Šta je novo?

Zanimljive i smešne slike 2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako se vrato. Makar je imao iskustva o kome mi ostali možemo samo da sanjamo. Nisam ovo napisao u nekom zavidnom tonu malogrđanštine, već isključivo poštovanja. Putovao sam i ja dosta, ali nikda nisam živeo van naše zemlje, a o mehanici i sređivanju automobila mogu da gledam samo preko Discovery ja. :)
Love and Other Drugs

Hvala
 
Poslednja izmena:
educational_gifs_that_can_teach_us_some_really_cool_things_30.gif
 
Ako se vrato. Makar je imao iskustva o kome mi ostali možemo samo da sanjamo. Nisam ovo napisao u nekom zavidnom tonu malogrđanštine, već isključivo poštovanja. Putovao sam i ja dosta, ali nikda nisam živeo van naše zemlje, a o mehanici i sređivanju automobila mogu da gledam samo preko Discovery ja. :)


Hvala
Da, vratio sam se 1997e. Otišap u kanadu u jesen 1974e, aplicirao sam za useljeničku vizu iz Pariza u januaru 1974e (odavde su me odbili), Pomogao mi je teča iz Toronta. Već prve nedelje sam našao posao (security), upisao fakultet i uzeo sobu. Bio sam prosto zabezeknut kako se sve brzo rešavalo (navikao na Jugoslaviju :D ). Pošto sam bio "stranac". svi drugi su tražili neki "Canadian experience" , kod Private security kompanija Pinkertpn pominjanje mormarice mi je odmah obezbedilo posao koji sam radi godinu ipo dok nisam našao "pravi" posao za mene kao maintenance man u fabrici kočnica koju je upravo otvarao jedan naš Jugović i za njega sam radio kroz nekoliko fabrika sve do odlaska.
 
Kako je uopste moguce kada je cela poenta prop-ova da do toga ne dodje, odnosno i ne koriste zivu municiju?
Onda mu je neko uvalio pravo oruzje, kao sto je bio slucaj na snimanju The Crow...
Uvalio mu Tramp. :ROFLMAO:
Elem svaki filmski set na kojem se koriste rekviziti/oružje ima oružara, koji je zadužen za kontrolu ispravnosti rekvizita, taj će robijati.
 
Ali rekviziti po defaultu ne bi trebalo da su u stanju da ispaljuju i koriste zivu municiju...
 
Jer je scena zahtevala da puca gledajuci u kameru...
Zato su stradali kamerman i reziser, koji logicno stoje obicno iza iste...
Izgleda da je neko shvatio "camera shots" previse bukvalno...
 
Sad čitam da je u nekim slučajevima, usled spleta nesrećnih okolnosti, moguće usmrtiti čoveka i manevarskom municijom (ćorci), na razdaljinama do 20m i ako prilikom opaljenja dođe do loma čaure pri vrhu, pa taj delić čaure može naneti štetu kao i pravi metak.

EDIT: Pišu da su snimali scenu u kojoj Alex iz pištolja puca nekom na glavu. A da bi se to snimilo on iz male udaljenosti puca pravo u kameru. Metak, tane ili deo cevi je prošao kroz kameru i na licu mesta je ubio snimateljku, a krhitine kamere, verovatno staklo, su pogodile režisera.
 
Kako je uopste moguce kada je cela poenta prop-ova da do toga ne dodje, odnosno i ne koriste zivu municiju?
Onda mu je neko uvalio pravo oruzje, kao sto je bio slucaj na snimanju The Crow...
"Prop" vatreno oružje namenjeno živom pucanju ja samo modifikovam original. Mora da ima zapreku u cevi da metak nemože da prođe (kao gasni pištolji) i naravno mora ćorak da se upotrebi jer bi explodirao. U Americi i Mexicu ima toliko oružja da je lako da se zameni. Neko nije proverio kako treba.
 
Jezivo, bas mi je zao nastradalih ali i njega, trauma za ceo zivot i tezak oziljak koji ce to ostaviti na psihu.
 
na drugom forumu 😂
 
87011814.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno