Šta je novo?

Zanimljive i smešne slike 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja ću ih jesti sledeće nedelje pošto slavim :)
A keva pravi ovakve, za mene najbolje
domaci-toblerone11.jpg
 
Nazalost nema u idei i jos par lokalnih koje sam obisao.:(

Ali ovo spasava.

stark_header_lol.jpg


CFoFwngWEAI4SEN.jpg:large
 

Nisam kupovao dugo vremena i sad kad sam video sliku, ladno sam pomislio da je u pitanju neka fake kineska cokolada, kopija Toblerona.
Stvarno sramota, sad necu ni da je kupujem.:mad:
Sramota je ne zbog kolicine, jer ipak placas gramazu, vec sto ovo sad izgleda katastrofalno.
Sreca pa ReLoad vadi situaciju. ;)
 
Poslednja izmena:
Nisam kupovao dugo vremena i sad kad sam video sliku, ladno sam pomislio da je u pitanju neka fake kineska cokolada, kopija Toblerona.
Stvarno sramota, sad necu ni da je kupujem.:mad:
Sramota je ne zbog kolicine, jer ipak placas gramazu, vec sto ovo sad izgleda katastrofalno.
Sreca pa ReLoad vadi situaciju. ;)

Trebali bi biti ljuti na sve proizvodjace cokolada,ali tako je kako je.Gramaza prati cenu.Ako nisi primetio, vecina cokolada je sada 85-90gr.
 
Ja bih to zakonom zabranio: Jogurt od 180ml, kilo brasna i secera od 900g, cokolade od 90g i sl.
Toblerone su sada ocajne. Ne znam za vas ali meni to deluje kao fals, kao da i neko pola pojeo... Za mene je to veliko razocarenje.
 
Štapići.jpg

Moj digitron od pre 40 godina :)
 
Ja bih to zakonom zabranio: Jogurt od 180ml, kilo brasna i secera od 900g, cokolade od 90g i sl.
Toblerone su sada ocajne. Ne znam za vas ali meni to deluje kao fals, kao da i neko pola pojeo... Za mene je to veliko razocarenje.
Jogurt onaj u casi je prvo bio 2deci pa je to izgleda mnogo, knjaz milos je bio 2L pa 1.5L sada je 1.25L...strasno. Kad god smanje nesto ja to prestanem da kupujem.
 
Nekad je jogurt bio u litrama a sad je u kilogramima.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Nisam kupovao dugo vremena i sad kad sam video sliku, ladno sam pomislio da je u pitanju neka fake kineska cokolada, kopija Toblerona.
Stvarno sramota, sad necu ni da je kupujem.:mad:
Sramota je ne zbog kolicine, jer ipak placas gramazu, vec sto ovo sad izgleda katastrofalno.
Sreca pa ReLoad vadi situaciju. ;)

Upravo tako, prva pomisao mi je da je neka kopija. Kuda ide ovaj svet ?
 
Poslednja izmena:
Pre nekih 10 godina idem ja kod sadasnje zene, tadasnje devojke u goste. Prolazim zelenjakom i neki ciga vice :"Tri Milke 100 dinara, tri Milke 100 dinaraaa... ". Ja da ispadnem galantan za male pare, kupim tri cokolade za nju i njene dve sestre. Tek kada su ih otvorile videli smo da to i nisu cokolade vec secerne table marke MilkE :/
 
Ja kad vidim ta zezanja sa gramazom i velicinom proizvoda uvek se setim onih cigara iz filma peti element :)
 
Pa da - zato sto je gusci jelte pa prodaju muda za bubrege.. Poenta je u tome sto se to tako kurvinski radi i to vec neko duze vreme. Primetio sam to jos pre 4-5 godina sigurno kad su presli na te gluposti (jogurt u kg, cokolade od 90 grama, sad i od 80), pola kila hleba odavno nije pola kilograma (sad ceo hleb ima 300-400g i to uglavnom vazduha) - ali kakav izbor ima covek - ajde hleb mozes da pravis sam, ali jogurt/cokoladu isl - mozda ako imas neko veliko domacinstvo ali nece ljudi da se bakcu prosto.

I na kraju ajde da je kao ono sto kobajagi rade toblerone - da smanjimo gramazu da ostane ista cena - jok prijatelju, oni smanje gramazu i dignu cenu pride.

@topic

get (2).jpg
 
32c5d745a605a539a22b42ae7ba56a18.jpg


Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Ovo su mala pakovanja.
pkb jogurta se dobro secam, 1kg je uvek pisalo na velikom pakovanju.Cak i kada smo kupovali na tocenje prodavali su ga bas na kilo, uvek sam se bunio kako nesto tecno moze da se meri u kilogramima.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
havijer mislim da taj jogurt ima malo vise od 26 godina :D
 
Mislim da ima oko 20god :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
tumblr_nkosz5f6w51qfi7p6o1_400.gif



Sent from my D6503
 
Ovo su mala pakovanja.
pkb jogurta se dobro secam, 1kg je uvek pisalo na velikom pakovanju.Cak i kada smo kupovali na tocenje prodavali su ga bas na kilo, uvek sam se bunio kako nesto tecno moze da se meri u kilogramima.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Ja se secam da je pisalo 1L, kao i na mleku uostalom

Sent from my Nexus 5X
 
Meni je sve bilo jasno kako razmisljaju i svaka im cast jel realno to ime je posao. Na sastanku sa Milkom kada je pala prodaja cokolade a eksplodirala prodaja keksa (posle cega su kupili jedno 5-6 fabrika keksa u Poljskoj i rebrendirali u Milka (Jaffa, domacica i ostale kopije koje su napravili). Pitao sam ih sto samo ne snize cenu cokolade, ljudi moji gledali su me kao da sam upravo streljao 50 dece od 4 godine. Reko a sto da ne, samo su se nasmejali, posle par meseci su skinuli 20 grama sa stotke a cena ista ostala.

Coca Coal od 2L ne moze vise da stane u frizider ako niste primetili izduzili su je(satro staje vise na paletno pakovanje) a ona od 1,5L polako cenom se priblizava ovoj od 2L. Uskoro ova od 1,5 L ce kostati kao ova od 2L koje nece verovatno ni biti i tako u krug. Flajka Coca Cole 2L = 1euro uskoro ce biti 1,5L = 1 euro. Malo li je rodjaci na jezera Coca Cole koja se popiju dnevno.

Korporacije vladaju korporacije diktiraju, covek treba da konzumira za svoj gust i da se nikako ne nervira oko ovoga. Ovo nisu prevare vec biznis, nista od ovoga nije zabranjeno. A to sto je narod zaslepljen od atentata, autoputeva, narko dilera i crne hronike(blic ekipica) i ostalog i ne moze posle da obrati paznju na ove stvari je krastavac tuzna realnost. Naravno ove medisjke smetnje se nalaze u svakoj zemlji, pa najveci cirkus konzumenata se upravo odvija u Americi.

BXTze4tCcAAbhKi.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno