Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre nego ti vecina ljudi preporuci "procitaj forum , sve je receno i po vise puta " i slicno ( sto ti i iskreno i j apreporucujem , jer ces SVE skapirati, sto je ipak bitno pre nego krenes sam po tv...

ovde
ovde 2
ovde 3

tako da...ukratko, plegledaj 20-30 poslednjih strana , papir i olovku, hvataj beleske fazone i fore i srecan put, ako procenis da ti se isplati cimanje zbog 50ak evra ustede ( zavisi sta kupujes, naravno)

hvala skontao sam :D svasta ovde pise, ali ja mislim i dalje da se isplati kad kupujes malo skuplji televizor
 
Pozdrav svima,

Vidim da se uglavnom pominju Samsung i LG televizori. Interesuje me mišljenje o Sony KDL32EX650?

Kako se kotira između Samsung UE32ES5500 ili UE32ES5300, LG 32LS570S i Philips 32PFL5007K?

Šta je po vama najbolji izbor?

Kablovska nije digitalna (KDS), SMART sa browserom je poželjan.

Hvala unapred
 
Koliko se secam, dok sam jesenas cesljao temu, ljudi su imali manje-vise korektan odnos sa KP-ovcima. Pokvareni TV-ovi su vracani na servis ili zamenu preko ljudi sa KP-a. Period cekanja na popravljen/zamenjen TV je varirao od slucaja do slucaja. Ne secam se da je neko napisao da nije uspeo da reklamira TV.

Da li neko zna kada ce se u Madjarskoj pojaviti TV-i za 2013. god (Panasonic, Samsung, LG)?
 
Drugari, "bacio" sam oko na Samsung UE40ES6100. Kakve su vase impresije o njemu? Da li preporucujete nesto bolje u tom cenovnom rangu ( i zasto ) ili je ok? Hvala :)
 
Pozdrav drustvo, pre par dana sam uzeo iz Hu Samsung Smart UE46ES6540, generalno sa zadovoljan sa TV, 3D je ok, citajuci forum vidim da se neki ljudi zale na 3D, meni je ok, nema mucnine, glavobolje i slicno, doduse nisam u komadu pogledao vise od 1 filma. Jedina zamerka ali to verujem da je kod svih modela kad je ekran potpuo crn, zbog Edge Led osvetljenja ekran nije kako da kazem jednobojan, nego je saren, negde je svetliji vise negde manje. Hteo sam cisto da vidim vasa iskustva da vidim koliko je to kod vas vidljivo. Sto se ovog "problema" tice, gledao sam test top modela ES8000, koji ima identican problem.
 
Poslednja izmena:
Ako si čeprkao po internetu vezano za Samsungove TV-e mogao si da vidiš da se dosta ljudi žali na nehomogenost ekrana (tzv. clouding). To je jedan od razloga zašto sam i odustao od Samsunga i uzeo LG.
 
Može li neko na pm da mi pošalje neki kontakt prodavaca. Kupio bih jedan tv. Hvala unapred.
 
Izvinjavam se ako nije baš do kraja sa temom poruke, a da li je neko uzimao projektore iz Madjarske i kako je prošao?
Zanima me da uzmem nešto kao BenQ 1070, kod nas ga i čak nema :(
 
Pozdrav svima, ako moze preporuka za tv od 40', budzet 600€? Gledam ove oglase ima svega tu, ali nisam strucan da odaberem model za moje potrebe. Imam Telekomov iptv i gledao bih SD kanale 80% vremena, ostalo iptv hd kanali i poneki 3D film.
 
Pozdrav svima, ako moze preporuka za tv od 40', budzet 600€? Gledam ove oglase ima svega tu, ali nisam strucan da odaberem model za moje potrebe. Imam Telekomov iptv i gledao bih SD kanale 80% vremena, ostalo iptv hd kanali i poneki 3D film.
Ubedljivo najbolju sliku sto se tice SD kanala daju Plazma televizori. Moja preporuka Panasonic 42UT50 ili nesto skuplji 42ST50 (best buy).
 
Hvala na odgovoru,cuo sam za tu plazmu. Problem je sto mislim da mi je velika. Zato i trazim 37-40' a tu plazme nema
 
Poslednja izmena:
onda minimum 42". drugacija je dijagonala u odnosu na stari format slike i dosta se gubi na obicnim kanalima.
 
Hvala na savetu,sada imam sony braviu lcd 32'.Sorry na nestrucnosti ali ovaj deo mi nije jasan "drugacija je dijagonala u odnosu na stari format slike i dosta se gubi na obicnim kanalima.":wave:
 
mislio sam da prelazis sa obicnog TVa. ljudi ne kontaju da su na LCD televizorima 16:9 stranice, a na starim 4:3.
onda kada pusti obicnu sliku sa nasih kanala, a da mu nije slika razvucena ko da su povecali gravitaciju - dobija dve debele crne strafte ako bi zadrzao stari 4:3 format slike.
i onda neko kaze: imam 29" kutiju, uzmem 32" i to mi ihaaa... a dobije manju sliku.
 
Bilo je na forumu, gde da nadjem idealni (preporuceni) odnos 16:9 dijagonale i udaljenosti? Tako da mogu da napravim proporciju tipa: kad se 42" gleda sa 5m, to je kao kad se 23" gleda sa x metara.

(Koja je dobra udaljenost za npr. 42" i mogu li to kao proporciju da transponujem na druge dijagonale?)
 
Otprilike 2.5 do 3 puta dužina dijagonale je maksimalno rastojanje da bi oko videlo detalje za hd sadržaj.
 
Gledao sam danas philips 5507 , 40' . Ali nisam mogao videti sd kvalitet. Zna neko kakav je za sd?
 
Otprilike 2.5 do 3 puta dužina dijagonale je maksimalno rastojanje da bi oko videlo detalje za hd sadržaj.
Hvala! :) Da li to vazi za svaku dijagonalu? Npr, moj monitor je 23", po tome bi trebalo da ga gledam najdalje sa 1,75m a ja to cinim dosta blize. Ne krijem da me mnogi pitaju "sto sedis tako blizu"? Ima li odstupanja kad je rec o manjim ekranima? Konacno, nije isto da li pisem na forumu ili gledam film, udaljenost je drugacija bez obzira na ekran. ;)

Koja je minimalna udaljenost (u broju dijagonala) da se glava ne bi pomerala?
 
Poslednja izmena:
http://en.wikipedia.org/wiki/Optimum_HDTV_viewing_distance

Diagonal measurement × 2.5 (corresponding to 20-degree viewing angle)

One of the more popular recommendations on the proper HDTV viewing distance is multiply the diagonal measurement of the display screen by 2.5. This recommendation is cited by television manufacturers,[15] retailers,[16] respected publications[17][18] and websites,[19] though the popular electronics review website CNET suggests that high-resolution content can be watched at a closer distance – 1.5 times the display screen's diagonal measurement (corresponding to 32 degree viewing angle).[20]

Diagonal measurement × 1.6 (corresponding to 30-degree viewing angle)

Viewing an HDTV from a position where the display occupies a 30 degree field of view is widely quoted as the SMPTE (or SMPTE 30) recommendation (equivalent to about 1.6263 times the screen size in a 16:9 TV). This recommendation is very popular with the home theater enthusiast community,[21][22] appears in books on home theater design,[23] and is also supported by a white paper produced by Fujitsu.[24] Although an article on research into setting the specification for the next evolution of HDTV, Ultra HDTV (or UHDTV), does support the premise that HDTV was optimized for a view angle of 30 degrees,[10] there seems to be no direct recommendation from SMPTE on the issue.

Diagonal measurement × 1.2 (corresponding to 40-degree viewing angle)

THX recommends that the “best seat-to-screen distance” is one where the view angle approximates 40 degrees,[25] (the actual angle is 40.04 degrees).[3] Their recommendation was originally presented at the 2006 CES show, and was stated as being the theoretical maximum horizontal view angle, based on average human vision.[26] In the opinion of THX the location where the display is viewed at a 40 degree view angle provides the most “immersive cinematic experience”,[25] all other things considered. For consumer application of their recommendations, THX recommends dividing the diagonal screen measurement by .84 to calculate the optimum viewing distance, for a 1080p resolution. This equates to multiplying the diagonal measurement with about 1.2. [25]
 
^ Hvala veliko! Ovo sam mogao i sam da bingujem. ;) Da li je normalno sto sam od 23" monitora udaljen 0,x X dijagonala (kad pisem), a ne bar tih 1,2 X dijagonala? (Gornji Wiki tekst odnosi se samo na reprodukciju, home theater.)
 
Gledao sam danas philips 5507 , 40' . Ali nisam mogao videti sd kvalitet. Zna neko kakav je za sd?
Imao sam prilike da ga gledam preko SBB kablovske. TV je bio zakacen putem SCART-a za stari SBB-ov dekoder. SD kanali su bili prilicno dobri. Sve zavisi od kanala do kanala. Neki bolji neki losiji. HD kanali su se gledali preko dreambox-a. To je vec prica za sebe. Slika ostavlja bez daha, kao i izgled samog televizora.
 
Našao sam na jednom sajtu vrlo povoljne cene TV-a u Mađarskoj. U pitanju je sledeći sajt.

http://www.elektrooutlet.eu/szorakoztato-elektronika-televizio-3d-led-c122.html

Npr. SAMSUNG UE46ES8005U je u Segedinu u ovoj radnji na rasprodaji i košta 339,990 Ft (po današnjem kursu 123,456 RSD). Ovaj TV kod nas sam našao da je najjeftiniji u BigBeng-u i košta 189.999,00 RSD. Izađe da je u ovoj radnji u Segedinu jeftiniji oko 600EUR nego kod nas.
Da li neko zna dobija li se garancija na TV u Electroutlet-u i postoji li mogućnost povraćaja AFA?
Ili je u pitanju neka polovna roba sa greškom?
 
Poslednja izmena:
Verovatno je bilo XY puta, ali nisam video te postove.
Gde se podize povrat poreza kad imas Tax free obrazac iz Nemacke?

Drugar mi je spominjao Rajfajzen banke, pa kao na aerodromu? Zna li neko gde moze 100% to da se to obavi?
 
Može u toj banci. Ja sam dizao u onoj kod b92 ali je povrat osetno manji nego kad se vratiš i podigneš ga u istoj radnji gde si i kupio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno