Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Telenor Home stari paket - ugovor istekao još u novembru 2019. Cena 1250 dinara i dalje. I dalje neograničena brzina a mesečni protok 100 GB. Vrlo malo potrošim mesečno, često mi ostane i po 70-80 GB na kraju meseca. Kada gledam više filmova (u proseku 1-2 filma dnevno 1080p) ostane oko 20 GB. Uglavnom mi je 100 GB dovoljno, a ako nekad i zatreba može da se doplati 600 din - 50 GB (3 puta u mesecu mogu da aktiviram). Brzina nije loša ali nije ni nešto bog zna šta. Uglavnom do 30/20 Mbit/s, a najčešće 20/17 (LTE 1800 MHz). Ping nije loš, na ruskim serverima 60-100 ms, bez ikakvih problema može da se igra FPS. Veza je uglavnom stabilna samo što ja imam sad problem sa ruterom koji sma dobio od njih, ponekad zabaguje i moram da ga restartujem - jednom dnevno (problem se pojavio odmah nakon isteka ugovora :) - vraćanje na fabrička podešavanja nije pomoglo, deluje mi da se dešava kada postoji kontinuirani upload, npr. torrent popcorn seeding 100kb/s).

Sve u svemu nije loše meni odgovara ovako ali pre neki dan stiže poruka, možda malo nespretno (nepismeno) napisana :) ali nalepiću je ovde: "Postovani ,za telenor kucni internet koji imate ,imate mogucnost da produzite ugovor na 12 meseci po istoj ceni koju placate do sada samo jos 50gb vise dobijate.Za vise informacija i ako se odlucite da to uradite a ponuda je sasvim povoljna svratite u telenor prodavnici u vasem gradu ,prodavnice rade od 8 do 16h.Svratite."

Da li prihvatiti? Kada bih znao da će i nakon isteka 12 meseci i dalje biti 150 GB prihvatio bih bez razmišljanja.
 
Pozz svima, treba mi mala pomoć. Uz Telenor Kućni internet paket iz 2018. godine, dobio sam ruter Huawei B311S-25. Imam čudan problem sa ruterom. DHCP server rutera je konfigurisan da dodeljuje IP adrese u opsegu 10.0.0.2-254, dok je ruter na 10.0.0.1. Na ruter je povezan wifi extender, a takođe radi i Guest network. E sad, problem je sledeći. Wifi uglavnom radi bez prekida, a u poslednje vreme se povremeno desi da povezani uređaji iz nekog razloga izgube internet konekciju, iako su povezani na wifi. To mi se naročito na telefonu dešava, gde stoji da je wifi signal pun, a internet konekcije nema. Isto mi se desilo i na laptopu, a kada uradim ping ka IP adresi rutera, ne vraća se reply. Ovo mogu brzo rešiti ako uradim disconnect pa opet connect na mrežu, ili ako restartujem telefon, ali mi nije skroz jasno zašto se tako nešto dešava jer je do sad radilo sve bez problema. Da li neko ima ideju šta bi mogao biti problem?
 
Hm moguće. Isto se dešava i na mreži rutera, i na mreži extendera.
 
Već dva puta me zovu iz Telenora, nude mi produženje ugovora. Meni je istekao stari ugovor od 100 GB koji plaćam 1250 din a sad mi kao nude da sklopim novi ugovor za paket od 150 GB po istoj ceni po kojoj plaćam ovaj stari i da dobijem neki novi beli ruter. To je kao akcija do kraja maja. Ne verujem da ću preći jer meni ovo služi samo kao rezervni net i povezao sam telefon tako da za te pare mogu na telefonu da koristim tih 100 GB. A za kućnu upotrebu je to vrlo mala količina,za strimovanje filmova, potroši se za par dana plus brzina je vrlo loša, retko pređe 20 mb a najčešće ispod deset.

I meni u poslednjih 6 ili više meseci definitivno slabije radi internet. Primetno je neko zagušenje, što je negde i očekivano kada je Beograd u pitanju. I kod VIP-a i kod Telenor-a je to došlo sa omasovljavanjem.

Ne znaš možda koji beli ruter Telenor nudi za produženje ugovorne obaveze?
 
Razlikuje li se B311 znacajno od prethodnog Huawei b315s-22 rutera koji je Telenor delio?

Na bolje ili na gore
 
Razlikuje se na gore, posto B311 nema opciju da sam rucno biras 4G na 800 ili 1800 MHz. I imas samo 1 LAN port, dok kod b315s-22 imas 4 LAN porta koji su gigabitni i imas mogucnost da biras LTE 800 ili LTE 1800.
Sve ostalo je isto - wifi samo na 2,4 GHz i 4G modem sa antenom Cat4 - do max 150 Mb/s download.
 
Poslednja izmena:
Dodao bih da na B311S wifi signal nije najsjajniji. Osim toga sasvim OK radi.
 
Vidim da se i ovde ljudi žale na Telenor Home.
Pustim SpeedTest, to je sve OK. Od nekoliko merenja, resetovao računar, resetovao ruter između, ovo je najlošiji ping i jedna od najnižih brzina DL-a (preko kabl):


Postoji neki problem sa rutiranjem, jer stranice koje rade, rade bez greške. Nekoliko stranica koje prave problem, rade sporo ili time out ili browser učita deo, pa loše prelomi stranicu. Recimo search na Benchmaku gotovo da ne radi. Svako malo ne prelomi stranicu kako treba. Slična stvar mi se dešava na još nekim prezentacijama, čak je i telenor.rs tek iz drugog puta otvorio ispravno.
A evo, Benchmark sada radi malo sporije, čekam svaku stranicu, ali radi.

Mreža mi je 4G only.

Koristim Telenor Home od 9.2017. i ovo je prvi put da danima imam problem ovakve vrste.



Malopre sam napravio HotSpot sa telefona, VIP mreža, brzine su nešto manje, ali sve stranice otvara. Bench ima mali lag, ali da nisam pokrenuo u svrh testiranja, ne bih ni primetio.
 
^ Kada testiras brzinu uvek gledaj da odaberes neki drugi server a ne od samog provajdera, posto ces dobiti realnije podatke.

Ja imam taj problem vec mesecima unazed, Zemun je u pitanju. Doduse ja imam najmanji paket.
Pisao sam o tome na temi:

Meni se desava cesto u poslednjih godinu i vise dana da kada ukucam neku adresu u pretrazivacu iz nekog razloga to ucitavanje zastane na neko vreme. Bas je primetno da mu treba vremena, iako recimo youtube u isto vreme radi bez seckanja.

Naisao sam na jedan predlog:
Malopre unutar pet minuta su me i komšija na hodniku i ortak preko poruka pitali šta da rade jer je počeo da im štuca Net. Elem, Viber i slični servisi im rade bez problema, ali dugo čekaju dok počne da im otvara stranicu u browseru.

Pošto Viber radi direktno sa IP adresom druge strane, a surfovanje zahteva da vam nadležni DNS server javi gde se nalazi stranica koju tražite, očigledno je da je tu problem. Iz mog iskustva, domaći provajderi drže servere gde su im DNS-ovi na ivici funkcionisanja, tako da u tekućoj situaciji gde je povećan saobraćaj oni grcaju i ne mogu da usluže sve korisnike.

Jednostavno rešenje je da na svom kućnom ruteru, u DHCP sekciji, forsirate da on vašim uređajima isporučuje neke pouzdane DNS-ove, kao što su npr. Googleovi: 8.8.8.8 i 8.8.4.4

Ovoj dvojici je to momentalno rešilo stvar, nadam se da će i vama koji ste iskusili slične probleme



Ja sam se ulogovao na ovaj Huawei b315s-22 ruter, ali ne vidim ova podesavanja.
Ovo se kod nas ne moze podesiti prema uputstvu?
 
Poslednja izmena:
Nude mi to što piše na sajtu 1600 din za 150GB i router. UO na dve godine. Jel uspeo neko izboksovati neku bolju ponudu?
 
Unnamed, nemam ja porblem sa brzinom, evo neki mađarski server, već samo sa odzivom pojedinih stranica. Danas sve radi bez greške.


Ako nisi rešio ovo sa DNS na B315, evo screen shot gde se nalazi manual podešavanje. Trenutno sve radi bez problema, pa nema smisla da sada upisujem Google DNS-ove i proveravam kako radi.
 

Prilozi

  • Huawei B315s DNS.JPG
    Huawei B315s DNS.JPG
    97 KB · Pregleda: 88
Test na server "svog" provajdera je dobar da se vidi kakav je signal na toj lokaciji. Signal do "tuđeg" servera je za proveru kakva je konekcija od tvog provajdera na dalje mada to može biti promenljivo i zavisi i od dostuonosti tog drugog provajdera.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Test na server "svog" provajdera je dobar da se vidi kakav je signal na toj lokaciji. Signal do "tuđeg" servera je za proveru kakva je konekcija od tvog provajdera na dalje mada to može biti promenljivo i zavisi i od dostuonosti tog drugog provajdera.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Da demantujem sam sebe: [emoji23]
ee9725f07f11ff1e40ec56c7db3556c0.jpg
81941d088092579392f1e6d816a2faa5.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Nude mi to što piše na sajtu 1600 din za 150GB i router. UO na dve godine. Jel uspeo neko izboksovati neku bolju ponudu?

Ja imam stari Telenor Home paket. Obratio sam se putem maila sluzbi i isto su mi ponudili:
- 1600 dinara i ruter uz ugovornu obavezu na 24 meseci
- 1600 dinara bez rutera uz ugovornu obavezu na 12 meseci

Možeš pročitati na prethodnim stranicama da su dva člana foruma napisali da su njima nudili 150 GB za istu cenu (1250 dinara), uz napomenu da su obojica imali stari Telenor Home paket na kojem je istekla ugovorna obaveza.
 
Poslednja izmena:
Jedan mali off:
Čitam o telenor home internetu i piše na app moj telenor da aktivacijom(koja je 0,00 dinara) ovog dodatka mogu povezati neki (moj) postpaid broj i da koristim 150gb interneta.
Nejasno mi je da li moram imati taj njihov ruter ili sa aktivacijom ovog dodatka dobijam 150gb neta na mom broju i da mogu koristiti taj net za surfovanje preko mobilnog tj bez rutera?
Hvala

Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока
 
Moraš da imaš telenor home od 150gb koji košta 1600din mesečno sa ugovornom obavezom od 12 meseci ili bez ugovorne obaveze 2999din i da imaš neki od total paketa.
 
Moraš da imaš telenor home od 150gb koji košta 1600din mesečno sa ugovornom obavezom od 12 meseci ili bez ugovorne obaveze 2999din i da imaš neki od total paketa.
Hvala

Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока
 
Uzeo home od 100gb za ovaj produženi vikend da imam u selu i ovo je rezultat speed testa :mad:
Screenshot_2020-05-02-16-49-33-950_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
 
Da li si ranije probao Telenor na istoj lokaciji?
Da li si prijavio tu lokaciju kao primarnu za Telenor Home? Mislim da u tom slučaju imaš pravo da tražiš da provere/pojačaju signal.

Za sve neurbane sredine mora fizička proba lokacije.

Ja sam za vikendicu na Tari uzeo prepaid kartice od sva 3 operatera da vidim koji će raditi.

MTS odličan 4g
Telenor radi ali gubi 4g , na 3g radi pouzdano
VIP ne može ni telefonski poziv da se obavi.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ma radilo je malo bolje ranije, sad zeza. Na 4 g brže otvara stranice i mogu da gledam hbo go što je najbitnije. Ne moram ništa da prijavljujem zbog signala pošto ga odjavljujem od ponedeljka ;)
 
Moraš da imaš telenor home od 150gb koji košta 1600din mesečno sa ugovornom obavezom od 12 meseci ili bez ugovorne obaveze 2999din i da imaš neki od total paketa.

Mozes da imas i ugovor od 24 meseca, bitno je samo da je paket od 150GB. Pored Total postpaid paketa mogu i mnogi drugi paketi, tacan spisak postoji na sledecem linku pri kraju

https://www.telenor.rs/sr/privatni/ponuda/mobilni-internet/kucni-internet/


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je neko od starih korisnika (kojima je istekla prethodna ugovorna obaveza) uspeo da izboksuje povoljnije uslove od ovih koji se nude u trenutnoj akciji do kraja maja?

Meni su odgovorili samo da proverim u poslovnici oko mogucih opcija, ali mi nisu napomenuli nista konkretno nego samo da proverim ponudu na sajtu.

Ja ne bih potpisivao ugovor na 24 meseca po ovim uslovima koji se nude u akciji do kraja maja, ne smatram to nekom sjajnom ponudom.
 
Pozdrav, mozete li mi reci na koliko vremena telenor radi prekid konekcije na home paketima? Znam da je na vip-u na 12h....

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kod mene radi i po nekoliko dana, a cini mi se da sam procitao negde da uopste ne prekidaju sesiju. E sad da li je to tacno, ne znam.
 
Hvala na odgovoru [emoji6]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kod telenora i telekoma se ne prekida sesija dokle god je modem ukljucen u struju.

Kod vipa kucni net ima prekid sesije na 12 sati, a kartice za vikend net i "dodji i probaj" imaju prekid na svaka 2 sata.
 
Nazad
Vrh Dno