Šta je novo?

LG Optimus L9 II D605

Kakva su vam iskustva sa baterijom sada? Meni se cini da treba vise vremena da se napuni? Mozda gresim, retko kada imam vremena da ga drzim na punjacu do kraja a nocu zaboravljam:d
 
Što se baterije tiče, nisam primetio da se duže ili kraće puni, jedino sad kad se u settingćsu uđe u bateriju piše koliko vremena je potrebno da se napuni do kraja, a čini mi se da tako nije bilo pre.

A što se tiče onih problema sa čuvanjem fotki s externih kamera aplikacija na externnu sd karticu, izgleda da je to onemogućeno na nivou celog kit kat-a (tako sam barem pročitao negde na netu, ne znam gde sad tačno).

Recimo, fishbowl, quicqpic i fstop galerije ne mogu da izbrišu nijednu sliku-video s externe sd kartice, samo ako se folder nalazi u emulated-0-dcim-camera folderu. Izbrišu se slike, ali kad ponovo uđem u bilo koju galeriju, eto ih opet.

Samo defaultna galerija može da briše slike, a ispada da samo i defaultna kamera aplikacija može da snima u external_sd pa dcim pa camera folder, dok ostale kamera aplikacije idu samo preko "emulated" putanje.

A pošto defaultna kamera aplikacija nema izbor konkretnog foldera za čuvanje slika (samo internal ili external sd card), a sve ostale aplikacije mogu samo u "emulated" folderima, onda u svakoj galeriji imam po dva "camera" foldera, jedan za default kameru, a drugi za sve ostale.

A isto tako samo defaultna galerija može da briše slike, tako da ne mogu da se zadržim na jednoj galeriji za sve, već za pregled koristim fstop, a default galeriju za brisanje, a pritom stalno moram onda da prebacujem fotke kako bi mi sve bile u jednom camera folderu... koje cimanje.

Ne znam što su to uradili, ali zakomplikovali su situaciju do bola.
 
Poslednja izmena:
I meni je bio kad sam skinuo apdejt, ali evo sada se opet polako penje. Trenutno mi je na 530-600mb zauzeće.
 
Pozdrav, update-ovao sam na 4.4 preko tool-a, uzasno me nervira weather widget koji nikako ne mogu da postavim jer tema ne moze da se download-uje, jel neko pronasao resenje?

Ugasi telefon, izvadi SIM karticu, upali telefon i konektuj se na net... sve ce da se vrati i updateuje.
 
Dali je resen problem za postavljanje default zvona od mp3 fajla?Mislim jel ne mora vise da se mp3 prebaci na internu u ringtones da bi radio kao default zvonjava?
 
Kako koristiti srpska latinicna slova na ovom mobilnom???
 
Pa promeni tastaturu...
 
Sta preporucujete od flip covera za ovaj fon? A da ima da se kupi kod nas:)

Poz
 
Ukoliko niste resili problem sa stock weather widget-om, evo resenja
https://www.dropbox.com/s/pfmyvjydwi84bpd/com.lge.sizechangable.weather.theme.optimus-1.apk
 
Mogu vam reci da CM11 by Varcain sasvim lepo radi. Proradila je i kamera u prvoj oficijalnoj verziji i za sada jedino ostaje problem sa BT-om.
 
U cemu je sve konkretno razlika izmedju LG L9 i L9 II modela,posto je po oglasima noviji model dosta skuplji?Fizicki ne vidim razlike uopste.
 
Ne radi mi donji levi zvucnik.Jel jos neko imao problema sa donjim zvucnicima ovog mobilnog???
 
To je mikrofon, a ne zvučnik.

Ovaj tel ima samo jedan zvučnik, a to je ovaj s desne strane, dok je levo mikrofon.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, ja planiram da kupim isti telefon za nekoliko dana, i sad citam sve sto ima vezano za njega. Takodje sam procitao ovu temu celu. I naleteo sam na par komentara po nekim sajtovima (na dva sajta), gde se zale da im poruke(sms) ne stizu?!? :zgran:
Jel imao neko takav problem? Da li je to neki bug bio koji je resen ili je to par falicnih primera?! Ili se neko zeza sa takvim stvarima?!:smackbum:

Znaci sve sto sam citao, su same reci hvale za L9 II, a naleteo na te komentare samo na dva sajta. Jedino ako se ne radi o istoj osobi, a vrlo je moguce.
 
Ja citao da coveku ne radi mikrofon,ali to ne znavi da je pravilo vec izuzetak. Ja se ne bih brinuo vec da mi se svidja telefon samo bih ga uzeo.
 
da li ima neko problema sa sms-ovima? cesto se desava da se neki zagubi. update-ovan na kit kat. citala sam da se mnogi ljudi zale na ovo. ima li neko resenje???
 
razliciti su ljudi, ja sam medju njima, u kontaktu sam s tim ljudima, pojma nemamo sta da radimo
 
Od juce sam i ja vlasnik ovog telefona. Sa telefonom sam prosto odusevljen. :banana:
Nego imam jedno pitanje, ne znam kako da iskljucim ton/zvuk koji se cuje kada idem na neku opciju? . Trazio sam u postavke/zvuk, ali sam naleteo samo na par opcija vezano za necujni rezim, vibraciju i zvuk. Mozda se to negde drugde nalazi, a ja pojma nemam, jer sam presao sa 2.1 Eclair :d na 4.4:D




EDIT: Nasao sam. :d
 
Poslednja izmena:
Da li je neko rootovao telefon na 4.4? Hteo sam da ga rutujem iz samo jednog razloga, wifi mi puca, a nasao negde resen problem preko terminala, ali je za taj postupak potreban root. Pokusao sam da ga rutujem preko onog cydia impactor-a i posle trece stavke mi izbaci Signature bugs unavailable.

A kako sam mogao da procitam, to kad izbije, znaci da je firmware pecovan i da se ne moze root-ovati na taj nacin.

Jeste li imali problem sa pucanje wifi veze i ako jeste, kako ste ga resili?
 
Poslednja izmena:
4.4 ne moze preko imaktora, na xda imas skriptu za flesovanje iz rikaverija.
 
Ok. Hvala. Iskreno, ne bih rutovao, ako postoji nacin da se resi wifi problem sa pucanjem veze...
Konkretno, izadje mi obavestenje - vremensko ogranicenje veze je isteklo?!
 
wireless problem

Ok. Hvala. Iskreno, ne bih rutovao, ako postoji nacin da se resi wifi problem sa pucanjem veze...
Konkretno, izadje mi obavestenje - vremensko ogranicenje veze je isteklo?!

Jel' si siguran da nije recimo do rutera ili provajdera? Ili je tako na svaki wifi koji se nakacis? Ja sa tim nisam imala problema, ali desavalo mi se to na starom telefonu kada mi ruter nije bio lepo podesen, konkretno onaj MTU size nije bio lepo podesen (ne znam sta je to, ali sam istrazila po nekim forumima i tako resila problem).
 
probaj preko LG pwn aplikacije to ti je najlakse
 
Jel' si siguran da nije recimo do rutera ili provajdera? Ili je tako na svaki wifi koji se nakacis? Ja sa tim nisam imala problema, ali desavalo mi se to na starom telefonu kada mi ruter nije bio lepo podesen, konkretno onaj MTU size nije bio lepo podesen (ne znam sta je to, ali sam istrazila po nekim forumima i tako resila problem).

Pa, pazi, sa prethodnim telefonom nisam imao tih problema, koji je takodje bio Android. Nisam se jos kacio na drugi wifi. A ruter nije od provajdera, nego sam ja kupio da bi povezao sa kablovskim modemom. Mada ne verujem da to ima ikakve veze, jer su se i drugi kacili na moj wifi, kada dodju u goste.

Storm, probacu.
 
HITNO! Dvoumim se izmedju LG L9 II i Samsung Galaxy S3. Moram da kupim telefon do kraja nedelje. Ako bih uzimao L9, uzeo bih nov, a S3 bih uzeo polovan od prijatelja. Znam da je S3 bolji, ali me L9 privlaci zato sto je noviji i jos neko vreme ce imati podrsku za razliku od S3. Vidim da L9 ima nekih problema, ali verujem da ce biti reseni kroz buduce nadogradnje. Kakvo je vase misljenje? Sta mi preporucujete?
 
s3 fala bogu

kakvu podršku očekuješ od LGa? pa oni flagshipove zaborave da neće srednju klasu
 
s3, ali zavisi u kom je stanju i koliko je star.
 
Nazad
Vrh Dno