Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Pitanje meseca je kada će ovo rešenje primeniti i kod fizičkih lica.

Mada, meni bi ovo rešenje odgovaralo. Dodatni internet, a minuti i poruke predstavljaju ukupnu i jedinstvenu količinu saobraćaja (poruke više i ne koristim).
 
Neće to fizička lica videti. Da je to tako isplativo, Vip ne bi ukidao smart pakete koji su bili vrlo slični.

Sent from my SM-N920I using Tapatalk
 
Pitanje meseca je kada će ovo rešenje primeniti i kod fizičkih lica.
Mada, meni bi ovo rešenje odgovaralo. Dodatni internet, a minuti i poruke predstavljaju ukupnu i jedinstvenu količinu saobraćaja (poruke više i ne koristim).

Neće to fizička lica videti. Da je to tako isplativo, Vip ne bi ukidao smart pakete koji su bili vrlo slični.
Smart paketi su bili isplativi (korisnicima kao sto sam ja ili petar) jer su nudili tipa 700 smartova za ispod 1000din, pa kada se uracuna da su skoro sve minuti - i plus minuti ka VIPu paralelno, extra.
Ovde je paket sa 800 "smartova" 2500rsd. To nema veze sa isplativoscu!

Bas je navlakusa. Izgleda cak bolje od MTS biznis paketa (ili tu negde, posto nisu direktno poredive kolicine minuta), a u stvari... :)
 
Poslednja izmena:
Preciznosti radi: ovde je u pitanju 800 "smartova" i 2gb pride u odnosu na nekadasnji smart 700.
Svejedno, skupo je pogotovo ko koristi sms.

Edit: interesantno koliko operateri u BIZ paketima skrtare na SMSu. Koliko vidim i VIP daje neku saku jada kolicinu poruka u paketima. Verovatno zbog SMS internkonekcije.
 
Poslednja izmena:
Suludo je da neko pamti kakva su sve imena njihovi marketing strucnjaci dodejivali paketima. Ja samo znam da je prethodni paket u tom rangu, sa cenom od oko 2200 dinara, imao 600 minuta i dovoljno poruka za ceo mesec i to je bilo ono sto mi treba. Sada za 2500 dobijam nesto sto ocigledno ne moze da dobaci ni do pola meseca. Kradja. Prevara.

Nije kradja niti je prevara. Sledeci put se malo bolje informises. Lepo iskustvo nije ali se od greske uci vecinom.
 
Preciznosti radi: ovde je u pitanju 800 "smartova" i 2gb pride u odnosu na nekadasnji smart 700.
Editovao sam pre nego sto si napisao to :D

Edit: interesantno koliko operateri u BIZ paketima skrtare na SMSu. Koliko vidim i VIP daje neku saku jada kolicinu poruka u paketima. Verovatno zbog SMS internkonekcije.
SMS interconnect... koji se skoro potre sigurno, jer koliko cesto saljete poruke bez da vam na nju odgovore?
Za fizicka lica rekoh to rade jer ne zele da prodaju male pakete samo za SMS (mada jbt...), ali za biz korisnike stvarno default ponuda je smesna.

Nije kradja niti je prevara. Sledeci put se malo bolje informises. Lepo iskustvo nije ali se od greske uci vecinom.
Prevara nije, ali navlakusa sigurno jeste.
 
Kao dugogodisnji telenorov korisnik (doduse sad vec bivsi) mogu da potvrdim da se agent nikad nije cimao previse za obnovu ugovora tj nije hteo nesto da objasnjava pakete i dodatke i da li su mozda neke druge opcije bolje za nas. Desilo se da nam je za poslednji ugovor obecao jedno a u ugovoru stavio nesto sasvim drugo i tako smo ispali glupi sto nismo citali ugovor vec smo imali poverenje u dugogodisnjeg poslovnog partnera a zeznuo nas je samo tako. Zato uvek citajte to sto treba da potpisete.
 
^ Vas slucaj nije usamljen. Znam za više slucajeva kada su veci korisnici Telenora prakticno oterani od strane agenata koji su vodili njihove racune.
Pozdrav
 
^ Vas slucaj nije usamljen. Znam za više slucajeva kada su veci korisnici Telenora prakticno oterani od strane agenata koji su vodili njihove racune.
Pozdrav

Ali mi stvarno nije jasno zasto, tad smo imali vise od 70 brojeva gde su samo nas nekoliko imali preko 15000din koje smo pravili uglavnom u glupom romingu a plus jos i ostali koji su trosili uglavnom pozivima u telenor mrezi neke fiksne sto mi se cini je dobitna kombinacija za telenor.
A da a kad smo zvali zbog tog ugovora da sredimo stvar tog coveka vise nigde nije bilo.
 
Poslednja izmena:
Smart paketi su bili isplativi (korisnicima kao sto sam ja ili petar) jer su nudili tipa 700 smartova za ispod 1000din, pa kada se uracuna da su skoro sve minuti - i plus minuti ka VIPu paralelno, extra.
Ovde je paket sa 800 "smartova" 2500rsd. To nema veze sa isplativoscu!

Bas je navlakusa. Izgleda cak bolje od MTS biznis paketa (ili tu negde, posto nisu direktno poredive kolicine minuta), a u stvari... :)
Mislio sam na isplativost operateru :D

Sent from my SM-N920I using Tapatalk
 
Nije kradja niti je prevara. Sledeci put se malo bolje informises. Lepo iskustvo nije ali se od greske uci vecinom.

Hahaha! Evo ga naucnik. Samo sam cekao kad ce neko da se javi da brani operatere.
JESTE KRADJA I JESTE PREVARA ako ti kao korisniku ne skrenu paznju na taj bitan detalj, koji moze da ti poveca racun.
Ako ti kazu a ti pristanes, onda je to OK!
Klasicna sibicarska navlakusa.

Pre neki dan mi komsinica kuka kako uvek dobije veci racun nego sto joj je paket a ne veruje da prica bas toliko...
Mi na izvod, kad tamo potrosnja neta preko paketa 1din po MB.

Ona zena ukljucila 4g da radi non stop, ne prebacuje na wifi kad je kod kuce i tako potrosi vise od 1GB koliko ima u paketu i onda krece taksimetar da kuca.

Tvrdi da joj u prodavnici nisu rekli da se prekoracenje naplacuje nego da su joj rekli da ce kad potrosi sadrzaj iz paketa, net da stane, ali joj nisu rekli da se ta opcija ukljucuje na zahtev i doplacuje...

Ovo sto ona tvrdi ja nemogu da potvrdim, ali ne bi me iznenadilo da se i time sluze. Zakukulje, zamumulje i ti se onda pogubis, i ne znas ni sta su ti rekli ni sta nisu i potpisujes sta ti podmetnu pod ruku.
 
Poslednja izmena:
kod mene na Play+ paketu kada potrosim internet ne mogu vise da koristim net dok ne kupim dodatne MB + dobijem sms obavestenje. Ne znam kako je za druge pakete...
 
U nekim paketima Vip-a ide 1MB=1din nakon potrošenih iz paketa. Ali svakako stiže obaveštenje malo pre nego se potroše.
 
Da, to ima kod Vipa. Na svima Telenorovim paketima se net gasi nakon što se potroši i dalje korišćenje je moguće samo kupovinom nekog tarifnog dodatka.

NXT-L09
 
Ide li vam na živce novi način prikazivanja trenutnog zaduženja na moj Telenor aplikaciji? Ja platim račun, on se proknjiži (dobijem potrvdnu poruku) ali mi i dalje stoji isti račun kao trenutno zaduženje. Sad sam platio parking SMS-om i trenutno zaduženje mi je naraslo za iznos parkinga!? Totalno mi je nelogično.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ali stize obavestenje pre nego sto se potrosi, mislim da je prvo na 200MB pa na 50MB.

Sent from my SM-N935F using Tapatalk
 
Ide li vam na živce novi način prikazivanja trenutnog zaduženja na moj Telenor aplikaciji? Ja platim račun, on se proknjiži (dobijem potrvdnu poruku) ali mi i dalje stoji isti račun kao trenutno zaduženje. Sad sam platio parking SMS-om i trenutno zaduženje mi je naraslo za iznos parkinga!? Totalno mi je nelogično.

Platio si račun za prošli mesec, konkretno Februar. Trenutno zaduženje je trenutno stanje za tekući mesec, dakle Mart. Kad recimo platiš parking, naravno da se trenutno stanje uvećava za cenu parkinga.
 
Poslednja izmena:
Platio si račun za prošli mesec, konkretno Februar. Trenutno zaduženje je trenutno stanje za tekući mesec, dakle Mart. Kad recimo platiš parking, naravno da se trenutno stanje uvećava za cenu parkinga.

Evo ovako to kod mene izgleda:
9fbd3abb95b41b30ac773a7857790ed6.jpg

Imam stavku prethodni račun 1750 dinara (februar) što je ok i veoma jasno. Taj februarski račun sam platio ALI mi i dalje stoji 1750 dinara kao trenutno zaduženje. I na tih 1750 dinara od februara mi je dodalo ovih 31 DIN sto platio parking malopre!? Ovo mi je već besmisleno. Pre je bilo platim račun za prethodni mesec, kad se uplata proknjizi zaduženje mi se resetuje na 0 - logično. Sad platim račun za prethodni mesec on mi i dalje stoji na trenutnom zaduzenju!? Ne razumem zašto su ovo promenili?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne pratis temu - promenili su da bi poslednjeg dana u mesecu tacno znao koliko ce da iznosi sledeci racun. Kod tebe za sada on iznosi 1784,60 rsd.
 
