Šta je novo?

Zvanična Radeon HD4770 tema

Preacher

Čuven
Učlanjen(a)
02.01.2004
Poruke
682
Poena
630
Evo nesto za pocetak:
http://www.techpowerup.com/reviews/ATI/HD_4770/
Odlican test, odlicna karta ali power management i nije bas extra:

Even though ATI has implemented a 2D/3D clock switching model, the power consumption in idle is still quite high. One reason for that is that only the core frequency is reduced, while memory keeps running at full speed for the whole time. During testing I noticed that any memory frequency change will make the screen display flicker, which is probably the reason why AMD chose not to allow dynamic memory clock changes. I am surprised that AMD has not fixed this problem in their second GDDR5-capable GPU.

Ovo sa GDDR5 mogu da potvrdim jer sam pokusavao na mojoj Gainward 4850 GS GLH DDR5 da editujem bios. Maksimalno sto sam uspeo da spustim memoriju je na 700 MHz sve ispod toga rezultuje nestabilnoscu slike. Krajnji rezultata idle 300/700, UVD 500/700, full 700/900, (nista nije overklokovano jer nemam potrebu za tim) fan 25% (necujan) do 60c nakon toga linearan rast (105c-100% vent).
 
AMD je svima za official recenziju poslao verziju karte koja neće biti na tržištu. Zanimljivo je primjetiti bolje hlađenje te "višak" kondenzatora i mosfeta.

Za tržište:
HD4770_06_big.jpg


Za recenziju:
cooler4.jpg
 
Poslednja izmena:
@preacher: Verovatno zato što je test kartica od amd-a. Takva ista je testirana na guru3d pre par meseci.
Mislim da je na finalnim modelima to ispravljeno, videćemo danas/sutra.

Jedino malo razočarenje što ovakav kuler neće biti na karticama nego onakvi single slot krševi kakvi su viđeni na prvim 4850 :/
 
Poslednja izmena:
Samo je steta sto moras imati x58 za takvo skaliranje :d
 
Samo što nije... slažem tabele i pišem zaključak. Malo smo usporili od jutros, jer se radilo na testu koji je objavljen pre par minuta. Odavno se nije desilo da na benchu izađu dva testa u par sati razmaka :)
 

Mozda u 3dmarku ili benchmarkovanju ali za igranje je uvek bolja 1 karta.
Sa 2 karte uvek nesto trzucka (mene to jako iritira) tj nikada ne ide glatko kao sa 1 kartom, bas me briga sto mozda pise veci fps sa 2.
Za 1920 x 1200 i Crysis + ultra high config je malo 512mb rama..
Inace za ekonomiju 4770 single je ekstra karta
 
Poslednja izmena:
Korišćenje RivaTuner-a sa HD4770:

1. Otvorite Rivatuner.cfg file u Notepad-u
2. Nađite [GPU_1002] deo i liniju: “RV770 = 9440h-9443h,944Ch”
3. Dodajte: “94B3h” u opisu i snimite .cfg file.
4. Enjoy!
 
Ati je juce na "kvarno" digao preporucenu cenu sa 99$ na 109$,po meni nekorektan potez vredna kritike...
 
Tacno sam znao ovo sa cenom...Naravno to ce ispratiti i nasi prodavci kod kojih ce ova karta da bude skuplja i od 4850 jer jelte to je ipak GDDR5 memorija :( nadam se da gresim i to jako
 
Ati je juce na "kvarno" digao preporucenu cenu sa 99$ na 109$,po meni nekorektan potez vredna kritike...

Kartica je u startu imala cenu od 109 dolara (imam zvaničan dokument još iz vremena kad se pripremao test HD4890), ali su svi pominjali 99 dolara, zbog čuvenog email rebate-a koji važi na zapadu kad se kupuje online. Kod nas košta od 90-ak evra do 105-106. Kapiram da će Sapphire recimo koštati najmanje, preko Asbisovih dilera...
 
Kartica je u startu imala cenu od 109 dolara (imam zvaničan dokument još iz vremena kad se pripremao test HD4890), ali su svi pominjali 99 dolara, zbog čuvenog email rebate-a koji važi na zapadu kad se kupuje online. Kod nas košta od 90-ak evra do 105-106. Kapiram da će Sapphire recimo koštati najmanje, preko Asbisovih dilera...
Nemaju sve mail in rebate, bar ne na neweggu. A Diamondova kosta 129$.:p
 
Hoce li je biti u pasivnoj varijanti?
 
Do malopre sam se dvoumio dali da se počastim sa novom 4770 ali kad sam video ovaj xfx mogu samo da kažem da je to bila ljubav na prvi pogled , nadam se samo da će ih biti ovakvih i na našem tržištu . Ja koristim rezuluciju 1280x1024 tako da je meni ovih 512 vrama sasvim dovoljno .
 
Definitivno je dovoljna...Posebno za nas sa budzet konfama...Znaci 7750BE,790GX ploca i 4770 :) Sve se bre vrti oko broja 7...Ali eto odlicne gaming masine za smesno male pare
 
Tacno se vidi da brzom memorijom nadoknadjuje uzu memorijsku magistralu pa je rame uz rame sa 4830. Lepo parce hardwarea i niska cena ali se bojim da cemo morati da sacekamo bar 1.5-2 meseca da nasi distiributeri formiraju realnu cenu, odnosno da joj cena bude ~90e.
 
Tacno se vidi da brzom memorijom nadoknadjuje uzu memorijsku magistralu pa je rame uz rame sa 4830. Lepo parce hardwarea i niska cena ali se bojim da cemo morati da sacekamo bar 1.5-2 meseca da nasi distiributeri formiraju realnu cenu, odnosno da joj cena bude ~90e.

Солидно је бржа од 4830, тј налази се као што су и рекли између 4830 и 4850, мада морам да приметим ближе 4850 моделу :)
 
pfff.... i na ovakve "killere" koje ruku na srce, AMD redja u zadnje vreme, Nvidia frlja cifre "o masnom delu trzisnog kolaca" + "prognoze rasta". ko tu koga gadja tramvajima?
on topic: eh, da se neko seti 4770X2, pa jos da kosta cca 180E ili manje .... overkill
 
pfff.... i na ovakve "killere" koje ruku na srce, AMD redja u zadnje vreme, Nvidia frlja cifre "o masnom delu trzisnog kolaca" + "prognoze rasta". ko tu koga gadja tramvajima?
on topic: eh, da se neko seti 4770X2, pa jos da kosta cca 180E ili manje .... overkill

Kad ce kod nas da se pojavi u prodaji, zna li neko?:wave:
 
Ovo je mozda,ili definitivno glupo sto cu pitati,ali imam masinu u potpisu,pa sam planirao ovu kartu kada "mi" bude dostupna,400w struje imam,bez problema mi gura bez graficke,klokovan procesor,iz napajanja ide 6opinski kablic,pa ako mogu neki saveti...:) Napajanje 1100 dindzi :banana:

"Ubadao" sam Asus 8600 TOP/MAGIC 512mb,ona inace bez dodatnog napona radi,perfektno je radio racunar,ne znam koliko struje vuce...
 
Poslednja izmena:
Ja sam negde cuo da vuce malo vise od 4670 ali... Moj predlog prvo kupi napajanje "ZBOG" tvoje sigurnosti
 
Ovo je mozda,ili definitivno glupo sto cu pitati,ali imam masinu u potpisu,pa sam planirao ovu kartu kada "mi" bude dostupna,400w struje imam,bez problema mi gura bez graficke,klokovan procesor,iz napajanja ide 6opinski kablic,pa ako mogu neki saveti...:) Napajanje 1100 dindzi :banana:

"Ubadao" sam Asus 8600 TOP/MAGIC 512mb,ona inace bez dodatnog napona radi,perfektno je radio racunar,ne znam koliko struje vuce...

8600gt trosi, cini mi se, ~40W sto je vise nego duplo manje od potrosnje 4770. Na tvoju konfiguraciju sa 4770 bi napajanje od 400W bilo sasvim dovoljno (pogledam moju mashinu) ali da je u pitanju neko brendirano a ovako ne mogu nista da tvrdim, pogotovo ne za MS Industrijal jer sam imao losih iskustava sa njim. Lepo ti covek kaze, kupi napajanje zbog sigurnosti a ne zato sto ti je neophodno.
 
Nazad
Vrh Dno