Šta je novo?

Zvanična Radeon HD68xx & HD69xx Series tema [klapa 1]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kartica koja bi trebalo da se prodaje po slicnoj ceni kao i 5850 pre godinu dana, uspela je da prestigne 5850 u vintage-u.........jeeeejjj, great! Salu na stranu, 170e za 6850, je super cena, ili nije. Zavisi da li ce gtx460-768 da bude 150, 130 ili...evra!
 
I zavisi od toga koje performanse ima 6850.
 
@IvaNftw, u prvom postu Maxa napisao da ce cena 6860 karti biti oko 160-180$, odakle tebi informacije o 220e?
Ako si isao na ruku da je kod nas sve skuplje, pa nece bas da bude 220e, znamo svi koliko je 180$ u evrima, al ajde da kazemo da su cene "preskilane" u evrima, opet je 180e dosta manje od 220...

Ako 6850 bude za oko 170-180e uzimam jednu

Biće, po mojim kalkulacijama to bi trebala da bude maloprodajna cena (sa pdv-om).
 
Izmedju ovih kartica razlika nece biti u svim igrama ista. Treba uz cenu videti i performanse u odredjenim igrama. Sta mene zabole sto neka kartica ima dramaticno vece performanse u igri za koju znam da necu da je igram, a u onim igrama koje me interesuju, ta razlika je npr. 5%. Drugo, bez obzira na performanse, ako razlika u ceni bude recimo 30-40e, za nekog ko zbog finansijskih mogucnosti kupuje karticu iz tog segmenta, tih 30-40e nece biti lako ignorisati. Drugo, ako gtx460-768 padne dosta nisko, postace jako primamljiva ponuda SLI, gde bi za 260 evra mogla da se dobije super brza grafika. Eto ideje, nV bi mogla da pocne u kompletu da prodaje po dve gtx460:d
 
Pa to je i bilo moje prvo razmisljanje, ali treba sacekati Maxu da rastumaci sta je tacno mislio. Ili je mozda ono sto je napisao i jedino sto mu je receno.

Nisam hteo sve da kažem, ali evo... Nisu u pitanju "birani čipovi" per-se, nego ako imaš klasu GDDR5 čipova koje su recimo 0.5 ns, u okviru te serije imaš bar još pet podserija koje su različitog kvaliteta. Baš kao što se za RAM memoriju od istih čipova prave i moduli koji hoće da rade maksimalno na 2100 MHz i oni koji rade i na 2250, recimo (a sa istim čipovima, istim kontrolerima istim PCB-om i na istom naponu). Slična stvar je i sa Fermi karticama i derivatima. Na GF100 su morali nedeljama da tvikuju tajminge za memoriju, pošto na preporučenim vrednostima nije radila kako treba, pravila je silne bagove, pa se čak razmišljalo da se pravi novi, 10-ti po redu tape-out GPU-a i praktično nova revizija. Onda su našli podešavanja koja rade i išli sa tim dalje. Poslednja revizija Fermija ima malo upeglan mem. kontroler, ali to nije bitno poboljšano. I taj GF100 će imati svih 512 CUDA jedinica aktivnih... Kod GF104 i GF106, situacija nije bitno bolja i zato se za NVIDIA-u isporučuju čipovi sa "druge, specijalne police" za rad sa Fermi familijom GPU-ova. Takođe, zato niko od partnera ne klokuje (bar ne više od 20-30 MHz) memoriju na GeForce karticama, već samo GPU. Jako je nepredvidivo to što se dešava sa mem. kontrolerom u komunikaciji sa memorijom... I AMD je imao svoj share of problems u tom smislu, ranije i to je jedan od razloga zbog kog se odustalo od RingBus arhitekture, mada je i njihov novi "crossbar" i dalje više RingBus nego klasičan crossbar kakav koristi NVIDIA...
 
Fuad pre spekulise nego sto je najavio... mislim, prica da ce se pojaviti karta sa GF104 potpuno funkcionalnim GF104 cipom, sa aktivnih svih 8 SM. Ni ime nije nista ekskluzivno, pre tri meseca smo o tome pisali.

Sto se labudove pesme GF100 tice, koliko sam pratio, niko do sada nije na kartici pronasao taj cip proizveden nakon sredine aprila. Moguce je da su tada prestali da ih proizvode, ili to rade u samo malom obimu, jer je traznja van profi verzija minimalna. Sada je poslednji trenutak da se proda ono sto je vec sklopljeno, stoga i ovaj pad cena.

