Šta je novo?

Yettel. (ex. Telenor) - VoLTE

Dobro, zar nije to do njih a ne do uredjaja, mislim nije 3310 ima u podesavanjima volte, sta sad npr uzmem iphone 13 i kaze mi da telefon ne podrzava volte.
 
jeste do njih, podrzavaju malo modela za VoLTE uslugu i pitanje je kada ce i da li ce dodavati podrsku i za starije modele ili samo za novije.. Bilo bi lepo napraviti spisak modela na kojima provereno i dobro radi, i spisak modela na kojima radi VoLTE ali zeza SMS.. pa staviti taj spisak na pocetak teme, jer su sklonili sa njihovog sajta listu podrzanih modela. da li se moderacija i ostali slazu sa time..? Da nabrojimo na kojim modelima radi pa ubacujte i azurirajte spisak na pocetak teeme.

evo meni radi bez problema VoLTE (i SMS) na modelu

Samsung Galaxy A52 (SM-A525F/DS)
 
Hvala ti na odgovoru, ja sam mislio da oni podrzavaju sve popularne modele telefona ali eto ipak ne.
 
Ja mislim da za Xiaomi telefone oni nisu ništa uradili već je to došlo sa apdejtom na Android12 ili MIUI13.
 
jeste do njih, podrzavaju malo modela za VoLTE uslugu i pitanje je kada ce i da li ce dodavati podrsku i za starije modele ili samo za novije.. Bilo bi lepo napraviti spisak modela na kojima provereno i dobro radi, i spisak modela na kojima radi VoLTE ali zeza SMS.. pa staviti taj spisak na pocetak teme, jer su sklonili sa njihovog sajta listu podrzanih modela. da li se moderacija i ostali slazu sa time..? Da nabrojimo na kojim modelima radi pa ubacujte i azurirajte spisak na pocetak teeme.

evo meni radi bez problema VoLTE (i SMS) na modelu

Samsung Galaxy A52 (SM-A525F/DS)
Nisam zalazio u ovaj podforum, ali kad sam video tvoj post, tj kad si spomenuo spisak, ono čime sam se ja vodio ovih dana pokušavajući sebi da omogućim VoLTE preko registracije i onih mbn fajlova za konfiguraciju modema u uređaju (uzimajući mbn fajlove koje su ljudi uploadovali na netu sa raznih snapdragon uređaja) jeste ovaj spisak koji mi je neko na mađarskom forumu prosledio, pa ako nekome zatreba (ne garantujem da ijedan spisak uređaja koji mađarski Yettel podržava za VoLTE isti kao kod našeg Yettela):


Takođe imate merodavniji izvor sâm sajt mađarskog Yettela, pošto drugi sajtovi Yettela nemaju spisak: https://www.yettel.hu/volte
 
na zalost, lista nije relevantna kada su u pitanju nasi operateri, nisu podrzani isti uredjaji..
 
Poco X3 Pro i dalje ima sms problem kad je uključen VoLTE i nakon ažuriranja na Miui 13.0.1 ( android 12 )
 
Jel to nešto "preko veze" ili su počeli da nude i prepaid korisnicima?
 
ja sam im sad pisao na tw da mi aktiviraju VoLTE na jednoj prepaid kartici.. kartica je nova, uzeta pre neki dan, tel je s20 ultra 5g. videcemo sta kazu, hoce li aktivirati.
 
ne kazem ja da ti lazes, ne kazem nista, samo sam okacio odgovor sa tw, sta su meni rekli kada sam trazio aktivaciju.
 
Može provereno, samo je bitno koliko je neko uporan i naravno koliko ima sreće da naleti na nekog ko neće da daje šablonske odgovore
 
Može provereno, samo je bitno koliko je neko uporan i naravno koliko ima sreće da naleti na nekog ko neće da daje šablonske odgovore
potvrđujem, ja isto imam prepaid broj na kojem je uspešno prošla ručna VoLTE aktivacija od strane operatera.
Normalno sve radi na uređaju.
 
Jeste li zvali call centar ili sta? Nemam tviter. Kako aktivaciju izvrsiti?
 
Hvala. Preko insta ne zele da aktiviraju zvacu call centar. Neverovatno da to rade selektivno.
 
Najjače je što ja nisam ništa radio. Ta pre paid kartica mi stoji u nekom starom fonu, dopunjavam povremeno (moj prvi broj pa sam emotivno vezan za njega:) ) i juče rekoh aj da je ubacim u ovaj Samsung...kad ono odmah se pojavilo VoLTE! Čak sam i obavio poziv i stvarno se savršeno čuje.
 
Tvrde da nije moguce na prepaid, call centar tvrdi nakon ubedjivanja kraceg da se mora u poslovnici, neka indetifikacija, i tamo da se aktivira. Pre odredjenog vremena u poslovnici bio ni da cuju na prepaid. Rubrika "ko ovde koga..."

EDIT: inace aktivirala bi, u call centru, ali "ne moze da izvrsi identifikaciju putem telefona". Njene reci.
 
verovatno nemas registrovan broj.
 
Meni je agent sinoć aktivirao VoLTE bez problema na još jednom prepaid broju.
Još i vidi da je prepaid, ništa nije smarao.
 
Nazad
Vrh Dno