Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Odlicni novi paketi = pakao.
Ja pre 20 dana potpisao novi ugovor sa njima Total Data paket - Sad se zove Total Data 2020 naravno svega manje i veca cena...
Sad sam zavrsio razgovor sa call centrom kazu tako je to nema sad menjaze bar sledeca 3 meseca a posle moze po punoj ceni da menjas sta hoces...
Da sam mogao mislim da bi zadavio onu tamo neduznu devojku iz call centra AGHHHH.
 
Sastavio sam listu promena u odnosu na stare pakete i ove nove, pa samo da dodam par napomena:
  • crvenom sam označio promene na gore (manje sadržaja u paketu ili veća cena) u odnosu na najbliži ekvivalentni paket u staroj ponudi,
  • zelenom sam označio promene na bolje (više sadržaja u paketu ili niža cena) u odnosu na najbliži ekvivalentni paket u staroj ponudi,
  • cene su u punom iznosu stavljene, a vi obračunajte koliko bi one izašle sa 50% popusta (i e-računom).
1665413393790.png

Lični utisak je da:
  1. su simbolično povećali sadržaj najjeftinijih paketa i neopravdano podigli cene istih dok konkurencija "grize" i nudi svašta u tom rangu cena,
  2. su namerno uklonili pakete Total 2 i Total 5 koji bi po novim cenovnim kriterijumima bili dosta jeftiniji nego pre (jer žele da zarade još na korisnicima primoravajući ih da pređu na Total 10),
  3. je dosta bolji balans količine interneta i cene u Total paketima,
  4. su stavili mnogo manji broj aplikacija u Total pakete nego što je to pre bio slučaj za ekvivalentne pakete (što je posledica spuštanja cena),
  5. korisnik u Jetelu ako neće da plati 1000 i više dinara nema šta da traži (i to sada više nego pre), a da oni koji su pre plaćali preko 1000 dinara sada moraju da plate još bar malo više (ali će za uzvrat dobiti dosta više interneta, ali i verovatno manje aplikacija).
 
Poslednja izmena:
Odlicni novi paketi = pakao.
Ja pre 20 dana potpisao novi ugovor sa njima Total Data paket - Sad se zove Total Data 2020 naravno svega manje i veca cena...
Sad sam zavrsio razgovor sa call centrom kazu tako je to nema sad menjaze bar sledeca 3 meseca a posle moze po punoj ceni da menjas sta hoces...
Da sam mogao mislim da bi zadavio onu tamo neduznu devojku iz call centra AGHHHH.
Raskini ugovornu obavezu, plati penale za ovaj jedan mesec korišćenja (razlika pune cene i povlašćene cene), pređi na pripejd, uzmi novi Total Data sa 50% popusta (možda ti ponudi na pripejdu za 1824 dinara Total Data u aplikaciji, ali se čini da je ovo ponuda samo za one na starim paketima, bar za sada).

Meni se čini da ovo možeš ovako uraditi, nek me neko ispravi ako to nije slučaj.
 
Ovo jeste tacno...

Pozdrav
Ne bi se ubedjivao jeste - nije, ja sam napisao koja je procedura. Uvek postoji 1% šanse da radnica u poslovnici nije videla dodatni popust na tvom broju ucita. Ali zašto bi te operater iz kol centra poslao u poslovnicu kad jednim klikom ti šalje aneks na koji ti odgovaraš i eto ga popust u roku od minut sa sve novom ugovornom obavezim?
Svakako mi možeš poslati broj u pp i dobices najpovoljniju ponudu :) .

Znaci da podnesem zahtev da se prebacim na prepaid, sacekam par dana i uzmem ponudu iz app sa popustom? :) I 10k popusta za reciklazu moze da se iskoristi za dodatnu opremu, uzeo bih neke sluske recimo.
Tako je. Reciklazu mozes da odradiš u istom odlasku kada budeš podnosio zahtev za prelazak u Yettel. Kada se broj prenese, najkasnije 72h od aktivacije možeš da predješ sa 50% popusta.
Posle odeš u poslovnicu u kojoj imaju te sluške koje želiš ili šta već hoćeš od opreme (do 60k je za nove korisnike) .
Tu sam za pomoć ako treba.
 
A gledajte ovaj hit.
Imam 50% na pretplatu i duplo net na sadasnjem total paketu.
Zovem i pitam ako predjem na novi 40 paket...jel mi obe ove akcije ostaju,kaze za popust da ostaje,ali da nije sigurna za dupli net,proverice pa ce mi javiti.

Gde ono mogu da vidim uslove ugovora kad sam uzeo ovu promociju?

Tacno cu ih napusiti kako sam ja umem...sad cekam da mi javi...ovi su izgubili kompas.
Ako se i net duplira onda mi je ovaj skroz kul paket,za nepunih 200 kinti dobijem mnogo vise neta i jos i 1 gb za Evropu ako sam dobro video,a posto net dosta trosim ovo ne skroz dobra prilika.
 
Total 5 stari je sada Total 5 2020 i pretplata mu je 2.342.87 RSD
Sa -50% me dođe oko 1.170 RSD sada mesečno, pa dobro i nije
mi tako strašno ovo "poskupljenje".
 
Total 5 stari je sada Total 5 2020 i pretplata mu je 2.342.87 RSD
Sa -50% me dođe oko 1.170 RSD sada mesečno, pa dobro i nije
mi tako strašno ovo "poskupljenje".
Puna cena Total 5 2020 paketa je 2349.00 dinara, a sa 50% popusta 1174.5 dinara (bez e-računa). Međutim, taj paket je sada "stari paket" pa ga verovatno neće nuditi novim korisnicima jer ni do sada nije bila praksa da se stari paketi nude za nove ugovore (ali imajući u vidu da im je najjeftinije paket u novoj ponudi sa neograničenim minutima Total 10, možda se i ta praksa promeni).
 
Isto sa e racunom.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-10-10-18-21-03-06_0c8dde9255920c0099cd9fdf817c8e30.jpg
    Screenshot_2022-10-10-18-21-03-06_0c8dde9255920c0099cd9fdf817c8e30.jpg
    73.5 KB · Pregleda: 76
Odlicni novi paketi = pakao.
Ja pre 20 dana potpisao novi ugovor sa njima Total Data paket - Sad se zove Total Data 2020 naravno svega manje i veca cena...
Sad sam zavrsio razgovor sa call centrom kazu tako je to nema sad menjaze bar sledeca 3 meseca a posle moze po punoj ceni da menjas sta hoces...
Da sam mogao mislim da bi zadavio onu tamo neduznu devojku iz call centra AGHHHH.
Bolje da se javis doktoru ako vec nije kasno...rezonovanje tipa "pre 20 dana sam kupio banane po 150din a danas su 110, da sam mogao zadavio bi kasirku/babu na pijaci"

korisnik u Jetelu ako neće da plati 1000 i više dinara nema šta da traži (i to sada više nego pre), a da oni koji su pre plaćali preko 1000 dinara sada moraju da plate još bar malo više (ali će za uzvrat dobiti dosta više interneta, ali i verovatno manje aplikacija).
Sta to ima konkurencija za <=1000din da je bolje od Go Data (300min, neogranicen SMS i 15GB) od 925din?
 
Poslednja izmena:
Odes u poslovnicu i trazis nekoga ko je vodi, i lepo im kazes jesam ja dobio nagradu jesam i jesam bio strpljiv skoro mesec dana jesam e sada nejdem odavde dogod mi ne donesete moju nagradu.
 
Pa ako nema roka za urucenje nagrade onda ne mozes da se zalis. Ali mozes da koristis mail umesto call centra
 
Pa dobro ako nema rok za urucenje nagrade jel treba da ceka 3 meseca da bi se oni setili da isporuce nagradu.
 
Pa treba da se zali propisnim kanalima a ne da caska sa zaludnim botovima u call centru, ali realno ako rok isporuke nije naveden onda je stvar njihove dobre volje. Pa oni satovi, slusalice i ostalo sto se dobija uz odredjene modele telefona ljudi cekaju mesecima a ne neku tamo nagradu
 
Danas sam obnovio ugovor i imam samo jednu malu primedbu. Pitam se zasto agenti u poslovnicama forsiraju mobi banku?! Malo je falilo da me ubede da uredjaj nije moguce kupiti putem yettel rata. Pola sata me ubedjivala da ponuda kupovine telefona na rate putem yettel-a vazi samo za on-line porudzbine.Onda je dosla sefica poslovnice i sve sredila za 5 minuta. Naravno kupio sam uredjaj na rate putem yettel-a.
 
A gledajte ovaj hit.
Imam 50% na pretplatu i duplo net na sadasnjem total paketu.
Zovem i pitam ako predjem na novi 40 paket...jel mi obe ove akcije ostaju,kaze za popust da ostaje,ali da nije sigurna za dupli net,proverice pa ce mi javiti.

Gde ono mogu da vidim uslove ugovora kad sam uzeo ovu promociju?

Tacno cu ih napusiti kako sam ja umem...sad cekam da mi javi...ovi su izgubili kompas.
Ako se i net duplira onda mi je ovaj skroz kul paket,za nepunih 200 kinti dobijem mnogo vise neta i jos i 1 gb za Evropu ako sam dobro video,a posto net dosta trosim ovo ne skroz dobra prilika

Novim aneksom popust na pretplatu ostaje a stara promocija 2x ili 4x vise interneta se gubi.
 
@Alleksa
Sa aktiviranim e-računom…
Još jedna čudna stvar u Jetel sistemu naplate i sklapanja ugovora. Tebi jeste ta cena, to stoji, ali zvanična puna cena paketa je uvek bila 2349 dinara, a evo i u zvaničnom cenovniku sa sajta:

1665423559673.png

Sta to ima konkurencija za <=1000din da je bolje od Go Data (300min, neogranicen SMS i 15GB) od 925din?
Uistinu taj paket sam hteo dodati kao izuzetak, ali mi je bilo isteklo vreme za editovanje posta. Ipak, ima problema sa paketima ispod 1000 dinara:
  • svi ostali paketi ispod 1000 dinara (Go Start, Go Smart, Go Start+) su svi lošiji od A1 Moćnog plana (koji je još i pripejd opcija, bez ugovorne obaveze),
  • veliki broj korisnika Jetela nema pojma za postojanje opcije od 50% popusta (jer se o tome prećutkuje u poslovnicama, a i kad se pita na društvenim mrežama umeju da nas upute na cenovnik na sajtu) tako da u toj situaciji osim "Go Start" i "Go Smart" nema realno paketa ispod 1000 dinara,
  • jedini paket koji Jetel ima (po standardnom popustu) ispod 1000 dinara je "Go Start" (799 dinara), a uporedi ga samo sa "Start" tarifom (postpejd) ili Moćnim planom (pripejd) u A1 i sve će ti biti jasno.
 
Obratite pažnju šta piše iznad te povlašćene cene sitnim slovima

Pogledajte prilog 358876


Da li to znači da ako uzmem taj paket po povlašćenoj ceni mogu uz njega uzeti telefon na rate?
Da odgovorim sam sebi pošto sam zvao call centar radi utvrđivanja ovih detalja napisanih sitnim slovima.

Ova preporučena cena koju smo dobili preko aplikacije je cena za produženje ugovorne obaveze bez uzimanja uređaja.

Ko hoće uređaj na rate preko web shop-a (ako sigurno hoćete da uzmete od Yettel-a najelegantniji način) onda važe cene paketa sa sajta.

Pune cene one precrtane su cene usluge bez ugovorne obaveze.
Uistinu taj paket sam hteo dodati kao izuzetak, ali mi je bilo isteklo vreme za editovanje posta. Ipak, ima problema sa paketima ispod 1000 dinara:
  • svi ostali paketi ispod 1000 dinara (Go Start, Go Smart, Go Start+) su svi lošiji od A1 Moćnog plana (koji je još i pripejd opcija, bez ugovorne obaveze),
  • veliki broj korisnika Jetela nema pojma za postojanje opcije od 50% popusta (jer se o tome prećutkuje u poslovnicama, a i kad se pita na društvenim mrežama umeju da nas upute na cenovnik na sajtu) tako da u toj situaciji osim "Go Start" i "Go Smart" nema realno paketa ispod 1000 dinara,
  • jedini paket koji Jetel ima (po standardnom popustu) ispod 1000 dinara je "Go Start" (799 dinara), a uporedi ga samo sa "Start" tarifom (postpejd) ili Moćnim planom (pripejd) u A1 i sve će ti biti jasno.
Potvrđuje se jedno odavno prećutno, a toliko puta primenjivano pravilo još iz doba Telenora, a to je da njih kategorija najjeftinijih i najsiromašnijih uslugama paketi uopšte ne interesuje.

Njihovi korisnici su isključivo oni koji dobro plaćaju i imaju bogate uslugama pakete.

A ove jeftine i siromašne pakete su svesno prepustili A1 kompaniji.
 
Poslednja izmena:
Pa nece biti da je i dalje tako, eto ni taj Mocni plan za 900 ni Start za 800 ne mogu da se porede sa Go Data. Kao ni Neo 4/Surf sa Total 10/40. Cak su i cene paketa i telefona (uz reciklazu) u nekim slucajevima nize, sto nikad nije bilo
 
Danas sam obnovio ugovor i imam samo jednu malu primedbu. Pitam se zasto agenti u poslovnicama forsiraju mobi banku?! Malo je falilo da me ubede da uredjaj nije moguce kupiti putem yettel rata. Pola sata me ubedjivala da ponuda kupovine telefona na rate putem yettel-a vazi samo za on-line porudzbine.Onda je dosla sefica poslovnice i sve sredila za 5 minuta. Naravno kupio sam uredjaj na rate putem yettel-a.
Forsiraju mobi banku iz licnog razloga, prodavac koga nagovori da otvori racun u mobi banci dobija 1500din na platu. Posto kolega koji radi u yettelu tako kaze.
 
Pa nece biti da je i dalje tako, eto ni taj Mocni plan za 900 ni Start za 800 ne mogu da se porede sa Go Data. Kao ni Neo 4/Surf sa Total 10/40. Cak su i cene paketa i telefona (uz reciklazu) u nekim slucajevima nize, sto nikad nije bilo
Nisam "Start" i "Moćni plan" ni poredio sa "Go Data". Rekao sam da je "Go Data" srećni izuzetak ispod 1000 dinara (i to samo ako se uzme 50% popusta, a koliko će to korisnika znati da uradi je pitanje), dok je ostale pakete ispod 1000 dinara (sa ili bez 50% popusta) smešno porediti.

U prethodnom postu sam ako pogledate uočio da:
  • su svi novi "Total" paketi zaista bolji (po sadržaju i ceni) od svojih ekvivalenata (sa izuzetkom manjka besplatnih aplikacija, ali je nešto moralo da trpi kad je već cena niža a paket bogatiji),
  • je šteta što se izgubila prilika da se novim (nižim) cenama prilagode i stari "Total 2" i "Total 5" paketi, pa se čini da je jedini izbor za korisnike koji su tim paketima bili zadovoljni da po prestanku važenja ugovorne obaveze pređu na novi (i skuplji) "Total 10" što naravno da nije slučajno.
 
Bolje da se javis doktoru ako vec nije kasno...rezonovanje tipa "pre 20 dana sam kupio banane po 150din a danas su 110, da sam mogao zadavio bi kasirku/babu na pijaci"


Sta to ima konkurencija za <=1000din da je bolje od Go Data (300min, neogranicen SMS i 15GB) od 925din?

Vidi, danas opet bio do poslovnice da prenesem jedan stari prepaid broj koji mi je žao da gasim i koji mi čuči tu i tamo kao neki backup. Novi paketi su me iznervirali do te mere da bih pojeo sopstveno stopalo. Prošle nedelje sam potpisao ugovor (sa 50% popusta) na Total 12. Sad vidim da bih, pod istim uslovima, plaćao Total 40 za nešto veći iznos (manje od 100rsd). Pitao da promenim - rekli su "naravno da ne može". Bedak, ali ajd....nije smak sveta, preživeću :rolleyes:
Međutim, ovo oko jeftinih paketa mi je baš diglo pritisak. Imam jedan broj koji klinac koristi. "Smartić" paket.
(hvala @Alleksa za detaljnu tabelu gore)
Taj paket ja trenutno plaćam 250rsd (50min, 1GB, uz nemogućnost da se "arči" kad se potroši navedeno). U svakom scenariju, kad ugovor istekne (za nekih 7 meseci), ja neću imati opciju ispod 500-600rsd (ček je i nebitno šta i koliko ide uz taj paket). Poskupljenje od preko 100% je baš too much. Uz sve to, drugo dete mi kreće u školu sledeće godine, dakle još jedan ugovor (i satić) uzimam (prepaid nije opcija)...i trenutne opcije mi se uopšte ne sviđaju.

Jedino što nisam siguran da li ću moći da izignorišem sve moguće opcije, promene itd i ostavim taj postojeći "smartić" paket bez nove ugovorne obaveze...već ono kao, klasika mesec-za-mesec po istovetnim uslovima, imajući u vidu da (bar prema mojoj logici zaključivanja) nemam tu nikakav popust trenutno (slika u spoJLeru).

1665428585012.png
(pretpostavka da nemam nikakav popust ovde je na osnovu toga što za preostala 3 ugovora koje imam - za svaki stoji napomena koliki je popust tu)
 
Ne verujem da može. Nikad u Yettelu nije moglo 50% popusta na pretplatu i telefon. Neka neko kaže ako se nešto promenilo

Ne može. Može da se uzme sve što tumače dodatnom opremom, ali telefon ne. Pre par dana sam uzeo Total 12 sa 50% popusta i sat (sa sve sniženom cenom usled reciklaže), ali telefon neće da može. Mislim da je i ovo ok kombinacija i pravo je pitanje do kada će davati tako nešto.

E sad, ne isključujem mogućnost cenkanja, imajući u vidu da sam pre dve ipo godine dobio baš-baš dobar popust (podneo zahte za raskid ugovora zbog njihove velike greške, pisao sam već o tome, hteo da raskinem ugovor na njihovu štetu i prebacim broj u drugu mrežu...ali su mi bukvalno dali ponudu koju nisam mogao da odbijem, popust je bio preko 55%, verovatno čak i preko 60%). Naravno - to je specifična situacija/primer. Sa druge strane, ona fizička lica koja mesečno daju Yettelu na potrošnju (bez uređaja) ogromne novce (tipa više ugovora, cifre preko 80-90-100 evra) - kapiram da oni imaju mnogo više prostora za cenkanje.
 
Kuckao se s njima ali mi nisu potvrdili da je ta cena iz aplikacije za mene. Kao mozete preko aplikacje da promenite tj produzite ali ne rekose jel taj Total data 1824 din za mene.
 
Nazad
Vrh Dno