Šta je novo?

Xperia X1 - koji ROM

Ako imas Advanced Config 3.3, u sekciji Phone, imas Call ID match koji meni stoji na 8..
probao sam da stavim rucno 9 i onda imena koja imam ubelezena u imenik sa 063xxxxxx, kad mi stigne poruka od njih, pise samo broj ali sa +38163xxxxxx

Jel moze da se namesti Titanium Weather da prikazuje temp za nase gradove?
 
Poslednja izmena:
Imam i meni stoji 8 :(
Probao sm i sa 9.. isto :(

Jbt, stizu mi poruke, i ne znam od koga je. Zove me ortak i imam njegov proj u imeniku i pise +38160xxxxxx i nemam pojma ko je.
 
onda ti taj energy brljavi.. ja imam problem sa bilo kojim romom ako stavim tamo cifru 9... sa 8 sljaka sve..
probaj i sa 7, nase mreze nemaju brojeve sa vise od 7 cifara..
 
Nece ni tako.. Okrenem broj sa prefiksom +381 i ne prepoznaje ga :(
 
ako hoces cist rom, probaj ovaj...
 
Juce sam i ja uzeo X1 pa hocu da promenim rom jer me ubi 6.1 sa svojim malim dugmicima... Da li ima neki koji radi posao kako treba, znaci da pozivi i poruke f-nisu besprekorno a da je opet touch friendly ili cu morati jos malo da sacekam?

Da li ce za X1 zvanicno izaci update na 6.5?
 
Danas cu probati ovaj, trebalo bi da je brz, stabilan i bez bagova. U pitanju je poslednji oficijelni WM6.5 portovan sa rhodiuma. Manila je 2.1.19193517.0 (with location weather and new weather animations on hometab).
Meni je Manila, tj.TouchFlo neprevazidjen interfejs za WM i svaki rom koji probam je manila-based
Dosad sam koristio ovaj ali u LEO izvedbi. Sto se tice njega, pozivi i poruke rade normalno. Ima problem kao i svaki LEO-based rom a to je da ne radi landscape u LEO interfejsu.
Ako ti ne treba Manila, imas Xperio ROM od istog kuvara (Agent_47).
Ovde imas sve sto ti treba a ovde je postavljeno slicno pitanje kao tvoje...
Ne zaboravi, da bi ubacio bilo koji custom ROM, moras mu odraditi Hard-SPL a to imas ovde
Moj predlog ti je da pogledas vise romova, vidis sta bi ti mozda odgovaralo, probas vise njih jer idealan rom ne postoji, sve zavisi od potreba korisnika..
Takodje, svaki custom rom pati od necega, samo je pitanje koliko je taj bag ili nesto drugo tebi bitno, pogotovu ako se radi o WM6.5 romovima jer ne postoji oficijalni X1 WM6.5 rom a ne verujem da ce ga ikad i biti..
 
Ja sam prodao X1 ali najbolji mi je bio EnergyROM Standard (manila 2.1).. Isti takav sam koristio i na HTC Touch HDu i bio je najbolji.
 
Meni je Manila, tj.TouchFlo neprevazidjen interfejs za WM
Po meni je SPB mobile shell mnogo bolji interfejs za WM, ne kazem da je manila losa ali spb je mnogo bolji, funkcionalniji, lepsi sa mnogo vise opcija za prilagodjavanje kako ti god odgovara, cak je novi Sense UI koji je HTC lansirao za Android, cista kopija spb-a sa widgetima ali manje je funkcionalniniji jer nema dosta stvari kao na primer ono kod programa Recently Used.
I sto je najjbitnije SPB trosi manje RAM-a od manile a lepse izgleda sa dosta lepih animacija.
 
sve je stvar ukusa.. meni spb shell izgleda nekako... sterilno.. ne znam... nisam obozavaoc... manila mi je sasvim funkcionalna koliko meni treba.. i tu opet dolazimo do onoga sta kome treba i kako kome lepse izgleda..
zato sam i rekao, najbolje je probati sto vise romova i odabrati pobednika..
 
Manila je sminka, ali sam i ja veca pristalica SPBa pokotovu kad onako lepo radi i kad je onako funkcionalan.
 
Sta ima novo u SPB shell 3.5? Vidim da se pojavio sad skoro a probao sam samo v3.01
 
Sta ima novo u SPB shell 3.5? Vidim da se pojavio sad skoro a probao sam samo v3.01

New widgets:
Tasks
Picture frame (widget and fullscreen slideshow)
Facebook status
Twitter status
Birthdays reminders
Four instant wireless switches (WiFi, Bluetooth, Flight Mode, and Phone Switch)
Internet search
Operator's name
Date
Alarm
Updated widgets:
Contact: ability to choose the default action
Wireless manager: icon shows current states, and popup shows current states
Weather: support for more advanced skins with detailed forecast and current weather conditions
3D email and SMS viewer
Access to online catalog in the "Change Background" dialog box
Streamlined background change (with cropping and easy to view local gallery)
Current weather conditions (in addition to forecast)
Gravity sensor support in the 3D carousel
Improved 3D carousel design (e. g. added reflections)
New "Add Widget" dialog
Widget skin selection with preview
New skins for most widgets
Widget-based Professional home
Option to have only one home screen (lifestyle or professional)
Option to change the number of screens in lifestyle or professional layouts
Weather in Agenda
Tactile feedback on tap-and-hold
Option to choose the default tab for Contacts and Launcher
Improved design of most dialogs (popup menus, settings, etc.)
Category filter in the contact list
Improved widget edit mode (widget can be dragged to other pages, recycle bin for easy delete etc.)
Color themes support on Windows Mobile 6.5
Integration with SPB Weather and SPB Traveler via widgets
Improved "Choose Shortcut" dialog box with similar look to SPB Menu
 
Koliko vam traje baterija kad instalirate sve sto vam treba?
Ja imam neki osecaj da mi se mnogo brzo prazni od kad sam instalirao spb mobile shell i pocket plus (poslednje verzije)?!

@Priest koji rom ti koristis?
 
Poslednja izmena:
meni dva dana sa Valkyrie 4.2.71 TR romom..
 
Koliko vam traje baterija kad instalirate sve sto vam treba?
Ja imam neki osecaj da mi se mnogo brzo prazni od kad sam instalirao spb mobile shell i pocket plus (poslednje verzije)?!

@Priest koji rom ti koristis?

meni je drasticno palo trajanje baterije sa 3 dana na 1 dan istog koristenja!!! razmisljam se da se vratim na 3.01
 
Moja preporuka i dalje stoji za Valkyrie ROM od Agent_47 kuvara.
Druge romove vise ni ne gledam, samo update-ujem Valkyrie kad vidim da je izasao neki noviji i brzi WM6.5.1 build..
 
znam da je bila tema ali evo da ponovim pitanje....kako vam tastatura radi na X1...da li je bilo kakvih updaetova po ovom pitanju...jel postoji resenje jer meni cesto ponavlja neka slova kada kliknem pa polako prelazim na touch screen writing???
 
tako je i kod mene, ali juce probah skoro novu xperiu i tastatura kod nje je odlicna. mislim da trebaju ove nase samo malo da se ociste..
 
Vlasnik sam nove xperie oko mesec dana i tastatura odlicno radi...
Jos uvek koristim originalni rom sa instaliranim spb Mobile sheell om 3.5. Instalirao bi neki rom sa wm 6.5 pa imam neka pitanja u vezi toga.
Procitao sam dosta komentara korisnika za razne rom-ove i mislim, kao sto je voodoons rekao, da je ROM od Agent_47 mozda najbolji. Ali, da li postoje sve zakrpe za bagove u njegovom romu? S obzirom da sam zadovoljan sa spb mobile sheelom, da li ga je moguce instalirati na rom Valkyrie pa onda po zelji da koristim HTC -ov meni ili meni od sbp mobile sheel?
 
Realno ne mozes pogresiti ako flashujes bilo koji rom, samo je pitanje da li hoces 6.5/6.5.1/HTC Sense/xperia interfejs, po meni je uvek bolji kuvan rom.

btw. koja je razlika izmedju manile 2.1 i 2.5?

Jedina po meni veca razlika je home tab, gde sad ispod sata ima 3 shortcut-a, alarm, calendar, datum i jos jedan tab Footprints. U 2.6 ili sense je malo smanjen sat i dodata vremenska prognoza (izmedju HH:MM) i animacije vezane za vreme...
 
Poslednja izmena:
Ali, da li postoje sve zakrpe za bagove u njegovom romu? S obzirom da sam zadovoljan sa spb mobile sheelom, da li ga je moguce instalirati na rom Valkyrie pa onda po zelji da koristim HTC -ov meni ili meni od sbp mobile sheel?

Zakrpe se sve nalaze u postu #3 Agent-ovog treda ili u samom tredu nakon objave da je izasao update roma...
Juce sam instalirao Valkyrie 4.4.81 TR i nisam skontao nijedan bag osim sto je potreban soft reset posle instalacije nekog programa/igre da bi se pojavili u start meniju..
Probao sam juce poslednji Energie build 23081, reko' da dam sansu jos nekom romu i posle pola sata vratio sam se na Valkyrie.
Kuvar ITJE ima dobre romove, brzi su, lepi na oko ali su puni bagova i ja sam odustao od njegovih romova..
Agent_47 radi punom parom, svaki da-dva izlazi novi build i covek lepo skuva sve tri verzije romova sa tim buildom..
Izasao je WM6.6 (build 23502) ali kazu da je sporiji od poslednjeg 6.5.1 (23081 build-a):p
 
Koliko mu traje baterija? Koje je zauzece memorije po pokretanju? Koje je zauzece memorije posle dan-dva negasenja? Da li ima i klasicnu aplikaciju za SMS ili ima samo LEO SMS Client (vidjao sam romove koji nemaju u meniju Text)?
 
Baterija ce trajati preko dva dana. Kada sam postovao tek tada je rom izasao, skinuo ga, flashovao, baterija bila puna. Trenutno mi je 50% ali je pio par puta na USB-u, mozda ukupno 15-ak min, mozda i manje. Pa ti proceni.
Zauzece memorije pri startovanju je bilo 37%, trenutno mi je 38%, ali sam ga restatrovao pre par sati. U svakom slucaju ja sam maximalno zabelezio 41%. Imas i LEO SMS Client i klasicni Win.-ov iz Start-a.
 
Cekaj, tebi je sa ukljucenom Manilom, tj.TouchFLO 3D interfejsom, imas zauzece memorije 37% a maksimalno belezi 41%?
Jos jedno pitanje:
Da li je aplikacija Contacts stari tip ili novi tip?
Pogledaj sliku, da li ti je imenik ovakav, tj. sa trece slike:
gsmarena_001.jpg


ili ovakav:
0,1425,sz=1&i=200710,00.jpg


Da li si dosada primetio neki bug, nedostatak, kocenje ili bilo sta sto ti je zasmetalo?
 
Poslednja izmena:
Da, sa ukljucenom manilom. Islo je i preko 41% ali se vradi Na oko 41%. Uglavnom je tu negde. Preko 50% nije nikad otisao a da nisu neki programi bili pokrenuti, tipa IGO 08, 51%. Za kontakte stvarno ne znam. Pobrisao sam precice za klasicne kontakte kada sam preuredjivao Start, posto koristim HTC People, ali mislim da su klasicni. Ovo gore na slici ti je iz Win 6.5.1 pa pretpostavljam da nisu takvi.
 
POzdrav-treba mi pomoc oko izbora roma za Xperiu X1 za caleta-dakle sto jednostavnije i preglednije i ako moze neki link ka tutorijalu jer sam potpuni noob!tnx
 
Nazad
Vrh Dno