Šta je novo?

Yettel. (ex. Telenor) - VoLTE

Nema spiska,zvanično Šljamsung i Huawei,ostalo nešto radi kako treba a nešto ne.Aktiviraš pa ako imaš problema zoveš i deaktiviraš,pa posle mesec dana ponovo...
 
Kakva je potrošnja baterije sa aktiviranim VoLTE? Jel utiče na nju?
 
Ja ne primećujem razliku ali mi je jutros stiglo obaveštenje sa Benča iako su i wifi i prenos podataka bili isključeni. VoLTE je bio aktivan tako da je to prvi bug od kako mi je VoLTE aktiviran
 
Kasnila notifikacija vrv, ne moze da izadje telefon na internet preko VoLTE-a nikako. :)
Sto se tice baterije, ne bi trebalo da bude nikakve vidljive razlike, cak treba pozitivno da utice na bateriju jer ne mora da silazi na 3G/2G pre poziva, pa onda posle poziva da se vraca na 4G.
 
Potvrda i od mene za uspesno aktiviranje VoLTE-a na prepaidu
 
VoLte je pravljen za benefit i operatorima i korisniku. Operator može na bajnoj da veze 3x vise uredjaja, korisnik ima benefit u vidu manje potrošnje baterije, boljeg zvuka, i LTE internet konekcije u toku poziva.
Baterija ne može trajati manje ukoliko je softver proizvodjaca i usluga operatera dobro konfigurisana.
 
Jel koristi neko VoLte na Xiaomiju? Na custom romovim ima opcija da se ukljuci volte, ali ma miui ne mogu da nadjem, u pitanju je Poco X3 NFC. Kontaktirao sam ih preko TW i aktivirali su bez problem na broju koji mi koristi klinac, a meni nece jer koristim stari paket koji kao navodno nije podrzan..
 
Jel ima neko ko koristi na Pixelu?

Zanima me pošto nema opcije uopšte u podešavanjima telefona, sad negde nalazim da se opcija za aktivaciju pojavi tek kad operater aktivira kod sebe opciju, a negde da uopšte ne može da se aktivira jer je Google ograničio to po regionima. Pa da znam dal da cimam podršku da mi aktiviraju, ako provereno može na Pixelu.
 
Jel ima neko ko koristi na Pixelu?

Zanima me pošto nema opcije uopšte u podešavanjima telefona, sad negde nalazim da se opcija za aktivaciju pojavi tek kad operater aktivira kod sebe opciju, a negde da uopšte ne može da se aktivira jer je Google ograničio to po regionima. Pa da znam dal da cimam podršku da mi aktiviraju, ako provereno može na Pixelu.
Ti svakako reci da ti aktiviraju VoLTE, navedi da imaš podržan Galaxy A52.
Posle vidi ima li načina da uključiš na Pixel-u.
 
JA sam vec pisao Xiaomi VoLTE zavisi da li ce raditi najverovatnije od sofvera i verzije na mobu.
Moj Poco f2 pro je imao problem dugog slanja sms preko volte (pisali ovde o tome) sve dok mi nije stigao android 12 i miui 13...od tad bukvalno sve normalno sljaka.
Znaci najverovatnije mora i 12-ka da stigne,a ne samo nov miui (posto mi se cini da je neko ovde pisao samo nov miui da nije resio problem sms)
 
Vidi stvarno… može Volte na prepaidu. Zvao Yettel i uključili bez problema… Oneplus 6T…
 
Stvarno su cirkuzanti. Na pripejd moze a na postpejd samo odredjeni tarifni paketi. Nigde logike...
 
na postpaid svi trenutno aktuelni paketi mogu, stari ne mogu
 
Meni nisu hteli na call centru da aktiviraju VoLTE na prepaid broju. Uputili me da na yettel sajtu u Podrska - Kontakt - Zahtevi i molbe, posaljem zahtev, pa ce mi odgovoriti. Naravno, zato je operater pokusao da mi proda prelazak na postpaid sa 50% popusta.
 
Meni nisu hteli na call centru da aktiviraju VoLTE na prepaid broju. Uputili me da na yettel sajtu u Podrska - Kontakt - Zahtevi i molbe, posaljem zahtev, pa ce mi odgovoriti. Naravno, zato je operater pokusao da mi proda prelazak na postpaid sa 50% popusta.
Samo je rekla naravno odmah
 
Strašni su u korisničkom servisu. Mislim da ni oni više ne znaju šta nude. Ni šta su im usluge, ni šta kome pripada.... Nameštao sam njihov hiper TV. To niko živ ne zna ni šta ni kako ja gledam jedno oni pričaju drugo... Da me neko pita kako sam šta uradio ne znam stvarno. Nisam siguran ni da sam uradio čak šta više ali nekako radi... Konfuzija na svakom koraku.
I na kraju sad da ne dužim, trajalo je jedno 2-3 sata... Jel ima neko predstavu na kraju da li se troši internet sa kućnog 4G neta ako je povezan TV na njega? Pošto je to informacija koju niko ne zna.... Jel ima neko iskustva Hiper net u kombinaciji sa wifi 4G kućnim netom?
 
meni se pre 3 dana samo pojavilo volte2 na mojoj drugoj sim kartici koja je yettel prepaid .. niti sam zvao KC ...
imam samsung telefon i sad citam ovde da su otpoceli i sa volte na prepaidu ..;-)
 
Moje iskustvo sa VoLTE uslugom na Motorola moto g52. Imam paket Total 25, zvao sam Yettel prošle godine i aktivirali su mi uslugu na kartici tada sam imao drugu Motorolu i sada radi savršeno, kvalitet poziva je kristalno jasan zvuk naročito ako je sagovorniku uključen VoLTE, do skoro je sporo slao SMS poruke ali sada ide brzo, signal nikad ne pada sa 4G+. Eto i na Motoroli može 🙂
 
Zanimljivo je da su i meni na Xiaomi-ju sporo isle poruke(poznata stvar nista novo) ali da mi sad idu instant od zadnjeg update-a na uredjaju ili su oni nesto cackali.
 
ja isto potvrđujem da sad radi VoLTE normalno za Telenor/Jetel, nema više čekanja na slanje poruka, odmah ode.
Xiaomi Redmi Note 10s, Android 12, MIUI 13.0.1
 
Kod mene i dalje sporo se šalju poruke kada je uključen volte, što dok sam imao redni note 10,i sada na Honoru 70
 
@Nikola PM kakav je honor 70 u celini? Ako si negde opisao iskustvo sa njim daj gde da ne idemo van teme. Hvala!
 
Nazad
Vrh Dno