Šta je novo?

Xperia X1 - koji ROM

voodoons

Slavan
Učlanjen(a)
14.08.2005
Poruke
2,519
Poena
379
Uzeo sam pre par dana Xperiu X1 ali još nisam stigao da se igram sa ROM-ovima pa ako je neko menjao i isprobavao iste iz raznih kuhinja, mogao bi da iznese utiske brzine/stabilnosti/bagova:p
Ja sam poskidao sa ftp://minftp.myftp.org skoro sve ali ne stižam da probavam
Vidim da se čeka i zvanični WM6.5 ali još ništa, kao do kraja ove nedelje će kuvar itje izbaciti svoje ROM-ove zasnovane na zvaničnom WM6.5.. link
Ja kako budem isprobavao koji ROM, javljam utiske..
 
Koji rom sad koristis?
Sinoc sam uzeo telefon i planiram da ubacim 6.5 samo ne znam koji...
 
Evo, pre dva minuta sam fleshovao Touch-IT v14
Ima cetiri fix-a koji treba da se instaliraju posle rom-a, zasad mi se cini brz i stabilan...
 
Ovaj sto sam ja skino je ocajan. Jedva ga je ucitao, a ona traka na dnu ekrana je grr.. totalno budjava i bzv :(
Skidam nesto drugo.
 
Evo, pre dva minuta sam fleshovao Touch-IT v14
Ima cetiri fix-a koji treba da se instaliraju posle rom-a, zasad mi se cini brz i stabilan...

bzvze.. pun je bagova.. nikako ne instalirati do finalne verzije.. ima potencijala al' dok se ne sredi, ne vredi se igrati..
Sad se igram sa Valkyrie, zasad je ok, ne vidim bagove, dosta je brz..
Sto se te trake tice, meni je ona bolje resenje.. sa njom je WM bas finger friendly
 
Ja sam skinuo Energy i najbolji je od ovih 2-3 koje sam probao.
Skinuo sam verziju Manila 2.1 pa onda onu Titanium i ipak Titanium bolje radi.
Ima gomila twekova i slicnih stvari. Priznajem da je jako korisno, ali s obzirom da sam uvek koristio (a to je bilo malo) WM6 ili 6.1.. ne mogu sad da se pohvatam sa opcijama (jos su ovde ikonice izmesane).
Ortak koristi isti ovaj i takodje je zadovljan.

I citam komentare nekih ljudi koji kazu da WM 6.5 radi brze od 6.1? Hah.. kod mene nema sanse. Jeste bolji, ali nije brzi :(
 
U odnosu na WM6.1 onaj fabricki sto sam imao, ne vidim neku razliku u brzini.
Evo, ovaj Valkyrie III npr, me danas iznervirao, nije hteo da mi sacuva broj u imenik iz poruke. Na kraju sam ga pozvao, pa iz liste poziva ubacio u imenik. I opet, odatle nije hteo da mi upise ime, nego sam isao na dugme "Add more" pa onda upisao ime...
Ima li bagova u tom Energy?
Čime radiš bekap podataka? Ja sam koristio PIM Backup, al sve nesto citam da neki romovi nisu kompatibilni sa njim..
 
Pa nisam primetio neke bagove.
Ubacio sam obaj SPB Shell pa ponekad ume da zatrokira posto je on pokrenut.

Za sad imam najvise problem sa sinhronizacijom sa Windows 7(600). Cas se konektuje, cas nece... Cas procita imenik u compu, cak su telefonu.. Neverovatno koliko ovaj 7600 losije radi od 7057 koji sam koristio mesecima, ali to je tema za drugo mesto.

Uz ovaj ROM dolazim PIM back-up i gomila nekih tweakova.
Nisam jos radio back-up, ali cu morati za slucaj da odlucim da vratim neki drugi ROM.
 
Ja sam skinuo Energy i najbolji je od ovih 2-3 koje sam probao.
Skinuo sam verziju Manila 2.1 pa onda onu Titanium i ipak Titanium bolje radi.
Ima gomila twekova i slicnih stvari. Priznajem da je jako korisno, ali s obzirom da sam uvek koristio (a to je bilo malo) WM6 ili 6.1.. ne mogu sad da se pohvatam sa opcijama (jos su ovde ikonice izmesane).
Ortak koristi isti ovaj i takodje je zadovljan.

