Šta je novo?

Zvucnici za Kenwood KRF-V4530D AVR

Eh,nove muke....ne dade mi djavo mira (a i zena je popustila) pa uzeh jos jedan sub JBL 200/230,identican kao i ovaj koji posedujem.Sinoc sam povezao oba,medjutim rezultat koji sam dobio je jako cudan....ne da ne svira kako treba,nego je bass u nekim momentima kompletno "nulovan" da se tako izrazim. Pokusao sam sa raznim pozicijama,ali nije nesto mnogo pomoglo,najbolji zvuk sam dobio kada su oba sub-a napred,ali i tu tobijem nekako cudan zvuk. Sam AVR je takav da ne mogu da setujem posebno svaki sub,vec je sve jedno "univerzalno" podesavanje. Tek kasnije citajuci saznao sam da se dual subovi upucavaju podesavanjem faza,ali ja tu opciju nemam na mojim JBL 200/230,imam samo obican gain.Da li se ovi subovi uopste mogu upucati da lepo rade zajedno,tj da li postoji neka druga caka kako da ih sinhronizujem? Ili da batalim celu dual pricu i ostanem za sad na jednom sub-u? Svaka pomoc je dobrodosla :)
 
Где су постављени? Слика не би била лоша.
 
Jedan stoji tu u desnom cosku,i takav setup mi daje najbolii zvuk kada je jedan sub u pitanju. Ako hocu dva napred,onda taj iz coska moram da pomerim do tog desnog tower Klipscha,i isto tako sa leve strane stavim taj drugi. Takodje sam probao i dijagonalnu postavku,da postavim taj drugi dijagonalno na suprotnu stranu iza MLP i odnosu na taj prednji napred sub ...medjutim bilo koji kombo mi daje blesav zvuk...
 

Prilozi

  • PXL_20230427_162141776.jpg
    PXL_20230427_162141776.jpg
    323.5 KB · Pregleda: 83
Ajd samo da javim...posle par dana muke (trazenja idealne pozicije za sub-ove) konacno sam se skrasio...za sad :) Sub-ovi su legli odmah pored podnostojecih frontova,oba na istoj udaljenosti od glavne pozicije za slusanje. Kada sam odradio pozicioniranje,dobio sam lep pomak,ali tek posle auto kalibracije....o bogo moj :) kako se ovo sada brutalno cuje ...jos uvek sam pod utiskom! Bass je sada toliko "prostoran" da ne mogu da verujem da niske frekvencije mogu ovako lepo da ispune prostor,plus sad imam i onaj pravi "kick" kada je potrebno. Bukvalno se u par filmova( koje znam napamet i koje koristim kao demo kada preslusavam sistem) pojavila bass sekvenca koju do sada nikad nisam cuo...neverovatno.Sada lagano stekam lovu za miniDSP i Umik1 mikrofon,da se igram jos detaljnije sa integracijom sub-ova u sistem. Izuzetno bolestan hobi :) i naravno,da ofarbam i drugi sub,da se i vizuelno poklopi sve. :)
 

Prilozi

  • PXL_20230430_174511548.jpg
    PXL_20230430_174511548.jpg
    251 KB · Pregleda: 61
Чак и добро изгледа. Супер ако се уклопило. Отприлике су на 1/4 дужине зида, што је добро. Код таквих система, код сваке промене потребно је урадити поново калибрацију звука.
 
Чак и добро изгледа. Супер ако се уклопило. Отприлике су на 1/4 дужине зида, што је добро. Код таквих система, код сваке промене потребно је урадити поново калибрацију звука.
Da da,isao sam na 1/4 duzine zida. Iskreno,nisam mislio da cu uspeti bilo sta sa auto kalibracijom,ali izgleda da je presudno bilo to sto su subovi udaljeni jednako od MLP,pa ga je risiver kalibrisao kao jedan....Sve u svemu,integracija vise od jednog sub-a nije ni malo jednostavna.
 
Новији авр имају калибрацију два посебна суба а најновији чак четири.
 
Ajd samo da javim...posle par dana muke (trazenja idealne pozicije za sub-ove) konacno sam se skrasio...za sad :) Sub-ovi su legli odmah pored podnostojecih frontova,oba na istoj udaljenosti od glavne pozicije za slusanje. Kada sam odradio pozicioniranje,dobio sam lep pomak,ali tek posle auto kalibracije....o bogo moj :) kako se ovo sada brutalno cuje ...jos uvek sam pod utiskom! Bass je sada toliko "prostoran" da ne mogu da verujem da niske frekvencije mogu ovako lepo da ispune prostor,plus sad imam i onaj pravi "kick" kada je potrebno. Bukvalno se u par filmova( koje znam napamet i koje koristim kao demo kada preslusavam sistem) pojavila bass sekvenca koju do sada nikad nisam cuo...neverovatno.Sada lagano stekam lovu za miniDSP i Umik1 mikrofon,da se igram jos detaljnije sa integracijom sub-ova u sistem. Izuzetno bolestan hobi :) i naravno,da ofarbam i drugi sub,da se i vizuelno poklopi sve. :)
Jesi li nabavi neki miniDSP i/ili mikrofon? Kakva su iskustva?
 
MiniDSP nisam jos uvek,mikrofon je porucen,donece drugar iz Amerike za nekih mesec-dva kad bude dolazio. U medjuvremenu zamenio sam AVR,sada sam na Denon X2700H,integracija sub-ova u sistem je sad jos bolje odradjena,nakako je to Denon preciznije uklopio. Mada kapiram,dok god sub-ovi stoje ovako kao kod mene tj kada su oba na istoj udaljenosti u odnosu na MLP,i sama kalibracija od strane AVR sasvim ok odradi posao.
 
Nazad
Vrh Dno