Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Ima plavi takav casio-era-300b-era-300db-edifice-ana-digi-compass-thermo-led-varian-davis-1405-20-DAVIS@19.jpg
 
Stigli Borealis kaiši. Mogu samo da kažem da sam oduševljen mekoćom i kvalitetom kaiša. Moja preporuka.

be0c661236bee150fc30670a1d7d6955.jpg
ba69d13bc7468b4f2b35f2868f81227c.jpg
7587690ffa1c7e1ca73c034036cbfc5c.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Uh kako će narndžasti da mi legne na monstera. Hvala za preporuku :)

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Konačno sligao beli mako 2 usa,uff koliko je manji od M-Force Beast II... 42 vs 49 mm, damn it, inače mi je obim zgloba 20cm . Malo smeta manja veličina ovako na prvi pogled ali valjda cu se navići.
Ako nekoga zanima mogu sutra da bacim koju fotku i uporedjenja veličine M-Force vs Mako.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Cestitke!

I da kacis slike ovih dana (sto pre), ubi nas ixtis u pojam sa njegovom ispoliranom 5icom! :p
 
Sija to ko ludo. Samo meni se ne svidja. Presareno

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Malo je manja saturacija boja u realnosti, imaj u vidu da se kamera telefona fokusirala na tu svetlost + u pitanju je Samsung, tradicionalno pojacava saturaciju na fotkama.
 
Cestitke!

I da kacis slike ovih dana (sto pre), ubi nas ixtis u pojam sa njegovom ispoliranom 5icom! :p
Kaiš je "Borealis Vulcanized Rubber Strap" i mogu da ti kažem da je perfekcija!

U nauljnu -5- mi ne diraj.[emoji1] Radi kao singerica. Još kad joj za koji dan stigne SNZH53J1 sa safirnim staklom... mašala.

a88a09e5c03cf72502f25b11f39f6ec3.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Realno na kozici stoji najbolje ta petica, makar meni tako deluje.
Doduse mene Hirsch loze opasno i one od debele braon koze. Mada ne idu bas uz diver pricu, barem ne uz svaki model...

Da, da to je to. Mislim da sam te gumene (makar sa tim dizajnom, mozda je bio neki drugi brend u pitanju) vidjao na watchgeko.com.

Cudno da nema onog kolege da se javi sto mu fetis (nisu) dlake na rukama... :) Imao u sta da gleda veceras ako ga vec nisu interesovali satovi...
 
Poslednja izmena:
Čestitke na izboru! Odličan sat
(za sve ostale, imate krš objašnjenja na youtubu kako sve radi sa bt)
Gledam ga vec duze vreme ali se lomim izmedju eqb 501, 510d i 500d

Pri kupovini me je zbunila razlika u oznakama EQB 500D-1AER i EQB 501D-1AER. Po izgledu su identicni, specifikacija 500D je na evropskom sajtu a 501D na azijskom. Pisao sam Casio supportu za pojasnjenje. Jedina razlika je blagi upgrade u modulu koji omogucava sinhronizovanje 4x na dan putem BT linka i telefona, dok stariji modul radi to jednom dnevno u definisano vreme. Po meni je i jedno i drugo beznacajno kad se svakako vreme sinhronizuje kad god se poveze na BT. Moja preporuka je gledanje cenovno bolje ponude jer su satovi u sustini isti.


attachment.php


Dve nove prinove - levo Edifice ERA-300DB-1A (ovaj pripada meni), desno Edifice EF-547D-1A1VEF. ERA-300DB mnogo bolje izgleda sa originalnom gumenom narukvicom koja će uskoro da stigne, nadam se.

ERA-300DB je vrh, dodao plavi u wishlist :D
 
FFF, nadam se za max desetak dana biće kod mene. Uzeo sam i domed plavičasto safirno staklo i ide pravac kod Todorovića ovde u Nišu na montažu.[emoji6]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Samo za Yojinbo. Neću više, obećavam.[emoji4]

c99afd357b12371b306e4ec0e6839526.jpg
 
Poslednja izmena:
Znam koji je sat, nego sam hteo pitati da li ćeš raditi FFF mod :) Šta za sada imaš u kolekciji?

Sent from my LG V10 using Tapatalk
 
Ceo photo session napravih ☺️
Ovaj Mako cu teško skidati sa ruke.. pravi dragulj.
Ubedljivo najbolji lume koji sam video do sada, drži duže i od M-Force. Inace po kvalitetu izrade je niži od M-Force, počev od narukvice koja je duplo lakša pa do samog sata, krunica se teže šrafi i teže nalazi odredjeni položaj za navijanje, datum, dan i sl. Možda je do mene ili treba malo navikavanja.
Posle glomaznog i teškog Beast-a ovaj je lak kao perce.


70761b746f240420567ce62080c15fa8.jpg
7da100bee72748f77fd02845708eea5d.jpg
a972805a991c5c502a600e97a54f320c.jpg
e5b01f91cbfbd62b222df8632ac7b6f6.jpg
baf2dc456dc7ae8e93b4ad0ad6ff14a2.jpg


Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znam koji je sat, nego sam hteo pitati da li ćeš raditi FFF mod :) Šta za sada imaš u kolekciji?

Sent from my LG V10 using Tapatalk
Samo ću safirno staklo da mu metnem i ne diram više ništa.

U kolekciji svačeg ima[emoji1] :

SEIKO - SRP777, SNZG15, Recraft SCC513, uskoro i SNZH53;
CITIZEN - Aviator_AW1360-04E, ProMaster Marine-BN0151-17L;
Orient Bambino 2;
CASIO - GST-W110-1AER, GW-M5610-1ER, SGW-100-1VDF;
.
.
.
.......[emoji102]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Kaiš je "Borealis Vulcanized Rubber Strap" i mogu da ti kažem da je perfekcija!

U nauljnu -5- mi ne diraj.[emoji1] Radi kao singerica. Još kad joj za koji dan stigne SNZH53J1 sa safirnim staklom... mašala.

a88a09e5c03cf72502f25b11f39f6ec3.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Znači biće nas dvojica sa njim :)

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
@fain2daniel
Odličan photo session :) Oba sata odlična :)

@ixtis
Bogme mašala :)

Sent from my LG V10 using Tapatalk
 
@fain2daniel
Vrhunski sat i vrhunske fotke! Perverzija koliko lepo izgleda beli Mako na ruci. Bukvalno svrs! :p

A i M-Force ne izgleda toliko gabaritno na zglobu od 20cm. Definitivno i njega merkam, kao sto rekoh, mislim da sam se zahebo sto sam uzeo kornjacu, bolje bih prosao sa Beast dvojkom.. :D
 
Pa sad da je vrhunski nije ali da je originalan jeste. Na poslu sam dobio par komplimenata od ljudi koji ni ne nose sat niti ih to zanima.Primetio sam da ide uz bilo koju odevnu kombinaciju a sa nato/zulu jačim bojama je pravi pogodak za leto.
Moraću neko vreme da iskuliram ovu temu i da se ohladim... uhvatim sebe noću kako balavim nad...

21c468dd13b744aa7f020e1c51077a22.jpg


Što je nerealno skroz i pokazuje da sam otišao u k.... [emoji85] [emoji3]


Sent from my D6603 using Tapatalk
 
^Taj rad. i ja razmisljam da iskuliram temu na neko vreme jer hvata sindrom hrcka.

Za te novce i u tom cenovno rangu jeste Mako USA odlican, a sto se optike tice meni iskreno jedan od najlepsih (mada imao sam utisak da cifer izgleda mnogo lepse :p ).

Ali ne vredi ici u patolosko hrckarenje, ok par komada, ali ako se vec pravi kolekcija od 10ak satova, onda hebiga rasprodati to i uzeti max 1-2 komada. Isto tako mi ni one prodaje/zamene nisu jasne kod ljudi, ali hbg ima nas raznih
 
Poslednja izmena:
Ja menjam satove jer se tražim a i emotivno sam neispunjen

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
^ Hahaha

Ja sam vise za 2-3 kvalitetna sata i to je neki maksimum.
 
Taj beli Mako je i po meni jedan od najlepših pristupačnih satova, bar na slikama (nisam ga video uživo). Šteta što se ne prodaje world-wide.
(I šteta što nema kvarcna verzija :p ).

Meni je žena zabranila da gledam dalje satove (a imam samo 3 komada, od čega su 2 kao nešto ok (treći je radnički)).
Zato sada počinjem da gledam jače motore. Nemam nameru da kupim, ali samo praćenje oglasa i testova je dovoljno da mi oprosti sve drugo (ako odustanem od motora). :D
 
Ma ko voli, voli sve, foto aparate, akcione kamere, mobilne telefone, motore ili kao ja skutere, satove naravno, čekam jedan sa carine a juče sam uzeo i dron. :) I ne znam šta sve još. A suprotni pol naravno. :D

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Taj beli Mako je i po meni jedan od najlepših pristupačnih satova, bar na slikama (nisam ga video uživo). Šteta što se ne prodaje world-wide.
(I šteta što nema kvarcna verzija :p ).

Meni je žena zabranila da gledam dalje satove (a imam samo 3 komada, od čega su 2 kao nešto ok (treći je radnički)).
Zato sada počinjem da gledam jače motore. Nemam nameru da kupim, ali samo praćenje oglasa i testova je dovoljno da mi oprosti sve drugo (ako odustanem od motora). :D

Kazi zeni do 5 se tolerise, a ako imas potrebu i posle 5 da kupujes jos onda moras da nabavis samo jos jedan "ozbiljniji" poput onog sto okaci fain2daniel u poslednjem postu... :p

@Coni

:p vreme je da od doktora predjes tajne agente... (ako ne zbog sata) Barem su moldavke kod Zvonka bile pristupacne (interna fora za pozarevljane).


Sto rece fain2, bogme i ja cu morati da iskuliram ovu temu na neko vreme, skup je ovo hobi, cak i za gledanje.
 
Ono samo ih gomilam, žena se ne buni ako su neke razumne cene do 300€ ali bato, kao sto sam i napisao kada sam stigao noću pred spavanje da gledam spectru 300 i balavim, shvatio sam da sam ga preterao [emoji16]. Dam sam sebi zabranu na par godina da vidim da li će proći [emoji3]

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno