Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Jedan od mojih favorita...

17000721_1.png
 
Zna li neko, ovi radio controled satovi, da li rade kod nas?

Koliko znam glavni repetitor je negde u Nemačkoj, te ima još repeater-a po Evropi. Da li je signal dostupan kod nas?
 
Poslednja izmena:
Zna li neko, ovi radio controled satovi, da li rade kod nas?

Koliko znam glavni repetitor je negde u Nemačkoj, te ima još repeater-a po Evropi. Da li je signal dostupan kod nas?
Bez problema, potvrdjeno i u praksi.
Ovde možeš saznati više detalja.

 
Gde iskopa ovog rusa :D Moram da priznam da mi je simpatičan, ćirilica u ovolikoj meri je veoma neuobičajna.
Nisu skupi, 30-40e, polovni naravno, ima i druga boja cifera.

Ovaj Junghans je perfekcija :happy:, verovatno mu je i cena uši otpadaju.
 
Iskreno i jeste sitnica u poredjenju sa cenama koje imaju Patek i Vacheron..
 
Malo nas nesto ima analogne satove ovde na forumu :(
 
Za ovaj tip satova moras imati ruke kao Svarc da bi to licilo na nesto. a i sam dizajn mi vuce na kicericu, sve natrpano, bez nekog jasnog cilja. Ali 100 ljudi, 100 ukusa .. :)
 
Poslednja izmena:
Seiko automatic ronilacki sa nato kaisem. Odlicna masina. Sve pohvale ::)
 
aaaddacaa428a49f1bb68967fc088258.jpg


Evo i od mene, studentska varijanta. :)
 
Gizmo, ima li neke razlike u K i J, sem zemlje proizvodnje?

Generalno mi se ne sviđa krunica na četvorci, više volim na trojci :D .
 
Nikakve razlike osim što na "J" piše made in Japan. [emoji1]
 
Malo nas nesto ima analogne satove ovde na forumu :(

Kao što kolega reče mrzi nas da kačimo. Danas osim slika, pisaću o mojim iskustvima sa Amphibian Classic. Imam par godina model 720, ili popularnu "Ministarku". Obožavam da je nosim na more. Kupala se 4-5 letovanja. I ako mnogi smatraju da je greška, na letovanju se i tuširam sa njom. Sipam preko nje gel za tuširanje, i vrtim Bazel, da spere so. Naravno kada dođem kući, detaljno je očistim.

Lepota Amphibian, je u tome što možeš da joj menjaš Bazel i kaiš, i to kao početnik, bez opasnosti da nešto zezneš. Posle ovog uvek imaš "nov sat". Glavna prednost u ovoj priči je cena - kvalitet. Trenutno košta 56$. Prilikom kupovine obavezno kupiti rezervno staklo ili 2, Bazel po izboru (uz njega se dobija BEZEL RETAINER SPRINGS, ali za svaki slučaj kupiti još jedan jer je nežan) i ko misli da je nosi više od 7 godina (preporučuju na 10) RUBBER SEALS SET. Najbolje je kupiti na fabričkom sajtu http://meranom.com/amphibian-classic/ Povremeno imaju akcije besplatnog slanja, koje ovako iznosi 17$. Meni naša carina nije naplatila ništa. Stiže za otprilike 3 nedelje.
Ove slike koje postavljam su sa kožnim kaišom - zimska varijanta.

1.jpg2.jpg4.jpg5.jpg6.jpg
 
Kaiš može jeftino da se kupi preko Allija. Ovaj kožni sam platio 16$ sa poštarinom, a Nato može da se nađe 10 komada za 20-25$.

IMG_4012.jpgIMG_4011.jpgIMG_4008.jpg3.jpg4.jpg
 
Odličan Sailboat, samo mi pre ide šareni Nato na nju.
14$ je shipping.

Meni se ne sviđaju korone sa Meranoma, ima puno custom lepših, ali naravno i skupljih :D .
 
Zimi nosim kožu, leti Nato. Ovo o čemu sam pisao, je neki po meni, best bay. Naravno da može i bolje, ali krastavac kako ide vreme, za većinu nas može samo "i gore" :D Za neki dan postavljam slike sa nato kaišem. Imam jedan crno zeleni. Njega najviše nosim. Za 2 godine, zelena boja mi je malo posvetlela. U poslednje vreme viđam po baš prihvatljivoj ceni, neke ručne radove kožnog kaiša na KP. Izgledaju interesantno.
 
Ima lepih modela na Meranom sajtu, ovaj mi je odličan:

350607-600x900.jpg
 
Bolje uzmi neku Amfibiju, bolja zavrsna obrada i generalno bolji sat (mehanizam), za maltene isto novca. Recimo priblizno komandircu koji si naveo kao primer:



@vladat1 Dobra ministarka... kupio sam sebi 710059, i upario sa nato-m sa Gnomonwatches.
img20150420071600.jpg


Trenutno merkam AMPHIBIAN CLASSIC 120695 sa Meran-oma. krastavac moram se malo i strpiti da se skupi kinta. ;)
 
Koliko košta taj Nato kaiš ? Meni se dopada moldel kao tvoj. Ako se ne varam, to je moldel 420, sa kaišom od 18 mm.

Amphibia.jpg Samo nemam pojma, gde može da se kupi ovakav Bazel ? (a i sigurno bi koštao više od samog sata :D) Tvoja Amfibija ima lepše kazaljke. Mogu da ih kupim, ali mi se ne otvara sat :) Da li bi dihtovao posle dobro ?
Garant ne bi ,)
 
Poslednja izmena:
Hocu da porucim online nato strap, ali kako da odredim koja duzina je odgovarajuca za moju ruku ? Ima li neko uputstvo ?
 
ja merkam Sabljarku :)

MDV-106-7A.jpg
 
Nazad
Vrh Dno