Naravno, to je sve jasno kao dan. A što se full funkcionalnih čipova tiče, meni je neko čitao iz ASUS-ovog roadmapa da će izaći GTX485 koji će imati 512 CUDA jezgara. E sad, ako je mene lagao, lažem i ja vas :)
 
...valjda ce i u Ati karticama da zaluta neki od odabranih cipova... blago vama koji ste uzeli NV kartice...
Ovo je strasna reklama za NV!!!
...znaci cena 6850 bi morala biti povoljnija od GTX 460. Ali dzaba mi i cena ako su u njoj drugorazredni cipovi... tj. oni koje NV nije htela.(samo razmisljam na glas)

Posle hiljadu poruka ti napises ovako nesto, ne mogu da verujem :trust:

I necu ti reci da su dzabe odabrani memorijski cipovi na nV karticama kad je GPU poluispravan. Jednostavno to necu reci da ne bi i u ovoj temi pocelo prepucavanje zbog kojeg neki dolaze na forum. (samo razmisljam na glas)
 
Posle hiljadu poruka ti napises ovako nesto, ne mogu da verujem :trust:

I necu ti reci da su dzabe odabrani memorijski cipovi na nV karticama kad je GPU poluispravan. Jednostavno to necu reci da ne bi i u ovoj temi pocelo prepucavanje zbog kojeg neki dolaze na forum. (samo razmisljam na glas)
LOL!
tumacenje mu je strava! TO isto k'o kad bi rek'o da su Na Kingston HyperX DDR3-1600 CL7 (ili bilo koji) drugorazredni cipovi, zato sto je na DDR3-2133 CL10 heand-pickovano 1000 cipova :D
 
Nisam hteo sve da kažem, ali evo...

Welcome back ;)

To je manje vise potvrda ono sto smo svi sumnjali (ili znali ;))... memorijski kontroler u NV cipovima je prilicno bagovit, i to ne mogu da isprave vec dve generacije unazad.
 
Welcome back ;)

To je manje vise potvrda ono sto smo svi sumnjali (ili znali ;))... memorijski kontroler u NV cipovima je prilicno bagovit, i to ne mogu da isprave vec dve generacije unazad.

Koje dve?Gde je jos problem bio podseti me posto se ne secam.Misli se na Fermi?
GF100=GF104?
 
Evo rezultata, HD 6850 vs. GTX460 1GB @ 765/3700MHz:

oo4878swqtoxxuyooyd.jpg


Rezultati iz igara, FF XIV:


Heaven 2.1 Extreme Tesselation:


3dmark vantage i 06:


Lost planet 2:
 
Poslednja izmena:
Koje dve?Gde je jos problem bio podseti me posto se ne secam.Misli se na Fermi?
GF100=GF104?

I pre njih GT215, tj GT240 DDR5, kod koga je memorija radila na 3400MHz, ako se dobro secam. I nemoj ponovo da se uplicemo u tu pricu, odavno je zavrsena, a ovo je tema o 6800 seriji ;)
 
:D
Jaki su mi ovi kinezi koji 3DMark testiraju u "Performance" presetu, a onda Unigine Heaven poteraju sa "Extreme" presetom za tesselaciju :D

Ali dobro, i ranije se znalo da je doticni sajt NVIDIA-ina "baza" u kini ;)
 
Za sada imam da testiram dve karte, retestiram stare, dotestiram neke NVIDIA karte (čekam da ih uzmem sutra) u dve nove igre... imam tonu posla da nema šanse ni da gledam slike iz LA privatno, a ne da ih probiram i kačim ovde. A ne smem baš sve ni da kačim :p. Hvala... Ima stvarno mnogo toga da se piše...

Samo nemoj kačiti neke matore rezultate sa driverima od pre Hrista :)
 
LOL!
tumacenje mu je strava! :D

...koje tumacenje?... i kome njemu? Ako mislis na mene slobodno se meni mozes obratiti , a ne da pricas kao da ja to necu citati... Nisam primetio da sam nesto tumacio.
Ja sam ovo napisao iz mog ugala, laickog, a iz onog sto sam procitao u tekstu na pocetku teme...Ono sto bi se zapitao svako sa otprilike istim (ne)znajem koje ja imam o cipovima.
Ako se za NV biraju cipovi, onda AMD-u ide ono sto ostane... i to AMD dobije po nizoj ceni... Dusan mi je lepo objasnio posle u cemu je fora i ja sam to prihvatio. Nema razloga za ruganje ... ne samo da je to ruzno nego je i nepotrebno, a najvise govori o onom ko se ruga. dno
Posle hiljadu poruka ti napises ovako nesto, ne mogu da verujem
...to su postovi uglavnom sa foruma o igrama , ovde se uglavnom raspitujem... nekad se pravim i pametan , ali retko kad mi to i uspe:d.. oni koji me bolje znaju ovde ne bi se toliko cudili mojim glupostima kao ti.
 
Poslednja izmena:
U australiji su krenuli da prodaju 68xx [malo napumpane cene, ocekivano]. Krenuli su da pristizu benchovi.

user Jjcl
Crysis GPU Test 1920x1080 Very High Settings (no AA) – 35.4 fps
3DMark06 – 17886
Vantage Mark – 7286 <- this was buggy though was getting weird colours in a few tests

p.s.
My system specs
965 BE stock clock
4gig ram
win 7 64bit


http://forums.whirlpool.net.au/forum-replies.cfm?t=1523441&p=22
Nije losh Crysis score, malo ispod 5870.


 
@Uruk
Da si ti nama živ i zdrav i srećan ti hiljaditi post ;)
 
@Uruk
Iznenadio me je entuzijazam u izvodjenju pogresnih zakljucaka i nemoj se ljutiti.
AMD nista ne dobija po nizoj ceni nego po normalnoj, a nV placa ekstra jer ima posebne zahteve.
Tako je Maxa rekao i mozemo da mu verujemo i ne moramo ali niko ne moze da zakljuci da AMD koristi škart čipove/drugu klasu/nV ih nece i tu je kraj price.

Takodje ne razumem ljude koji ne kapiraju poentu Bartsa i problem im je oznaka 68x0. Za nas na ovom forumu mogu karticu da nazovu i "Don't buy this!" mi cemo je prvo testirati i znati dal vredi pare koje traze i nema nikakve frke oko oznake, nebitna je.
Ljuti su oni koji imaju 5850 sto je prvo izasao slabiji chip pa im kartica u par dana izgubila 50e na vrednosti ali iz mog ugla je to sjajno jer sad izbor nije samo 460 768mb nego i do juce preskupi 5850 odnosno 6850. Vise nismo mogli traziti od Bartsa!
 
@Uruk
Takodje ne razumem ljude koji ne kapiraju poentu Bartsa i problem im je oznaka 68x0. Za nas na ovom forumu mogu karticu da nazovu i "Don't buy this!" mi cemo je prvo testirati i znati dal vredi pare koje traze i nema nikakve frke oko oznake, nebitna je.
Ljuti su oni koji imaju 5850 sto je prvo izasao slabiji chip pa im kartica u par dana izgubila 50e na vrednosti ali iz mog ugla je to sjajno jer sad izbor nije samo 460 768mb nego i do juce preskupi 5850 odnosno 6850. Vise nismo mogli traziti od Bartsa!

+1 za ovo. ovo je poenta svega, ali neki jednstavno ne kapiraju naming semu....

@Rapture nisam siguran dal ce biti bas drasticnog pada cene 5850-ice, videcemo...
 
Poslednja izmena:
Bice verovatno, samo sto niko nece hteti da je proda u narednih godinu dana...
 
Od 21. oktobra ka nama i drugim distributerima krenula je isporuka prve dve kartice: 6850 i 6870. Prva će koštati oko 170 evra, a zamena je za seriju 5700, uz očekivanje da će biti 30-40% brža, dok je 6870 zamena za 5830, sa daleko manjom potrošnjom i dimenzijama, uz performanse bliske 5850. Kartice su duge 23 tj. 25 cm, a troše 120 do 170 vati pod punim opterećenjem i dovoljan im je šestopinski konektor. Zato požurite, jer kada se otkrije koliko su zaista brze, lako može da dođe do nestašice. Svoju karticu možete rezervisati već danas!

citat sa jednog sajta pc prodavnice
 
Mislim da su napokon lepo izbalansirali karte a ne onaj nesretni prelaz 5770 => 5830 => 5850 .
 
@Uruk, @Kimins
Izvinite, ali moram da pokusam da prkinem ovu OF prepirku.
Primer: Ja i konkurencija razvijamo svoje proizvode i neku komponentu kupujemo od istog proizvodjaca, a ja sam zeznuo svoj proracun. Da bih izbegao da radim kompeltan razvoj od pocetka ja narucim skuplju komponetu da bi moj proizvod ipak nekako radio. Iako sam ugradio skuplju komponentu, moj proizvod u kompletu ne radi bolje, vec mozda i losije od konkurentskog (sto je rezultat krpljenja i neplanirane izmene pocetnog projekta) i krajnji kupac nema nikakve posebne koristi od te skuplje komponente. Krajnji rezultat je taj, da trosak skuplje komponente moram da preuzmem na sebe i svoj proizvod nudim po nizoj ceni i imam manji profit iako sam koristio skuplje komponente, a konkurencija moze da drzi vise cene, iako je njihov proizvod jeftiniji u proizvodnji, ali u kompletu radi bolje nego moj. Ovo je uopsten primer i odnosi se na bilo koju industriju, ne samo na racunarske komponente.

U ovom slucaju, iako Nvidia ugradjuje skuplje memorijske cipove, zbog problema sa memorijskim kontrolerom, ti cipovi rade losije nego jeftiniji cipovi na Ati karticama i krajnji kupac nema nikakve posebne koristi od njih, jer je bitno samo kako radi kartica u kompletu.
Nadam se da sam bio od pomoci.
 
Poslednja izmena:
^ to ti mozes tako napisati kad znas u cemu je fora, ali ja kad sam procitao uvodni kometar pomislio sam da uzimaju kvalitetnije cipove... moja greska, i odma me je Dusan "ispravio"...
A ovo sam procitao:
NVIDIA plaća memoriju više jer se biraju čipovi za njih, to je inside info od strane lika iz San Fernando Valley-a
...vidim da je izbaceno iz tog uvodnog texsta , izgleda bash da ne bi izazvalo jos zabuna kod nobova kao sto sam ja:p

@Kimins
...i onda si se ti posle pola dana nasao ischudjavati...drama... Malo mi to ide na q , ali nista strasno... ne ljutim se
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno