Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

a za nas sta ostane ... ;)

Sent from my SM-A320F using Tapatalk
Ajde da ne bude tako... Pazite, gledam ovaj sat već pet šest dana. Jeste propala Švajcarska firma ali mehanizam vredi. Valjoux 7733, radi kako treba, sat u dobrom stanju. Ja rekoh, ajde neću da uzimam, imam onaj Seiko 6139, on je srebrno crni, da nemam dva slična sata. Pita me poznanik iz Hrvatske da li znam neki takav mehanički hrono, ja mu pokažem oglas. Joj daj druže zovi. Zovem, kaže čovek, stojao mi na oglasima mesec dana, juče se javi čovek, ja mu dao za 170. [emoji33] inače takvi primerci se na inostranim forumima oglašavaju za 500 evra.

6a3d397c4ed15823d4cb51663985798a.jpg


Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Kvarcni.

DSC_0354.JPG DSC_0358.JPG
 
Poslednja izmena:
Miyota automatik, safir, kvalitet odličan

195 dolara. Korejski brend, kažu da su kvalitetni.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
5f7c5f86ba854040d5308c04d7a9b5dd.jpg
 
Imam priliku za SEIKO SOLAR SSC075P1 model.

Nemam iskustva, a posebno sam malo skeptik oko ovog kompasa. Ima li neko iskustva sa ovim satom?
 
Na pogresnom si forumu... ovde mozes dobiti samo jedan odgovor na to pitanje:

Da li ti treba kompas? Da? Kupi ga, u pitanju je Seiko!
Da li ti treba kompas? Ne? Kupi ga, u pitanju je Seiko!

Piece of cake.
 
Uzeo CASIO EF-527L-1AVEF, hvala svima na komentarima
Probao ga i uživo sasvim druga priča, čak ne smetaju zlatne kazaljke. Veličina sata meni idealna. Možda bih uzeo drugačiju narukvicu, ali o tom kad se ova istroši.
Noću se sasvim solidno vidi, ima neki zeleno plavi sjaj, tako da ni tu nemam primedbi.
 

Prilozi

  • 20170807_125146.jpg
    20170807_125146.jpg
    962.8 KB · Pregleda: 189
Poslednja izmena:
Lep casio kolega neka te dugo sluzi.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Uzeo CASIO EF-527L-1AVEF, hvala svima na komentarima
Probao ga i uživo sasvim druga priča, čak ne smetaju zlatne kazaljke. Veličina sata meni idealna. Možda bih uzeo drugačiju narukvicu, ali o tom kad se ova istroši.
Noću se sasvim solidno vidi, ima neki zeleno plavi sjaj, tako da ni tu nemam primedbi.

Prelep je, bas sam taj gledao sa crvenim detaljima. Nisam znao da postoji u ovoj boji, bas gotivim iz nekog razloga zute ili neon-zelene detalje na crnoj pozadini :)


Evo drugari da se i ja upisem u ovu temu. Stigao mi danas poklon od drage za godisnjicu i rodjus. U pitanju je EQB 501D AER model (sa zuto-zelenim detaljima :D).

Plasio sam se da ce mi biti prevelik jer je dosta veci od mog prethodnog Casia (EF 305D) ali mi deluje sasvim ok.


EQB_501_D_AER_fotka3.jpg


EQB-501D-AER-fotka2.jpgEQB-501D-AER-fotka4.jpg
EQB-501D-AER-fotka5.jpgEQB-501D-AER-fotka1.jpg
 
Bas lepo, kontrasti zuto-crno, zeleno-crno, plavo-belo jako dobro izledaju na satovima, odaju utisak tehnoloskog dizajna, neprirodne kombinacije ali upecatljive..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
... neprirodne kombinacije ali upecatljive...

Nisu neprirodne, naprotiv.
Neke poopasne živuljke su recimo crno-žute, zanimljivo postoje i u morskom i kopnenom okruženju. Zmije npr, vrlo otrovne inače, verujte mi susret sa njima je i vizuelno vrlo neprijatan.
Zato očigledno i jesu upečatljive.
 
Poslednja izmena:
Evo drugari da se i ja upisem u ovu temu. Stigao mi danas poklon od drage za godisnjicu i rodjus. U pitanju je EQB 501D AER model (sa zuto-zelenim detaljima :D).
Kako funkcioniše bluetooth, da li te na neki način upozorava kada imaš notifikaciju na telefonu, poziv i slično? Ako ti nije teško, opiši šta može osim podešavanja vremena preko aplikacije. Hvala.
 
Prelep je, bas sam taj gledao sa crvenim detaljima. Nisam znao da postoji u ovoj boji, bas gotivim iz nekog razloga zute ili neon-zelene detalje na crnoj pozadini :)


Evo drugari da se i ja upisem u ovu temu. Stigao mi danas poklon od drage za godisnjicu i rodjus. U pitanju je EQB 501D AER model (sa zuto-zelenim detaljima :D).

Plasio sam se da ce mi biti prevelik jer je dosta veci od mog prethodnog Casia (EF 305D) ali mi deluje sasvim ok.

Sjajan sat, i meni je zapao za oko ali ide samo sa metalnom narukvicom a to mi zbog tezine smeta.
Takodje pitanje kako BT funkcionise?
 
Častio suprugu za rođendan :)
14433b756768f1f52051616978b81af6.jpg
d172c07b67a4b5a4750b347214dad7e7.jpg
3ee57a4e6f69e7f600b5ecec6577bd29.jpg
52ec0fde8417d88c552806c2fa3469fe.jpg
55bba25406c5a77b93a66be8e05fb349.jpg


Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Sjajan sat, i meni je zapao za oko ali ide samo sa metalnom narukvicom a to mi zbog tezine smeta.
Takodje pitanje kako BT funkcionise?

Video sam fotografiju na netu (ne mogu sada da je iskopam) sa crnom koznom narukvicom i izgleda elegantno.

Kako funkcioniše bluetooth, da li te na neki način upozorava kada imaš notifikaciju na telefonu, poziv i slično? Ako ti nije teško, opiši šta može osim podešavanja vremena preko aplikacije. Hvala.

Tek sam malo cackao, nisam stigao sve da isprobam, pogotovo sto sa satom ne stize uputstvo za upotrebu svih funkcija vec samo opisuje kako se rucno podesava vreme, datum i godina.

Ima nekoliko opcija:
-Podesavanje trenutnog datuma i vremena (datum je ceo, znaci i mesec i godina)
-Podesavanje sekundarnog vremena (levi mali sat) - drugi grad na primer
-Zamena velikog i malog sata (veliki preuzima drugu vremensku zonu a mali lokalnu)
-Stoperica, brzina
-Alarm
-Notifikacija za mail
-Phone finder

Vecina ovih funkcija moze da se podesi i rucno bez upotrebe BT i aplikacije.

Preko bluetooth dugmeta se aktivira BT konekcija i sat se kaci na telefon putem Casio+ aplikacije. Nakon sto se povezu automatski prihvata vreme i datum sa telefona. Uglavnom se vecina stvari u aplikaciji podesi i onda se odradi "push" konfiguracije u sat. Tipa podesavanje alarma, grada za koji je vezan mali sat, zamena dve zone.

Podesavanje grada je cool odradjeno jer moze da se bira na mapi sveta ili putem search-a.
Zamena dve zone se vrsi drzanjem gornjeg levog dugmeta (ako se dobro secam) 2 sekunde. Zamisljeno je da moze on the fly da se uradi tipa pri sletanju u novu vremensku zonu.

Phone finder radi tako sto se donje desno dugme pritisne i telefon (pod uslovom da radi BT) pocinje da zvoni, ton i jacina se podesavaju u Casio aplikaciji.

Notifikacija za e-mail je malo nezgrapno uradjena jer zahteva unosenje SMTP ili POP servera i onda telefon proverava email u podesenim intervalima. Koliko sam shvatio, sat ne prima automatski notifikaciju nego mora da se pritisne donje desno dugme da se pokrene provera da li postoji nov mail :trust:. Ukoliko postoji pomera se donja desnu kazaljku na puni zeleni krug. Mislim da ovo necu koristiti ali cu se igrati cisto da vidim kako funkcionise.

Stoperica je interesantna jer moze da snimi u memoriju do 100 "krugova" i onda se podaci ucitaju u telefon. Nakon toga se obelezava duzina puta (u aplikaciji) i prikazuje statistika.


Evo ga jedan vrlo detaljan video koji pokazuje kako sve to funkcionise:

[YOUTUBE]S0S0Zj7c3P0[/YOUTUBE]
 
Evo drugari da se i ja upisem u ovu temu. Stigao mi danas poklon od drage za godisnjicu i rodjus. U pitanju je EQB 501D AER model (sa zuto-zelenim detaljima :D).

Plasio sam se da ce mi biti prevelik jer je dosta veci od mog prethodnog Casia (EF 305D) ali mi deluje sasvim ok.

Čestitke na izboru! Odličan sat
(za sve ostale, imate krš objašnjenja na youtubu kako sve radi sa bt)
Gledam ga vec duze vreme ali se lomim izmedju eqb 501, 510d i 500d
 
Stigli Borealis kaiši. Mogu samo da kažem da sam oduševljen mekoćom i kvalitetom kaiša. Moja preporuka.

be0c661236bee150fc30670a1d7d6955.jpg
ba69d13bc7468b4f2b35f2868f81227c.jpg
7587690ffa1c7e1ca73c034036cbfc5c.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
EQB lep sat dugo da te sluzi i ima li i kakav lume?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
attachment.php


Dve nove prinove - levo Edifice ERA-300DB-1A (ovaj pripada meni), desno Edifice EF-547D-1A1VEF. ERA-300DB mnogo bolje izgleda sa originalnom gumenom narukvicom koja će uskoro da stigne, nadam se.
 

Prilozi

  • edifice.jpg
    edifice.jpg
    460.6 KB · Pregleda: 557
Ni meni se nije dopao sa metalnom...Gumena dosta bolje izgleda na tom satu. Nek te dobro sluzi, sat je odlican
 
Ni meni se nije dopao sa metalnom...Gumena dosta bolje izgleda na tom satu. Nek te dobro sluzi, sat je odlican

Da, sat je bombona. Voleo bih da je veci u precniku za nekih 3-4 mm, navikao sam na vece satove (Moto 360) i pored njega Casio izgleda malecko (mada daleko od toga da je u pitanju mali sat). U svakom slucaju, jako dugo sam zeleo da ga kupim i taman kad sam resio - nije ga bilo vise u prodaji. Srecom, uspeo sam da ga nadjem. Jedva cekam gumenu narukvicu :)
 
@ixtis

Ja bas te gledao da mozda nabavim kao backup. Primetih da se ova gumena oridji od Seika malo "izlizala" na pojedinim mestima.

Jesu li to modeli "Vulcan" ili se varam?


Danas bas gledao neke Orient M-Force "Beast II" modele, 300-310e se krecu. U par trenutaka sam uhvatio sebe kako sam promrmljao sebi u bradu "fak, zaleteo sam se sa kornjacom..."

421872802.jpg

imgrc0063406893.jpg

b9d5b13bfc4a70931fc24f148ab02a14.jpg



Safirno staklo

Orient 40N5A in-house movement (koriste isti i u visem segmentu i za njihove "300m rated" dajvere)

Anti-shock i anti-magnetic

I metalna narukvica koja je bolja od default Seikove metalne
 
Poslednja izmena:

Prilozi

  • 20170808_212611.jpg
    20170808_212611.jpg
    304.6 KB · Pregleda: 387
Fantstično :-D

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ma el ti mene zebavaš!? Bože kakva prelepota!
Kupujem!
 
Sija to ko ludo. Samo meni se ne svidja. Presareno

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno