Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Lume mu nije jača strana. Ako se noću probudiš, moraš da pališ svetlo.
211f23506264ad272b4139ba3970354c.jpg


@BokiKP:
Mislim da je sada ovaj najsličniji tvom:
Khaki Field Auto Chrono
Prelep sat, ali mu je cena preterana, mislim.

Mnogo je lep sat, ja bih odradio relume kod nekog od poznatih majstora koji se time bave. Ja sam zaljubljen u ove lume cifre na dialeru, nisu mi bas po meri tacke sto skoro svi furaju, na diverima pogotovo. Hvala za shot ;)
 
Evo jedan lume
Fortis b42
d38513cef3acf09dce9772697cf93d14.jpg


Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Vidim da u radnjama tima watch rs za stotinak eura ima satova Timex,wenger itd. Nista ne znam o njima,vredi li to nesto?

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Timex satovi su sasvim pristojan izbor.
I ja sam merkao par modela, ali retko može da se nađe neki preko 44mm.
Većina idu u granicama 38-40mm, eventualno 42mm.

Meni se recimo sviđa TIMEX EXPEDITION TW4B015009J. On je oko 43mm ali mu je i cena nešto preko 17.000din.

56395afceabab33cebbe4777f4026d95.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
A u prodavnicama u USA za još korektnije. Frapirao sam se kada mi je bivši kolega rekao koliko ih tamo plaća.
Regularno po ibeju mogu se naći za cca ~100ak US$, pa se smisli.
U principu korektni satići, ali ništa posebno sa tehničke strane.
 
Imam ja jednog Timex-a. Timex ima neki njihov patent za (električni) lume, koji samo oni koriste. Pritiskom na krunicu, ceo dialer par sekundi počinje da svetli, ujednačeno celom površinom. Veoma lepo izgleda, jako se dobro vidi, vrlo praktično. Šteta što to samo oni koriste.

Na konkretnom mom satu, datumar je počeo da brljavi. Imao je perpetual kalendar, ali je pre neku godinu počeo da brka mesece sa 30 i 31 dan. I što je najgore, kao perpetual, nije predviđeno da uopšte nameštate datume. Komplikovana je procedura.
Inače, radilo je jako lepo dok je radilo kako treba. Sat sam čačkao samo 2x godišnje, kada se pomera vreme. Za 8-9 godina dok sam ga nosao, kalendar je uvek znao koji je datum, bila prestupna bila normalna godina. Ali od prve brlje sa datumom (mislim daje tada bio 9 godina star), nisam ga naterao da radi kako treba.
 
Kako samo oni? To sam video još pre isusa hrista na Casio-u, a čak i kod nekih drugih proizvođača. Ne baš na krunicu, ali na dodatnim dugmićima.
 
Kod Casia je u pitanju obično led osvetljenje kod Timex-a, njihova "indiglo light-up watch dial" tehnologija.


Sa neta:

Timex received the patent for the Indiglo® nightlight in 1988. The nightlight's bluish green light illuminates the entire dial of the watch evenly at the push of a button. The dial is coated with a compound of zinc sulfide mixed with copper, a substance which becomes luminescent when an electrical charge is applied.

Sent from my SM-T713 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mogao sam i ja da proguglam :)
Nesporazum je bio zbog neodređenog izražavanja kolege iz NS-a, meni je zvučalo kao da oni imaju patent na lumi brojčanika, a ne na konkretnu tehnologiju osvetljenja.
Anyway, sve OK.
 
Kako samo oni? To sam video još pre isusa hrista na Casio-u, a čak i kod nekih drugih proizvođača. Ne baš na krunicu, ali na dodatnim dugmićima.

Da, kao što kažu i piše, taj Timex-ov način osvetljavanja je stvarno jedinstven, i teško ga je opisati ko ga nije video. Jako se razlikuje (na bolje) od ovih drugih rešenja gde samo LED-ovke sa strane osvetljavaju dialer.

Naravno, radi na elektriku, i troši bateriju. Pritiskom na krunicu, svetli samo 3-4 sekunde i odmah se gasi.
 
Za koliko su vama stizali satovi poručeni sa creationwatches?
 
3-4 nedelje. Zavisi najviše od ažurnosti onih sa carine.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Meni neke druge gluposti, znaju po mesec dana da stoje na carini. Ali to je u Novom Sadu. Mislim da su najgori po tom pitanju.
 

3-4 nedelje. Zavisi najviše od ažurnosti onih sa carine.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Jel ste dobili na mail info za praćenje pošiljke? Sat sam kupio sad u subotu i odmah sam dobio Order confirmation, ali nakon toga ništa od mejlova sa njihove strane...

Kad sam kupovao Pebble smartwatch (baš sa Pebble sajta) za dan dva sam dobio potvrdu da je sat poslat (isto iz Singapura) i info za praćenje pošiljke...
 
Poslednja izmena:
Jel ste dobili na mail info za praćenje pošiljke? Sat sam kupio sad u subotu i odmah sam dobio Order confirmation, ali nakon toga ništa od mejlova sa njihove strane...

Kad sam kupovao Pebble smartwatch (baš sa Pebble sajta) za dan dva sam dobio potvrdu da je sat poslat (isto iz Singapura) i info za praćenje pošiljke...
Posle par dana(obicno 5) dobices broj ordera, koji upises na njihovom sajtu u sekciji track order
Tu mozes da vidis status posiljke(processing, shiped) i tu tek vidis pravi tracking number.
Nisu azurni, satove ne salju odmah vec posle 5-10 dana. Mozda nemaju na stanju, pa dok im stigne, etc
To ces videti posle po tracking broju....

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Trenutno je ogromna guzva na carini. Tako makar oni kazu,da su prenatrpani.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
U NS sat od 13.1. na carini prošao danas carinu, 31.1.

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Meni 42 mm bilo malo. Ovaj će mi valjda biti taman. :)
41056fc2c4a2924ae09fa1d59004839f.jpg


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Wow
 
^ nemanja123, u pitanju je SEIKO SRP741J1. Plaćen sa popustom oko 115€ sa creationwatches-a, ali ga trenutno nemaju na stanju.

Što se tiče SEIKA, meni su njihovi satovi ekstra. Za pristojan novac mogu da se pazare izuzetni satići.
Isto važi i za Citizen i Orient.

P.S. Prenaduvane švajcarce ne želim da komentarišem!;)

Šta recimo fali sledećim modelima!?:)

00.jpg 01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg
 
^ valja, valja. [emoji6]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
nista to ne valja... Cekamo da stavis u oglase, onda ce da valja... :p
 
Nazad
Vrh Dno