi samo cetiri poslednje cifre na sebi, pa za tu svrhu moram da imam drugi racun, drugu karticu.
Inace ebank radi jako dobro, stim sto sertifikat koji je na USB flash-u mi naplaćuju (mislim 2000 din) i traje 2-3 godine; za placanje preko app na mobilnom mi ne treba taj sertifikat, ali zato moram da se snalazim za karakter "-" koga nema među karakterima kada popunjavam nalog.
Za prenos novca iz inostranstva sam morao da otvorim racun u Intesi jer sluzbenica u Komercijalnoj nije znala da odgovori ni na jedno od pitanja koja sam joj postavio
U TB je stvarno najbrza konverzija novca, prvi put nemam problem da zapamtim pin za karticu i još bolja stvar sto mogu sam da definisem limite placanja; te i da iskljucim pojedine vidove placanja, da obavestenja o potrosnji dobijem na mail umesto da mi zvoni sms... Posebno smatram da su bankomati u TB najbolja stvar do sada i nadam se da ce ih biti i kod drugih banaka; uplatim ili uzmem novac za 1 min, u bilo koje doba, dinare ili eure.

Sto manje imam kontakta sa sluzbenicima banke, to bolje, manje se nerviram. Probao sam pre godinu dana da uzmem platimo servis, odstampao zahtev i doneo u banku. Ocekivano, sluzbenica nije imala pojma o cemu se radi pa mi "strucno" rekla da moram za to da idem u maticnu ekspozituru... Zaturio sam skoro stednu knjizicu iz Komercijalne banke i znate šta, moram da idem po novu samo u "maticnu ekspozituru". A sta da mi je maticna ekspozitura u Vranju npr? A posto je stedna knjizica u pitanju, onda ne mogu online da te pare prebacim na dinarski tekuci racun. Najezim se i od samog pojma "maticna ekspozitura".

Bez obzira na sve ovo, Komerc.banku smatram za dobro resenje, ali mnogo toga MORAJU da unaprede. Neke stvari koje je TB predstavila su stvarno odlicna i za sada jedinstvena stvar kod nas. Ako u Komerc.banci ostanu ovako "tvrdi" moja plata ce se definitivno preseliti u TB, a racun u komercijalnoj zatvoriti.
Kredit ako mi zatreba, uzecu od u tom trenutku najpovoljnije banke. Kreditne kartice neka hvala.

EDIT:
Prema Komercijalnoj ili npr. Intesi sam mnogo više kritičan jer prosto postoje X godina, a TB tek nešto jače od mesec dana. Nije ni za očekivati da imaju odmah isto toliko bankomata ili usluga kao Intesa ili Komercijalna i sl.
S druge strane, praktično od prvog dana imaju neuporedivo bolju podršku korisnicima putem telefona i naročito putem e-maila.
 
Poslednja izmena:
Imam i ja u Komercijalnoj racun; odrzavanje mi naplaćuju ~200 din; u poslovnicama je skoro uvek haos (barem u Mirijevu i Zemunu). Dosta poslovnica radi samo do 17h. Kurs nisam gledao skoro, ali ranije je bio katastrofa (podignem dinare, odem u menjačnicu, pa se vratim da uplatim eure na račun i pri tome izgubim sat vremena i gomilu zivaca cekanjem u redu). Visa electron karticu koju imam je neupotrebljiva za online placanja jer sadrzi samo cetiri poslednje cifre na sebi, pa za tu svrhu moram da imam drugi racun, drugu karticu.
Inace ebank radi jako dobro, stim sto sertifikat koji je na USB flash-u mi naplaćuju (mislim 2000 din) i traje 2-3 godine; za placanje preko app na mobilnom mi ne treba taj sertifikat, ali zato moram da se snalazim za karakter "-" koga nema među karakterima kada popunjavam nalog.
Za prenos novca iz inostranstva sam morao da otvorim racun u Intesi jer sluzbenica u Komercijalnoj nije znala da odgovori ni na jedno od pitanja koja sam joj postavio
U TB je stvarno najbrza konverzija novca, prvi put nemam problem da zapamtim pin za karticu i još bolja stvar sto mogu sam da definisem limite placanja; te i da iskljucim pojedine vidove placanja, da obavestenja o potrosnji dobijem na mail umesto da mi zvoni sms... Posebno smatram da su bankomati u TB najbolja stvar do sada i nadam se da ce ih biti i kod drugih banaka; uplatim ili uzmem novac za 1 min, u bilo koje doba, dinare ili eure.

Sto manje imam kontakta sa sluzbenicima banke, to bolje, manje se nerviram. Probao sam pre godinu dana da uzmem platimo servis, odstampao zahtev i doneo u banku. Ocekivano, sluzbenica nije imala pojma o cemu se radi pa mi "strucno" rekla da moram za to da idem u maticnu ekspozituru... Zaturio sam skoro stednu knjizicu iz Komercijalne banke i znate šta, moram da idem po novu samo u "maticnu ekspozituru". A sta da mi je maticna ekspozitura u Vranju npr? A posto je stedna knjizica u pitanju, onda ne mogu online da te pare prebacim na dinarski tekuci racun. Najezim se i od samog pojma "maticna ekspozitura".

Bez obzira na sve ovo, Komerc.banku smatram za dobro resenje, ali mnogo toga MORAJU da unaprede. Neke stvari koje je TB predstavila su stvarno odlicna i za sada jedinstvena stvar kod nas. Ako u Komerc.banci ostanu ovako "tvrdi" moja plata ce se definitivno preseliti u TB, a racun u komercijalnoj zatvoriti.
Kredit ako mi zatreba, uzecu od u tom trenutku najpovoljnije banke. Kreditne kartice neka hvala.

Plus što možeš sam da se prebacujes sa paketa na paket i to besplatno,i to sa sve jednom karticom.
 
pitanje jer se desilo nekom od vas da mu bankimat zadrzao karticu i koliko se ceka da mi vrate karticu hvala.u subotu mi bankomat zadrzao mastercard.
 
Pročitao sam samo poslednjih nekoliko strana unazad i niko ne spominje sledeće a meni je zanimljivo. Popust na pretplatu 6 meseci ako se deo plate prebaci na račun TB.
Ideja mi je sledeća:
1. otvorim račun u TB
2. napravim nalog u intezi da mi prebacuju ~1000 din na TB (pretplata je ~2000, sa njihovim popustom od 50% biće ~1000din)
3. sa TB računa plaćam Telenor račun
= imam šestomesečni popust na pretplatu :banana:

Da li ima nekih skrivenih troškova i da li je neko na forumu ovo već probao? :wave:
 
Mislim da neće da može to tako :) Platu ili deo treba da uplati firma, tako da moraš u firmi u računovodstvu da daš ovlašćenje da deo plate uplate u TB (barem jednu platu).
 
U ponudi Telenor banke će se od 27.10.2014. naći a vista dinarski depozit po viđenju bez posebne namene. (objavljen novi tarifnik koji važi od 27.10.)

Na iznos deponovanih sredstava u dinarima banka obračunava kamatu po fiksnoj kamatnoj stopi od 7% na godišnjem nivou.
Na iznos deponovanih sredstava u evrima banka obračunava kamatu po fiksnoj kamatnoj stopi od 0,1% na godišnjem nivou.
Kamata se obračunava i pripisuje dinarskom ulogu na mesečnom nivou uz primenu konformne metode obračuna kamate.


Prema informacija koje sam nezvanično dobio, još jedna banka će tokom naredne nedelje omogućiti otvaranje računa online, uz dvogodišnje besplatno održavanje računa, sa besplatnim sms i e-banking servisom.
 
Imam i ja u Komercijalnoj racun; odrzavanje mi naplaćuju ~200 din; u poslovnicama je skoro uvek haos (barem u Mirijevu i Zemunu). Dosta poslovnica radi samo do 17h. Kurs nisam gledao skoro, ali ranije je bio katastrofa (podignem dinare, odem u menjačnicu, pa se vratim da uplatim eure na račun i pri tome izgubim sat vremena i gomilu zivaca cekanjem u redu). Visa electron karticu koju imam je neupotrebljiva za online placanja jer sadrzi samo cetiri poslednje cifre na sebi, pa za tu svrhu moram da imam drugi racun, drugu karticu.
Inace ebank radi jako dobro, stim sto sertifikat koji je na USB flash-u mi naplaćuju (mislim 2000 din) i traje 2-3 godine; za placanje preko app na mobilnom mi ne treba taj sertifikat, ali zato moram da se snalazim za karakter "-" koga nema među karakterima kada popunjavam nalog.
Za prenos novca iz inostranstva sam morao da otvorim racun u Intesi jer sluzbenica u Komercijalnoj nije znala da odgovori ni na jedno od pitanja koja sam joj postavio
U TB je stvarno najbrza konverzija novca, prvi put nemam problem da zapamtim pin za karticu i još bolja stvar sto mogu sam da definisem limite placanja; te i da iskljucim pojedine vidove placanja, da obavestenja o potrosnji dobijem na mail umesto da mi zvoni sms... Posebno smatram da su bankomati u TB najbolja stvar do sada i nadam se da ce ih biti i kod drugih banaka; uplatim ili uzmem novac za 1 min, u bilo koje doba, dinare ili eure.

Sto manje imam kontakta sa sluzbenicima banke, to bolje, manje se nerviram. Probao sam pre godinu dana da uzmem platimo servis, odstampao zahtev i doneo u banku. Ocekivano, sluzbenica nije imala pojma o cemu se radi pa mi "strucno" rekla da moram za to da idem u maticnu ekspozituru... Zaturio sam skoro stednu knjizicu iz Komercijalne banke i znate šta, moram da idem po novu samo u "maticnu ekspozituru". A sta da mi je maticna ekspozitura u Vranju npr? A posto je stedna knjizica u pitanju, onda ne mogu online da te pare prebacim na dinarski tekuci racun. Najezim se i od samog pojma "maticna ekspozitura".

Bez obzira na sve ovo, Komerc.banku smatram za dobro resenje, ali mnogo toga MORAJU da unaprede. Neke stvari koje je TB predstavila su stvarno odlicna i za sada jedinstvena stvar kod nas. Ako u Komerc.banci ostanu ovako "tvrdi" moja plata ce se definitivno preseliti u TB, a racun u komercijalnoj zatvoriti.
Kredit ako mi zatreba, uzecu od u tom trenutku najpovoljnije banke. Kreditne kartice neka hvala.

EDIT:
Prema Komercijalnoj ili npr. Intesi sam mnogo više kritičan jer prosto postoje X godina, a TB tek nešto jače od mesec dana. Nije ni za očekivati da imaju odmah isto toliko bankomata ili usluga kao Intesa ili Komercijalna i sl.
S druge strane, praktično od prvog dana imaju neuporedivo bolju podršku korisnicima putem telefona i naročito putem e-maila.

Sta znam za poslovnice, ja kad god sam ulazio po centru nikada nisam cekao duze od 5-10min
Sto se tice kursa sad sam probao online na Komercijalnoj da kupim eure, kurs su mi dali 120.09 a u telenor banci je 120.05 tako da isti djavo u sustini. A konverziju odrade za 5min max. Kao i naloge za placanje.
Za kartice ok, zamerka ti je losa imas da izaberes izmedju 15 kartica i da uzmes koje god hoces u isto vreme ako ti odgovara sa razlicitim uslugama.
Za ebank to sa flashom kapiram da je ako imas firmin ebank? Posto ja kao fizicko lice nemam nikakvo smaranje sa fleshevima i cd-ima (ali moze da se ukljuci dodatni security)
Za primanje novca iz inostranstva, ja u komercijalnoj redovno primam admob cek ili wiretransfer. Zvali su me samo prvi put da potpisem o cemu se radi (po zakonu) i rekao sam da ce biti redovno to i od tad se samo pojavljuju pare na racunu. A swift i iban i taj info ima na njihovom sajtu ne moras nikog da cimas.
Maticnu ekspozituru mozes da biras gde da ti bude (maticna u smislu nesto ako moras da potpises ili preuzmes ides tu, mada izlaze u susret da moze i drugde), ja sam izabrao da mi bude blizu stana.
Stambeni sam uzeo kod njih jer su imali najpovoljnije uslove i sve sam zavrsio za 15 dana, nisu mi trazili zivotno osiguranje kao drugi. Bio sam skeptican jer je drzavna banka ali sam za sad najzadovoljniji ovde (imao sam i Erste i Raffeisen).
A podrsku imam i u komercijalnoj na ebankingu kad god postavim pitanje odgovore mi vrlo brzo recimo.

Sve u svemu, izgleda da telenorbanka tek treba da ponudi nesto stvarno novo na trzistu. E sad, posto sam geek otvoricu ovaj besplatni racun pa pratiti sta se desava :)
 
Dve jako bitne stvari:
- Bankomat sa/za evrima/evre
- Odlicno uradjen mBanking app (stvarno je dobar, nije samo da "zavrsava bukvalno sve poslove")

Nije to revolucionarno, ali je u Srbiji to vise od jednog evolucionog koraka.
 
To jeste, jedini problem je sto tih bankomata ima jako malo, ali kazem, valjda ce se to siriti.
Jel imaju oni banke i u nekoj drugoj drzavi ili samo srbiji?
 
Ja ne znam sta vi to vidno drugacije ocekujete da TB ponudi? Niko ne kaze da je ona svetlosnim godinama ispred drugih vec da prosto neke usluge nudi na nacin koji nekima od nas prosto vise odgovoraju nego sto to rade druge banke i to je to...

Jedna kartica, jedan racun, gomila valuta, uplata/isplata rsd/eur na bankomatu, nema redova, ne zanima me jel radi ekspozitura, jos vaznije ne moram sa salterusama nista da se objasnjavam. Kompletna manipulacija sa karticom je online i radis je sam, limiti, kanali upotrebe, PIN sta god.

U komercijalno zar nije placanje preko ebank samo sa user/pass moguc iskljucivo na predefinisane racune? Znam da kad sam probao sa racuna svog oca da prebacim sebi neka stredstva da mi nije dozvolio.

Nekome je bitan minus, kredit, stambeni kredit sta god i naravno da u skladu sa time trazi ponudu. Mene sve to apsolutno ne zanima i ovo sto oni nude na nacin na koji nude mi je super. Naravno kad i ako neko ponudi nesto bolje, eto me, nema tu ljubavi...
 
Mene bi zanimala charge kartica, sa pristojnim kreditnim limitom. Tada bih prebacio platu kod njih. Ovako je meni i dalje Intesa br. 1.
 
U komercijalno zar nije placanje preko ebank samo sa user/pass moguc iskljucivo na predefinisane racune? Znam da kad sam probao sa racuna svog oca da prebacim sebi neka stredstva da mi nije dozvolio.

To je kao defaultni neki vid zastite. Mozes da iskljucis skroz (da mozes da placas kome hoces), a mozes i da valjda dodajes pojedinacne racune na tu white listu. Ja ugasih tu zastitu skroz.

Koji je rok vazenja te TB kartice? Kad se placa na netu konvertuje iz dinara? A u inostranstvu ako placas nesto isto vuce sa dinara konverziju?
 
Hmmm, a bas sam trazio kako to da se iskljucim i nisam uspeo da nadjem. Ok, pogledacu opet, znaci ipak moze. Jel to moze direktno iz ebank-a ili mora kod njih da se ide? Ako mora, eto zasto TB :)

Rok vazenja kartice je 4god. Kad placas na internetu konvertuje iz EUR(ako nije EUR transakcija naravno) ako imas EUR na racunu, ako nemas, iz dinara kupuje EUR. Dakle ako imas EUR na racunu sve ce iz njih da naplacuje.
 
E, sasvim moguce da mora u poslovnici to da se izgasi, nesto mi je u glavi da kad sam zavrsavao tamo nesto oko kredita da sam spomenuo to i da mi je tad iskljucila.
 
U ponudi Telenor banke će se od 27.10.2014. naći a vista dinarski depozit po viđenju bez posebne namene. (objavljen novi tarifnik koji važi od 27.10.)

Na iznos deponovanih sredstava u dinarima banka obračunava kamatu po fiksnoj kamatnoj stopi od 7% na godišnjem nivou.
Na iznos deponovanih sredstava u evrima banka obračunava kamatu po fiksnoj kamatnoj stopi od 0,1% na godišnjem nivou.
Kamata se obračunava i pripisuje dinarskom ulogu na mesečnom nivou uz primenu konformne metode obračuna kamate.


Prema informacija koje sam nezvanično dobio, još jedna banka će tokom naredne nedelje omogućiti otvaranje računa online, uz dvogodišnje besplatno održavanje računa, sa besplatnim sms i e-banking servisom.

Kamata se obračunava i pripisuje dinarskom ulogu na mesečnom nivou uz primenu konformne metode obračuna kamate. Kaze sa sajta :)

U ponudi banke će se od 27.10.2014. naći a vista dinarski depozit po viđenju bez posebne namene.

ovo znaci da ce ono sto imamo na racunu da bude "stednja"? Posto ne verujem da ce da dodaju neke racune.
 
Izgleda da su onakvi bankomati retkost, ne samo kod nas. Moja snaja radi u nekoj banci u Australiji i kaže mi da ona nije viđala takav bankomat.

Naravno, pored nekih inovacija koje imaju, svejedno treba jos vremena da prođe da TB bude u svemu u rangu ostalih banaka ovde.
 
Ma kakva retkost ima ih po svetu, poslednja je generacija u pitanju, mozda se neke banke stekaju i ne zele da menjaju dok stare ne ekspoatisu maximalno.
Svakako postoji deal das stari + doplata i dobiju nove generacije bankomat.
Nema ni svaka banka potrebu za takvim bankomatom.
 
Otvorih racun u TB-u. bilo je problema ali snasli su se nekako :D
 
Sto se tice kursa sad sam probao online na Komercijalnoj da kupim eure, kurs su mi dali 120.09 a u telenor banci je 120.05 tako da isti djavo u sustini.
Onda imaju razliciti kurs eura za svoje stranke. Meni u ebank app na telefonu pise ~121.3 din za 1 eur, odnosno ~117.1 kupovni.
 

Prilozi

  • Screenshot_2014-10-20-14-59-12.png
    Screenshot_2014-10-20-14-59-12.png
    186.5 KB · Pregleda: 150
Poslednja izmena:
Onda imaju razliciti kurs eura za svoje stranke. Meni u ebank app na telefonu pise ~121.3 din za 1 eur, odnosno ~117.1 kupovni.

Probaj da zapocnes nalog da razmenis 500+ evra, trebalo bi da ti smanji bar za dinar taj kurs. Evo meni na ebankingu kazem da razmeni npr 600e i na sledecoj strani izbaci smanjeni kurs 120. Ne znam da li moze i nize ako imas jos neki bolji status u banci ili se kupuju neke bas velike kolicine.

Inace ovaj iz TB-a mi je danas rekao da ce bankomate ubaciti za pocetak u svaku poslovnicu telenora.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno