Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Može u toj banci. Ja sam dizao u onoj kod b92 ali je povrat osetno manji nego kad se vratiš i podigneš ga u istoj radnji gde si i kupio.

Cekaj ko tu jos uzima neke procente?
Lupam meni je povrat poreza umesto 19%, 15%, 235evra. Nije valjda da ce mi jos smanjiti?
 
Ako podižes u istoj radnji gde si kupio, prilikom sledeće posete podići ćeš ceo iznos poreza umanjen za njihove manipulativne troškove. Ovo zna da bude i oko 10e, zavisi od radnje do radnje. Ako podižes na granici onda je druga cifra i zavisi od zemlje do zemlje. I na kraju kod nas u banci procenat je najmanji.
 
Da li je neko primetio da trenutno nema u ponudi kod "prodavaca" model P50ST50?
 
Niti će ga biti, jer se rasprodao poodavno.
 
Sta je trenutno best buy za 500evrica? Jedini uslov min 40 inca.
 
Ako podižes u istoj radnji gde si kupio, prilikom sledeće posete podići ćeš ceo iznos poreza umanjen za njihove manipulativne troškove. Ovo zna da bude i oko 10e, zavisi od radnje do radnje. Ako podižes na granici onda je druga cifra i zavisi od zemlje do zemlje. I na kraju kod nas u banci procenat je najmanji.

U segedinu u extreme digitalu vracaju 21.5 a u media marketu 21%.

Ko vraca ceo iznos (afu) od 27% u madjarskoj??
 
^ i das mu link koji sam mu vec dao :p
 
^ :p

sorry, mrzelo me tj. nisam imao vremena da citam sve redom... sorry jos jednom :/
 
^

koliko te je izasao?
 
950 €
Nisam planirao taj model, ali ST50 se ne može naći u prodavnicama (zvao sam sve redom - i drugare koji donose i sa KP-a).
 
Hvala! :) Da li to vazi za svaku dijagonalu? Npr, moj monitor je 23", po tome bi trebalo da ga gledam najdalje sa 1,75m a ja to cinim dosta blize. Ne krijem da me mnogi pitaju "sto sedis tako blizu"? Ima li odstupanja kad je rec o manjim ekranima? Konacno, nije isto da li pisem na forumu ili gledam film, udaljenost je drugacija bez obzira na ekran. ;)

Koja je minimalna udaljenost (u broju dijagonala) da se glava ne bi pomerala?
Ne postoji pisano pravilo za tako nesto. Ustvari postoji ali je glupo.
Sedi gde ti odgovoara ako ti vidis sve kako treba , ne treba ti wikipedia niti neki slicni sajt da ti napise da trebas napred ili nazad
To sto pisu moze da posluzi kad nemas mogucnost da isprobas a oces da kupis neku dijagonalu , znas udaljenost odakle bi gledao , pa da ti da smernice.
Sedi tamo gde TEBI odgovara, a ne gde si neki izracunali na osnovu svog iskustva ili ko zna koje druge gluposti.
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima, da li moze neki br.proverenog lica koji donosi televizore iz Madjarske? Unapred hvala.
 
Hteo sam da kupim 32 inca za nekih 36.000 - 320E , naleteo sam na model SAMSUNG UE40EH5000 za 52.000 - 460E, da li mi moze neko reci (kakav je model, posto se ne razumem bas) sta da radim, na snizenju je sa 65.000 ?
Pozdrav iz Nisa za sve!
 
Hteo sam da kupim 32 inca za nekih 36.000 - 320E , naleteo sam na model SAMSUNG UE40EH5000 za 52.000 - 460E, da li mi moze neko reci (kakav je model, posto se ne razumem bas) sta da radim, na snizenju je sa 65.000 ?
Pozdrav iz Nisa za sve!
Za taj novac iz madjarske da ti neko donese Samsung UE40EH6030, 3D televizor, 100 Hz.
 
Hteo sam da kupim 32 inca za nekih 36.000 - 320E , naleteo sam na model SAMSUNG UE40EH5000 za 52.000 - 460E, da li mi moze neko reci (kakav je model, posto se ne razumem bas) sta da radim, na snizenju je sa 65.000 ?
Pozdrav iz Nisa za sve!

Ako ti ne treba smart i 3D, to je odlican TV... kupilo ga je troje mojih kolega, radi im odlicno, a ja imam taj model sa smartom, tj. 40E5300, i prezadovoljan sam.. svaka preporuka.
 
Ako ti ne treba smart i 3D, to je odlican TV... kupilo ga je troje mojih kolega, radi im odlicno, a ja imam taj model sa smartom, tj. 40E5300, i prezadovoljan sam.. svaka preporuka.

darkos, da li mi možeš reći kakav je 40E5300 po pitanju SD signala, odnosno obične kablovske televizije i smarta?
Da li si imao prilike da ga uporediš sa ES5500 ili možda LG LS570S, ako jesi kakvi su ti utisci?

Ja se jako dvoumim, odnsno troumim između ovih modela, eventualno takođe ulazi u obzir i philips PFL5007k....

Teška odluka .. :S: :D
 
ja sam uporedio es5500 i lg ls570s... Doduse, uporedjivao ga u prodavnici... Lg je veci i ruzniji, samsung je manji ali lepsi... Kada kazem lepsi mislim da ram tv-a, postolje...
A slika... Na samsungu su mi nekako bile zivlje boje... Svetlije... E sad, mozda je to bilo do podesavanja... Ne znam... To je ono sto sam mogao da vidim u radnji...
 
@C4in hvala na pomoći i podeljenim utiscima! "Lepota" TV-a je više individualna stvar. Nekome je obratno nego što je tebi. Meni iskreno i nije previše bitno.

Negde sam pronašao ovu preporuku, koja se uostalom slaže sa tvojom konstatacijom o bojama.

"ES5500 ima PVA panel dok LS570 ima IPS panel, oba su podjednako kvalitetna samo na različite načine ispoljavaju osvetljenja tako imaju drukčiju internu strukturu. Ako trebate veći kontrast idite na ES5500, veće vidljive uglove i zaglađeniju sliku u vidu bržeg odziva IPS panela idite na LG".

Pa sad budi pametan... :)
 
darkos, da li mi možeš reći kakav je 40E5300 po pitanju SD signala, odnosno obične kablovske televizije i smarta?
Da li si imao prilike da ga uporediš sa ES5500 ili možda LG LS570S, ako jesi kakvi su ti utisci?

Ja se jako dvoumim, odnsno troumim između ovih modela, eventualno takođe ulazi u obzir i philips PFL5007k....

Teška odluka .. :S: :D
Ja bih prednost dao Philips-u u odnosu na Samsung i LG.
 
@C4in hvala na pomoći i podeljenim utiscima! "Lepota" TV-a je više individualna stvar. Nekome je obratno nego što je tebi. Meni iskreno i nije previše bitno.

Negde sam pronašao ovu preporuku, koja se uostalom slaže sa tvojom konstatacijom o bojama.

"ES5500 ima PVA panel dok LS570 ima IPS panel, oba su podjednako kvalitetna samo na različite načine ispoljavaju osvetljenja tako imaju drukčiju internu strukturu. Ako trebate veći kontrast idite na ES5500, veće vidljive uglove i zaglađeniju sliku u vidu bržeg odziva IPS panela idite na LG".

Pa sad budi pametan... :)


Slazem se oko lepote :)
A uostalom lepota je prolazna :D

Sto se tice boja razlika je bas bila primetna, kao da je na LG-u kontrast bio smanjen pa je sve nekako delovalo sivo... Ali mislim, gotovo sam siguran da u sustini razlika nije tolika vec da je samo problem bio u podesavanjima...
 
@karnot

Čuo sam da Philips generalno ima problema sa softverom. Smart ima bug-ove, a i media player im je loš, ali što se tiče slike, kažu da je bolji od oba navedena modela.

Da li si imao prilike da isprobaš ili čak uporediš ove modele?
 
@karnot

Čuo sam da Philips generalno ima problema sa softverom. Smart ima bug-ove, a i media player im je loš, ali što se tiče slike, kažu da je bolji od oba navedena modela.

Da li si imao prilike da isprobaš ili čak uporediš ove modele?

Pa valjda se televizor i kupuje na osnovu sto kvalitetnijeg prikaza slike. Ako se televizori danas kupuju zbog smart opcija a ne zbog kvaliteta slike onda ce svaki Samsung ili LG zadovoljiti vase potrebe, posto oni imaju odlicne smart funkcije i odlicne media player-e.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno