Šta je novo?

Youtube video restartuje racunar.

NeptunZuti

Cenjen
Učlanjen(a)
25.01.2014
Poruke
22
Poena
154
Posedujem sledecu konfiguraciju:

CPU: Intel I3 sandy brudge
memorija 4 gb DDR3 Apacer 666,7 MHz
MB: MSI H61M-E33
graficka kartica: gigabyte radeon 5670
HD: WDC WD10EARS 1TB
OS: Windows 7 Ultimate 64bit

Racunar radi korektno, osim kad gladam youtube klipove u fulscreen modu. Po pravilu se restartuje najkasnije nakon 2 minuta gledanja, bez obzira koji browser koristio. Isto se desava i kada pokrenem ubuntu.

Do sada sam preduzeo sledece:

1. Flash-ovao sam maticnu plocu.
2. Proverio temperature GPU i CPU.
3. Ocistio hladnjake GPU i CPU od prasine (mada se nista nije prekomerno grejalo).
4. Izvadio sam graficku karticu i proverio da li se isto desava sa integrisanom grafikom. Rezultat je bio isti.

Pre nego sto preduzmem sledece korake (zamena napajanja, zatim zamena memorije...), pitam vas da li je neko imao ovakav problem i kako ga je resio?

Hvala unapred!
 
Ploca, memorija, drajver za grafu, flash player. Ja bih tu poceo da trazim problem.
 
Ni update drajvera za grafiku i flash player-a nije upalio. Nisam to naveo u pitanju, sve sam update-ovao i flash-ovao sto se update-ovati i flash-ovati moze... Inace sve video zapise (filmove, DVD, HD) mogu normalno da gledam (GOM player), igrice rade, problem se javlja iskljucivo kad gledam youtube video.

Listajuci neke strane forume sam uocio da mnogi imaju ovaj problem, ali niko jos nije nasao resenje...
 
A jel ti tako i na nekim drugim sajtovima sa klipovima (npr. dailymotion, vimeo)?
 
Zamenio sam napajanje. I dalje ista stvar...

Nisam probao na vimeo i dailymotion, mada se juce restartovao dok sam otvarao facebook.

Desava se i da se komp blokira, slika se totalno "razmaze", a zvuk "zaskripi".
 
Racunar radi korektno, osim kad gladam youtube klipove u fulscreen modu.
Poteraj neki od kombinovanih stres testova (ram, cpu, gpu) prati šta se dešava i da li će se restartovati i tu.
Zato što problem nije isključivo vezan za flash.
Desava se i da se komp blokira, slika se totalno "razmaze", a zvuk "zaskripi".

Te je dobra stvar i da u dovoljnom broju prolaza istestiraš ram sa memtest ili goldmemory.
Takodje i da pogledaš stanje hard diska.
 
Hvala na savetu. Koji kombinovani stres test preporucujes?
 
Poslednja izmena:
Proveri ili zameni mrežnu karticu.
 
Probao sam OCCT i AIDA64, nije se restartovao. Ali zato se uvek restartuje na PCMark 07 Professional Edition v1.0.4 u toku "Image manipulation" testa, u stvari na samom pocetku testa... Kakav zakljucak mozete doneti iz ovog podatka?
 
Ne bih znao tačno šta se radi prilikom tog testa pa bi bilo nagadjanje.
Ispitaj i ram i hdd kad si već uposlen, verovatno/možda nisu oni u pitanju ali valja biti siguran.
Ako su oni zdravi izgleda da je softverski, ko zna šta tačno ali softverski najverovatnije.
Budući da se dešava i sa integrisanom grafom restartovanje.
A na kraju ako ne bude drugih ideja tu je uvek reinstal windowsa.
Uradjen korak po korak naravno, prvo sve na windowsovim drajverima pa vidiš situaciju pa ideš dalje pa kontrolišeš ponovo.
Ako je hardver zdrav to bi ti ustvari moglo biti najbrže rešenje za situaciju.
 
ja sam imao slicnih problema sa jednom slabijom konfiguracijom, i bio je svez sistem stavljen, sve ok testovi prosli, ali restartuje se, cim sam stavio novi win, problemi nestali.
 
Nazad
Vrh Dno