Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Izvinjavam se za mali off,

jeste postar kriv koji nije doneo racun (sa njima je sve moguce, jer se desava sto od upotrebe sto od zloupotrebe - ne kazem za ovaj slucaj), bio sam do T-nora radi kopije racuna jer ga nije bilo i razmisljao uplatiti na licu mesta (ali ne moze), inace sam mogao te podatke i sam da prepisem na uplatnicu preko koda na fonu, znam da izmedju 1-3 u mesecu ne mozes da vidis stanje, tek nakon toga, znam da ne mogu da me preskoce a da ne dobijem racun.

Nisam znao da salju ove po meni ''drske'' poruke jer ja ih tumacim na jedan nacin a ti na drugi, slozio bih se sa Th3Z0r4n@, da se oni bas toliko ne sekiraju za korisnike.
Ovo nekako sve ispada, kao u kafani u kojoj si svaki dan, popio si nesto i ostao duzan uz dogovor sa gazdom tog dan i rekao si da ces da platis za par dan, odes sutra dan u tu istu kafanu gazda te salece ''samo da ti kazem da si duzan i da treba da platis za par dana'', ako je to OK onda uredu, ja se izvinjavam.

Neka po default-u salju ove ''opomene'' neredovnim platisama a ne ''podsetnike'' redovnim platisama.

Nemoj pogresno da me shvatis, razumem da tvoja namera nije zla namera, nije mi zelja da se prepucavam niti da teram neki inat, vec se zaista osecam prozvano za redovno placanje.

------------------
Posto ispada da blatim T-nor, zelim da kazem da to nije tacno, izneo sam svoje stav povodom te situacije a inace sto se tice same mreze odnosa prema korisniku nemam nikakve zamerke, pa ne bih bio toliko dugo kod njih da nije tako, cena je cena, cena, usluga je usluga.

imam dupli post, ako moze moderator da izbrise #19231.
 
Poslednja izmena:
Bezveze se osecas prozvano, o tome se radi. Redovne korisnike podsete pre isteka roka za placanje, neredovne iskljuce. Ako bi vise voleo da te iskljuce da se ne bi osetio prozvanim izvini. Ne razumem ali izvinjavam se jer nemam nameru da vredjam. Ako mislis da si jedini kome se to desilo da mu ne stigne racun sigurno si svestan i sam da gresis. Zamisli za 10 godino koliko postara otislo na novi reon, koliko su racuna stavili u pogresne sanducice sto greskom, sto zbog smanjenog nivoa krvi u alkoholu. Zamisli da su svakog korisnika iskljucili koliko bi bilo prituzbi, kukanja i sl. Moze Telenor da zabole i za tebe i za mene licno ali im je stalo da ih ne prozivamo, da ne dizemo galamu i da nam uzmu pare. Misli sta hoces ali to su uveli bas da ne bi oni sami a i korisnici dolazili dolazili u nezgodne situacije zbog greske posrednika (poste, postara).
Meni prvom kad ne bi stigao racun ne bih platio. Ne zato sto necu vec bih zaboravio jednostavno. Gomilu puta su me zvali da mi prebace da mi racun stize na mail i svaki put sam objasnjavao da sam zaboravan i da necu placati redovno. Da, meni je super da me podsete za placanje, ja se ne vredjam generickom porukom jer znam cemu sluzi ;)
Jedini razlog zasto ssm uskocio u pricu zato sto si ih nazvao klosa*skom firmom a ljudi su samo profesionalni i gledaju da bude korisnik zadovoljan i da bude mir u kuci, da oni da naplate svoj deo i da ti ponovo produzis ugovor.
Vidim da imas totalno pogresno tumacenje pa sam mislio da ti uprostim, koliko je moguce ;)
Da se razumemo, ja ih isto kritikujem za neke stvari, zbog unutrasnje politike firme, zbog paketa ali ovaj tvoj slucaj bas nije za kritiku, naprotiv. Krenuo si djonom bez razloga.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Da li je moguce da je T-nor toliko k.l.o.s.a.r.s.k.a. firma da salje poruke sadrzine, Pogledajte prilog 234845 korisniku koji uvek i pre vremena izmiruje svoje racune. Ovo tako uvredljivo deluje da posle druge recenice greskom je stavljena tacka vec se podrazumeva zarez, u suprotnom...sta doci ce do cega?
Razmisljao sam da udjem u neku UO, ali posle ovakvog tretiranja korisnika koji nema ni jedan racun a da nije pre vremena izmirio (pod ovim tretiram racun koji je stigao, biva uplacen tog ili sutrasnjeg dana), u T-noru jos od Mobtela, ovako nesto do sada nisam dobio, tako da cu razmisliti sta i kako dalje. Mogu sam da pretpostavim sta se desava onima koji na vreme ne izmiruju svoje obaveze kada redivni korisnici dobijaju neku vrstu precutne pretnje.
Bas korisan podsetnik, koliko puta ja uplatim i meni stigne poruka, kao juce recimo platio racun, nakon 3 min stize ta poruka i pise da ako si platio zanemaris istu, ja je naravno zanemarim ne dramim ni na forumu ni kuci i cao.
Ima nas raznih...
 
Telenor ne daje nikakav popust na samo karticu, ista je cena kao i sa uredjajem?
 
Mislio sam Play+ L, malo je mnogo 1750, mogli su da daju bar 30-40% bez uređaja.
 
Bez uređaja 20% i 10GB, i uz to mogu sve promocije (Vise, Family, SuperSet).
 
Hteo sam da uzmem broj u telenou ali bez da se vezem na 12/24 meseca. Pitao sam momka koji radi na standu u roda marketu da li bih dobio 10gb u to slucaju i on je rekao da. Samo sam hteo da proverim da li je to tacno?
 
Izvinjavam se za duplu poruku, ali evo i ovde...

Ono što sam pitao:
Da li mogu uzeti samo karticu za 1250dinara mesečno, ubaciti taj SIM u mobilni telefon ili MiFi ruter, i da je koristim kao klasični mobilni internet?

Zdravo Slobodane, drago mi je što se interesuješ za našu novu ponudu, Telenor kućni internet. Kada bi stavio SIM u svoj 4G ruter, možeš da net koristiš na bilo kojoj lokaciji koja je pokrivena LTE signalom, a ukoliko se desi da isti nemaš, moguće je korišćenje i 3G mreže, bez brige. /Jelena
 
aj ljudi stvarno dosta više o toj glupoj poruci. tema su postpaid paketi i promocije.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Izvinjavam se za duplu poruku, ali evo i ovde...

Ono što sam pitao:
Da li mogu uzeti samo karticu za 1250dinara mesečno, ubaciti taj SIM u mobilni telefon ili MiFi ruter, i da je koristim kao klasični mobilni internet?
Dakle pogodnost kao kod Vipa, mozes da je "setas" u telefonu, stvarno dobra ponuda, bolja od Vipa.
Svaka cast Telenoru na ovome, ubio je Vip u pojam ovim.
Samo neka nastave oni "rat" u nasu korist i ja srecan.
Dal ce Vip imati odgovor na ovo?
 
Obzirom da mi uskoro ističe ugovor za mts mobilni internet, a trenutno koristim 20GB paket za 1000 dinara, ovo mi deluje vrlo zanimljivo kao zamena, 5x više intrneta za 250din više + je 2Mbps flat. Ionako imam i jeftin 4G telefon (Huawei g620s), slušam internet radio u kolima i koristim ga kao hotspot :)
 
Dakle pogodnost kao kod Vipa, mozes da je "setas" u telefonu, stvarno dobra ponuda, bolja od Vipa.
Svaka cast Telenoru na ovome, ubio je Vip u pojam ovim.
Samo neka nastave oni "rat" u nasu korist i ja srecan.
Dal ce Vip imati odgovor na ovo?
Koja korist za nas, kada su povecane cene najnizeg paketa opet?:)
@Poglavica, pa nadji vaucer za KN1, i imaces 100GB za 840, tj. za 150din MANJE.
 
O VIP KN1. Bio je jeftiniji. Znaci imao si paket za 1000din, sada nemas vec 1200 najmanje. Zvanicno, tj.
 
Dakle pogodnost kao kod Vipa, mozes da je "setas" u telefonu, stvarno dobra ponuda, bolja od Vipa.
Svaka cast Telenoru na ovome, ubio je Vip u pojam ovim.
Samo neka nastave oni "rat" u nasu korist i ja srecan.
Dal ce Vip imati odgovor na ovo?

Ako je telenor cekao godinu dana da iskopira vip i uvede kucni net. Mnogo je to vremena slazes se? :)
A vipu trebalo manje od 24 sata da odgovori originalno.Uveli su dodatak za kucni net,100gb brzog neta za 599 dinara. ;)
Koliko goodina ce trebati telenoru da odgovori? :D

Screenshot_16.png

Jos nisu stigli da postave na sajtu,ali je dostupno putem Moj Vip Aplikacije.
 
Poslednja izmena:
Ma nema to veze sa prodajom Telenora. A i otkud znaš da su pregovori propali?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
@Rafiki nam je rekao da najverovatnije nema ništa od prodaje. Veoma pouzdan izvor.
 
Ako je telenor cekao godinu dana da iskopira vip i uvede kucni net. Mnogo je to vremena slazes se? :)
A vipu trebalo manje od 24 sata da odgovori originalno.Uveli su dodatak za kucni net,100gb brzog neta za 599 dinara. ;)
Koliko goodina ce trebati telenoru da odgovori? :D

Pogledajte prilog 234919

Jos nisu stigli da postave na sajtu,ali je dostupno putem Moj Vip Aplikacije.

ako sam dobro shvatio ovo je dodatak od 599 dinara, znaci moras da imas vec kucni net koji placas xxx i mozes da dodaj jos 100gb po 599.Onda to nije 599dinara


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 
da to je onda 1599 dinara mesecno za 200 GB protoka , sto i nije malo.

Nego ljudi ovde je malko promasena tema. Prica sve vise u kucnom Netu nego o Telenor postpaid paketima.

Dakle, sto se telenor ne izjednaci sa Vipom u ponudi sa novim ugovorima. ?
Nije mi jasno kome jos odgovara da ostane u Telenoru jer Vip nudi NEO 2 tarifu
toliko puta pominjanu kao najekonomicnije resenje.
Cak i Vip stvarno juri svoje nove korisnike da ih otme sto vise od MTS-a i Telenora.
Svoj broj CEO prenesi na NEO i uživaj uz NEOgraničene minute i poruke,
Ima na sajtu rezervacija NEO 2 tarife ako ne znate.

Svoj broj CEO prenesi na NEO i uživaj uz NEOgraničene minute i poruke

Zadrži svoj stari broj uključujući i pozivni broj
NEOgraničeni minuti i poruke u nacionalnom saobraćaju
Mnogo interneta i najbrži surf u zemlji
Najbolji roming dodaci za opuštenu komunikaciju izvan zemlje
Već od 999 dinara


"Rezerviši svoju NEO tarifu čak i dok si pod ugovornom obavezom, a posle prenesi broj u Vip mrežu.

Dok Telenor hladnokrvno pusta stare korisnike na malim paketima da odlaze jer je
vrlo mali procenat korisnika dobio trazici i moleci za nesto bolje nestandardno.
Neka i Telenor uvede neogranicene minute, pa na crtu onda sa Vipom.
Ovako, ostaje kao najomrazeniji provajder. Iako ima najbolju mrezu.
 
Poslednja izmena:
Ljudi jednostavno nemaju potrebe za neogranicenim pozivima i porukama, a ne zele da rizikuju prekoracenje interneta i bespotrebno dodatno placanje. Ja sam bas skoro presao sa mtsa na telenor i izgubio sam 20 dana nakon isteka UO razmisljajuci da li preci na NEO ili PP+ L tarifu. Jeste to lepo sto su minuti neograniceni, ali ja nikada do sada nisam potrosio sve minute iz mts paketa, tako da je za mene i mtsov mix M bio neogranicen.
 
Verovao ili ne, po poslednjim internim izvestajima, Telenor ima vise korisnika nego sto su predvidjali. Ne smatraju VIP ponudu kao opasnu, ali ce zbog psiholoskih razloga, odgovoriti slicnom.
Pozdrav
 
da to je onda 1599 dinara mesecno za 200 GB protoka , sto i nije malo.

Nego ljudi ovde je malko promasena tema. Prica sve vise u kucnom Netu nego o Telenor postpaid paketima.

Dakle, sto se telenor ne izjednaci sa Vipom u ponudi sa novim ugovorima. ?
Nije mi jasno kome jos odgovara da ostane u Telenoru jer Vip nudi NEO 2 tarifu
toliko puta pominjanu kao najekonomicnije resenje.
Cak i Vip stvarno juri svoje nove korisnike da ih otme sto vise od MTS-a i Telenora.
Svoj broj CEO prenesi na NEO i uživaj uz NEOgraničene minute i poruke,
Ima na sajtu rezervacija NEO 2 tarife ako ne znate.

Svoj broj CEO prenesi na NEO i uživaj uz NEOgraničene minute i poruke

Zadrži svoj stari broj uključujući i pozivni broj
NEOgraničeni minuti i poruke u nacionalnom saobraćaju
Mnogo interneta i najbrži surf u zemlji
Najbolji roming dodaci za opuštenu komunikaciju izvan zemlje
Već od 999 dinara


"Rezerviši svoju NEO tarifu čak i dok si pod ugovornom obavezom, a posle prenesi broj u Vip mrežu.

Dok Telenor hladnokrvno pusta stare korisnike na malim paketima da odlaze jer je
vrlo mali procenat korisnika dobio trazici i moleci za nesto bolje nestandardno.
Neka i Telenor uvede neogranicene minute, pa na crtu onda sa Vipom.
Ovako, ostaje kao najomrazeniji provajder. Iako ima najbolju mrezu.
Pa ne jure svi najjeftinije, neko voli da plati kvalitet iako dobije manje minuta, ali ima stabilnu vezu i ne desava mu se da u BG u 2017 hvata E na svom telefonu vec iskljucivo i svugde(bar po BG) LTE.
Nije uvek manje vise!!!
 
Verovao ili ne, po poslednjim internim izvestajima, Telenor ima vise korisnika nego sto su predvidjali. Ne smatraju VIP ponudu kao opasnu, ali ce zbog psiholoskih razloga, odgovoriti slicnom.
Pozdrav

I kućni internet su pustili zbog "psiholoških razloga" ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja sam skoro presao u telenor zbog 10gb interneta. Da nije se pojavila 10gb presao bih na neo2. U mtsu sam koristio mix M, a nisam imao ni dupli net jer se ta akcija pojavila nakon mog potpisivanja ugovora. Koristio sam vip postpaid net na drugom slotu, kako bih imao dovoljno neta.
 
Poslednja izmena:
Dakle, sto se telenor ne izjednaci sa Vipom u ponudi sa novim ugovorima. ?
Nije mi jasno kome jos odgovara da ostane u Telenoru jer Vip nudi NEO 2 tarifu
toliko puta pominjanu kao najekonomicnije resenje.
Neograničena količina minuta uz vrlo ograničenu količinu interneta, bez ičeg dodatnog, ne odgovara svakome. Za tvoje potrebe možda najbolje, ali nisi ti jedini niti su svi isti kao i ti.
 
Poslednja izmena:
I kućni internet su pustili zbog "psiholoških razloga" ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Za kucni net ne znam.
Moj komentar se odnosio iskljucivo na spekulacije o Telenorovom odgovoru na VIP Neo tarife.
Postoje statistike po kojima neki korisnici iskoriste manje minuta kada imaju neogranicen paket (ili skoro neogranicen, tipa 10000 minuta), nego kada imaju ogranicen paket. Ljudi su spremni da plate malo vise, iako im to stvarno ne treba. To je taj psiholoski momenat, na koji se mora racunati.
Ako se neko pita "zasto operateri ne ponude neogranicene pakete, ako ljudi onda manje trose minute, pa se operateru to vise isplati?" odgovor je jednostavan: nakon neogranicenog paketa nema vise sta da se nudi, jedino da se spustaju cene.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Ako otvore neogranicenu ponudu bas me zanima da li ce da "ukinu" ovih 10GB kao odgovor na Vip Neo.
 
Nazad
Vrh Dno