Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Taj popust 50% uhvati neko ko prati ovde forum i to je to. U to ne spada ni 1% korisnika mreže, nebitna stavka. Pitanje da li će i biti tih 50% sa novim pravilima novih gazda. Sada druga dva operatera ako su pametna ima da im pokupe korisnike i ošišaju. Mnogo su se zaleteli.
 
Prošle nedelje bila koleginica da produži ugovor (istekao joj januara) i radnik u poslovici joj predloži da podnesu zahtev za 50% popusta. Još uvek čeka odgovor. Prvi put čujem da sam radnik u poslovnici nudi tako nešto.
Što se tiče Igora i njegovog prethodnog klipa i što je prihvatio ponudu Telenora. Još tada je rekao da mu odgovaraju Play paketi sa više interneta jer minute i poruke ne troši i da ne želi da menja mrežu. Tada su mu rekli da ne može Play paket i da neće dobiti slušalice.
Sada su mu dodali 10GB interneta i slušalice i čovek prihvatio jer mu to odgovara, to je tražio (čak i dobio više neta nego u Play 5 ili Play 10).
Osim toga, šta rade članovi foruma? Traže 50% popusta i Telenor im ne odobri. Podnesu zahtev za prenos broja i kad ih zovu iz Telenora i ipak ponude 50% oni povuku zahtev za prenos.
I zar to nije savet ovde - preti im prenosom broja da ti daju 50%?
I šta sad, Igor je pi*kica a mi smo face? Batalite.

Upravo javili koleginici, odobrili joj 50%.
Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Taj popust od 50%? Kada on može da se dobije? Kada obnoviš ugovor bez uređaja?
 
Ja ga imam na prenesi 250.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Vipu je sad prilika da poveća udeo na tržištu. Jedino pitanje je da li oni imaju takav cilj.
 
Taj popust 50% uhvati neko ko prati ovde forum i to je to. U to ne spada ni 1% korisnika mreže, nebitna stavka. Pitanje da li će i biti tih 50% sa novim pravilima novih gazda. Sada druga dva operatera ako su pametna ima da im pokupe korisnike i ošišaju. Mnogo su se zaleteli.
Grdno se varas. Ne moras ni znati tacnu cifru, dovoljno je znati da preko 1% promeni mrezu, i da je Telenor, pre nego je i prodao/pregovarao sa PPF-om, izgubio 150.000 postpaid korisnika Q4->Q4, i imaces ideju koliko njih mora imati 50%.
 
Q4 2018 vs Q4 2017? Odakle ti ta računica o 150k korisnika izgubljenih?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pre nekoliko dana sam podneo zahtev za raskid ugovora i dobio papir na kome piše da će me kontaktirati služba za raskid ugovora u roku od 15 dana. Juče mi samo stigne SMS da je prekinut Telenor više dodatak, pogledam portal, nema više tog broja.
Nije mi jasno zašto to nije moglo da se odradi onaj dan u poslovnici, već je bilo potrebno 7 dana da raskinu ugovor. Jasno je da nemaju šta da nude d me zadrže u mreži, jer je u pitanju prastari internet paket.
 
Pa takva je procedura, ne rade raskid u poslovnici nego samo prosleđuju
 
^zasto, da bi korisnik ostao jos malo u mrezi? Nema u sistemu UO - ne treba da ceka nista. dugovi i sl. ne smeju da zadrzavaju korisnika. Znam da u ugovoru stoji da mogu, i time imaju pravo.
Q4 2018 vs Q4 2017? Odakle ti ta računica o 150k korisnika izgubljenih?
Mislim da je bilo 2017->2018. Pa iz njihovih podataka (samo su oni objavljivali prepaid vs postpaid, RATEL nije objavljivao po savkom operateru), pricali smo na forumu (ne 150.000 korisnika, nego 150.000 POSTPAID korisnika, ne secam se koliko je bilo manje korisnika ukupno).
 
^zasto, da bi korisnik ostao jos malo u mrezi? Nema u sistemu UO - ne treba da ceka nista. dugovi i sl. ne smeju da zadrzavaju korisnika. Znam da u ugovoru stoji da mogu, i time imaju pravo.

Ako pitaš radnika u prodavnici, zato. Tako mu piše u proceduri. A zašto su tako stavili, pa služba se tako i zove [emoji16]. Služba za zadržavanje korisnika.
 
^zasto, da bi korisnik ostao jos malo u mrezi? Nema u sistemu UO - ne treba da ceka nista. dugovi i sl. ne smeju da zadrzavaju korisnika. Znam da u ugovoru stoji da mogu, i time imaju pravo.

Mislim da je bilo 2017->2018. Pa iz njihovih podataka (samo su oni objavljivali prepaid vs postpaid, RATEL nije objavljivao po savkom operateru), pricali smo na forumu (ne 150.000 korisnika, nego 150.000 POSTPAID korisnika, ne secam se koliko je bilo manje korisnika ukupno).

Bas suprotno, oni su rasli sa brojem postpaid korisnika.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Rasli nisu.

Q4/17: https://www.ratel.rs/uploads/docume...trzista elektronskih komunikacija Q4 2017.pdf
4.72miliona postpaid.
Q4/16: https://www.ratel.rs/uploads/docume...ektronskih komunikacija Q3 2017 - ZA SAJT.pdf
(52% od 9.09 = 4.73)

VIP: https://cdn1.a1.group/final/en/media/pdf/fact-sheet-qu4-2017.xls
1.368 - 1.236 miliona postpaid korisnika.
MTS: https://mts.rs/Binary/767/Konsolidovani-godisnji-izvestaj-o-poslovanju-za-2017.-godinu.pdf
(strana 49), 2.363 - 2.304
Ako su MTS + VIP porasli za 132.000 i 59.000, ko je ostao da ima manje postpaid korisnika, ako je i ukupan broj postpaid korisnika smanjen?
Ako nisam pogresio u nekoj brojci.

Ali moram da se izvinim sto sam rekao njihov izvestaj, to nije moguce - jer su uvek racunali i MNE u cifru sa Srbijom.
 
Poslednja izmena:
Rasli su. Mešaš babe i žabe, upoređuješ RATEL sa njihovim izvestajima, a drugi su standardi izveštavanja.
Za početak u toj cifri postpaid korisnika sto si naveo, nema korisnika kućnog interneta, a to je isto postpaid zar ne?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zasto mislis da nema? Ne vode se pod korisnike fixnog neta.
 
Nije to moje mišljenje, to je činjenica. Takvi su standardi izveštavanja, prikazani su samo korisnici koji imaju mogućnost da pozivaju i primaju pozive.

Pogledaj detaljno izvestaj pa ćeš videti gde se nalaze korisnici kucnog interneta. Uglavnom da ponovim opet, Telenor ima solidan rast.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ni po njihovim ciframa nema radt postpaid korisnika.
Sta ako nisu ukljuceni Kucni Net korisnici? Njih nema 150.000 da mogu da promene toliko.

Gde pise da nisu ukljuceni,
 
Prošle nedelje bila koleginica da produži ugovor (istekao joj januara) i radnik u poslovici joj predloži da podnesu zahtev za 50% popusta. Još uvek čeka odgovor. Prvi put čujem da sam radnik u poslovnici nudi tako nešto.
Što se tiče Igora i njegovog prethodnog klipa i što je prihvatio ponudu Telenora. Još tada je rekao da mu odgovaraju Play paketi sa više interneta jer minute i poruke ne troši i da ne želi da menja mrežu. Tada su mu rekli da ne može Play paket i da neće dobiti slušalice.
Sada su mu dodali 10GB interneta i slušalice i čovek prihvatio jer mu to odgovara, to je tražio (čak i dobio više neta nego u Play 5 ili Play 10).
Osim toga, šta rade članovi foruma? Traže 50% popusta i Telenor im ne odobri. Podnesu zahtev za prenos broja i kad ih zovu iz Telenora i ipak ponude 50% oni povuku zahtev za prenos.
I zar to nije savet ovde - preti im prenosom broja da ti daju 50%?
I šta sad, Igor je pi*kica a mi smo face? Batalite.

Upravo javili koleginici, odobrili joj 50%.
Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk

Može li nakon isteka tog popusta da se obnovi ugovor, opet sa istim popustom?
 
Meni su obnovili. Ovo je drugi ugovor za redom da mi odobravaju 50%.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Treba pratiti ponašanje vip-a u narednom periodu i dobićemo odgovor da li je pao neki dil ili nije.

Najtragičnije u celoj priči je, što je Telenor i dalje, sa ovim popustom 50%, najpovoljniji u odnosu na sve operatere.

Pa naravno, imaju strategiju. Višegodišnji korisnik, može 50%, novi redovne cene, oni koji samo dodju i traže da obnove ugovor 20% na godinu dana, itd.
Realno strateški dobro odrađeno. Ako neko želi da ode u Vip jer ima Neo 2 za 999rsd, aha, imamo za Vas Total2, sa neograničenim minutima, porukama i 2GB neta, a uz to i aktivaciju 2 aplikacije po 10GB, opet za 999rsd uz 50%.
 
Treba pratiti ponašanje vip-a u narednom periodu i dobićemo odgovor da li je pao neki dil ili nije.

Najtragičnije u celoj priči je, što je Telenor i dalje, sa ovim popustom 50%, najpovoljniji u odnosu na sve operatere.
Tako nekako ispada...
Sad šta je tu je, poskupeli su dobro ali toga će biti i dalje, kao i što sve ostalo poskupljuje. Treba izvući najviše što se može.




Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel taj 50% popust ide na ovu najveću cenu paketa, tj u kombinaciji Pretplata sa telefonom?

Screenshot_1.jpg
 
Nazad
Vrh Dno