Šta je novo?

Zvuk sa TV-a na komp (tj. na hifi) preko hdmi kabela

Mares

Čuven
Učlanjen(a)
02.02.2003
Poruke
593
Poena
620
Spojio sam tv sa desktopom preko hdmi kabela, da li postoji mogucnost da mi zvuk sa tv-a ide na stereo hifi sistem koji je povezan na desktop preko integrisane zvucne (3.5mm dzek)? Inace tako slusam muziku sa kompa, e sada ako bi hteo nesto sa tv-a da pustim na hifi, kako to izvesti a da ga ne vezem direktno sa tv-om vec da ostane povezano na komp preko integrisane zvucne kartice? Pojacalo mi je neko "staro" marke Benytone, klasicne analogne ulaze ima.

Na kompu sam u audio podesavanjima nasao tv samsung i kada ga podesim kao default, nema zvuka na pojacalu. Probao sam sve opciju da popalim, ali zvuk ne ide na pojacalo.

U pitanju je win7.

PS. probao sam da povezem i laptop sa tv-om preko hdmi kabela, i isto nisam uspeo da pustim zvuk sa tv-a na zvucnike od laptopa (isto win7 u pitanju).
 
HDMI konektor na TV-u je ulaz , a ne ( video-audio ) izlaz - zbog toga nema zvuka sa TV-a
 
Obično su činčevi audio izlaz (audio out) na TV. Otvori uputstvo pa malo prostudiraj priključke.
 
@Colorato

U vecini slucajeva su i cincevi AV ulaz


Najcesce je 3,5mm "bananica" stereo Audio IZLAZ
 
da li postoji mogucnost da mi zvuk sa tv-a ide na stereo hifi sistem koji je povezan na desktop preko integrisane zvucne
99% ne. HDMI na kompu samo šalje signal (video audio) TV-u i to je to

Na kompu sam u audio podesavanjima nasao tv samsung i kada ga podesim kao default, nema zvuka na pojacalu. Probao sam sve opciju da popalim, ali zvuk ne ide na pojacalo.
naravno da ne ide jer si izabrao TV kao zvučnike (audio izlaz za računar)
 
Ako TV-u ima izlaz za slušalice 3,5mm, pa na njega priključiš izlazni kabl (kabl 3,5mm na činčeve) moći ćeš sa daljinskom od TV-a da kontrolišeš jačinu zvuka. Ako izlaz priključiš na činčeve na TV-u jačinu zvuka ćeš kontrolisati samo na pojačalu.
 
@Bogda on hoće da zvuk sa TV-a pušta na pojačalo a preko računara. neće da direktno povezuje TV na pojačalo
 
Ne može. A i da nekako može, ono što izlazi iz 3,5mm bananice je analogni zvuk naspram digitalnog koji ide kroz HDMI. Zvuk bi bio out of sync.

Kratak odgovor je, ne. Ne može.
 
Можда би могао да 3.5мм излаз за слушке из ТВ-а повежеш на 3.5мм улаз у интегрушу (розе улаз, за микрофон, а вероватно може и било који 3.5мм прикључак у интегруши, ако је Realtek, драјвер би требало да те пита шта си убацио у прикључак, ти само изабереш да је то улаз - line-in), појачаш звук ТВ-а до краја и требало би да добијеш то што тражиш. Ако сам добро разумео проблематику.
 
Можда би могао да 3.5мм излаз за слушке из ТВ-а повежеш на 3.5мм улаз у интегрушу (розе улаз, за микрофон, а вероватно може и било који 3.5мм прикључак у интегруши, ако је Realtek, драјвер би требало да те пита шта си убацио у прикључак, ти само изабереш да је то улаз - line-in), појачаш звук ТВ-а до краја и требало би да добијеш то што тражиш. Ако сам добро разумео проблематику.
Nisi dobro razumeo.
 
Jedina opcija veze kompa (i hifi) i tv-a po pitanju kabela mi je hdmi (razvucen kroz zid, nema prostora za dodatnim kablovima), ali posto preko njega ne moze ovo sto sam zamislio tu mi se prica zavrsava.
 
Nazad
Vrh Dno