Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Zato što su umetnička dela
Zato što imaju dušu
Zato što su živi...:)

Između navedenih zašto ima još gomila razloga....moram da nađem jedan prelep citat pa ću ga postovati.
 
@NS
Ploce imaju "dusu". A lampase i dalje smatram sonicno boljim opcijama od tranzistoraca (iako su Kemper vrh) ;)

Za kredence ne mogu da se izjasnim...

Ali zato kada vidim neke automatike (iako znam nedostatke istih) odmah dobijem... sa kvarcnim retko da mogu tako da "kliknem"... :D I nikad ne bih bacio vise od 200-250e na kvarcni... :D (dobro ajde mozda na neki GPS/Solarni/Atomic, ali bih uvek gledao ka automaticima prvo)
 
Poslednja izmena:
iz prvog posta u ovoj temi: "Za mene su analogni satovi bez ikakvih baterija, pravi satovi, jer me nervira to da sat zavisi od baterije...." ...

stoga poslednje poruke o raspravi baterija ili ne ne bi trebale da su u temi, jer je samo kvare i prezvakane su 100 puta, ne treba nam podsecanje u 2018 ...
 
Može svako da tumači kako hoće ali zna se šta je analogni sat, sa baterijom ili bez.
 
Hvala za info, videcu onda da nadjem nekog da pogleda ovaj Seiko 5.
Koji modeli imaju staklen poklopac ispod da se moze vidi mehanizam dok radi? Secam se da je drugar imao Seiko Kinetic neki takav, bas mocna fora. Meni su ti skeleton modeli gde se vidi mehanizam bas extra.
 
Svaki Seiko5 sport ima staklo odozdo

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Huh... Gledam ove Timex Weekender Fairfield. Mnogo mi se svidja dizajn, samo da se nabaci na kozicu.

Dizajn kod njega i ovog Tissot me tako lozi da to nije normalno... Poor man's Nomos Orion...

Dajte lock na temu da idem da se lecim od WAS-a... :d
 
Pa onda je to ovaj Timex :)

Uh, Tisot je... i ja obožavam satove sa čistim dizajnom, ali volim i neki detalj ekstra, kao ovaj

Ne može, prijatelju, od ovakvih boljki se ne leči :D
 
Jeste taj Timex... :d

Ili ovaj Junkers XL ili ovaj drugi.

A taj Tissot Everytime 42mm gledam od letos... Ali ne mogu da opravdam 200e za takav kvarcni, makar i bio svajcarac i imao safirno staklo (kao sto ima)... Posebno sto znam da necu da ga nosim toliko cesto...
Za onaj Timex ili Orient Bambino Gen2/3 bih vec mogao da prezalim bacen novac.
 
Taj Junkers mi je isti Darwill koji je stojao više decenija u kredencu moje babe, uopšte me se ne dojmi.
T Everytime tj Tradition u mom interesovanju mi je starhovito gotivan, ali što kažeš 240€...pa da je i od platine ne bih ga platio toliko, nažalost. A narukvica mu je prelepa.
Oni koji imaju para za razbacivanje verovatno drugačije razmišljaju. Mada mislim da oni ne bi ni gledali dotični.
Švajcarska niža klasa...
 
Poslednja izmena:
Drustvo, pre par dana mi ispade guess sat na plocice i spadose brojevi. Srecom sat radi. Kacim sliku da bude jasnije o cemu pricam. Imate li preporuku gde ovo srediti. Pretpostavljam da ovo sajdziji nije problem da sredi, ali gde naci ovaj deo sa brojevima(ne znam kako se zove). Pozdrav
 

Prilozi

  • 20180204_181527.jpg
    20180204_181527.jpg
    1,021.8 KB · Pregleda: 205
Zove se cifer. Pitaj sajdžiju

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Zahvaljujem na odgovoru. Ali gde naći cifer baš za ovaj model?

Sent from my SM-N920G using Tapatalk
 
Ne treba da kupuješ novi cifer (ima ih po ibeju), i obično nisu jeftini.
Sajdžija će da očisti, zalepi i sredi, i onako to mora da uradi.
 
Ok, moram videti sa sajdzijom. Reci mi, na ebay, kako pretražujem cifer, čisto da vidim da li ima za ovaj moj model i koja je cena.

Sent from my SM-N920G using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
:) Zahvaljujem, moram pogledati.

Sent from my SM-N920G using Tapatalk
 
^ jeste... :D

Vidim gde drzi so, ali gde mece i biber? :d
 
[emoji1] , jok ću da nosam na 20cm zglob petoparce od 38-40mm.

Prirastao mi srcu ovaj oranž sajko, samo tako.
2f50aa09f550ee755b10d19d8c183b17.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
^

Nista to ne valja ako nije neki espresso u kadru sa palacinkama... Jos da ga stavis na roze nato "i da skines taj dzemper"... :d
 
[emoji1] Nisam ja iz tog filma.

Sent from my SM-T713 using Tapatalk
 
Znam, zato i kazem... :D
 
Evo šta se desi kada ti se jedan model baš jako svidi :)
da5cd8e562fb812297d297078833ea27.jpg
4b903f210f7d348a9a03b02690b8c48e.jpg


Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Retro prinova mint SBDWA89

7t32
Tungsten bezel
200m wr
SAPPHLEX crystal (nisam ni znao da to postoji)

Strasan satic iz doba kad se nije stedelo na kvarcnim hronografima.
713baa16639386e92acc2d8900c5a273.jpg
ab90610f161c0a08ffea06c25a970a3e.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Lep sat... Nema sta...

Nego ja konacno nadjoh sat od dede... Jeste dzepni... Ali ima sentimentalnu vrednost...

Gde bi mogao da sredi lume i staklo... I naravno prijalo bi neko podmazivanje...
593f3d213bfdb772f15285848ad82165.jpg


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno