Šta je novo?

Zvucnici

burnaby

Čuven
Učlanjen(a)
24.12.2002
Poruke
127
Poena
630
Izvinjavam se sto ponavljam pitanje, ali imam dilemu koja od dva zvucnika da kupim?

Altec Lansing ATP3 3-Piece Speaker System

Creative Labs I-trigue L3450 2.1 Computer Speakers
 
Za ATP3 dajem ličnu preporuku jer ih imam i zvučnici su stvarano BEST BUY za te pare! To ćeš isto čuti od bar 3-4 moja ortaka koji su ih kupili čim su čuli kod mene kako zvuče!
A i Altec Lansing je siurno bolji od Creative-a kad su u pitanju jeftiniji zvučnici. Creative je u klasi sa Logitechom! Znači nije loše ali zna se ko rula... :)
 
DEFINITIVNO Altec...
 
Hvala na odgovorima.
Sada cu svakako uzeti Altec Lansing. Ako nadjem Altec Lansing 621 uzecu njega jer vidim na forumu ga svi hvale.
 
Alo, sta zbunjujete coveka, ATP3 kosta 50, a I-trigue 140 evra, a takva je i razlika u zvuku.
 
Poslednja izmena:
Normalno ja sam mislio na zvučnike u istom cenovnom razredu!
Ali opet ako gleda Alteca 621 koji košta oko 100€ bolji je u svakom slučaju od tog Creativa od 140€. Kada kažem bolji mislim na lepši i puniji zvuk a ne na jače zvučnike mada 621 trese zgradu!
 
Zdravo,
Krivica je do mene jer sam trazio misljenje u vezi cenovno potpuno razlicitih zvucnika. CL sam video uzivo ali ga nisam cuo. Sto se estetike tice mislim da je CL perfektan. Na zalost nisam cuo kako zvuce AL. Vise vas necu smarati jer sam narucio AL 621.
 
Kao vlasnik 621, mogu da ti kazem da si dobro odabrao, za te pare nema bolje... (i da je novo naravno)
 
Alo, drugi put, Altec NIJE bolji od tog Creative modela! Ostaje i dalje 40 evra razlike. Kako je covek uzeo 621, dalja rasprava je besmislena...
 
nesharm je napisao(la):
Alo, drugi put, Altec NIJE bolji od tog Creative modela! Ostaje i dalje 40 evra razlike. Kako je covek uzeo 621, dalja rasprava je besmislena...

Kad god hoces dodji slobodno da cujes razliku u zvuku izmedju Alteca i Creativa. Ako nisi znao Altec je od 70'-ih godina stadard za Americku kinematografiju tj. svi njihovi bioskopi su opremljeni njihovom opremom, sto u ovom trenutku dovoljno govori o Altec-u.
Pogotovo za seriju 6, Creative ne moze da se poredi po jacini i kvalitetu sa Altecom. A da 641 je na slobodnom trzistu izmedju 220 i 240 eur-a, sto znaci dosta je skuplji od bilo kog Creativa 4.1. Namerno sam uzeo ovo poredjenje sa 4.1 zato sto 621 ima potpuno iste zvucnike kao i 641 samo dva kom. manje.
 
Poredio sam ih (testiram u jednom casopisu zvucnike), Creative je za klasu bolji.
Znam koliko je star Altec, i znam da prave profi ozvucenja, ali i dalje ne vidim gde je tu analogija sa kvalitetom Altec 621? Znaci ako je Altec onda ne moze da zvuci lose?!
Inace, ko prica o jacini, ja sve vreme pricam o kvalitetu zvuka. Ako hocu jacinu, kupicu razglas.

Btw, kakve veze imaju Altec 641 sa celom ovom pricom? Ne skreci sa teme.
 
Poslednja izmena:
nesharm je napisao(la):
Poredio sam ih (testiram u jednom casopisu zvucnike), Creative je za klasu bolji.
Znam koliko je star Altec, i znam da prave profi ozvucenja, ali i dalje ne vidim gde je tu analogija sa kvalitetom Altec 621? Znaci ako je Altec onda ne moze da zvuci lose?!
Inace, ko prica o jacini, ja sve vreme pricam o kvalitetu zvuka. Ako hocu jacinu, kupicu razglas.

Btw, kakve veze imaju Altec 641 sa celom ovom pricom? Ne skreci sa teme.


Ne kazem ja da je Creative los, ali napominjem Altecova serija 6 je njihova najaca serija sto se tice te klase, sto se ne bi moglo reci za model 3450. Razlika u cifri je samo zbog estetskog izgleda Creativa (izgleda do j*ja), sto se tice zvuka i dalje mislim da po kvalitetu i jacini ne moze da se poredi sa Altecom. Inace probao sam i Creativa i Alteca na svojoj mashini na Audigy 2.
A pomenuo sam 641 zato sto se radi o potpuno istim zvucnicima identicnim kao i 621, samo sto 621 nema pozadinu tj. zadnja dva kom. utoliko je zvuk slabiji.
 
3450 i 3500 (L) serija su identicni zvucnici i po meni su mnogo bolji od Alteca. Zvuk je prvi put kompletan od kada sam poceo da se zezam sa kompjuterskim zvucnicima, za razliku od 621 koji imaju lose visokotonce i malo mutne srednje tonove - sve ono sto L3450 nema :).
 
Da zavrsimo pricu, covek je vec uzeo zvucnike.
 
tw1sted je napisao(la):
A pomenuo sam 641 zato sto se radi o potpuno istim zvucnicima identicnim kao i 621, samo sto 621 nema pozadinu tj. zadnja dva kom. utoliko je zvuk slabiji.
621 ima iste satelite, ali značajno slabiji vufer.

nesharm je napisao(la):
3450 i 3500 (L) serija su identicni zvucnici i po meni su mnogo bolji od Alteca. Zvuk je prvi put kompletan od kada sam poceo da se zezam sa kompjuterskim zvucnicima, za razliku od 621 koji imaju lose visokotonce i malo mutne srednje tonove - sve ono sto L3450 nema .
Stoji da 621 ima malo slabije visokotonce (mada su daleko od loših)... plus što značajno pomaže da se u drajverima (živeli kX :banana: ) digne treble za +6dB
 
Poslednja izmena:
Poenta je u tome da moras da koristis sw ekvilajzere kod 621 da bi zvucali kako treba, ali i dalje ne mozes da popravis onu mutljavinu srednjetonaca. Kod L3450 ne radish nish, samo pustish :).
 
nesharm je napisao(la):
Poenta je u tome da moras da koristis sw ekvilajzere kod 621 da bi zvucali kako treba, ali i dalje ne mozes da popravis onu mutljavinu srednjetonaca. Kod L3450 ne radish nish, samo pustish :).
Ali složićeš se da 621 imaju ubedljivo najbolji odnos cena/kvalitet.
 
nesharm je napisao(la):
3450 i 3500 (L) serija su identicni zvucnici i po meni su mnogo bolji od Alteca. Zvuk je prvi put kompletan od kada sam poceo da se zezam sa kompjuterskim zvucnicima, za razliku od 621 koji imaju lose visokotonce i malo mutne srednje tonove - sve ono sto L3450 nema :).

Stvarno sam pokusao da se ne umesam, ali.... :d

Ti Neso imas veliki problem ili sa sluhom ili sa glavom. 621 ima dovoljno visokih , taman koliko treba da ne shishte kao mnogi komp zvucnici (Creative).
Na tu foru oni i hvataju vune kao sto si ti.Znaci na galamu i buku i reprodukciju zvuka koji ne postoji nigde.
Zamuljan bas i utisak da to "kida" i shistavi visokotonci od kojih te zaboli glava uz nepostojeci srednji opseg...to je primer kako bih nekome objasnio kako zvuce svi Creative zvucnici.Da ne ispadne da branim Alteca ali i veci deo njihovih zvucnika ide na tu foru (ko je rekao 5100 :d )
Cast Alteca brane 621, 641 i po meni najbolji izbor 321.

NHF ;)
 
Ej, ti si prodavac Alteca, uopste nemas pravo glasa :d. I potpisem da nikad nisi chuo L3500, mozda si ga video na slici.
 
u celoj raspravi je najjaci RIPPER!!! koji ni ne zna za ovaj druge zvuchnike u opticaju I-trigue, ali zna da od AL "za te pare" nishta nije bolje. Dok u sledecem postu kaze da su AL621 sigurno bolji od I-trigue L3450, a pitanje je da li je cuo i jedan od ta dva zvucnika?!?
 
To jeste, ljudi vole da pricaju stvari napamet. Suvise se ljudima Altec uvukao u kozu, pa misle da bolje od toga nema...
 
nesharm je napisao(la):
Ej, ti si prodavac Alteca, uopste nemas pravo glasa :d. I potpisem da nikad nisi chuo L3500, mozda si ga video na slici.

U pravu si nisam slusao L3500, ali jesam L3450 a tebi slepo verujem kada si rekao sa su isti :d :d .
I neko rece da novinari uvek moraju da budu nepristrasni.A da ti si saradnik beshe, znaci za tebe ne vazi :d
 
Slusao si ga, vidi se...jesi cuo nesto? :d

P.S. Ne verujte mu nishta, prodaje Alteca :d.
 
nesharm je napisao(la):
Slusao si ga, vidi se...jesi cuo nesto? :d

P.S. Ne verujte mu nishta, prodaje Alteca :d.

Pa normalno da prodajem Alteca, zar nisi shvatio da ja prodajem samo najbolje :d :d
 
Vidim da ovde bas hvalite Altec zvucnike...Ja sam (bar do sada) zainteresovan za Creative P580 cija je cena 65eura! Da li je to dobar izbor, ima li neko bolji predlog za iste pare...??!

Unapred Zahvalan
Tane
 
Ma i ja moram (riknuli stari) da kupim nove zvucnike. Razmisljam se oko nekog 2.1 Altec-ovog sistema. Nekako mi se cine O.K. model 621. Jel neko cuo da li CS21 vredi toliko para vise u odnosu na 621. Ili mi pak preporucujete neki dr. (jeftiniji?) model? Dosta velika soba pa vise snage nece biti na odmet.
Pozdrav!
 
CS21 sux, BIG TIME. Goru i bucniju stvar odavno nisam cuo, nemas cak ni treble/bass namestanja.
Tako da...kupi ti lepo neki HiFi :).
 
Ja danas bio da preslusam malo Altec-e i kao rezultat kupio model 621. Jako sam zadovoljan, puno (u poredjenju sa dr. modelima) snage, vrlo dobar kvalitet i to je to. Ostali manji modeli me i nisu nesto odusevili, osim za manju sobu model 2100.
Pozdrav!
 
trabl je napisao(la):
Vidim da ovde bas hvalite Altec zvucnike...Ja sam (bar do sada) zainteresovan za Creative P580 cija je cena 65eura! Da li je to dobar izbor, ima li neko bolji predlog za iste pare...??!

Unapred Zahvalan
Tane
Pa ne bas za 65 ali za recimo ~75,altec 251 mnoogo je bolji,zvuk je subjektivna kategorija,molim bez dobacivanja
:d :d
 
Nazad
Vrh Dno