Šta je novo?

Zakljucana ploca

yuga

Slavan
Učlanjen(a)
13.07.2007
Poruke
191
Poena
320
Maticna Ploca : ECS P4S5A/DX+
hteo bih da klokujem CPU 2.4 na 2.8-3.0 ali mi je ploca zakljucana da li moze flesovanjem biosa da se otkljuca ili neki drugi nacin :wall::crash:
 
U kom smislu je ploca zakljucana? Ako postoji password za ulazak u bios mozes da ga uklonis sa clear cmos.
 
Neznam o kakvom password-u govoris daj malo pojasni :eyebrows:

OK, samo sam hteo da ti pomognem i posto mi nije bas najjasnije na sta mislis pod "zakljucana ploca" postavio sam ti potpitanje da bi shvatio u cemu je problem ...
 
"zakljucana ploca" ili zaklucan multiplier i bus kako ih otkljucati da bih mogao da klokujem CPU ?
 
Ne možeš da "otključaš" opcije u BIOS-u , možeš samo da uflešuješ drugi BIOS koji će ti dozvoliti oc - ako takav uopšte postoji za tu ploču (internet je čudo - Google ovo-ono). Drugo rešenje je da koristiš nešto od sw-a za overclock iz Win-a .
 
Koji bios i gde naci za ovu plocu:ECS P4S5A/DX+
 
Maticna Ploca : ECS P4S5A/DX+
hteo bih da klokujem CPU 2.4 na 2.8-3.0 ali mi je ploca zakljucana da li moze flesovanjem biosa da se otkljuca ili neki drugi nacin :wall::crash:

Pitanje je malo nejasno...Da nisu "spread spectrum-i"zakljucani???
 
:wall: :crash: :smash:
 

Prilozi

  • Slika009.jpg
    Slika009.jpg
    23 KB · Pregleda: 107
  • Slika011.jpg
    Slika011.jpg
    26.6 KB · Pregleda: 103
Pa probaj da podizes CPU frequency, podizi postepeno u koracima od 5mhz, tako ces ga overklokovati.
 
JA imam isti problem s Asus m2n32-SLI deluxe,CPU Multiplier vrednost mi je max 13,a u upustvu pise da moze od auto preko 5x~25x.Da li to znaci d aje CPU zakljucan ili da je do biosa ploce pa da mora da se updatuje novi bios da bi imao veci izbor mnozioca???U upustvu pise da izbor mnozioca zavisi od CPU-a koji je instaliran na ploci-Znaci li to da je CPU zakljucan pa zato ne mogu da biram veci mnozioc???
 
Poslednja izmena:
JA imam isti problem s Asus m2n32-SLI deluxe,CPU Multiplier vrednost mi je max 13,a u upustvu pise da moze od auto preko 5x~25x.Da li to znaci d aje CPU zakljucan ili da je do biosa ploce pa da mora da se updatuje novi bios da bi imao veci izbor mnozioca???U upustvu pise da izbor mnozioca zavisi od CPU-a koji je instaliran na ploci-Znaci li to da je CPU zakljucan pa zato ne mogu da biram veci mnozioc???

Veruj mi da sa AMD konfiguracijama nisam radio i neznam :wall: a vec ce ti se neko obratiti i objasniti u cemu je fora :wave:
 
JA imam isti problem s Asus m2n32-SLI deluxe,CPU Multiplier vrednost mi je max 13,a u upustvu pise da moze od auto preko 5x~25x.Da li to znaci d aje CPU zakljucan ili da je do biosa ploce pa da mora da se updatuje novi bios da bi imao veci izbor mnozioca???U upustvu pise da izbor mnozioca zavisi od CPU-a koji je instaliran na ploci-Znaci li to da je CPU zakljucan pa zato ne mogu da biram veci mnozioc???

Naravno da je zakljucan ,ali na gore.Mnozilac mozes samo da smanjis.Sta mislis, da li bi iko kupio brze i skuplje procesore kada bi mnozilac mogao da se menja kako pozelis?
Naravno,postoje i serije kod kojih je mnozilac otkljucan ali su one dosta skuplje.
 
Svi o AMD-u sta je sa Intelom ?
 
Da li neko jos poznaje ovu materiju ili je ovo krsh
 
jesi li proverio jumpere na ploci,
ako ih ima provereno je to
vidi mozda treba da postavis na jumper free configuration

a ako nema jumpera na ploci probaj sa novim BIOS-em
 
Procitao sam negde da ima neki CoreCenter sa kojim moze da se OC iz Windowsa ali gde skinuti program gde god sam probao serveri ne rade. Da li neko zna za ovo ili nesto slicno tome i gde se
moze skinuti tj.neki sajt ili dr.
 
mislim da je CoreCentar samo za MSI ploce
da li si pogledao jumpere ako ih imas?
 
nista onda
rokni novi BIOS i cao.
 
Eventualno ClockGen (ako bude radio sa tvojom plocom), ali i to je pitanje sta ces i koliko dobiti (pitanje je koliko napon mozes da dizes iz BIOSa, npr.). ECS definitivno nije pravljen za OC.
 
Eventualno ClockGen (ako bude radio sa tvojom plocom), ali i to je pitanje sta ces i koliko dobiti (pitanje je koliko napon mozes da dizes iz BIOSa, npr.). ECS definitivno nije pravljen za OC.

Gde skinuti ClockGen :type:
 
Nazad
Vrh Dno