Šta je novo?

Zvanična Radeon HD4770 tema

a recite mi šta uzeti sada posle 4770? U klasi do 150€ a da se vidi dobitak u performansama?
Koliko su dobri 5750, 5770, 260GTX, 280GTX i 450GTS-ovi?
Ocekuje se pad cena gtx460 na ~160evra... ona je ~70% jaca i bila bi (bar za mene) dobar upgrade... mozda sacekati i novu ati seriju... mada meni za sad nista ne secka... dobijam sve preko 40fpsa u 1680*1050 rezi dx9...
od ovih kartica sto si nabrojao, najjaca je 5770, ali ona je samo oko 30-35% jaca... mene ne bi zadovoljila... 280gtx je mislim preko 200evra?
 
Poslednja izmena:
VGA Geforce 280 GTX Gainward 1GB/DDR3, TV-Out/ Dual DVI/512bit
14.999

ali nebitno, bitno je to da sam napokon uspeo da poteram moju grafiku na preko 900mhz :) i to mi se sviđa, mada ne treba mi, ali čisto da vidim koliko može :)
 
Ako drzis tu 4770 na 900Mhz to ti je blizu 4870/5770 Default mozda 10% losije, tako da ti se i ne isplati za njih da menjas, gledaj GTX460 768MB i bolje !
 
Jok, to je kao da ima 4890 crossfire.

Ova 4770 je klokovana do 870...Tako da je medo bio u pravu.
perf_oc.gif

link
...gledao sam rezove u 3dmark06 za 5770 na def. klokovima i sa slicnim cpu, rez izadje ~15600, a na mojoj klokovanoj na 925 bude ~15200.
Realna razlika izmedju 5770 i 4770 je ~30% kad se lepo naklokuju,obe idu preko 20%. Mislim da se 4780 losije klokuje pa je razlika manja.
 
Poslednja izmena:
Danas sam pazario 5770 i uopste mi nije jasno zbog chega mi pojedini naslovi i dalje seckaju...
Kao da postoji neko usko grlo, ali ne mogu da utvrdim sta je u pitanju... Recimo da Mafia II i Pes 2010 shtucaju, dok demo za novi Pes sasvim fino radi... Stavio sam najnovije x64 drivere, sad radim defragmentaciju, ali nazalost mislim da nije do toga, desavalo mi se i na prethodnoj 8800 GT Palitovoj. Help anyone?
 
Napajanje koje imas (ako je to iz potpisa) je previse slabo! Ima samo 16A na JEDNOJ 12V grani.
Ta kartica zahteva neko pristojno napajanje od 500W :)
 
Jel 4770 kao 5750 ili sta?
P.S. oliko ide 5770 u 3dmark ventage?
 
Poslednja izmena:
evo pa pogledaj

3DMark%20Vantage%20Overall.png

3DMark%20Vantage%20GPU.png
 
Napajanje koje imas (ako je to iz potpisa) je previse slabo! Ima samo 16A na JEDNOJ 12V grani.
Ta kartica zahteva neko pristojno napajanje od 500W :)

Hvala, ja sam sve vreme ziveo u zabludi da to napajanje valja, ali sad kad gledam po netu najezio sam se. Cudi me da mi komp nije crkao u medjuvremenu! :p
 
5750 je realno brza ~15% od 4770, manje trosi i isto se dobro klokuje i ima dx11... po meni se pre isplati uzeti 5750 za 1.5-2k dinzi vise nego sto bi se dalo za novu 4770... preko 2k dinzi vec bih bolje razmislio:)
 
5750 je realno brza ~15% od 4770, manje trosi i isto se dobro klokuje i ima dx11... po meni se pre isplati uzeti 5750 za 1.5-2k dinzi vise nego sto bi se dalo za novu 4770... preko 2k dinzi vec bih bolje razmislio:)

Jeste, al zato polovna 4770 i polovna 5750 :d
 
mislio sam na novo ... ako je 4770 ~9k , onda bih pre dao za 5750 ~10.5-11.5k ... preko 12k tesko... ne znam na sta si ti mislio:)
 
Poslednja izmena:
...to verovatno zbog razlike u stazu:D... ovima je ostalo vise do isteka garacije.
Realno nije tolika razlika, da su isto godiste... Po meni je previse tih 30-40 evra za 15% brzu kartu u tom segmentu.
 
Dobro tu je DX11, neke nove mogucnosti, malo vise poboljsanja kroz drajvere, ipak je nova serija... Al da vredi toliku razliku ne vredi.
 
Aaaaaa, uzeh danas novo napajanje (LC power silent v2 550w) i isti problem sa grafikom i dalje, mada moram priznati da sistem stabilnije radi i da se mnogo brze dize. Zar je moguce da je potrebno vishe W za ovih 23,5 incha i grafku?? Nista mi nije jasno.
 
zar je moguće da se zbog napajanja sistem brže diže? :) ja ne verujem da je do napajanja to što ti štucaju igre. Najverovatnije ti nešto nije kako treba,pa dolazi do nekog gušenja, jesi probao reinstalaciju sistema i instaliranje samo drajvera i igrica? Da je do napajanja, prilikom igranja bi ti se resetovao komp a ne bi ti seckalo.
 
Neverovatno ali za koji sekund se brze podigne. Takodje pri paljenju je s vremena na vreme pri podizanju sistema zamrzao windows logo, sada toga vishe nema...
Iskreno nemam neku ideju zasto se ovo desava, probao sam malopre masinu i na 19" monitoru sa low detaljima neke igre i isto se desava, osecaj je kao da teram igre sa nekom grafikom od 20e i ultra nabudzenim teksturama. Pada mi na pamet da je u pitanju mozda to sto ovaj manji HDD (160gb) drzim kao sistemski, on jeste Sata2, ali ima samo 8 mb buffer. Zaista ne znam sta drugo bi moglo da bude u pitanju, pokusacu sa reinstalacijom sistema na ovaj brzi hdd, mozda pomogne...
 
Aaaaaa, uzeh danas novo napajanje (LC power silent v2 550w) i isti problem sa grafikom i dalje, mada moram priznati da sistem stabilnije radi i da se mnogo brze dize. Zar je moguce da je potrebno vishe W za ovih 23,5 incha i grafku?? Nista mi nije jasno.

Nema veze snaga napajanja sa velicinom i potrosnjom monitora. Verovatno ti je problem konflikt softverske prirode, recimo sa starim GPU drajverima. Kad budes odradio reinstalaciju 99% ces resiti problem.
 
Nadam se, ali isti problem imao sam i sa 8800GT do pre neki dan... Javljam kako stvari stoje nakon reinstalacije.
 
Moze da bude 100 stvari... ram, procesor, maticna... ne znam da li bas takvi simptomi, ali trebao bi da proveris to.
Naravno, prvo reinstaliraj sistem pa javi.
 
ali kao što je neko rekao da je do napajanja, nije, 5770 nije toliko velik potrošač, 18W idle i 108W full, što će reći da u idle troši manje od 4770 a u full malo više, ali svako brendirano napajanje od 400W će gurati lepo ovu karticu. Evo ti jedan test
 
Pod firmiranim se ne misli na thermalmaster koji on ima ;) Iako su te kartice mali potrosaci, to napajanje ima jednu granu od 16A kao i svi kinezi kod nas :)
 
A ja slepac mislio sve vreme da je to bio Thermal Take. Eh, kako zamena reci moze biti pogubna.
Prebacio sam sistem na najbrzi hard i sad nema apsolutno nikakvih problema. Tera sve u Full HD savrsheno.
 
Znao sam da je karta brza ali rezultat me je zaprepastio . Mašina iz potpisa .
 

Prilozi

  • 3DMark.jpg
    3DMark.jpg
    147.8 KB · Pregleda: 76
Nazad
Vrh Dno