Dovoljno je da klikneš na malo slovo i pored trenutnog zaduženja, i sve će ti biti jasno.
 
Sad platim račun za prethodni mesec on mi i dalje stoji na trenutnom zaduzenju!
Ne stoji prethodni račun u trenutnom zaduženju, već trenutno stanje Martovskog računa, ukupno sa pretplatom i PDV i svime što si platio u ovom mesecu.
 
Hahaha! Evo ga naucnik. Samo sam cekao kad ce neko da se javi da brani operatere.
JESTE KRADJA I JESTE PREVARA ako ti kao korisniku ne skrenu paznju na taj bitan detalj, koji moze da ti poveca racun.
Ako ti kazu a ti pristanes, onda je to OK!
Klasicna sibicarska navlakusa.

Pre neki dan mi komsinica kuka kako uvek dobije veci racun nego sto joj je paket a ne veruje da prica bas toliko...
Mi na izvod, kad tamo potrosnja neta preko paketa 1din po MB.

Ona zena ukljucila 4g da radi non stop, ne prebacuje na wifi kad je kod kuce i tako potrosi vise od 1GB koliko ima u paketu i onda krece taksimetar da kuca.

Tvrdi da joj u prodavnici nisu rekli da se prekoracenje naplacuje nego da su joj rekli da ce kad potrosi sadrzaj iz paketa, net da stane, ali joj nisu rekli da se ta opcija ukljucuje na zahtev i doplacuje...

Ovo sto ona tvrdi ja nemogu da potvrdim, ali ne bi me iznenadilo da se i time sluze. Zakukulje, zamumulje i ti se onda pogubis, i ne znas ni sta su ti rekli ni sta nisu i potpisujes sta ti podmetnu pod ruku.

Ne branim ja nikoga, nego mi je malo naivno ako ocekujes to sto si rekao u Banana Drzavi. Drzava gde svako gleda nekoga da prevari. Ja svuda u svetu kada potpisujem ugovor pogledam sve, to se desava i u Nemackoj. Imao sam i ja slucaj kod Telenora da mi jedan radnik u Airport City rekao da mogu da otkazem drugi broj u VIP, pa da mogu uzeti odma jos jedan broj kod njih. Posle par dana idem u Merkator i saznajem da treba da prodje mesec dana ili dva, nisam siguran. Zato ja uzimam pakete bez Ugovorne Obaveze ili MAX na 12Meseci ako ima nekog popusta.
 
Ne stoji prethodni račun u trenutnom zaduženju, već trenutno stanje Martovskog računa, ukupno sa pretplatom i PDV i svime što si platio u ovom mesecu.

Jasno, ukapirao. Zaduže me na početku meseca za trenutni mesec.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo ovako to kod mene izgleda:
9fbd3abb95b41b30ac773a7857790ed6.jpg

Imam stavku prethodni račun 1750 dinara (februar) što je ok i veoma jasno. Taj februarski račun sam platio ALI mi i dalje stoji 1750 dinara kao trenutno zaduženje. I na tih 1750 dinara od februara mi je dodalo ovih 31 DIN sto platio parking malopre!? Ovo mi je već besmisleno. Pre je bilo platim račun za prethodni mesec, kad se uplata proknjizi zaduženje mi se resetuje na 0 - logično. Sad platim račun za prethodni mesec on mi i dalje stoji na trenutnom zaduzenju!? Ne razumem zašto su ovo promenili?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sve je savršeno logično - trenutno zaduženje za mesec Mart ti je 1.781 dinar, tj 1.750 dinara mesečne pretplate za tekući mesec plus tih 31 dinara što si potrošio.

Drugim rečima onih 1.750 dinara koje što platio u februaru ti je skinuo i oni ne ulaze u tih 1.781 dinar već ti je to novo zaduženje za mart za koje će ti račun stići početkom aprila a gde kumulativno prikazuje pretplatu za tekući mesec i sve nastale troškove koji ne ulaze u pretplatu...
 
Ide li vam na živce novi način prikazivanja trenutnog zaduženja na moj Telenor aplikaciji?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja nemam taj problem s obzirom da mi od predzadnjeg apdejta aplikacija ne radi uopšte. Ni jučerašnji apdejt nije pomogao. Ne radi ni vidžet ni aplikacija. Posle 5-6 godina korišćenja aplikacije ( ranije koristio info 01 - ko je koristio setiće se možda ove aplikacije) ponovo sam se vratio na dobri stari ussd kod za proveru stanja[emoji35]

NXT-L09
 
Reinstaliraj, obrisi. Radi sasvim normalno barem sto znam za Nexus i S6.
 
Ne pomaže ništa. Kad skinem neku stariju verziju sa apk mirr.. onda hoće, ali čim ažuriram na najnoviju verziju krene da se ruši a vidžet vrti u nedogled. Telefon je Huawei Mate 8.

NXT-L09
 
Nazad
Vrh Dno