Šta je novo?

Yoybuy - Taobao

gorang

Čuven
Učlanjen(a)
12.02.2002
Poruke
511
Poena
620
Skrećem pažnju na jedno relativno pozitivno iskustvo sa kineskim servisom Yoybuy. U pitanju je klasični Taobao agent koji kupuje umesto vas na kineskom sajtu, i onda šalje robu na vašu adresu.

Probao sam oba servisa, i da oni naručuju predmete i da ja samostalno naručujem na svoju virtuelnu adresu u Kini. Predmeti brzo stižu u njihovo skladište, za svaku stavku vidite težinu, kasnije možete odabrati koji predmeti će biti u istom paketu za prosleđivanje, kalkulisati težinu zbog poštarine. Ako oni kupuju za vaš, obračunavaju 10% provizije, ili minimum ~5.6$, obračunava se na kraju ne na svaku stavku pojedinačno, nego na vrednost iz paketa koji se prosleđuje. Ako sami kupujete, mislim da im je usluga obračunata kroz poštarinu koju plaćate na kraju.

Ono što sam shvatio da ni Taobao nije bao(k) :) ... registracija jednostavna, može samo preko sms-a, kasnije i logovanje ide isto preko sms koda koji šalju (ja sam na VIP mobile, stiže sms). Kasnije instalirate i android aplikaciju, logovanje još lakše preko QR koda. Ono što je nezgodno je kineski jezik, ali na računaru Chrome ima mogućnost prevođenja, pa kombinovati, Kineski-Engleski-Android, pretraga solidno radi i preko fotografija (pronađete predmet na aliexpresu, preko Taobao aplikacije skenirate kamerom, ubacite u favorites, pregledate preko računara u Chrom-u). Meni je u nekim slučajevima pomogla i aplikacija na telefonu kojom prevodite tekst usmeravajući kameru prema monitoru sa kineskim slikama/slovima (Huawei to ima u fabričkoj kameri).

Isporuka preko Yanwen (preko Litvanije), i to je nažalost loša stavka, čekao preko 2 meseca, sreća da sam imao uredan tracking pa sam znao gde je šta. Ono što nisam probao je isporuka preko FedEx-a, ne puno skuplja, samo poštarina kod njih zavisi i od zapremine paketa, ne samo od težine.

Sve u svemu, ako su predmeti mali (laki), ne zauzimaju velik prostor, ako više stvari može da stane u paket koji napravite od 1-2 kg, mislim da može da se isplati obzirom na trenutnu situaciju. Ja sam na Taobao našao i neke stvari koje nisam na Aliexpress-u, ili su sa nerealnom poštarinom, bilo je bojazni šta će se dobiti, ali dobro je prošlo, nisam puno rizikovao. Za te stvari ima Yoybuy uslugu fotografisanja predmeta kada stignu u njihovo skladište, verovatno da bi se moglo videti šta je stiglo (mislim da je 2$ usluga).

Iskoristio sam i kupon od 10$ na Yoybuy za prvu registraciju, vidim da je to još aktuelno...

Nemam od ovoga ništa, niti se bavim nekom prodajom, samo prenosim moje iskustvo za servise za koje nisam našao puno ažurnih informacija na našem prostoru...
 
Da, prvo sam imao broj VR...YP, a onda sam za koji dan u trackingu video novi broj RE...LT što sam mogao da pratim i na našoj pošti.

Sada procenjujući, mogao sam još malo kalkulisati pa da sam poslao FedEx-om. Videću ponovo da probam, valjda im je prošla nova godina :)
 
Јел постоји могућност плаћања WebMoney-ем на том сајту?
 
Ne znam, treba probati:

Na Taobao ako sam kupuješ mislim da ide AliPay tj. Visa kartica.
 
Da li je neko skoro kupovao sa TaoBao i ima li koji drugi dobar agent?
 
Nazad
Vrh Dno