Šta je novo?

Yettel Hipernet

Napisao je u ovoj temi uputstvo kako da preuzmes pppoe podatke za direktnu vezu, prelistaj.
 
ili me kontaktiraj preko poruke ako ti je previse tesko, sredicemo.
kao i kod svih drugih provajdera, ovo je "nepodrzano" od stane njih (oni hoce da ti i dalje koristis njihov ruter, bilo u bridge modu ili obicnom), ali mom drugaru i dalje radi od kako sam mu namestio.

Ranije je bilo reci ovde da iz nekog razloga mora da se ide preko ZTE i da on ne moze da se izbaci.
samo zato sto niko nije znao kako da izvuce parametre za pristup, ja sam opisao kako na 2 nacina u ovom threadu (strana 25)
tvoj ruter mora da podrzava PPPoE sa VLAN ID-om na WAN konfiguraciji, ako nema VLAN opciju tu onda mora da ostane ZTE (ili neki drugi uredjaj koji moze da manipulise VLAN-ovima).
 
Poslednja izmena:
haha drugar je uzeo krajem septembra bas zato sto su pricali i upozoravali ga da nece vise biti promocije (inace i dalje ima aktivnu UO sa sbb-om nekoliko meseci)
a sad ispade da se promocija vratila posle 25 dana a cene paketa su jos nize, pitanje je da li bi se vratila da se ne bune ljudi trenutno na SBB zbog onih kanala
 
Neverovatno stvarno da smo sada svi mi ispali ovce što smo iskoristili prethodnu ponudu. Nije to strašno, 6000rsd za dve godine u totalu, ali potrčiš za akciju i onda oni daju drugu.
edit: ne znam šta sam računao, ali to je zapravo 12000rsd u totalu. ipak nije za baciti
 
Kod mene je prošle nedelje bio promoter i nudio 3 meseca po dinar uz UO 24+3. I odštampan letak sa tom promocijom sam dobio. Ta akcija je trebala da traje do kraja meseca, a za posle se nije znalo, mada očekivao je da će da bude još slabija akcija.

Ova 12x1din bi po promo tekstu na Benčmarku trebalo da traje do kraja godine.
 
U danasnje vreme u ovoj borbi operatera, a pogotovo kada se blizi kraj godine pa je svima cilj da imaju sto vise korisnika pod ugovorom, svaki ugovor je zlata vredan, pa shodno tome ce uvek biti ovakvih promocija, samo treba biti strpljiv, mesec dana, mesec i po dana i eto nove promocije... Uzgred, valjda je jasno da su tek sa ovakvim promocijama realne cene paketa...
 
Mikrotik/Unifi su obicno namenjeni za firme kojima trebaju funkcionalnosti kao web portal ili veliki brojh korisnika na jednoj mrezi, za napredne administratore.
Tebi bi posao verovatno zavrsio i ASUS jeftiniji od onog sto si pomenuo.
za ovaj AX3000 pogledaj ovde review https://networkshardware.com/routers/reviews/asus-rt-ax3000/ koji kaze da nema veliki domet, osim toga sve je super
kada si vec pomenuo podesavanje, za stabilnost mozda ti pomogne da fixiras kanal koji 5GHz wifi na ZTE ruteru koristi, na primer na vrednost 108
(najbolji kanal mozes videti tako sto pokrenes aplikaciju Wifi Analyzer na telefonu, i pronaci koja sredina kanala ima najmanje drugih mreza/najmanju "visinu" signala drugih mreza)
koju wifi karticu imas u laptopu ? pogledaj u Device Manager -> Network adapters
Probao sam sa kanalima ali onaj koji je najmanje opterecen postane vrlo brzo najoptereceniji.

U yettelu mi kazu da je 350 din renta jos jednog njihovog rutera koji se povezuje u taj mash, koliko sam skapirao to je kao extender samo mnogo bolje jer nema prekida. Mogu i da uzmem svoj. Nisma pametan sta je bolje, moj malo jaci ruter ili taj njihov jos jedan, ili cak da kupim svoj mash?
 
taj ekstender je ZTE H196Q V9.1 sa istim wifi chipom kao glavni, i jos vise opterecuje wifi mrezu jer koristi je i kao "izvor" i kao "kopiju" kada je ekstenduje (osim ako ga ne povezes sa kablom sa glavnim ruterom).
kupi svoj jaci ruter i zameni glavni ZTE, rekao si da nisi previse daleko od njega da bi ti trebali extenderi (ako si uopste do sada video da li je problem wifi ili sama veza sa internetom)
 
Poslednja izmena:
Pokušao sam da guglam za odgovor, nisam našao ništa.

Da li je moguće prebaciti uređaj za TV na adresu gde je sbb i gledati kanale ili je uređaj vezan za adresu i yettel net?
 
Ako me dobro pamćenje služi, možeš to da uradiš.
Bilo je priče o tome ovde na forumu
 
Ja ću ovih dana testirati da svoj box prebacim kod keve na sbb. meni ne treba pa će ona dobiti par kanala koje sbb nema (više). Prati žena fudbal više od mene :ROFLMAO:
 
Može da se prebaci bilo gde, bitno samo da je IP iz Srbije
 
Da li se kao Yettel korisnik (pošto za njih idu posebne cene) računa i onaj ko ima njihov prepaid broj dugi niz godina, tj. ko nije ni u kakvom paketu/ugovoru ?
 
Ne. pise na sajtu da moras imati postpaid broj minimalno 1500rsd mesecno
 
Ako Yettel promoteri još uvek nude dodatne stvari - tipa gratis dodatni STB, dodatni meseci za 1din, molim za kontakt tel. na PP
Hvala!
 
Zasto ostavljaju flajere i lepe ove promo materijale o akciji za 12m za 1 din. A sva tri ulaza nemaju uopste MTS optiku ! postoji Supernova/SBB coax. Orion optika i opticka instalacija propalog Targo telekoma ...uopste mi nije jasna taktika
 
Konkretno, kod mene u ulazu, nisu ubacivali flajere :) ali, zato stoji na oglasnoj tabli poster sa akcijom 12 meseci, sa sve imenom i kontakt telefonom ?!
 
Pretpostavljam da su novi i ne znaju šta je pokriveno optikom 😁
 
Jedno pitanje.Ukazala se prilika da izadjem iz SBB-a,a hvala bogu unakazeni su od strane MTS-a za premijer ligu i ostale lige,ostade samo F1.E sad sta vi preporucujete hipernet ili mts.Ciji se net bolje pokazao,koji manje secka.To mi je najbitnije jer su kanali isti,s'tim da bi izbegao i fiksni telefon ali ne po cenu losijeg neta.Hvala unapred na odgovoru 😉
 
mts ima bolji i internet ako ti ne smeta malo manji upload (nema CGNAT na optici) i tv platformu (iris barem radi ok preko svoje posebne mreze, dok je hipernet tv prilicno los kada je velika gledanost, koliko koci, preskace i staje, jer ide preko normalnog interneta OTT, a valjda je time njihov server preopterecen), takodje mts standardno daje 2 STB-a bez dodatne naplate ako to zatrazis, dok hipernet samo jedan (mada akviziteri ti mogu srediti da dobijes i drugi dzabe, kao i 14m umesto 12m za 1rsd, nezvanicno)
razlog da se izabere hipernet je zbog cene ako vec imas njihov postpaid mobilni broj pa ti vazi ova "dupla" brzina (trenutno mozes i kod mts i hiperneta da dobijes 12m za dinar tako da to nije faktor)
 
Poslednja izmena:
I kod hiperneta se dobija drugi box za dinar
 
Zasto ostavljaju flajere i lepe ove promo materijale o akciji za 12m za 1 din. A sva tri ulaza nemaju uopste MTS optiku ! postoji Supernova/SBB coax. Orion optika i opticka instalacija propalog Targo telekoma ...uopste mi nije jasna taktika
@Alister
Druže jel može slika flajera sa tel. brojem na pp?
@Svi Ostali Forumaši
Još mi niko nije poslao kontakt bilo kog od Yettel promotera, a baš mi treba ovih dana.
Ko god nešto ima nek mi šalje na pp. Hvala!
I kod hiperneta se dobija drugi box za dinar
Meni su u poslovnici rekli da moram da doplatim 350 din mesečno. Zato jurim da mi neko pošalje kontakt tel. bilo kog akvizitera ko može da mi sredi drugi box. Još mi niko ništa nije poslao, a pošto je zgrada malo zavučena verovatno ne upada u oči ovima što ubacuju flajere :)
 
Poslednja izmena:
taj ekstender je ZTE H196Q V9.1 sa istim wifi chipom kao glavni, i jos vise opterecuje wifi mrezu jer koristi je i kao "izvor" i kao "kopiju" kada je ekstenduje (osim ako ga ne povezes sa kablom sa glavnim ruterom).
kupi svoj jaci ruter i zameni glavni ZTE, rekao si da nisi previse daleko od njega da bi ti trebali extenderi (ako si uopste do sada video da li je problem wifi ili sama veza sa internetom)
Nakacio sam lan kabl direktno par dana i rezultat je da imam prekide kada imam video call. Na dva razlicita call-a koji su imali razmak sat vremena imao sam Upload 561kbps na jednom i 515kbps na drugom. Download je 326Mbps, ping 36.6 i jitter 1.26 mada je isao preko 100 u nekim trenutcima. Znaci da nije samo ruter problem.
Bio je juce neki decko iz Yettela koji je blago pogubljen jer sam pisao zalbu pre neki dan, dodje i izmeri protok sa telefonom pored rutera i kaze evo ima 300Mb sve je super. Kad je usao u sobu probao je na sve nacine da nagura do 100Mbps ali ne ide, pa je napisao da nije bas sve kako treba.
U sustini, rekao mi je da vecina ljudi koji se zale rade od kuce i da je uzrok prekida mozda cesta promena IP adrese kad se radi preko VPN. Ne razumem se bas toliko ali zvuci kao kenjaza. Kako je moguce da menjaju IP adresu svaki dan i to bas da me zadesi u to vreme kad mi je najbitnije. Cini mise da se kod sbb menjala na 15 dana ili mesec ali nisam siguran zaista.
Jedno pitanje.Ukazala se prilika da izadjem iz SBB-a,a hvala bogu unakazeni su od strane MTS-a za premijer ligu i ostale lige,ostade samo F1.E sad sta vi preporucujete hipernet ili mts.Ciji se net bolje pokazao,koji manje secka.To mi je najbitnije jer su kanali isti,s'tim da bi izbegao i fiksni telefon ali ne po cenu losijeg neta.Hvala unapred na odgovoru 😉
Ako ti treba net za posao, bezi od Yettela, to je moje iskustvo. Sad placem za sbb.
 
Nakacio sam lan kabl direktno par dana i rezultat je da imam prekide kada imam video call. Na dva razlicita call-a koji su imali razmak sat vremena imao sam Upload 561kbps na jednom i 515kbps na drugom. Download je 326Mbps, ping 36.6 i jitter 1.26 mada je isao preko 100 u nekim trenutcima. Znaci da nije samo ruter problem.
Bio je juce neki decko iz Yettela koji je blago pogubljen jer sam pisao zalbu pre neki dan, dodje i izmeri protok sa telefonom pored rutera i kaze evo ima 300Mb sve je super. Kad je usao u sobu probao je na sve nacine da nagura do 100Mbps ali ne ide, pa je napisao da nije bas sve kako treba.
U sustini, rekao mi je da vecina ljudi koji se zale rade od kuce i da je uzrok prekida mozda cesta promena IP adrese kad se radi preko VPN. Ne razumem se bas toliko ali zvuci kao kenjaza. Kako je moguce da menjaju IP adresu svaki dan i to bas da me zadesi u to vreme kad mi je najbitnije. Cini mise da se kod sbb menjala na 15 dana ili mesec ali nisam siguran zaista.

Ako ti treba net za posao, bezi od Yettela, to je moje iskustvo. Sad placem za sbb.
Ma treba mi za kuci ali mi je net bitan jer klinci cepaju lol,gensin impakt i tako neke igrice za koje je net bitan a mts uslovljava sa fiksnim telefonom a ja bih ga izbegao ako nije velika razlika.I da imam kod njih post paid paket pa mozda dobijem zbog toga dodatnu brzinu neta.Ako ne zabada mnogo yetelov net uzeo bih ali ako je los onda ne gine mts 😭😭
mts ima bolji i internet ako ti ne smeta malo manji upload (nema CGNAT na optici) i tv platformu (iris barem radi ok preko svoje posebne mreze, dok je hipernet tv prilicno los kada je velika gledanost, koliko koci, preskace i staje, jer ide preko normalnog interneta OTT, a valjda je time njihov server preopterecen), takodje mts standardno daje 2 STB-a bez dodatne naplate ako to zatrazis, dok hipernet samo jedan (mada akviziteri ti mogu srediti da dobijes i drugi dzabe, kao i 14m umesto 12m za 1rsd, nezvanicno)
razlog da se izabere hipernet je zbog cene ako vec imas njihov postpaid mobilni broj pa ti vazi ova "dupla" brzina (trenutno mozes i kod mts i hiperneta da dobijes 12m za dinar tako da to nije faktor)
Samo mi je bitan net zbog klinaca jer oni cepaju lol i tako neke igrice koje zavise od njega,i da imam post paid u yetelu.Jesu jeftiniji od mts ali ako ne mogu da se porede sa mts-ovim netom onda dzabe sve.E sad mozda sa tom duplom brzinom u yetelu mozda bude ok,ne znam sta da radim 😭😭
 
Poslednja izmena:
@vlada3

A da li si se zapitao da je mozda problem lokacija gde se nalazis? Da je mozda problem u samom optickom kablu koji dolazi od kutije na ulici ili u zgradi do tvog ONT-a, da mozda nisu dobro spojili sastave, da je falicno opticko vlakno. Ima xx stvari koje mogu da budu problem. Donese neci lap top podpuno drugacije konfiguracije pa vidi jel se isto desava. Mogu da se kladim da nisi probao zamenu drajvera kao sto sam ti reko, probas neke novije ili starije od tih sto imas pa vidi kako se onda net ponasa.

To je tvoje licno misljenje i iskustvo sa njima. Mozda @vlada0905 bude imao vise srece i sve mu radi kako treba.

Evo ja kako sam uveo Yettel optiku ni jedan micro prekid da je bio, isto tako pre njih MTS optika bila 3 godine isto ni jedan nasumicni prekid osim ako najave prekid a i to ne znam jesam video dva puta za te tri godine.
 
@vlada3

A da li si se zapitao da je mozda problem lokacija gde se nalazis? Da je mozda problem u samom optickom kablu koji dolazi od kutije na ulici ili u zgradi do tvog ONT-a, da mozda nisu dobro spojili sastave, da je falicno opticko vlakno. Ima xx stvari koje mogu da budu problem. Donese neci lap top podpuno drugacije konfiguracije pa vidi jel se isto desava. Mogu da se kladim da nisi probao zamenu drajvera kao sto sam ti reko, probas neke novije ili starije od tih sto imas pa vidi kako se onda net ponasa.

To je tvoje licno misljenje i iskustvo sa njima. Mozda @vlada0905 bude imao vise srece i sve mu radi kako treba.

Evo ja kako sam uveo Yettel optiku ni jedan micro prekid da je bio, isto tako pre njih MTS optika bila 3 godine isto ni jedan nasumicni prekid osim ako najave prekid a i to ne znam jesam video dva puta za te tri godine.
Slazem se u potpunosti da su iskustva razlicita. Ja delim svoje.
Kako ja da znam da li je prekid optike, zar to nije posao provajdera da proveri? Jedino da kupim uredjaj za merenje prekida optickog kabla? Kakva crna zamena drivera radim na Macu i ne pada mi na pamet da cackam, nisma na win98. Od uvodjenja Yettel neta nemam interent u pola stana ni na telefonu, ruter stoji na istom mestu kao i prethodni. Mozda i Android da update-ujem.
Ovo je drugi put da im "ekipa" izlazi na teren i oba puta ista stvar, mi samo znamo da izmerimo brzinu pored rutera i zakacimo kabl ali ne i da podesimo bilo sta. Mrezni admin im je pojam, ne daj boze da zaposle nekog strucnog bar na telefon da se javi. Da imaju, ne bi trazio resenje na forumu.

Zivim u kraju gde imam i sbb i mts optiku. Na zalost ne mogu da pitam niikog od komsija jer su bukvalno svi jos uvek na sbb, to su mi rekli monteri kad su mi uvodili net, da nema korisnika mts optike u zgradi jos uvek.

Edit: Imam jedan stari HP laptop pa cu bas sutra da probam da li je do toga. Realno, mogucnost je vrlo mala ali ajde.
 
Vrh Dno