I citam komentare nekih ljudi koji kazu da WM 6.5 radi brze od 6.1? Hah.. kod mene nema sanse. Jeste bolji, ali nije brzi :(

Jesi probao Energy ali Manila 2.5?
 
Ne, ali ortak jeste i kaze da je bagovit. Gotovo da nigde Manilla 2.5 ne radi kako treba :(

Probao sam Manillu 2.1 i nesto mi je bila sporija ali posle kad vratim film i nije tako losa.

Mada, kad sam poceo da koristim SPB Shell, vise mi Today screen nije bitan. Samo jos da nadjem dobar SPB panel. Ili su bagoviti ili su na drugim jezicima.
 
Samo jos da nadjem dobar SPB panel. Ili su bagoviti ili su na drugim jezicima.
Sto ga ne napravis sam, jer veoma lako mozes da kacis sta god ti padne na pamet, na homescreenu.

PS. ako hocete rom koji cete dugo drzati na telefon, onda trazite popularne, proverene 6.1 verzije, sa Rhodium/Topaz poboljsanjima.
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam Energy Manila 2.5 version (WM6.5) i mogu reci, sljaka odlicno.. Jos samo da nadjem fix za poruke, imam samo Outlook Messaging, nema Text... Imao sam slicne situacije i sa Hermesom i nekim ROM-ovima, ali brzo dodje fix..
 
Ne znam, al' to je kuhinja..
Jel ti to hoćeš da skuvaš ROM po svojoj meri ili ...?
TOPAZ je HTC Diamond 2, RHODIUM je Touch Pro 2 a LEO je?
 
Instalirao sam Energy Manila 2.5 version (WM6.5) i mogu reci, sljaka odlicno.. Jos samo da nadjem fix za poruke, imam samo Outlook Messaging, nema Text... Imao sam slicne situacije i sa Hermesom i nekim ROM-ovima, ali brzo dodje fix..

Probao i Touch-IT Leo 4.2, ne valja, spor je, ne radi manila u landscape-u, tastatura je osakaćena za gornji red sa brojevima...
Kako se instalira obicna tastatura, ako je vec sa romom dosla ona finger friendly, neka HTC? na toj HTC tastaturi nema prečica, CTRL+C, CTRL+V, CTRL+A, itd..
Sve u svemu, vidim da je sve ovo sto sam probao skoro pa neupotrebljivo. Ima li neki rom da je kao fabricki, da sve radi kako treba ali opet da ima tako neke stvari sto dolaze sa skuvanim romovima,tipa, .NET, Manila, Titanium....
 
E, ovako..
Touch-IT Experiance 14.2.1 je ok, obecava.. Čekam final.
Bugovi: u manili kad idem na reply poruke, izvestaj o dostavi je uvek iskljucen. Dok, kad se ide iz start menija pa poruke, izvestaj ostaje ukljucen kad se ukljuci.
Jednom sam dobio freeze telefona, morao je soft reset, mada nisam odradio hard reset posle flesovanja.. Svi sugerisu da bi treba i hard reset posle flesovanja, mada ne vidim razloga zasto..
Sad sam instalirao valkyrie_FireStorm_v3.4.47TOPAZ, pa ću videti kako ovaj stoji.. Zasad je ok..
 
Hehe.. izgleda da ovaj delivery report iz manile je bug same manile..
FireStorm TOPAZ je bugfree, sve sam presao u telefonu i ne nadjoh nista da ne valja...
Nego, jel može standardna qwerty da se instalira pored ove HTC-olike finger friendly?
Jel radi neki program bekap svega na karticu? Hteo bih da sacuvam sve ovo sto sam ispodesavao u ovom romu, pa da isprobavam sledece..
 
Poslednja izmena:
Nego, jel može standardna qwerty da se instalira pored ove HTC-olike finger friendly?
Jel radi neki program bekap svega na karticu? Hteo bih da sacuvam sve ovo sto sam ispodesavao u ovom romu, pa da isprobavam sledece..

Mene recimo zanima multitouch tastatura (ona kao sa obicnog telefona).

Takodje, i ja bih voleo nesto za full backup jer bih da i ja isprobavam dalje. Ovako me mrzi svaki cas da vrsim gomilu podesavanja.


Razmisljao sam da instaliram fabricki rom, ali opet, treba se cimati i instalirati ovu gomilu aplikacija i tweakova :(


I jos nesto. Kako da promenim raspored i polozaj ikonica kad otvorim start. Ne dopada mi se trenutno stanje pa bih to da prebacim iz foldera u folder i sl.
 
Za backup dobar program je Sprite Backup.


Ne znam koje tastature vam trebaju ali jedino vredne paznje su ove tri:

FingerKeyboard
fingera.jpg


EzInput
20090222ezinputkeyboard.png



SPB keyboard (ima full screen)
spb2.png
spb.png
 
Poslednja izmena:
EzInput je ono sto trazim.. MEdjutim ne radi kako treba. Skinuo sam za VGA rezoluciju, pojavi se, sve OK, ali kad kucam... nista :( Ne reaguje.

Ova SPB je super (kao i sve njihovo). Steta samo sto nema mogucnost izbora phone keyboard.
 
Poslednja izmena:
Da li si odradio soft reset nakon instalacije?
Jedino da probas drugu verziju.
Ja mislim da imam verziju 2.1 koja je bila ubacena u skuvan rom (HTC Diamond).
 
Naravno. I telefon sam trazi soft nakon instalacije.
Mozda problem lezi u rezoluciji.. On podrzava VGA dok kod omnije nije takav display.

Ovaj Sprite pravi back up cega?


Hvala.
 
Za backup dobar program je Sprite Backup.


Ne znam koje tastature vam trebaju ali jedino vredne paznje su ove tri:

FingerKeyboard
fingera.jpg


EzInput
20090222ezinputkeyboard.png



SPB keyboard (ima full screen)
spb2.png
spb.png

Meni treba jedna najobicnija tastatura koja standardno stize uz telefon. Tj.ona koja u donjem levom cosku ima taster CTRL, pa sa njim mogu koristiti cut/copy/paste kad to nije moguce putem konteksnog menija..
U ovom romu imam vec EzInput tastaturu i jos sam instalirao Phone Type samo me nervira sto ona nema vibro haptic kao EzInput

I jos nesto. Kako da promenim raspored i polozaj ikonica kad otvorim start. Ne dopada mi se trenutno stanje pa bih to da prebacim iz foldera u folder i sl.
Nekim fajl managerom, odes u \Windows\Start Menu\Programs i tu izpremestas kako ti volja..
 
Poslednja izmena:
Onda koristite FingerKeyboard koji ima sve sta trazite, Copy/Paste (drzis samo duze pritisnuto "C" ili "P"), brdo podesavanja, mozete da izaberete jezik, i skin, besplatan i jeste finger friendly.

LINK

Ovaj Sprite pravi back up cega?
Backupuje sve, i aplikacije, podesavanja... samo kazu da nije pametno da koristis backup sa jednog roma na drugi.
 

Prilozi

  • finger.jpg
    finger.jpg
    77.8 KB · Pregleda: 43
Poslednja izmena:
Ja bih bekapovao samo podesavanja koja se nalaze u svakom romu.. Valjda je to bezbedno..

btw. koja je razlika izmedju manile 2.1 i 2.5?
 
Poslednja izmena:
Ja koristim Valkyrie.. Topaz varijantu..
Stabilno, brzo.. manila 2.1, WM 6.5
Probao sam isti ROM ali u LEO izdanju, WM 6.5 Manila 2.5 ali nije bas toliko stabilan.. Ne radi landscape u TouchFlo3D modu pa mi se par puta zakucao kad sam izvlacio tastaturu a on bio u TouchFlo3D rezimu..
Rhodium/Topaz varijanta je full stabilna, dosta brza i bez nekih bagova (bar meni dosad), radi Landscape i nijednom mi se nije zakucao.. Baterija, pa sigurno 2 dana, mada mi se cesto dopunjava na usb-u.. Malo-malo pa prebacujem neke podatke ili sinhronizujem outlook..
Ima sam Manilu na TyTN-u i sad kad sam je probao ovde, ne vraćam se na standardni interfejs.. :p
 
Meni je Energy Titanium radi extra stabilno.. Ne blokira, jedino sto sam primetio da nekad nece da mi prepozna broj kada stigne poruka. Za neki broj hoce, za neki nece :(
Zna li neko sta tu moze biti problem?
 
Nazad
Vrh Dno